Eşimle anlaşmakta zorlanıyorum :(

Dert mi bilmiyorum . Kızlar eşimle bazen iletisim kurmakta çok zorlanıyorum. Bu durum beni çok yıpratıyor. Örnegin ona bir anımı anlatıyorum ama anlatırken kurdugum cumlelerde ne demek istedigimi çoğu kez anlamıyor. Akıcı konustuguma eminim. Üstüne bastıra bastıra diyorumki a marketten şu ürünü al o yine arayıp diyor ki b marketteyim ürünü bulamadım. Yahu üstüne basa basa a marketten alacaksın dedim . Daha bugün gelirken fırın kagıdı al dedim folyo almış gelmiş şaka gibi gülsem mi aglasam mı bilemiyorum :) özellikle dikkat ediyorum kurduğum cümlelere tane tane konuşuyorum. Anlatmak istediğimin tam tersini anlamayı başarıyor. Üniversite mezunu kariyeri olan bir adam yani.farklı kültürlerdeniz ondan mı acaba ailelerimiz de birbirini anlamıyor pek🤦‍♀️😄 ne yapmalıyım ben sizce? Aile terapistine gitmelimiyiz? 1 yıl sevgili 1 bucuk sene nisanlı kaldık. 1 senedir de evliyiz . Düzelir mi zamanla?
Sevgili ve nişanlı iken de dediklerinizi düzgün dinlemiyor muydu yoksa evlenince mi böyle oldu? Kültür farkıyla ilgisi olduğunu sanmıyorum bazı yörelerde fırın kağıdına folyo denmiyor sonuçta bunlar evrensel bilgiler 🤷‍♀️

Yazılanların aksine çevremde alışverişleri hep erkekler yapar; eşim, babam, kp, iş arkadaşlarım öyle ki ofis alışverişini bile erkekler yapar yani hiç şahit olmadım dediginiz gibi erkeklere... O yüzden yardımcı olacak bir şey de diyemedim 🤷‍♀️ yani ilgilenmediginden oluyordur diye düşünüyorum ama kendini verse evde ne kullanıldığını da bilir mesela... banyoda mutfakta vs fln hiç mi karşılaşmıyor bu deterjanla? Muhakkak ev içinde görüyor ama ilgilenmiyor.

Ben bugün eşime watsaptan Domestos al yazdım.eve geldi Domestos yok unutmustur diye üstünde durmadım.snra sebzeligi açtım bı poşet dolusu domates niye domates aldın evde çok vardı dedim sen al dedin ya dedi.Domestos o deyince niye çamaşır suyu yazmiyosun dedi.çigdem alıp geliyorsun çünkü dedim.dedi dedim dedik demişler😁
Netice Domestos yok evde ama üç kilo domates var.

Market harici iletişim de zorlanıyor musunuz?
Sadece işte bir şeyi 10 defa söyleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Mesela kredi ödemelerini bile para bankada olduğu halde unutur çoğu zaman ya da mesela tereyağı sipariş vereceksek başka bir ilden 10 defa soylerim. Geçen marangoz cagiracakti 2 hafta hatırlatma yaptım.
Bunlar dışında evimizle falan çok ilgilidir, her işi yapar, ikimizin de çalıştığı alan IT olduğundan diğer konularda iletişim sıkıntısı yaşamıyoruz. Elinden de her iş gelir ama işte yapılması gereken dışarı işlerinde çok sıkıntılı.

Dert mi bilmiyorum . Kızlar eşimle bazen iletisim kurmakta çok zorlanıyorum. Bu durum beni çok yıpratıyor. Örnegin ona bir anımı anlatıyorum ama anlatırken kurdugum cumlelerde ne demek istedigimi çoğu kez anlamıyor. Akıcı konustuguma eminim. Üstüne bastıra bastıra diyorumki a marketten şu ürünü al o yine arayıp diyor ki b marketteyim ürünü bulamadım. Yahu üstüne basa basa a marketten alacaksın dedim . Daha bugün gelirken fırın kagıdı al dedim folyo almış gelmiş şaka gibi gülsem mi aglasam mı bilemiyorum :) özellikle dikkat ediyorum kurduğum cümlelere tane tane konuşuyorum. Anlatmak istediğimin tam tersini anlamayı başarıyor. Üniversite mezunu kariyeri olan bir adam yani.farklı kültürlerdeniz ondan mı acaba ailelerimiz de birbirini anlamıyor pek🤦‍♀️😄 ne yapmalıyım ben sizce? Aile terapistine gitmelimiyiz? 1 yıl sevgili 1 bucuk sene nisanlı kaldık. 1 senedir de evliyiz . Düzelir mi zamanla?
Kafası donuk derler ona neyle meşgul oluyor surekli

X