Eşimle babam çok büyük kavga yaptı. Ne yapabilirim?

Sende babanı tehdit et senin yüzünden,
Eşim benden ayrılabilir ondan özür dile diye baskı yap babana
Bu da çok mantıklı Eşimle sabah biraz konuştuk ve karar verdik, babamla artık görüşmek yok.

Evet farkındayım neyseki eşim kendini ezdirecek birisi değil asla susmadı ve babama ağzının payını verdi. Sabah biraz konuştuk, direkt dedi ki babanla tekrar görüşürsem onun kafasını k*partırım. Çok kinlenmiş ve sinirlenmiş. İşin arkasının gelmesinden korkuyorum. Eşim öyle unutacak biri değildir ayrıca kendi kültürüne felan çok bağlı. Babamla bende görüşmeyeceğim bu arada. Eşim daha önemli ve ona olan sevgim daha ağır basıyor.

Babamla görüşmeme kararı aldık zaten. Empati yaparak kocamın yerine düşünmeye çalıştım ve evet gerçekten bunlar çok ağır laflar, üstelik bir erkek için. Her şeyi geçtim, adamın kökenine kadar niye hakaret ediyorsun? Annemde çok kızmış babama, şuan herkes babama cephe aldı. Bende dahil. Eşim onu haklı olarak gördüğümü biliyor problem yok.

Eşim babanla bir daha görüşürsem kafasını k*partırım dedi. Açık konuşmak gerekirse ben zaten normalde de babamı çok seven birisi değildim. O yüzden eşimle bir karar aldık, babamla görüşmeyeceğiz. Böylesi çok daha uygun oldu. Benim şimdiki korkum, eşim unutan birisi değil. Mesela biz tartışsak, kavga etsek onu unutur. Bana karşı asla kin tutmak gibi bir şey yapmıyor. Ama başkalarına karşı çok kinci olabiliyor, eşimin öyle bir huyu var. Üstelik köküne ve kültürüne çok bağlı birisi, o hakaretlerin altında kalmayıp bir şey yapar mı bilmiyorum. Biraz bundan korkuyorum şuan.

Merhaba, görüşünüz için teşekkür ederim ama konuyu yanlış anladığınızı görüyorum. Ben eşimin yanında oldum, babama eşimin yanında kızdım. Eşime de onun haklı olduğunu söyledim. Eşim olayı sindiremediği için öyle soğuk, yani ben öyle düşünüyorum.

Merhaba, teşekkür ederim çok güzel bir görüşünüzü yazmışsınız, olayı önce yaşamış öyle düşünüp yazmışsınız, bu çok güzel. :) Ama konuyu yanlış anlamışsınız, ben zaten eşimin yanında oldum yahu! Babama karşı açık açık dedim, haksızsın dedim (eşimde yanımızdaydı.) eşime sen haklısın dedim, babamı çocuk azarlar gibiymişçesine azarladım. Yani eşim biliyor onu tuttuğumu. Ki artık babamla görüşmeyeceğiz zaten.

Eşimle bu sabah konuştuk babamla artık görüşmeyeceğiz. Ben kendi isteğimle görüşmemek istiyorum. Normalde onu fazla sevmem zaten. Eşim sonuna kadar haklı ve o benim hayat arkadaşım, yanında olmalıyım. Babamda ne yaparsa yapsın. Benim korktuğum tek şey eşim unutan biri değil, yani işin devamı gelebilir. Kendi kültürüne ve köklerine bağlı olan birisi eşim.

Çok ama çok haklısınız. Siz nerenin göçmenisiniz? Eşim Kafkas göçmeni bir Türk ama Azeri değil.

