Eşimle babam çok büyük kavga yaptı. Ne yapabilirim?

Bu çok ağır bir laf. Eşiniz çok haklı tavrında. Açıkçası benim eşimin ailesi dese asla görüşmem. Eşinize mesaj yazabilirsiniz. Canım ben ne desem hafif kalacak, senin yanındayım. İstemiyorsan hiç görüşme diye. Hatta ben kendim de görüşmem bir süre. Bir de ayağına bekliyormuş baban. Terbiyesiz.
Evet farkındayım neyseki eşim kendini ezdirecek birisi değil asla susmadı ve babama ağzının payını verdi. Sabah biraz konuştuk, direkt dedi ki babanla tekrar görüşürsem onun kafasını k*partırım. Çok kinlenmiş ve sinirlenmiş. İşin arkasının gelmesinden korkuyorum. Eşim öyle unutacak biri değildir ayrıca kendi kültürüne felan çok bağlı. Babamla bende görüşmeyeceğim bu arada. Eşim daha önemli ve ona olan sevgim daha ağır basıyor.

Siz sakin olaylara müdahil olmayın.Esinizle babanızın arasını duzeltmeye çalışmayın.Boyle hakaretleri erkekler sindiremez ne demek adam mı oldun sen .Neyse olayın düzelmesi için Cook zaman gecmedi gerekir .Eşinize asla babamla barışın demeyin .Derseniz çok daha büyük bir kavga edersiniz .His kendi evinizde normal hayatınızda yaşayın .Ama şunu asla yapmayın.Konu açılırsa bu kadar hakaret eden babanizi eşinizin yanında aklamayin .
Babamla görüşmeme kararı aldık zaten. Empati yaparak kocamın yerine düşünmeye çalıştım ve evet gerçekten bunlar çok ağır laflar, üstelik bir erkek için. Her şeyi geçtim, adamın kökenine kadar niye hakaret ediyorsun? Annemde çok kızmış babama, şuan herkes babama cephe aldı. Bende dahil. Eşim onu haklı olarak gördüğümü biliyor problem yok.

Babanız çok ayıp etmiş.

Özür dilemek için gitmek istemiyorsa ortak mekanda buluşulur, konuşulur. Her iki tarafın da katılması gereken bir aile buluşması varsa bu fırsat kullanılabilir.

Tüm sülalesine hakaret ettiği kişiyi bir zahmet ayağına çağırmasın, yok böyle bir dünya. 🤦‍♀️

Babanıza karşı soğuk olun, ilişkinizi koparın demiyorum ancak eskisi gibi her çağırdığında da ayağına gitmeyin. Ettiği lafların bedeli olduğunu bilsin.

Eşinizi babanızla görüşmeye zorlamayın.

Eşinize babanız sadece hakaret etmemiş tüm özgüvenini yıkmaya çalışmış. İşinden başlamış aile kökenine kadar gitmiş.

Adamcağız şu anda tüm yaşamını sorguluyor, siz destek olun, zamanla toparlar. Hemen canım cicim olması zaten mümkün değil, travma geçiriyor şu anda, sizle ilgisi yok.
Eşim babanla bir daha görüşürsem kafasını k*partırım dedi. Açık konuşmak gerekirse ben zaten normalde de babamı çok seven birisi değildim. O yüzden eşimle bir karar aldık, babamla görüşmeyeceğiz. Böylesi çok daha uygun oldu. Benim şimdiki korkum, eşim unutan birisi değil. Mesela biz tartışsak, kavga etsek onu unutur. Bana karşı asla kin tutmak gibi bir şey yapmıyor. Ama başkalarına karşı çok kinci olabiliyor, eşimin öyle bir huyu var. Üstelik köküne ve kültürüne çok bağlı birisi, o hakaretlerin altında kalmayıp bir şey yapar mı bilmiyorum. Biraz bundan korkuyorum şuan.

