Eşimle 25 Günlük Küslük ve Yaşananlar

Ailesini mutlu etmek icin sizinle evlenmis gibi duruyor. O yuzden aranizdaki tartismalar kuslukler hep oradan cikiyor. Ben bu adami tanimadan cok nefret ettim yalniz. Siz nasil tahammul ediyorsunuz anlamadim. Ben bana kusen kisilere ister istemez zamanla artan bir nefret beslerim hep, sevmem mumkun degil boyle birini. Altin konusunda arama yapmasi da beni hic sasirtmadi. Daha gencsiniz. Umarim sizi sevmeyen bu adamdan temiz bir sekilde kurtulursunuz.
Yok bende de oldu soğudum hissediyorum 25 gün çoğu şeyi zedeledi. Arada bi iletişim bile olmadı çünkü küs olarak normal evle ilgili bir şeyde konuşsak bile farklı olurdu belki ama sıfır iletişim vardı.

Terli elini öpmedin diye bu kadar uzatan 4 dk evde sana hayatı zindan eder. Ne derler perşembenin gelişi çarşambadan belli

Banada öyle geliyor bu adama sihirli değnek değmeyeceğine göre neden huylarına devam etmesin ki? Bu sefer yaptığım yemeğe laf etmeye başlayıp annesine gider. Bunu yapmaz diyemiyorum mesela şu an.

Adam hala daha kuyruğu dik tutma derdinde. Boşa sen bunu. Eline boşanma tebligatını ver o zaman görsün gurur yapmak neymiş

Tatilde kafa dinledikçe boşanma fikrine yakınlaşıyorum. Huzur vermiyor bu adam vermeyecekte. Zaten anneside yakınımıza gelecek belki daha kötü olacak kaybettiğim aylarım kalacak geriye keşke önce ayrılsaydım diyeceğim.

Belki de şöyle düşünüyor bu zaten bir kere boşandi ikinciye boşanamaz, onun için ben buna istediğim gibi baskı kurabilirim.

Banada öyle geliyor yoksa bu rahatlığın muhteşem değişimin sebebi başka ne olabilir ki?
Neyse annesine hediye edeyim de kendisini sabah akşam ellerini öpsün artık :)

Ben konu sahibinin anlatıklarında biraz kendimide görüp yorum yaptım.tabi anlattığı kadarını biliyoruz.5yıllık evliyim.evliliğimin ilk senesinde benzer sorunlar yaşadım şöyleki.ilk yıl kimin sözü daha geççek.yada her iki tarafta gayet dik başlı.birbirimize kabul ettirmeye çalışmakla geçti bi çok seyi.sonradan anladımki.ikimizde erkekliğe b..k sürdermemeye çalışmışız.babamı kaybettiğim için.kardeşimde annemde yılların getirdiği birşey en ufak bi durumdan anlıyolarda.biçom insanın evliliğinde oluabilyor bence.bu savaslar.sonradan anldaımki.benim en ufak bişeyi çok rahat hallaedebileceğim bir durumu annem ve kardeşimmm koruma iç gudusuyle olayları hep daha farklı yonlere çekebildiler.oda benle alakalı.kıyamadıklarından.ama daha sonradan anladımmkı gerek yok .çünki ailem okdar üstüme düştüğğ için en ufak bi üzntümde dagları delecek durumdalar.şükürler olsun tabi.durumlar böyle olumca benim o yaptığım şımarıklıkları bitirdim..şuan 5 yıl oldu.eşim benim canım.empati kurmayı daha çok öğrendim.
Evet genelde evlililşgn ilk yılı cok oluyor Boyle xekişmeler kusmeler bizde ilk zamanlar ve herseye alınır haklı hep ben olayım ozur dileyen o olsun diye diye berbat bir yıl gecirdik 7 yıl oldu tam 3.yılımızda bu kavgalar küslükler kesildi zamanla oturuyor evlilik ama bzde ailelere karısı bir kavga tartısma vs yoktu konu sahibibjj esi aikesine saygı duymuyor yuzyuze de cok tartısmıskar ne bileyim ailesine bilendigi sürece hep basına kakacak senn ablan bana Boyle dedi soyle yaptı diye buda her seferinde huzursuzluğa sebeb olcak önce aileleri kenara bırakmayı ogrenmesi lazım iki tarafında. Tamam aileler kıymetlidir ama artık ikimiz biriz evliligmizin dısında tutalım ufak bir tartışmada olsa kimse aileye anlatmasın kendi aramızda cozelim tartıssak küssek bile en gec aksamına geri normale donelim yoksa bu evliligi sürdüremem diye bir konusma yapsın konu sahibi. Yoksa konu sahibi adamın bu kslüklerini ceke ceke hep alttan alan taraf gibi goruncek adamda nasılsa alıskın o diye herseye kusevek

