Eşimle kavgamız

Bizde eşimle böyleyiz hatta geçen kavgamız bizimde banyo yüzünden oldu 3 yaşında oglumuzu beraber giydiriyoruz resmen o zıbın ve şort falan heryerini acıtıyormşm çocuğun 😄 kimsenin kimseye sabrı kalmamış o bana ben ona derken tartışma ile bitiyor her laf dalaşı

Aynı arkadaşim benimde 5.5 yaşında bir oğlum 14 aylık bir kızım var evin tüm yükü sırtımdan geçiyor bebek gece günduz uyutmuyor oglum buyuyunce duzelmisti hersey smdi başa sardı desteksiz buyutuyorm bende ve bu gercekten zor cift olmayi unuttuk nefes alamiyoruz .... kavgalar çocuk yüzündense kişiselleşmiyorsa düzeliyor .. oglum evde degildi bugun bebek beni inanilmaz yipratti aksam bizde tartistik ve kizimida alarak evden cikip gittim anneme birkac saat erkekler gevşek insanlar rahatlarina bir dokunursun ikincide hoytt olur bi gerilir paşalar bebeler buyumeden daha cok tartisiriz biz 😂

Ben sizi haklı bulmadım. Olayı başlatan siz olmuşsunuz. İki küçük çocukla uğraşmak zordur, bu yorgunluk evliliğinize de yansımıştır anlayabiliyorum ama iki tarafta böyle gergin olur, her şeye kurulursa evlilik zehir olur ikinize de. Çocuğu nasıl tutuyordu gözümde canlandıramadım ama herhangi bir tehlike olmadığı sürece istediği gibi tutsun. Üstüne bir de halay mı çekiyorum diye terslemeniz hiç doğru olmamış. Bu cevabı kim duysa yükselirdi

Arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var.

Eşimle 7 yıldır evliyiz ve ufak şeylerden tartışır olduk. 2 çocuğumuz var 4 ve 2 yaşlarında.

Bugün hiç birşey yoktu eşim küçük kızımı eve getirdiğinde heryeri kum içindeydi. Kuçakladım hemen banyoya götürdüm ve yıkadım.

Havlusunu sararken kızım eşime doğru yöneldi. Onu istediği için babası seni istiyor dedim. Oda kucağına aldı ama böyle kolunun altından havada tutuyor havlu sadece sırt kısmında kızımın, üzeri ıslanmasın diye. Orda zaten içim cız etti.

Herneyse öyle dururken annesi annesi kolum koptu dedi. Bende geçebilmesi için kapıyı açtım. Geçti bizim yatak odasına. Bende kızımın odasından temiz kıyafetler almaya gitmiştim.

Ordanda sesleniyor. Annesi, annesi yardım et diye. İkinci kez seslenince bende geliyorum işte halay çekmiyorum ya burda dedim. Ordan patladı zaten kavga.

Ben iletişim kurmasını bilmiyormuşum bi öğrenememişim. Yok demem gerekiyormuş kıyafet almaya gittiğimi. Eve gelir gelmez yine hoplatmışım sinirini. Nasıl beceriyormuşum ben bunu vs

Ya dedim orda oturmuyorum ya telefonumla mı oynamaya gideceğim ne yapabilirim başka dedim ama dahada sinirlendi zaten seside yükselmişti. Çocuğu tutuşundan bahsettim. İşte havlu sarmaya yardım etmek için çağırdını sonrada yatağa yatıracağını söyledi. Bende ben sana üçüz bırakmadım. Tek çocuk? Dedim

Sonra yemeğini ısıtırken yemek yemeyeceğini söyledi bende altını kapattım dedim saygın yok. Okadar uğraştım. Bana bağırarak midem bulanıyor gibi şeyler dedi. Benim yüzümdenmiş ben onu bu hale getirmişim. Şu halime bak filan diye bağırmaya devam etti

Sustum sakinleşsin diye. Sonra sordum nasıl olduğunu sakinleştin mi dedim. Sence böyle tepki vermen sinirlenmem normal mi dedim.
Bana bağırarak manyak ve geri zekalı diye diye çıktı gitti. Şuan 4 saat oldu evde yok

