Eşimin üslûbu!

Para konusunda aşırı çirkeftir ailesiyle bir olur beni çiğ çiğ yerler üç beş teneke parçasına .
Bu korkunuzun boyutu normal değil. Kendinizi kimseye çiğ çiğ yedirtmiyceksiniz o zaman biraz kendinize güveniniz olsun. Böyle davranmalarına siz müsaade ediyorsunuz o zaman

Bekara boşamak kolay derler ama benden size tavsiye bir saatinizi bile geçirmeyin derim. Çocuğunuzda yokmuş sanırım, işe girin çalışın düzen kurun. Kocanız çok dengesiz ve terbiyesiz biri. Kimsede çekmez onu emin olun. Boşanmıcaksanızda Allah yardımcınız olsun demekten başka bişey diyemiyorum şuan. 🙏🏻

İyi geceler herkese💐 canımı sıkan bir durum var hanımlar epeydir hemde ... Eşim çok sivri dilli ,dediğim dedik ben bilirim edalarında takılan bir herif ne yazık ki ! Çenemde sorun var konuşurken takılıyor katır kutur ediyor bazen ağrıyor. Israrla şakasına çeneme vuruyor bin kere dedim çeneme vurma rahatsız oluyorum el kol hareketi yapma. Vay efendim ne kadar tatlı canın var . Her şeyi abartma hadi bunu da geçtim içme suyu yok diyorum adama ee diyor sürahi de az bir şey var sabaha kadar sana yeter . Olmadı annemden alırım ! Alma dedim ordan bir şey ya . Ee sen hadi markete git al dedi çıktım gittim aldım 5 litre su . İnsan bi kapıyı açar elimdekileri alır o da yok ! 5 dk sonra hayatım diye seslendi cevap vermedim yanıma geldi . Şarj aletini nere koydun diyor! Sırf onun için kalkıp geliyor kapıyı açmaya tenezzül yok . Ya dedim sen kapıyı çaldığında ben koşa koşa açmaya geliyorum. Haa diyor sen onu başıma kalkmak için yapıyordun yani . İyice sinir oldum o lafından dolayı ! Ev tutacak olur fikrimizi sormaz,bir şey alacak olur fikrimizi sormaz! Altınları banka kasasına koymayı düşünüyormuş hiç bana bahsetmedi bile . Annesine babasına nerdeyse kakamı yapabilir miyim diye danışacak bana hiç bir haltı danışmaz! Seni etkileyecek bir şey olsa sorardım benim dediğim olacak annenle kardeşinin taktıklarını al sen işime karışma dedi . Geri zekalı düşüncelerin var bilmem ne diyor . Kavga ettiğimiz zaman seni anana gönderecem . Ben dedim kargo paketi miyim ya ne gönderiyorsun sen diyorum öyle dediği zaman . Her zaman ben bilirim ben haklıyım sen boş konuşma canımı sıkma . Bazen çok düşünüyorum onunla alâkalı ne yapsam diye 😞
Eşiniz çok saygısız bir mahluk kusura bakmayın sinir oldum burdan. Yapacak şey belli ya kendıne çeki düzen verecek,yada bu diyardan gidecek.

Yalniz her seyi geçtim de ben altinlar hakkinda biseyler soylicem isime karisma falan diyor ya ona altinlarin kimin oldugunu hatirlatin bence.
O altinlarin hepsi benim kimin taktiginin bi önemi yok evlilikte takılan altinlar hukuken kadina aittir boyle bana danismadan benle ortak olmadan is yapacaksan asıl sen karisma deyin

Ayrica şunu da söyleyin, o altınları ister saklasin isterse simdi gitsin bozdursun elden cikarsin, bosanma durumunda altinlarimi istiyorum benim rizam olmadan bozdurdu vs derseniz, gerekirse aynilarini tekrar yapip size vermek zorunda. (Ben boyle biliyorum yine de avukat birine danışın)

Cin olmadan adam carpmaya kalkmasin yani. Ne cirkin düşünceler bunlar ya aslinda evlilikte böyle laflarin geçmesi bile ne kadar acı hayat arkadasi misiniz yoldas misiniz yoksa ayni evin icinde iki dusman misiniz belli degil

Burda gidecek kapım yok yani yaşadığım yerde olsaydı çıkar giderdim hemen ama yakın değiller bana hiç değilse rahat ederdim . Ev işi onun için hiç bir şey ona da abartma der
Canım bununla yola çıkılır mı? İşin var mı? Altınlar kadınınmış. Emsal davası varmış. Önce bir iş bul sonra al altınları,aç boşanmayı. Yoluna devam et

Gözüm bozuk uzağı puslu görüyorum bir senedir beni doktora götürecek . Anca kör falan olursam götürür sanırım . Çenemi kaç kere söyledim abartma diyor takmıyor bile . Beni rahatsız ediyor konuşurken yemek yerken. Ama karşımda insan yok ki beni anlasın .siz bile şöyle yapın böyle yapın diyorsunuz teşekkür ederim bu arada 💐💐💐🙏
Siz kendiniz gidemiyor musunuz da çocuk gibi eşinizi bekliyorsunuz? Böyle adamlara neden onsuz birşey yapamayacağınız izlenimi veriyorsunuz ki.

