Eşimle kavgamız

Melegimiz89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2018
261
159
35
Arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var.

Eşimle 7 yıldır evliyiz ve ufak şeylerden tartışır olduk. 2 çocuğumuz var 4 ve 2 yaşlarında.

Bugün hiç birşey yoktu eşim küçük kızımı eve getirdiğinde heryeri kum içindeydi. Kuçakladım hemen banyoya götürdüm ve yıkadım.

Havlusunu sararken kızım eşime doğru yöneldi. Onu istediği için babası seni istiyor dedim. Oda kucağına aldı ama böyle kolunun altından havada tutuyor havlu sadece sırt kısmında kızımın, üzeri ıslanmasın diye. Orda zaten içim cız etti.

Herneyse öyle dururken annesi annesi kolum koptu dedi. Bende geçebilmesi için kapıyı açtım. Geçti bizim yatak odasına. Bende kızımın odasından temiz kıyafetler almaya gitmiştim.

Ordanda sesleniyor. Annesi, annesi yardım et diye. İkinci kez seslenince bende geliyorum işte halay çekmiyorum ya burda dedim. Ordan patladı zaten kavga.

Ben iletişim kurmasını bilmiyormuşum bi öğrenememişim. Yok demem gerekiyormuş kıyafet almaya gittiğimi. Eve gelir gelmez yine hoplatmışım sinirini. Nasıl beceriyormuşum ben bunu vs

Ya dedim orda oturmuyorum ya telefonumla mı oynamaya gideceğim ne yapabilirim başka dedim ama dahada sinirlendi zaten seside yükselmişti. Çocuğu tutuşundan bahsettim. İşte havlu sarmaya yardım etmek için çağırdını sonrada yatağa yatıracağını söyledi. Bende ben sana üçüz bırakmadım. Tek çocuk? Dedim

Sonra yemeğini ısıtırken yemek yemeyeceğini söyledi bende altını kapattım dedim saygın yok. Okadar uğraştım. Bana bağırarak midem bulanıyor gibi şeyler dedi. Benim yüzümdenmiş ben onu bu hale getirmişim. Şu halime bak filan diye bağırmaya devam etti

Sustum sakinleşsin diye. Sonra sordum nasıl olduğunu sakinleştin mi dedim. Sence böyle tepki vermen sinirlenmem normal mi dedim.
Bana bağırarak manyak ve geri zekalı diye diye çıktı gitti. Şuan 4 saat oldu evde yok

Ben artık ne yapacağımı bilmiyorum ona göre sorun bende. Öyleyse bana söyleyin ne yapayım, ben çok soğudum artık. Yanına yaklaşmak bile istemiyorum dedikleri aklıma geliyor. İyidir merhametlidir ama son zamanlar herşeye sinirlenir oldu. Sanırım artık beni sevmiyor ve tahammüllü kalmadı

olayın başlangıcında siz hatalısınız ama sonradan eşiniz büyütmüş ve abartmış orada haklısınız biraz sakinleşsin bekleyin bence onun size adım atmasını..Yardım ederkenki uslubu gayet iyi siz sert çıkışmışsınız halay mı çekiyorum diye o yüzden başlangıç noktasında sizi hatalı buldum

Ordanda sesleniyor. Annesi, annesi yardım et diye. İkinci kez seslenince bende geliyorum işte halay çekmiyorum ya burda dedim.
Yani buna bende gerilirim..
Anladığım kadarıyla çocuk parktan gelmiş.
Kocanız da biraz yorulmus galiba.
Siz de dalga geçer gibi halay Malay deyince gerilmiş ortam.
Havluyu saramamis,yardım istemiş.
Bu kez de "ucuz mu verdim sana" demişsiniz.
Neden bu değildir illa ki de son damlası bu olmuş bence.
Ayrıca sizinle geçinmek zor.
Şaka yollu bile olsa rahatsız edebilir sözleriniz karşıdaki kişiyi.
Bunu bana kocam söylese rahatsız olurdum.

Son düzenleme:
olayın başlangıcında siz hatalısınız ama sonradan eşiniz büyütmüş ve abartmış orada haklısınız biraz sakinleşsin bekleyin bence onun size adım atmasını..Yardım ederkenki uslubu gayet iyi siz sert çıkışmışsınız halay mı çekiyorum diye o yüzden başlangıç noktasında sizi hatalı buldum

İnanın çok yoruldum evde herşeye koşmaktan bide herşeyi bana sormasından. Yapabileceği şeylerde bİle yardım istiyor. Artık sabırsız olduğumun farkındayım bende

Yani buna bende gerilirim..
Anladığım kadarıyla çocuk parktan gelmiş.
Kocanız da biraz yorulmus galiba.
Siz de dalga geçer gibi halay Malay deyince gerilmiş ortam.
Havluyu saramamis,yardım istemiş.
Bu kezde "ucuz mu verdim sana" demişsiniz.
Neden bu değildir illa ki de son damlası bu olmuş bence.
Ayrıca sizinle geçinmek zor.
Şaka yollu bile olsa rahatsız edebilir sözleriniz karşıdaki kişiyi.
Bunu bana kocam söylese rahatsız olurdum.
Eşim çalıştı. Dönüşte kreşten aldı. Bende oğlumu okuldan aldım boş değildim.

