Eşimle aramızdaki sorun

Zaten bir sürü fikir gelmiş ben başka bir şeye takıldım.

Konuyu okuyunca hep bir "ABİ" lafı dönüyor.

Eşiniz özür dinlemiyor abisi diliyor. İki yetişkin insansınız acaba abisini arayıp bana trip atıyor mu desem diyorsunuz. (Çocuk gibi şikayet etmeler falan)

Yok işte 8 abim var aslında arkam güçlüdür. (Şiddet şiddetle çözülmez. Bunun göz korkutmak gibi değinmeniz bile kötü bence)

Bir daha sorun olursa abimi arıyacağım diyorsunuz. (Çıkın taksi tutun kendiniz gidin. Abiniz evde değil ya da küçük bir şehirde mi yaşıyorsunuz arabasız gitmek zor oluyor. Eğer bunlar değilse kendiniz de gidebilirsiniz. Niye hep birilerine muhtaç gibi davranıyorsunuz.)

Ben söyleyeyim ne yapacağınızı.
Gidip kocanıza, bana vurduğunda evi terk ettiğim için özür dilerim deyin. Bir dahakinde asla böyle bir şey yapmayacağım deyip söz verin.
Bu kesinlikle sorununuzu çözer. :KK14:

Son düzenleme:
Ben söyleyeyim ne yapacağınızı.
Gidip kocanıza, bana vurduğunda evi terk ettiğim için özür dilerim deyin. Bir dahakinde asla böyle bir şey yapmayacağım deyip söz verin.
Bu kesinlikle sorununuzu çözer. :KK14:
Aklınızı kendinize saklayın teşekkürler
Ben bu durumdayken bile dalga geçebiliyorsanız

Asbei o yorumu yapan üye dalga geçmiyor, senin eşin maalesef ki gerçekten böyle birşey bekliyor eskiye dönmek için. Yani bunu yapsan sorun kesin çözülür. Ama işte sırf aramız iyi olsun diye sürekli kendimizden vere vere kendimizi tüketiyoruz. Ben adımdan emin olduğum kadar eminim ki senin eşin" abime ev içi meseleleri yansıttığım için özür dilerim bir daha olmayacak" dediirtmek için hala tavır yapıyor.

Abisini arayacağım öyle yapsın böyle desin diyorsunuz çünkü siz eve onun çabasıyla dönmüşsünüz resmen.

Eşiniz bir iki tane vurdum diye evden gitti, olayı büyüttü diye kızıyordur size eminim.
Kadın dediğin eşini kötü göstermez sonuçta değil mi!

Bu adama nasıl adım atıp birlikte oluyorsunuz? Ailenizin evine gerçekten boşanacaksanız dönün. Çocuk oyuncağına çevirmeyin bu işi. Şimdi gitseniz biraz zaman geçtikten sonra kocamı özledim diye geri dönecek potansiyel var sizde. Aileleri yüz göz etmeyin daha fazla.

Yoo aslında hiç dalga geçmedim.
Dayak yemişsiniz, evi terk edip dönmüşsünüz. Sanki hatalı sizmişsiniz gibi bir de adım atan sizsiniz.
Hala abilerden medet umup bekliyorsunuz. Neymiş beyfendi çok gururluymuş, ondan adım atmazmış. Gururu kırılmış olması gereken bir tek siz olmalısınız bence. Üç çocuk vermişsiniz bu adama ve sizi döverek terbiye etmeye çalışmış farkında mısınız? Bu nasıl bir aşağılama, gurur kırıcı bir şey.
Esas küs olması gereken sizsiniz. Ama hala benle konuşsun diye dört gözle bekliyorsunuz. Niye?
Azıcık ağır olun bence. Böyle bir şeyin zaten telafisi, özrü olmaz da sizin yürüdüğünüz yolda olur diyelim hadi. Adımı onun atması gerekiyor. Özür beklemesi gereken sizsiniz. Ama siz her fırsatta öne atılırsanız, olan kıymetiniz de yok olur. Zaten yok da bu sefer eksilere kadar iner.
Ama madem illa hiçbir şey olmamış gibi davranalım diyorsunuz, o zaman gidin özür dileyin dedim. Valla dalga geçmedim, eşiniz yüzde yüz kabul eder bence. Hiçbir sorunu çözmeden üstünü örter geçersiniz. Sizin tabirinizle her şey eskisi gibi olur.
Ha yediğiniz dayak da yanına kar kalır adamın, o ayrı.

