Eşimle 25 Günlük Küslük ve Yaşananlar

Merhaba kızlar bundan 10 gün önce Aynı evin içinde 20 günlük küslük diye konu açmıştım;
Açtığım Konu

Biz annem, ablam ve yeğenim ile yarın tatile gideceğiz. O sebeple onlar iki gün önceden geldi. Biz eşimle eskisi gibi hiç iletişimsiz değil ama limoniydik. Barışma yanlısı eşimdi ama o konu ile ilgili hiç konuşmadık. O açmadı ben de henüz hazır olmadığım için açmadım. Hiç konuşmadan barıştık gibi olduk. Bu arada ablam konudan haberdardı saçma sapan bi sebepten eşimin bu kadar zaman küs kalmasına kızmıştı.
Bu arada babam beş yıl önce vefat etti. Ve eşim kurban bayramında onunla tartıştık diye aileden kimse ile bi problemi olmamasına rağmen gecenin 2’sinde evden çekti gitti. Annemin gitme demesine rağmen. Tartışma sebebi tabi ki ailesi, en son onun ailesinde kalmıştık iki hafta sonra bayram denk geldi ve annemlere geldik. Ve eşim bir gün sonra hadi gidelim anneme yemeğe yetişelim dedi! Onlar kurban kesmiş mangal yapacakmış. Ben de kızdım tabi burda yemek pişmiyor mu zaten her zaman mı geliyoruz. Seninkilere pazar gideriz o gün kalır ertesi gün kahvaltı eder çıkarız ben de işe giderim demiştim. Ama kabul etmedi tartıştık. Yani ablam zaten kızgındı kendisine bide üstüne bu 25 günlük küslük olunca..

Neyse salı günü geldiler. Biraz oturduk normal sohbet sonra ablam bizi boşverin siz anlatın bakalım nedir bu küslük konusu. Eşime döndü bu kadar zaman küslük normal mi neden böyle yaptın diye sordu. Eşimde gayet ters bi tavırla bu bizi ilgilendirir eşimle bizim aramızda dedi. Ablam bu kıza psikolojik şiddet uyguladın yalnız bıraktın üstüne iki hafta annene gittin hiç umrunda olmadı dedi. Eşim gayet egolu hallerle bu sizi ilgilendirmez bu bizim aramızda biz zaten hallettik konuyu dedi. Tabi ki yalan halletmedik ben de dedim zaten neyi hallettik daha konuşmadık bile dedim. Ablam eşime 25 gün küslük mü olur dedi o ise ben 10 yılda böyle yaşarım ben böyleyim triplerine girdi. Zaten bu saatten sonra ayrılırsak sizin yüzünüzden dedi suçluyu da buldu yani.
Ve ben o gün eşimin konuşmalarında hiç bana karşı sevgi ve kaybetme korkusu görmedim.. Sadece kibir ve egosu vardı. Neyse sonra biz çıktık akşam geldik. Eşim tabi ki kendini odaya kapatmıştı yine :) Ben de ona beni hayal kırıklığına uğrattın hiç yapıcı değildin. Sadece egon vardı hiç güzel konuşmadın dedim. O da ben istediğim gibi konuşurum kimseye hesap vermem dedi. Oysa ki biraz içimizi rahatlatan bikaç şey söylese ablam uzatmaz ki zaten. Anca dikleşti onlarla. Babam olsa zor yapardı böyle.. Ben de senin egon sevginden fazla ama ben sevilmediğimi hissettiğim yerde kalmam dedim odadan çıktım. Ve iki gündür kendini odaya kapattı yine bu sefer herkese küs konuşmuyor. Ev küçük olduğu için odamızda yatıyorum hiç konuşmuyor:)
Yarın tatile gideceğiz ailemle ve ben boşanmayı düşünüyorum.. Hem saygısız hem de huyu değişmeyecek gibi.. Hala kurtarılır mı bu evlilik? Ya da nasıl kurtulur?
Birde ben bugün bilgisayarına baktım arama geçmişine ve boşanmada altınlar kimin diye bi arama yapmış. Ya ben boşanırım diye baktı ya da o boşanmak istiyor. Ben her ihtimale karşı altınlarımı yanıma almak istiyorum. Evde yokum dört gün gidip bozdurabilir. Sonra davayla uğraşmak istemiyorum çünkü ikinci evliliğim bi çekişmeli boşanma daha kaldıramam kendi eşyalarımı ve altınlarımı almak istiyorum sadece boşanma durumunda.
Biraz uzun oldu ama durum bu. Bu insanla napılır, düzelir mi yoksa yol yakınken vazgeçmek mi gerekir.. yorumlarınız önemli..
Bence o adamdan sana fayda yok Allah yardımcın olsun hele bide bosaninca altın kimde kalır diye aramak nedir valla hakkında hayırlısı olsun canım bence ortada evlilik yokki kurtulmasi için cabalayasin seni seven insan bunları yapamaz bak bende de biz de tartismigimizda genelde küsen taraf benim ama eşim gelir hadi gel senden ayrı yatmam der öper hemen barisiriz yada ben onu seven insan 20 küslük nedir boşa gitsin o adamı

X