Eşim babama karşılık verdi üstüne yürüdü, saldıracaktı araya annemle ben girdik. Ben eşimin sonuna kadar hak veriyorum çünkü haklı. Lütfen boşanma falan demeyin benim suçum yok ki Sabah eşimle konuştuk, artık babayla görüşmek yok. Yani bende görüşmeyeceğim, bunu kendi isteğimle yapıyorum.

bence adınızı soyadınızı silin konudan, anonim olarak kalsın konunuz, düzenleme ile oluyor diye biliyorum.
İpek Johanna benim adım, Johanna ikinci adım Alman annem koymuş. :) Düşünceniz için teşekkür ediyorum.

Yazınızda eşinizi savunduğunuzu babanızı azarladığınızı yazmadığınız için okuduğumuzu yorumladık. Yazınızda sadece kavga esnasında ayırdığınız yazıyordu sonra düzenleme yapmışsınız.

Siz nerelisiniz çok merak ettim…
Babanız kendini aynı hitler gibi çok üstün bi ırk sanıyor.

Biz Arnavut’uz. Balkan..

Valla hiç kusura bakmasın babanız (ben Kafkas göçmenlerini çok iyi tanırım) totosundan element uydurmuş.

Babanız koşa koşa gelir barışmaya…

Belki babanız ilk tartışma konusunda haklı olabilir yazmamışsınız bilmiyoruz ama ırkçı namussuzlukla suçladığı konuşma ile kendini bitirmiş.

Çocuğunuz olduğunda babanız sevecek acaba beğenmediği damadının soyu olacak….

Eşiniz görüşmez ama sizin görüşmeme olayı olmaz. Görüşürsünüz…

Teşekkürler açıkladığınız için ama ben düzenlemenizden önce yazdım eşinizin yanınızda olduğunuz belli değildi yazdıklarınızda, o zaman eşinizle samimi bir konuşma yapıp haklı gördüğünüzü yanında olduğunuzu babanızın yaptığının yanlış olduğunu vs söylemeniz gerekir. Anladığım kadarıyla oda sizin onun yanınızda olduğunuzun farkında değil, ona lanse ettiğinizi de düzenlemeniz gerekiyor :)

Evet bende böyle düşünüyorum. Ben zaten karşıyım öyle ben büyüğüme falan. Büyüksen büyüksün ne olmuş yani? Babam özür dilese kapanabilir bu iş.
İstediğini söyleyen istemediğini işitir. Yok öyle büyüğüm deyip kenara çekilmek.büyüklük yapıp uzatmasın o zaman. Ben yerinizde olsam babamla tekrar konuşur özür dilemesini ister tavrımı koyarım biraz uzak dururum.Eşimede babamla gerekli konuşmayı yaptım deyip yanında olduğumu belli etmeye çalışıp biraz yalnız bırakırım. Söylenenler ağır olduğu için kabullenmesi zaman alacaktır. Üstüne gitmeyin.

Her şey düzelir siz dirasiradaki sorunları evinize getirmeyin.

Babanızın söylediği yenilir yutulur değil.Ömrümde ilk defa duydum.Kim olsa affetmez.Bence konunuzu daha uzatmayın evinizde kapatın.Eşiniz de sakinleşsin .Zaten görüşmeme kararı almışsınız.Bu kararın arkasında durun.Yarın size özür konusu ile gelirler.Beni bunun için sakın aramayın diyeceksiniz.Eşiniz iyi bir insanmış.Arkasında duracağınız insan eşiniz.
Babanızda ettiği hakaretlerle dursun düşünsün ben ne yaptım diye.Babanızda psikolojik rahatsızlık falan var mı.İnanılmaz çünkü ettiği laflar.Normal akıllı bir insanın yapacağı bir şey değil. Yurt dışında bunu mu öğrenmiş yıllarca.Onların güzel huylarını alsaymış keşke..

Babanız fevri bi insanmi? Çok yanlış cümleler kurmuş, insan konuşurken sonunun nereye gidecegini bi düşünmeli. Eşiniz babanızı kışkırtıcı bi şeyler söyledimi? İş konusunda konuşurken falan kendini üstün gören cümlelermi kurdu eşiniz babaniza karşı? Çünkü bir insan bi anda bu kadar nasıl hiddetlenir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…