Asbei o yorumu yapan üye dalga geçmiyor, senin eşin maalesef ki gerçekten böyle birşey bekliyor eskiye dönmek için. Yani bunu yapsan sorun kesin çözülür. Ama işte sırf aramız iyi olsun diye sürekli kendimizden vere vere kendimizi tüketiyoruz. Ben adımdan emin olduğum kadar eminim ki senin eşin" abime ev içi meseleleri yansıttığım için özür dilerim bir daha olmayacak" dediirtmek için hala tavır yapıyor.
Tebrikler Melatonin hanımcım, beni tanımasanız bile yorumumu iyi analiz etmişsiniz, teşekkürler.
Cidden dalga geçmedim. Adam hem suçlu hem güçlü ve ciddi ciddi özür bekliyor. Konu sahibi dilerse, emin olun geri çevirmez. Ulan ben bu kadını dövdüm, utanmam lazım demez. Gayet de nazını yapar, sonra da lütfeder barışır. Çok ciddiyim ben.

Ya biliyorum saçma evet ama gerçekten uzadıkça benim psikolojim bozuluyor tekrar bırakıp gitsem olay bu sefer gerçekten çok uzar ve kötü şeyler olur çünkü abilerim delirdi bi daha el kaldırmaya cesaret Dahi edemez zaten öyle bişeye bende müsade etmem ama madem eve getirdin bizi o zmn bu trip nie ben hatalıymışım gibi o bana trip yapıyor
hala şiddet gördüğünüzün farkında bile değilsiniz

Eve neden döndünüz diyeceğim amaa hadi demiyorum.
Demiyorum... Madem o kadar çaresizsiniz demiyorum gerçekten.
Peki neden yanaştınız.
Hani bari,
"Bak adam, ben huzurumuz için döndüm, birşeyler söyle birşeyler yap beni bir daha olmayacağına inandır, yuvamız dağılmasın" falan deseydiniz ya??? İlişkidense bu daha yapıcı ve çözüme yönelik olurdu.
Bu size ilk şiddeti mi bilmiyorum. Bir kere yaptıysa bir daha hep yapar da demiyorum açıkcası insan pişman olup bir daha asla ve asla yapmayadabilir.
Ama bunu pişman insan yapar.
Eşiniz pişman mı?
Madem boşanmıyorsunuz, gönlünüzü alsın. Alsın yahu.

1 haftadır evdeyim asla ama asla tek bir kelime etmiyor bişi isterse 5 yaşındaki kızımızdan istiyor yada kendi kalkıyor asla bişi lazım olsa dahi aramıyor tek kelime etmiyor akşamları arkadaşıyla dışarda yemek yiyip geliyor kahvaltı yapmadan çıkıyor
Madem eve geldim çok uzatmak istemiyorum dün yanaşayım belki düzelir dedim çocuklar uyumuşken yanaştım ilişki oldu ama ilişkiden sonra sırtını dönüp uyudu odun yine aynı odun
Sebep? Eve girdiğiniz an tek kelime konuşmadığını gördüğünüzde evi tekrar terk etmeniz gerekiyordu. Eşiniz pişman değil ki??? Abisi onun yerine özür dilemiş, adamın umrunda değilsiniz.

Sorunları çözmek için seks yapmak yerine konuşmayı deneseydiniz keşke. Ne yapmaya çalıştığını, eve çağırıp neden böyle davrandığını, ne düşündüğünü, böyle devam edecekse sizin bu evlilikte daha fazla kalamayacağınızı, kendine çeki düzen vermesi grektiğini filan adamakıllı konuşsaydınız belki bi ağırlığınız olurdu. Ama böyle size şiddet uygulayan ve surat yapan adama hiçbir konuşma yapmayıp onunla sevşmeniz olmamış. Böyle ciddiye alınmazsınız. Sorunlar konuşarak halledilir, hele ki ciddi konular. Şiddet gibi. Etrafınızda dönmesi lazım kendisini affettrmek için. Surat ne ya bi de trip atıyo. Neden acaba???

Bunu kocanıza sorsaydınız keşke. Ayrıca büyürse büyüsün. Olayı hala büyüten siz değilsiniz. Bizzat kocanız.

Kendi abime değil onun abisine otursun bu çocukla adam akıllı konuşsun bizi eve getirdiyse trip yapmak için getirmedi ya
Bunu eşinize söyleyin. Başkalarına söyletmeyin, kendiniz söyleyin. Yetişkin kadınsınız eşinizle derdinizi açık açık konuşamıyosunuz gibi. O söylesin, buna söyleteyim vs. Siz adamakıllı konuşun, sadece siz.

Caresizim deyip, adamlarin gelisine vurdugu futbol topuna donuyo bu kk,da gordugum kadinlarin cogunlugu, caresizsen bile azicik dur durursun, burnunu sürtene kadar muhatap bile olmazsin, ama bunlari yapan da yok, geri de gicik olan ben

X