A

Vae o beni bir sinirlendirdi mi benle baş edemez ya adam kalitesiz işte ben bunun yakışıklı falan olduğunu da sanmıyorum hayır keşke yakışıklı olmasa da ahlâkı güzel olsa ama nerde
Görünüş düzelir. Kilo verilir,diş yapılır,estetik yapılır. Ama karakter yoksa düzelmez. Karakter varsa hiç estetiğe gerek kalmaz

İyi geceler herkese💐 canımı sıkan bir durum var hanımlar epeydir hemde ... Eşim çok sivri dilli ,dediğim dedik ben bilirim edalarında takılan bir herif ne yazık ki ! Çenemde sorun var konuşurken takılıyor katır kutur ediyor bazen ağrıyor. Israrla şakasına çeneme vuruyor bin kere dedim çeneme vurma rahatsız oluyorum el kol hareketi yapma. Vay efendim ne kadar tatlı canın var . Her şeyi abartma hadi bunu da geçtim içme suyu yok diyorum adama ee diyor sürahi de az bir şey var sabaha kadar sana yeter . Olmadı annemden alırım ! Alma dedim ordan bir şey ya . Ee sen hadi markete git al dedi çıktım gittim aldım 5 litre su . İnsan bi kapıyı açar elimdekileri alır o da yok ! 5 dk sonra hayatım diye seslendi cevap vermedim yanıma geldi . Şarj aletini nere koydun diyor! Sırf onun için kalkıp geliyor kapıyı açmaya tenezzül yok . Ya dedim sen kapıyı çaldığında ben koşa koşa açmaya geliyorum. Haa diyor sen onu başıma kalkmak için yapıyordun yani . İyice sinir oldum o lafından dolayı ! Ev tutacak olur fikrimizi sormaz,bir şey alacak olur fikrimizi sormaz! Altınları banka kasasına koymayı düşünüyormuş hiç bana bahsetmedi bile . Annesine babasına nerdeyse kakamı yapabilir miyim diye danışacak bana hiç bir haltı danışmaz! Seni etkileyecek bir şey olsa sorardım benim dediğim olacak annenle kardeşinin taktıklarını al sen işime karışma dedi . Geri zekalı düşüncelerin var bilmem ne diyor . Kavga ettiğimiz zaman seni anana gönderecem . Ben dedim kargo paketi miyim ya ne gönderiyorsun sen diyorum öyle dediği zaman . Her zaman ben bilirim ben haklıyım sen boş konuşma canımı sıkma . Bazen çok düşünüyorum onunla alâkalı ne yapsam diye 😞
Ona sokaktan bi köpek falan alın o boyutta ki kontrolculugunu onda tatmin etsin

Bu nasıl bi insan ya.. paket gibi anana yollarım ne demek 🙄 altın meselelerine niye karışamıyorsunuz o sizide ilgilendiriyor, hatta artik birbirinizin hayat arkadaşı olduğunuz için herşey ilgilendirir. Madem ev kiralarken bile sorma tenezzulunde bulunmuyor niye evlenmiş.

Çenenizin katır kutur yapmasının nedeni uykuda veya sinirlendiğiniz anlarda farketmeden dişlerinizi sıktığınız için olabilir, diş doktoruna giderseniz şeffaf bir plak veriyor geceleri kullanıyorsunuz

Bu işin sonu belli değil mi?
Eşinizden ne köy olur ne kasaba.
Kendinize, hayatınıza kıymet veriyorsaniz, bu gelişmemiş varlıkla zamanınızı boşa harcamazsiniz.

Ayrıca kayinvalideyi de kafanızda bu kadar büyütmeyin asıl sorun kendi evinizde, eşinizde.

üzgünüm ama eşiniz yola gelebilecek biri değil bence.
bu kadar saygısızlığı sizce hakediyor musunuz ?
ayrıca altınlar her türlü sizindir, bir yere saklayıp vermemezlik edemez, mahkeme her türlü vermesi kararını verecektir.

Şimdi bu işin sonu boşanmak.
Hayır şimdi davayı açmasanız bile ileride muhtemelen eşiniz açacak, kendisinin de yuvamı koruyayım gibi bir derdi yok, hatta kaçma derdinde.

Bu eğer hazırlıklı olursanız hiç de kötü bir durum değil. Bu durumu baştan bir kabullenirseniz inanın rahat edeceksiniz.

Yapılacakları adım adım gidersek:
1) Çeneniz için acilen bir randevu alın, filmi vs çekilsin. Muhtemelen eklemlerde sıkıntı olduğu için kemikler birbirlerine sürtüyor, bir aşınırsa çok sıkıntı çekersiniz çene ameliyatları zordur.
2) Tedavi ile ilgili tüm masrafları altınlardan karşılayın fazlasıyla yeter.
3) Altınlar için öncelikle paranızın yattığı banka şubesiyle görüşüp kişisel kasa açtırın, altınları buraya koyun. Banka kasa için olur da hesabınızda para olmasını isterse, bunu da altınlardan karşılayın. Eşinizle zaten boşanacaksınız, unutmayın.
4) İşiniz yok ise kesinlikle elde edin, bunun için kuaförlük gibi okullar veya iş garantili kurslar var, masraf nereden çıkacak artık biliyorsunuz 😊

En ama en önemlisi korunun, yok kaynanam istiyor yok şirin olur yok aklı başına gelir mi diye sakın ama sakın çocuk yapmayın

Son düzenleme:
Doktora falan gitmek için eşinizi beklemeyin, hayır kapıda beklemek dışında ne yapacak yani?
Bozdurun bir çeyrek, en iyi doktordan bir göz bir de çene için alın bir randevu, temiz temiz çözün. Ne diye yok beni götürsün diye uğraşıyorsunuz ki? Hastaneye de gerek yok muayenehane yeter, taksiyle gider gelirsiniz.

X