Dediğim gibi sürekli tartışıyoruz birbirimize sabrımız kalmadı sanki artık

Haklısınız

Eşiniz ne zamandır böyle son zamanlarda canını sıkacak bir şey yaşadı mı
İkinci çocuğuma hamileyken başladı yavaştan sonra gittikçe arttı bu duruma geldik. Kendine gelince çoğu şeyi normal sayıyor. Anlatınca anlıyor özür diliyor ama oraya gelene kadar çileden çıkıyoruz

Zaten ne yaptıklarını farketmezler. Karşı taraf sabırsızlaşıp tahammülü azalıp agresif davranınca da sen beni böyle yapıyorsun derler. Kimse bu kadını da ben delirttim demez. Tetikle, tetikle ondan sonra sen böylesin de. Nefret ediyorum böyle insanlardan. Konunun bir çözümü yok bu şekilde. Ağzını tutucak bir zahmet.

Olaylar durulunca birde sakince konuşmayı deneyin.

Eşim çalıştı. Dönüşte kreşten aldı. Bende oğlumu okuldan aldım boş değildim.

Dediğim gibi sürekli tartışıyoruz birbirimize sabrımız kalmadı sanki artık

Haklısınız
Sanki karı koca bir tatile ihtiyacınız var..
2 çocuk ve yoğun iş temposu bütün zamanınızı doldurmuş.
Bence onun birikimleri patlak veriyor 🤔

İkinci çocuğuma hamileyken başladı yavaştan sonra gittikçe arttı bu duruma geldik. Kendine gelince çoğu şeyi normal sayıyor. Anlatınca anlıyor özür diliyor ama oraya gelene kadar çileden çıkıyoruz
İçinize kurt düşürmek istemem ama acaba başka biri olabilir mi hayatında

Ikinizde kendi tarafinuzda yipranmissiniz. Bence bunu oturup sakin kafayla konusmak lazim. Iki kücük cocuk yorucu oluyor. Birde diger sorumluluklar var tabi. Haliyle cabuk geriliyorsunuz ikinizde. Ama yalnis yere patliyorsunuz ikinizde

Zaten ne yaptıklarını farketmezler. Karşı taraf sabırsızlaşıp tahammülü azalıp agresif davranınca da sen beni böyle yapıyorsun derler. Kimse bu kadını da ben delirttim demez. Tetikle, tetikle ondan sonra sen böylesin de. Nefret ediyorum böyle insanlardan. Konunun bir çözümü yok bu şekilde. Ağzını tutucak bir zahmet.

Olaylar durulunca birde sakince konuşmayı deneyin.

Olay tam olarak burda başlıyor. Okadar yoruldum okadar yıprandım ki anlatamam. Okadar çok şey yaşadık. Zaten iki çocuk ve sürekli onay bekleyen yardım isteyen bir eş.

Siz sanki gereksiz tepki vermişsiniz gibi duruyor ama bir şeylerin patlamasidir o diye düşünüyorum.
2 küçük çocuklu hayatta Emwşler birbirine destek olmalı her konudaki sinirler harap olmasın.

Sanki karı koca bir tatile ihtiyacınız var..
2 çocuk ve yoğun iş temposu bütün zamanınızı doldurmuş.
Bence onun birikimleri patlak veriyor 🤔

Evet kesinlikle ama çocukları bırakıp gitme imkanımız yok. Zaten heryerde çocuklarlayız sürekli peşlerindeyiz yorulduk bayağı. Anne babayız sürekli

Çocuklar küçük, herkes bir şey olsa da patlasam diye an kolluyor.
Bilirim, beden yorgunluğunuz azaldıkça birbirinize göze batmalarınız da azalacak.

Çocuklar küçükken hem iş hem çocuklarla ilgilenmek çok yorucu oluyor,çok büyük bir mesele değil ,sadece ikinizinde sabrı taşmış.ben de başta sizin çıkışınızı gereksiz buldum,çocuğu tutuşuna kurulmuşsunuz.sonra da eşiniz uzatmış biraz mevzuyu.kavgalar hep bu tarz ise hallolur sıkmayın canınızı.çocukları bırakabileceğiniz biri varsa birbirinizle yalnız vakit geçirin farklı birşey yapın.

Umarım öyle olur
Küçük çocuğum 4 yaşına geldikten sonra biz ‘çift’ olarak akıl ve ruh sağlığımızı kazanmaya başladık.
Genel olarak gözlemlerim de bu yönde.
Umarım sizinki bu tür bir şeydir, destek alabileceğiniz birileri varsa mutlaka değerlendirin.
Önce birey sonra eş olmayı hatırlatacak her an çok kıymetli.

X