1 aylık evliyken başladı bu konuşmalara.. aylarca bunun tartışması oldu. Güzel keyifli bi anda konuyu döndürür dolaştırır buna getirirdi ben de cevabını verirdim. İşte yine huzursuzluk. Bazen annesine giderdi iki gün gelmezdi.
Koca olduğu için her şeyi hak görüyormuş kendinde ve bende ne olursa olsun yanında olmalıymışım
O zaman hiç kusura bakmayın ama bu adam sizi sevdiği için değil bu kendine hak gördüğü şeyler için evlenmiş. Yoka bu kadar manipüle etmeye çalışmazdı sizi.

Öncelikle başın sag olsun canım.Hayat kesinlikle çok kısa.ve bir dakikanı bile mutsuz edecek durumlardan uzak tutmalısın.eşinlede alakalı sorunları oturup konuşmalısın.anladım konuşmak istemedğini eşinin.ama kararlı olmalısın.bu konuda.önemli olan senin ne kadar kararlı olman.ve eşininde senin kqrarlı oldugunu görmesi.sen cidden konuşmak istiyosan vede bunu bi kaç kere denemelisin .çünki erkekler bazen biz gibi olmayabiliyolar.umarım başka ciddi konularda yoktur.zaten varsa 1 dakka bile durma derim.mesela telefona eger yasak getirebiliyosan asla bakmasın.sende öyle.bazen telefonlarda insanı çileden çıkarabiliyor.teknoloji kötü birşey.ve şu kesinlikle dogru.sağlıklı evliliklerde canım insanlar akşam evlerinde telefonla çok vakit geçirmiyor.çok doğru değil.aslında kardeşin agladığına göre.sendeki problemlerin taşıyamayacagın agırlıkta oldugunu düşündürttü bana.yani ciddi durumlar oldugunu düşündürttü.aslolan senin mutluluğun önce. Sen anlattığında sıkıntını seni anlamayan bir insan varsa.sakın ama sakın katlanma
Teşekkür ederim.
İki çocuğum var.
Aslında işim gücüm yerinde çok şükür fakat işte çocuklarımın hak kaybına uğramaması için zamana ihtiyacım var.
Yani çözmem gereken bazı şeyler var.
Sonra muhtemelen boşanırım.

Iki konunu da okudum ve bana tuhaf gelen onun her kustugunuzde annesine gitmesi,"ailesinin ya noluyor burada napiyorsun ,karinin yanina git ",demesi gerekirken bu herife çanak tutmalari.seni hic arayip sormamalari...bence iki aileye gore de siz zaten ayrilmissiniz.hatta tek inanan sizsiniz bence barisacaginiza.ama size helal olsun,geri adim atip,pasanin kicini kaldirmadiniz.

Iki konunu da okudum ve bana tuhaf gelen onun her kustugunuzde annesine gitmesi,"ailesinin ya noluyor burada napiyorsun ,karinin yanina git ",demesi gerekirken bu herife çanak tutmalari.seni hic arayip sormamalari...bence iki aileye gore de siz zaten ayrilmissiniz.hatta tek inanan sizsiniz bence barisacaginiza.ama size helal olsun,geri adim atip,pasanin kicini kaldirmadiniz.

Söylemiyormuş benim çalıştığımı söylüyormuş. Ama ben artık üçüncü gidişinde falan annesini aradım benimle tartıştı evi terketti o sebeple size geliyor şu an oğlunuzla konuşun dedim. Biz napalım dinlemez ki kafa dinleyin falan dedi bana bende gelsin evinde otursun ayrı odalarda dinleriz. Karısını evde bırakıp küsüp giden koca olmaz falan dedim. Ve o zaman eğer bugün gelmezsen boşarım seni yetti artık dedim akşamına gelmişti. Ama bayramda ve bu küslükte yine gitti. Huyundan geçmiyor.
Geri adım atmayacağım artık boşanacağımı söyleyeceğim çaba kısmı ona düşüyor. Ha bir şey yapmazsa boşanırım.