Öncelikle babanıza kendi gelip eşinizden özür dilemeden onunla konuşmayacağınızı söyleyin ve bu kararı eşinize söyleyin, babanızın yaptığı sizi bağlamaz ama burada haklı tarafı desteklediğinizi belli etmelisiniz. Eşinize üzüldüm hem sizin yüzünüzden bir araya geldi yabancı insanlardan hakaretler yemiş hem de sizden düzgün destek görememiş.
Merhaba, görüşünüz için teşekkür ederim ama konuyu yanlış anladığınızı görüyorum. Ben eşimin yanında oldum, babama eşimin yanında kızdım. Eşime de onun haklı olduğunu söyledim. Eşim olayı sindiremediği için öyle soğuk, yani ben öyle düşünüyorum.

Eşinizin neden size küs olduğu belli kavga esnasında babanızı susturabilir eşinizi savunabilirmişsiniz çünkü babanız haksız. Haklı olsa bile sülaleye saydırarak, eşinizi bir hiç olarak adlandırarak haksız duruma düşmüş ve siz bu olaylar olurken oturup izlemişsiniz. Bazen babaya karşı eşi savunmak gerekir maalesef siz savunmamışsınız ve eşinizde size kırılmış. Babanla konuşarak haksız durumda olduğunu anlat ve bir büyük olarak dedikleri için özür dilet.
Merhaba, teşekkür ederim çok güzel bir görüşünüzü yazmışsınız, olayı önce yaşamış öyle düşünüp yazmışsınız, bu çok güzel. :) Ama konuyu yanlış anlamışsınız, ben zaten eşimin yanında oldum yahu! Babama karşı açık açık dedim, haksızsın dedim (eşimde yanımızdaydı.) eşime sen haklısın dedim, babamı çocuk azarlar gibiymişçesine azarladım. Yani eşim biliyor onu tuttuğumu. Ki artık babamla görüşmeyeceğiz zaten.

Baba çok ağır konuştun,hakarete varan söylemlerin oldu kusura bakma ama eşim gelipte senin yüzüne bakmaz bu saatten sonra kaldı ki özür dilemesini bekliyorsun deyip geçin ,babanıza. Eşinize de babam hatalıydı,keşke böyle olmasaydi,alttan aldığın için teşekkür ederim,görüşmek istemezsen seni zorlayamam. Lütfen bu konunun aramıza girmesine izin verme ben babama gerekeni söyledim zaten vb bir konuşma yapabilirsiniz.
Ve görüştürmeyin ikisini. Babanızda sizin bir gram hatrınız mı yokmuş ki dememiş yüzyüze bakacağız susayım ,ağzıma geleni saymayayım.
Bilemedim eşiniz haklı yani.
Eşimle bu sabah konuştuk babamla artık görüşmeyeceğiz. Ben kendi isteğimle görüşmemek istiyorum. Normalde onu fazla sevmem zaten. Eşim sonuna kadar haklı ve o benim hayat arkadaşım, yanında olmalıyım. Babamda ne yaparsa yapsın. Benim korktuğum tek şey eşim unutan biri değil, yani işin devamı gelebilir. Kendi kültürüne ve köklerine bağlı olan birisi eşim.

Babanız ne terbiyesiz şeref yoksunu bi adam yahu. Göçmenler kadın kız satmazlar göç etmek için…
Bunu babanız neresinden uydurmuş.
Ama tabi kişi kendinden bilir işi diyememiş kocanız.

Yeminle eşinizin yerinde olsam bu hakaretten sonra boşanırım…
Çok ama çok haklısınız. Siz nerenin göçmenisiniz? Eşim Kafkas göçmeni bir Türk ama Azeri değil.

Eşim babama karşılık verdi üstüne yürüdü, saldıracaktı araya annemle ben girdik. Ben eşimin sonuna kadar hak veriyorum çünkü haklı. Lütfen boşanma falan demeyin benim suçum yok ki :KK43: Sabah eşimle konuştuk, artık babayla görüşmek yok. Yani bende görüşmeyeceğim, bunu kendi isteğimle yapıyorum.

bence adınızı soyadınızı silin konudan, anonim olarak kalsın konunuz, düzenleme ile oluyor diye biliyorum.
İpek Johanna benim adım, Johanna ikinci adım Alman annem koymuş. :) Düşünceniz için teşekkür ediyorum.

