Eşimle anlaşmakta zorlanıyorum :(

Çok ve ayrıntılı mı konuşuyorsunuz

Ben çok ve ayrıntılı konuşurum eşim çok azını dinler sonra da bir şey sorar ben de anlattığımın tek bir cümlesini dinleseydin bunu öğrenirdin derim

Az kelime ile konuşur kısa anlatır sadece ana cümleyi söyler ama ben ayrıntılı anlatırım ana cümleyi üç ayrı şekilde anlatırım vs

Lakin mesleğini yazmayayım ama işi konuşmak ve yazmak olarak görülür hatta insanlar 3-5 cümle ile konuşan kişinin nasıl sayfalarca yazdığına anlam veremez

Oysa yazılanı ben yazıyorum o kendisine iletilen 5 cümleyi bana 3 cümle olarak iletiyor ben bunu 5 sayfa yapıyorum

Eşiniz de bu tarz ise değiştirmeye çalışmayın istediğinizi somutlaştırarak iletin

Madem dinliyor ve ne diye soruyor kısa cümlelerle net anlatın birlikte etkili iletişim teknikleri okuyun dikkatini canlı tutmayı öğrensin
Çok mantıklı. Evet sanırım detayli anlatınca ilgisi dağılıyor dinlemiyor . Bende konusunca çok uzun açıklayıcı konusurum ne bileyim . Kısa ve net olmayı deneyecegim

Ya aynıyız ya
Aynı
Ben çıldırıyorum artık sevgim de tükendi başka konular da var tabi
Mal gibi başka açıklaması yok bizimkinşn
Sürekli unuttum , unuttum , ay kafam başka yerdeydi bilmem ne , kafana sçayım senin dicem Birgğn o derece çileden çıkarttı
Sorduğu şeyin cevabını veriyorum , mesela cevap evet , hımm tamam hayır diyorsun modundayız biz hep ... ve çok ciddi yAni , ya ne diyorsun onun cevabı evet dedim sen dinlemiyor musun hem soruyorsun falanla 9 yılım geçti ,
Zerre tahammülüm kalmadı
Çok yıpratıcı bir durum ya daha bir senelik evliyim ben birsey anlatmaya korkuyorum beni yoruyor defalarca açıklıyorum başım ağrıyor gün sonunda ağrı kesici icmeden kendime gelemiyorum

Market alışverişini becerebilen erkek var mı ki? 😀 eşime 2 senede anca son kullanma tarihi diye bir şeyin olduğunu öğrettim. Bende her ürünün fotografını atıyorum. Geçen domestos için yolladım. Arıyor yeşil renk buldum ama etikette başka bir şey yazıyor diyor 🤦🏻‍♀️ ben sinirlenmiyorum, en azından gayret ediyor.

Benimki beceriyor. Foto atmaya gerek yok alincaklar listesini yazip wptan atiyorum birlikte degilsek.
Annesinin mutfak alisverişlerini hep eşim yaparmiş bekarken.

Ben evlenene kadar hiç mutfak alisverisi yapmadim tek basima ama dunyaya yeni dogmus gibi de davranmadim ya bu kadar son kullanma tarihine bakmayi da ilkokulda ogretiyorlar ya TSE damgasi, son kullanma tarihi diye 😂😂

Ya aynıyız ya
Aynı
Ben çıldırıyorum artık sevgim de tükendi başka konular da var tabi
Mal gibi başka açıklaması yok bizimkinşn
Sürekli unuttum , unuttum , ay kafam başka yerdeydi bilmem ne , kafana sçayım senin dicem Birgğn o derece çileden çıkarttı
Sorduğu şeyin cevabını veriyorum , mesela cevap evet , hımm tamam hayır diyorsun modundayız biz hep ... ve çok ciddi yAni , ya ne diyorsun onun cevabı evet dedim sen dinlemiyor musun hem soruyorsun falanla 9 yılım geçti ,
Zerre tahammülüm kalmadı
Açıklaması şu bazı konularda
Çok sorunlu bir küçüklük geçirdim ailesinden dolayı , kafamı hep unutmaya odakladım diyo
Ailesinin yediyi bklar bana sıçradı yani demesine
Daha dün iftar İçin yemeği yaptın mı dışardan mı söylesek dedi , temel olarak hazır sosu kaldı dedim , hımmm yemek yok yani diyo , hazır dedim ya diye çıkıştım , sadece sosu haZır dedin ya diyo mal mal ya

Çok yıpratıcı bir durum ya daha bir senelik evliyim ben birsey anlatmaya korkuyorum beni yoruyor defalarca açıklıyorum başım ağrıyor gün sonunda ağrı kesici icmeden kendime gelemiyorum
Antidepresan içmediğine şükret canım ne diyeyim ...
İnanılmaz yıpratıcı hem de , asla komik değil hele üstünden zaman geçtikçe daha da sinir bozucu