Son durum nedir? Eve döndünüz mü?

Döndüm işe gittim önce 23:30 da eve geldim. Ben gitmeden o geldi konuşmak için. Önce ben başladım sevgimizden bahsettim bizde artık olmadığını söyledim sevgisiz ilişkinin ve evliliğin yürümeyeceğini ve boşanmak istediğimi söyledim.
Ben öyle deyince ben de zaten bunu söylicektim boşanalım dedi. Sonra bana bi hafta içinde eşyalarını al bu evi terket istemiyorum dedi. (Eşyalar dediği buzdolabı hariç bütün eşyalar öyle ha deyince gitmem mümkün değil yani, benim bekarlık eşyalarımla oturuyoruz) Ben de çalıştığımı onun isteğine göre olmayacağını söyledim. Eylül sonuna kadar mecburen çalışacağımı ekimde gideceğimi söyledim. Memnun değilsen gidebilirsin dedim. Burası abimin evi sen git. Zorla çıkarırım evden dedi.
Altın konusunu söyledim anneme verdiğimi çünkü kendisinin araştırma yaptığını onları satmasından korktuğumu. Benim babam hala ödüyo borcunu nasıl içine siniyo falan dedi :) Dedim oğlunu evlendiriyo zaten ne eşya istedim ne düğün yaptığı tek masraf oydu, o da benim hakkım zaten dedim. Ben senden başka bi talep istemiyorum sadece eşyalarım ve altınlar dedim. Onları senden alıcam dava açarım dedi. Öyle bişi yaparsan altınlar yine benim olur bide ben işsiz olduğum için tedbir nafakası bağlanır sen zararlı çıkarsın dedim. Ben medenice bitirelim istiyorum dedim.
Bi ara klima açıktı geldi elimden klima kumandasını aldı kapattı. Bu evi sana dar edicem görürsün dedi. Ben kendimi bi odaya kapatamam bi ay dedi. ( bu konunun adı da 25 gün kendi isteğiyle odadan çıkmayan koca :)) Benim senden böyle bi talebim yok ama işine gelince odadan çıkmıyorsun dedim. Yok ben şu an burda oturcam benim evim. Dedim otur ya bana sıkıntı değil :)) Tabi bu yer yer konuşma yer yer kavga şeklinde oldu ama özet bu şekilde.
Neyse sonra gitti 10 dakika sonra geldi. Tamamen değişmiş şekilde. Sen gerçekten boşanmak istiyo musun? Diye sordu. Evet dedim ciddiyim. Artık olmuyo anlaşamıyoruz sevildiğimi hissetmiyorum. Sen değişmezsin artık inancım yok. Yine bişi olsa günlerce küser ve annenin evine gidersin. Ben bunları kaldıramam dedim. İstesek düzeltiriz dedi. Bence kurtarabiliriz evliliği dedi. Bu şekilde bi saat konuştuk bi yere varamadık tabi. Zaten o bi saatte de ikna olmadım açıkçası. Rahatı bozulmasın diye ayrılmak istemiyo gibi sevdiğinden değil de..
Ama o keskin çizgiyi anlamadım. 10 dakika önce türkü çirkeflik yaptı boşanmakta kararlıydı 10 dakika sonra kurtarırız boşanmayalım dedi. Amaç neydi ben anlamadım..

Belki avukattan destek alabilmek için zaman yaratmaya çalışıyordur ..senin kusurlu olacağın bir senaryo durum yaratmak istiyordur. Benim arkadaşımın eşi kız ailesinin evine zorunlu bir sebepten gittiğinde evdeki tüm eşyayı başka bir eve taşımıştı..kızın çamaşırına kadar..sonra kız mahkemeye verince "çok seviyorum ben boşanmak istemiyorum" demişti hep hem yüzüne hem mahkeme karşısında..ama yaptıklarını oturup değerlendirdiğimizde çıkan "kız hayatına öylece devam edemesin ,yeniden bir hayat kuramasın diye süreci uzatmak" dan başka birşey değildi.