Merhaba, teşekkür ederim çok güzel bir görüşünüzü yazmışsınız, olayı önce yaşamış öyle düşünüp yazmışsınız, bu çok güzel. :) Ama konuyu yanlış anlamışsınız, ben zaten eşimin yanında oldum yahu! Babama karşı açık açık dedim, haksızsın dedim (eşimde yanımızdaydı.) eşime sen haklısın dedim, babamı çocuk azarlar gibiymişçesine azarladım. Yani eşim biliyor onu tuttuğumu. Ki artık babamla görüşmeyeceğiz zaten.
Yazınızda eşinizi savunduğunuzu babanızı azarladığınızı yazmadığınız için okuduğumuzu yorumladık. Yazınızda sadece kavga esnasında ayırdığınız yazıyordu sonra düzenleme yapmışsınız.

Çok ama çok haklısınız. Siz nerenin göçmenisiniz? Eşim Kafkas göçmeni bir Türk ama Azeri değil.

Eşim babama karşılık verdi üstüne yürüdü, saldıracaktı araya annemle ben girdik. Ben eşimin sonuna kadar hak veriyorum çünkü haklı. Lütfen boşanma falan demeyin benim suçum yok ki :KK43: Sabah eşimle konuştuk, artık babayla görüşmek yok. Yani bende görüşmeyeceğim, bunu kendi isteğimle yapıyorum.
Siz nerelisiniz çok merak ettim…
Babanız kendini aynı hitler gibi çok üstün bi ırk sanıyor.

Biz Arnavut’uz. Balkan..

Valla hiç kusura bakmasın babanız (ben Kafkas göçmenlerini çok iyi tanırım) totosundan element uydurmuş.

Babanız koşa koşa gelir barışmaya…

Belki babanız ilk tartışma konusunda haklı olabilir yazmamışsınız bilmiyoruz ama ırkçı namussuzlukla suçladığı konuşma ile kendini bitirmiş.

Çocuğunuz olduğunda babanız sevecek acaba beğenmediği damadının soyu olacak….

Eşiniz görüşmez ama sizin görüşmeme olayı olmaz. Görüşürsünüz…

Merhaba, görüşünüz için teşekkür ederim ama konuyu yanlış anladığınızı görüyorum. Ben eşimin yanında oldum, babama eşimin yanında kızdım. Eşime de onun haklı olduğunu söyledim. Eşim olayı sindiremediği için öyle soğuk, yani ben öyle düşünüyorum.
Teşekkürler açıkladığınız için ama ben düzenlemenizden önce yazdım eşinizin yanınızda olduğunuz belli değildi yazdıklarınızda, o zaman eşinizle samimi bir konuşma yapıp haklı gördüğünüzü yanında olduğunuzu babanızın yaptığının yanlış olduğunu vs söylemeniz gerekir. Anladığım kadarıyla oda sizin onun yanınızda olduğunuzun farkında değil, ona lanse ettiğinizi de düzenlemeniz gerekiyor :)

Evet bende böyle düşünüyorum. Ben zaten karşıyım öyle ben büyüğüme falan. Büyüksen büyüksün ne olmuş yani? Babam özür dilese kapanabilir bu iş.
İstediğini söyleyen istemediğini işitir. Yok öyle büyüğüm deyip kenara çekilmek.büyüklük yapıp uzatmasın o zaman. Ben yerinizde olsam babamla tekrar konuşur özür dilemesini ister tavrımı koyarım biraz uzak dururum.Eşimede babamla gerekli konuşmayı yaptım deyip yanında olduğumu belli etmeye çalışıp biraz yalnız bırakırım. Söylenenler ağır olduğu için kabullenmesi zaman alacaktır. Üstüne gitmeyin.

Babamla görüşmeme kararı aldık zaten. Empati yaparak kocamın yerine düşünmeye çalıştım ve evet gerçekten bunlar çok ağır laflar, üstelik bir erkek için. Her şeyi geçtim, adamın kökenine kadar niye hakaret ediyorsun? Annemde çok kızmış babama, şuan herkes babama cephe aldı. Bende dahil. Eşim onu haklı olarak gördüğümü biliyor problem yok.
Her şey düzelir siz dirasiradaki sorunları evinize getirmeyin.