Dert mi bilmiyorum . Kızlar eşimle bazen iletisim kurmakta çok zorlanıyorum. Bu durum beni çok yıpratıyor. Örnegin ona bir anımı anlatıyorum ama anlatırken kurdugum cumlelerde ne demek istedigimi çoğu kez anlamıyor. Akıcı konustuguma eminim. Üstüne bastıra bastıra diyorumki a marketten şu ürünü al o yine arayıp diyor ki b marketteyim ürünü bulamadım. Yahu üstüne basa basa a marketten alacaksın dedim . Daha bugün gelirken fırın kagıdı al dedim folyo almış gelmiş şaka gibi gülsem mi aglasam mı bilemiyorum :) özellikle dikkat ediyorum kurduğum cümlelere tane tane konuşuyorum. Anlatmak istediğimin tam tersini anlamayı başarıyor. Üniversite mezunu kariyeri olan bir adam yani.farklı kültürlerdeniz ondan mı acaba ailelerimiz de birbirini anlamıyor pek🤦‍♀️😄 ne yapmalıyım ben sizce? Aile terapistine gitmelimiyiz? 1 yıl sevgili 1 bucuk sene nisanlı kaldık. 1 senedir de evliyiz . Düzelir mi zamanla?
Yazarak dene. Benim eşim bir anda iki işi yapamıyor kendi öyle diyor mesela bende şunu al diyorum eğer o an kafasında bir şey varsa yâda tlf uğraşıyorsa gitti. Yazıyorum market için alacakları ve artık bir işle uğraşırken bir şey demiyorum. Ben hızlı konuşuyorum senin kadar taneli değildir ve hemen anlasın istiyorum. O bana dese üstü kapalı leb demeden leblebiyi anlıyorum ama işte aynı olacak diye bir şey yok 😅

Kesinlikle , benim elimin gerçekten düşük defalarca şahit ola ola emin oldum
benim anneminki de öyle, asla öğrenemiyorlar çoğu şeyi uzun vadeli şeyleri, hatalardan tecrübe edinme vb. kandırılma oranıda yüksek oluyor.

güçlü otorite kurmak gerek yoksa başedilmiyor

annem her çıktığında 20 tl civarı yanlışlık yapardı,

cebine parayı koyar oda ordan düşer, yanlış verir, para üstünü unutur

malın aynısının ucuzunun fiyatına bakar yanlışlıkla pahalısını alır

kasiyer indirimli ürünü ben sizin hesaptan geçeyim sonra inerim der düşmez falan derken çok çektim

halen çekiyorum yaşı olmuş 50 ama halen saf ve bir kerede asla anlamıyor

"kesin" ve "asla" kelimelerini sık sık kullanmak zorunda kalıyorum

benim anneminki de öyle, asla öğrenemiyorlar çoğu şeyi uzun vadeli şeyleri, hatalardan tecrübe edinme vb. kandırılma oranıda yüksek oluyor.

kasiyer indirimli ürünü ben sizin hesaptan geçeyim sonra inerim der düşmez falan derken çok çektim

Ya işte çok zor
Ben de eşime artık sert sert konuşuyorum bu da beni üzüyor ve yoruyor
O da bıktım senin sinirinden diyor da
Neden sinirli bir insan anlaması mümkün değil ..

Peki annenin küçüklüğünde yaşadığı cidd travmalar var mı ? Bilgin var mı ?

Bu market alisverisini becerememe bazi erkeklerde var galiba 🤣 ben esime watsaptan istedigim urunun resmini attigim halde yine de o urunu almayi beceremeyip bi benzerini alip geliyor.. bi kac arkadasimla da konustum ayni durum onlarin eslerinde de varmis, ya umursamadiklari icin dogru duzgun bakmiyolar yada beyinlerinde bi problem var algilayamiyorlar 🙈

Peki annenin küçüklüğünde yaşadığı cidd travmalar var mı ? Bilgin var mı ?
ablası çok sert davranmış birde anneanneannem, anneme hamileyken vajinasına sabun atıyormuş çocuk düşsün diye bu da fetüsün vitamin alımını engellemiştir

beyin anne karnında bir gün kötü bir muameleye maruz kalırsa bu eksiklikler oluyor

annemin yanında çok duramıyorum

20 tl lik malı 80a almaya gidiyor, internetten bak diyorum şok oluyor a 20 diye

sürekli bir derdi oluyor, birşeyin yerini soruyor 1 saat sonra kendimi bağırmaktan l, af anlatmaktan sesim kısılmış buluyorum

sizi dinlemiyor bence, kafası baska yerde olabilir, bir de omega3 eksikligi olabilir gercekten. ben omega 3 bıraktıktan sonra mallaştım yemin ederim.

Ay yazık nasil kendini unutmuyor bir yerler de...evin yolunu da bulabiliyor mu bari.. elini birakma kız seker verir kacirirlar valla

Düzelmez daha kötü olur , yazın her şeyi yazarak söyleyin. Evin içinde bile mesaj atıyorum ben çünkü hiç bir dediğimi anlamıyor .

Dert mi bilmiyorum . Kızlar eşimle bazen iletisim kurmakta çok zorlanıyorum. Bu durum beni çok yıpratıyor. Örnegin ona bir anımı anlatıyorum ama anlatırken kurdugum cumlelerde ne demek istedigimi çoğu kez anlamıyor. Akıcı konustuguma eminim. Üstüne bastıra bastıra diyorumki a marketten şu ürünü al o yine arayıp diyor ki b marketteyim ürünü bulamadım. Yahu üstüne basa basa a marketten alacaksın dedim . Daha bugün gelirken fırın kagıdı al dedim folyo almış gelmiş şaka gibi gülsem mi aglasam mı bilemiyorum :) özellikle dikkat ediyorum kurduğum cümlelere tane tane konuşuyorum. Anlatmak istediğimin tam tersini anlamayı başarıyor. Üniversite mezunu kariyeri olan bir adam yani.farklı kültürlerdeniz ondan mı acaba ailelerimiz de birbirini anlamıyor pek🤦‍♀️😄 ne yapmalıyım ben sizce? Aile terapistine gitmelimiyiz? 1 yıl sevgili 1 bucuk sene nisanlı kaldık. 1 senedir de evliyiz . Düzelir mi zamanla?
Konsantrasyon bozukluğu olabilir

Erkeklerin bir çoğu fotoğrafını atsanız bile aynısını almayı başaramaz marketten. Amaaan bunlar filan takılacak mevzular değil.

özellikle resimlerni göster bak bundan al de ve yaz eline detaylıca ver kağıdı

X