Döndüm işe gittim önce 23:30 da eve geldim. Ben gitmeden o geldi konuşmak için. Önce ben başladım sevgimizden bahsettim bizde artık olmadığını söyledim sevgisiz ilişkinin ve evliliğin yürümeyeceğini ve boşanmak istediğimi söyledim.
Ben öyle deyince ben de zaten bunu söylicektim boşanalım dedi. Sonra bana bi hafta içinde eşyalarını al bu evi terket istemiyorum dedi. (Eşyalar dediği buzdolabı hariç bütün eşyalar öyle ha deyince gitmem mümkün değil yani, benim bekarlık eşyalarımla oturuyoruz) Ben de çalıştığımı onun isteğine göre olmayacağını söyledim. Eylül sonuna kadar mecburen çalışacağımı ekimde gideceğimi söyledim. Memnun değilsen gidebilirsin dedim. Burası abimin evi sen git. Zorla çıkarırım evden dedi.
Altın konusunu söyledim anneme verdiğimi çünkü kendisinin araştırma yaptığını onları satmasından korktuğumu. Benim babam hala ödüyo borcunu nasıl içine siniyo falan dedi :) Dedim oğlunu evlendiriyo zaten ne eşya istedim ne düğün yaptığı tek masraf oydu, o da benim hakkım zaten dedim. Ben senden başka bi talep istemiyorum sadece eşyalarım ve altınlar dedim. Onları senden alıcam dava açarım dedi. Öyle bişi yaparsan altınlar yine benim olur bide ben işsiz olduğum için tedbir nafakası bağlanır sen zararlı çıkarsın dedim. Ben medenice bitirelim istiyorum dedim.
Bi ara klima açıktı geldi elimden klima kumandasını aldı kapattı. Bu evi sana dar edicem görürsün dedi. Ben kendimi bi odaya kapatamam bi ay dedi. ( bu konunun adı da 25 gün kendi isteğiyle odadan çıkmayan koca :)) Benim senden böyle bi talebim yok ama işine gelince odadan çıkmıyorsun dedim. Yok ben şu an burda oturcam benim evim. Dedim otur ya bana sıkıntı değil :)) Tabi bu yer yer konuşma yer yer kavga şeklinde oldu ama özet bu şekilde.
Neyse sonra gitti 10 dakika sonra geldi. Tamamen değişmiş şekilde. Sen gerçekten boşanmak istiyo musun? Diye sordu. Evet dedim ciddiyim. Artık olmuyo anlaşamıyoruz sevildiğimi hissetmiyorum. Sen değişmezsin artık inancım yok. Yine bişi olsa günlerce küser ve annenin evine gidersin. Ben bunları kaldıramam dedim. İstesek düzeltiriz dedi. Bence kurtarabiliriz evliliği dedi. Bu şekilde bi saat konuştuk bi yere varamadık tabi. Zaten o bi saatte de ikna olmadım açıkçası. Rahatı bozulmasın diye ayrılmak istemiyo gibi sevdiğinden değil de..
Ama o keskin çizgiyi anlamadım. 10 dakika önce türkü çirkeflik yaptı boşanmakta kararlıydı 10 dakika sonra kurtarırız boşanmayalım dedi. Amaç neydi ben anlamadım..

Hanımefendi hemen bir avukat bulup nasıl ilerlemeniz gerektiğini danışmalısınız bence, boşanmaya kadar olan süreç dahil. Eline hiçbir koz vermeyin. Bu medeni bir boşanma olmayacak, adamdan gelen sinyaller o şekilde. Yorum yapmak bile istemiyorum, benim evim sana dar ederim çek git zorla çıkartırım vs çok çok çirkin sözler.

Hanımefendi hemen bir avukat bulup nasıl ilerlemeniz gerektiğini danışmalısınız bence, boşanmaya kadar olan süreç dahil. Eline hiçbir koz vermeyin. Bu medeni bir boşanma olmayacak, adamdan gelen sinyaller o şekilde. Yorum yapmak bile istemiyorum, benim evim sana dar ederim çek git zorla çıkartırım vs çok çok çirkin sözler.

Ben boşanmak istiyorum diye sinirle mi söyledi acaba yoksa diğer geldiğinde seni rahatsız etmicem istediğin gibi dur dedi. Benden beklemiyordu boşanma talebi bi anda ondan mı parladı. Diğer yandan böyle bi sinir de tehlikeli geldi. Eğer ayrılmakta diretirsem göreceğim yüz bu olacak gibi?