Babanızın söylediği yenilir yutulur değil.Ömrümde ilk defa duydum.Kim olsa affetmez.Bence konunuzu daha uzatmayın evinizde kapatın.Eşiniz de sakinleşsin .Zaten görüşmeme kararı almışsınız.Bu kararın arkasında durun.Yarın size özür konusu ile gelirler.Beni bunun için sakın aramayın diyeceksiniz.Eşiniz iyi bir insanmış.Arkasında duracağınız insan eşiniz.
Babanızda ettiği hakaretlerle dursun düşünsün ben ne yaptım diye.Babanızda psikolojik rahatsızlık falan var mı.İnanılmaz çünkü ettiği laflar.Normal akıllı bir insanın yapacağı bir şey değil. Yurt dışında bunu mu öğrenmiş yıllarca.Onların güzel huylarını alsaymış keşke..

Herkese merhaba sevgili arkadaşlar ben Almanya'dan İpek Johanna -Johanna soy ismim değil :)- yarı Alman yarı Türküm. 29 yaşındayım, dört senedir evliyim. Eşim Almanya'da işletme okuyordu o şekilde tanıştık ama ailesi felan hep Türkiye'de.

Neyse arkadaşlar. Benim eşimin ailesinin durumu iyi ama söylemesi ayıp babamın maddi durumu eşimin ailesine kıyasla daha iyi. Bu benim için asla problem olmadı eşim dürüst çalışkan ve merhametli birisi bunlar bana yetiyor. Olayın detayını anlamanız için bunları söylüyorum.

Eşim benle evlendikten sonra işlerini almanyaya taşıdı. İşlerini çok büyüttü ve gerçekten iyi kazandı, Allahımıza hamd olsun. Hatta bir dönem babama borç felanda vermiş biz bunları annemden öğrendik tabi eşim asla bana söylememişti.

İki gün önce babam bizdeydi ve eşimle iş yüzünden tartıştılar. Eşim babama babacığım çok sinirlisiniz şu an sağlıklı konuşamayız biraz sakinleştikten sonra konuşalım dedi. Babam masaya vurdu eşime bağırdı baya. Eşim bir şey demedi ama babam eşime birden "sen kızımla evlendinde adam oldun oradan buraya geldin" dedi. Eşim çok hiddetlendi ne biçim konuşuyorsun sen diye bağırdı. Babam eşimin göçmen dedelerine kadar saydırdı burada söylemeyeceğim çok iğrenç şeyler söyledi. Eşim babamın üstüne yürüdükten sonra araya ben ve annem girdik. Eşim iki gündür bana karşı soğuk. Babam hatasını anlamış ama eşimi bekliyormuş özür için. Eşim sadece işe gidip işe geliyor. Ben ne yaptım anlamadım. Benle niye konuşmuyor? Ve eşimle babamın arasını nasıl düzeltiriz? Bu durum çok uzadı ve ben çok üzülüyorum. Daha olan oldu ama nasıl düzeltirim ona bakıyorum. Lütfen yardım edin ben çok çaresizim. Ayrıca eşime karşı çok utanıyorum şuan zaten o da bana karşı soğuk. Ben bu saatten sonra eşimin bana verdiği parayı nasıl harcarım yüzüne karşı nasıl bakarım?

Güncelleme

Arkadaşlarım, ben zaten eşimi babamın yanında savundum hatta babama eşimin yanında kızdım. Görüş belirttiğiniz için çok teşekkür ederim ama bazı arkadaşlar yanlış anlamış, ben eşimin yanındayım tabii ki. Bunu ona da söyledim, hissettirdim de, babama eşimin yanında kızdım daha ne yapayım.

Sabah eşimle biraz konuşabildik. Ona karşı çok mahçup olduğumu dile getirdim. Babanla bir daha görüşürsem onun kafasını k*partırım dedi. Ben de haklısın dedim. Artık babamla görüşmeyeceğiz o yüzden.
Babanız fevri bi insanmi? Çok yanlış cümleler kurmuş, insan konuşurken sonunun nereye gidecegini bi düşünmeli. Eşiniz babanızı kışkırtıcı bi şeyler söyledimi? İş konusunda konuşurken falan kendini üstün gören cümlelermi kurdu eşiniz babaniza karşı? Çünkü bir insan bi anda bu kadar nasıl hiddetlenir.

X