Belki avukattan destek alabilmek için zaman yaratmaya çalışıyordur ..senin kusurlu olacağın bir senaryo durum yaratmak istiyordur. Benim arkadaşımın eşi kız ailesinin evine zorunlu bir sebepten gittiğinde evdeki tüm eşyayı başka bir eve taşımıştı..kızın çamaşırına kadar..sonra kız mahkemeye verince "çok seviyorum ben boşanmak istemiyorum" demişti hep hem yüzüne hem mahkeme karşısında..ama yaptıklarını oturup değerlendirdiğimizde çıkan "kız hayatına öylece devam edemesin ,yeniden bir hayat kuramasın diye süreci uzatmak" dan başka birşey değildi.

Bilmiyorum ki ama ayrılık aşamasında gerçek yüzü ortaya çıkan çok kişi var. Onun derdi altınlar zaten başka bir şeyimiz yok onu da güvenli yere koydum annemde. Her halükarda benim galiba altınlar dava açsa beni iftiralarla kusurlu gösterse de o ayrı sanırım? Ama işi çekişmeye götürmez gibi kendi kaybeder parası yok zaten gidip avukata onca para vermez.
Altınları alıp gideceğim yeniden hayat kuracak benim, onun güzel işi de var evi de.. bende ikisi de yok. Hala altın peşinde olması vicdansızca geliyor bana.

Terapi deneseniz? Sizi seviyosa zaten kabul eder

Sürekli konuşalım çözelim diyor ama konuşup çözülecek bi evlilik yok ortada. Bi yere varamıyoruz hiç. Belki son çare bu olabilir.

Kayinbabaniz sizin kisisel borcunuzu mu ödüyor? Oyle anladim son durum mesajınızdan. Ispat ederlerse geri alabilirler o parayı. Altinlar zaten ne yapsalar sizde kalır. Esyalari kendisine satmayi teklif edebilirsiniz. Nakit parayla 0dan evinizi duzersiniz. Bir de calisiyorum hemen cikamam deyip çalışmıyorum nafaka baglanir dava acarsan demenizi de anlamadim. Sgk siz mi calisiyorsunuz?

Kayinbabaniz sizin kisisel borcunuzu mu ödüyor? Oyle anladim son durum mesajınızdan. Ispat ederlerse geri alabilirler o parayı. Altinlar zaten ne yapsalar sizde kalır. Esyalari kendisine satmayi teklif edebilirsiniz. Nakit parayla 0dan evinizi duzersiniz. Bir de calisiyorum hemen cikamam deyip çalışmıyorum nafaka baglanir dava acarsan demenizi de anlamadim. Sgk siz mi calisiyorsunuz?

Yok altınları almıştı onun borcunu ödüyor. Altın parası yani. Kişisel değil.
Ay sonunda çıkacağım için öyle dedim zaten part çalışıyorum hiç girmesin o toplara diye.

Esiniz cocuk gibi davraniyor. Eger hatasini gercekten anlarsa, yüzde yüz hatali oldugunu kabul ederse, bir daha annesinin evine gitmeyecegine söz verirse, size kendisini affettirecek sekilde kibar ve sevgi dolu davranirsa bosanmaktan vazgececeginizi söyleyebilirsiniz. Bir de ev disinda bir yerde kalmasini yasaklayan bir sözlesme imzalatmaniz mümkünse yapin ki tekrar edemesin. Bunu son bir sans olarak görsün ama. Bunu da maddi durumunuz olmadigi icin yaziyorum, ekonomik özgürlügünüz olsaydi direkt bosanin derdim.

Bilmiyorum ki ama ayrılık aşamasında gerçek yüzü ortaya çıkan çok kişi var. Onun derdi altınlar zaten başka bir şeyimiz yok onu da güvenli yere koydum annemde. Her halükarda benim galiba altınlar dava açsa beni iftiralarla kusurlu gösterse de o ayrı sanırım? Ama işi çekişmeye götürmez gibi kendi kaybeder parası yok zaten gidip avukata onca para vermez.
Altınları alıp gideceğim yeniden hayat kuracak benim, onun güzel işi de var evi de.. bende ikisi de yok. Hala altın peşinde olması vicdansızca geliyor bana.

Sürekli konuşalım çözelim diyor ama konuşup çözülecek bi evlilik yok ortada. Bi yere varamıyoruz hiç. Belki son çare bu olabilir.
Boşanma lafından önce terapi önerin. Tek başınıza düzgün iletişim kurabilseniz zaten bu aşamaya gelmezsiniz. Bu sorunları terapist yanında konuşun.

X