Ben artık ne yapacağımı bilmiyorum ona göre sorun bende. Öyleyse bana söyleyin ne yapayım, ben çok soğudum artık. Yanına yaklaşmak bile istemiyorum dedikleri aklıma geliyor. İyidir merhametlidir ama son zamanlar herşeye sinirlenir oldu. Sanırım artık beni sevmiyor ve tahammüllü kalmadı
Eşiniz çok haklı bir konumda değil ama siz de sinir bozucusunuz yani adam nereye gittiğinizi bilmiyor annesi annesi demiş kıyafet getiriyorum demek varken halay çekmiyorum ya gibi bir şey demeniz o kadar saçma ve gereksiz ki kavgaya yer aramışsınız eşiniz haklı olabilir iletişim kurmayı bildiğinizi sanmıyorum . Yazının başında çocuğu tutmasına bile takmışsınız tamam öz evladınız da öz evladı diye ıslak ıslak kucağına niye alsın üstü ıslansın istememiş olabilir eviniz ultra lüx kocaman bir ev değilse banyodan yatak odası 5 adım zaten çocuğa bile oyun gibi gelmiştir taşısın öyle ne var bunda sizin eşinizin her davranışınıza sinir olmanız altında başka bir şey olabilir mi

Eşimle 7 yıldır evliyiz ve ufak şeylerden tartışır olduk. 2 çocuğumuz var 4 ve 2 yaşlarında.

Bugün hiç birşey yoktu eşim küçük kızımı eve getirdiğinde heryeri kum içindeydi. Kuçakladım hemen banyoya götürdüm ve yıkadım.

Havlusunu sararken kızım eşime doğru yöneldi. Onu istediği için babası seni istiyor dedim. Oda kucağına aldı ama böyle kolunun altından havada tutuyor havlu sadece sırt kısmında kızımın, üzeri ıslanmasın diye. Orda zaten içim cız etti.

Herneyse öyle dururken annesi annesi kolum koptu dedi. Bende geçebilmesi için kapıyı açtım. Geçti bizim yatak odasına. Bende kızımın odasından temiz kıyafetler almaya gitmiştim.

Ordanda sesleniyor. Annesi, annesi yardım et diye. İkinci kez seslenince bende geliyorum işte halay çekmiyorum ya burda dedim. Ordan patladı zaten kavga.

Ben iletişim kurmasını bilmiyormuşum bi öğrenememişim. Yok demem gerekiyormuş kıyafet almaya gittiğimi. Eve gelir gelmez yine hoplatmışım sinirini. Nasıl beceriyormuşum ben bunu vs

Ya dedim orda oturmuyorum ya telefonumla mı oynamaya gideceğim ne yapabilirim başka dedim ama dahada sinirlendi zaten seside yükselmişti. Çocuğu tutuşundan bahsettim. İşte havlu sarmaya yardım etmek için çağırdını sonrada yatağa yatıracağını söyledi. Bende ben sana üçüz bırakmadım. Tek çocuk? Dedim

Sonra yemeğini ısıtırken yemek yemeyeceğini söyledi bende altını kapattım dedim saygın yok. Okadar uğraştım. Bana bağırarak midem bulanıyor gibi şeyler dedi. Benim yüzümdenmiş ben onu bu hale getirmişim. Şu halime bak filan diye bağırmaya devam etti

Sustum sakinleşsin diye. Sonra sordum nasıl olduğunu sakinleştin mi dedim. Sence böyle tepki vermen sinirlenmem normal mi dedim.
Bana bağırarak manyak ve geri zekalı diye diye çıktı gitti. Şuan 4 saat oldu evde yok

Ben artık ne yapacağımı bilmiyorum ona göre sorun bende. Öyleyse bana söyleyin ne yapayım, ben çok soğudum artık. Yanına yaklaşmak bile istemiyorum dedikleri aklıma geliyor. İyidir merhametlidir ama son zamanlar herşeye sinirlenir oldu. Sanırım artık beni sevmiyor ve tahammüllü kalmadı

İyidir merhametlidir ama son zamanlar herşeye sinirlenir oldu.

Eşinizin, size ve çocuğunuza iyi ve merhametli olduğu noktayı konunuzda göremedim. Eşiniz tam olarak kime iyi ve merhametli ?

Eşiniz bu her şeyi sorma huyunu yeni mi edindi? Benim eşim de her şeyi sorar bazen o kadar gereksiz şeyler sorar ki dayanamayıp açık açık zekandan şüphe ediyorum artık demişliğim bile var. Adamın yapısı buysa yapacak pek bir şey yok maalesef. Bazen ben de tükeniyorum öyle zamanlarda açık açık sana tahammülüm kalmadı çok samimi olmayalım diyorum bi şekilde çözmeye çalışıyoruz. Eşiniz sonradan huy değiştirdiyse biraz sabredip açık açık konuşun. Ara ara tükenmeler her ilişkide olur neticede

Çocuklar küçükken hem iş hem çocuklarla ilgilenmek çok yorucu oluyor,çok büyük bir mesele değil ,sadece ikinizinde sabrı taşmış.ben de başta sizin çıkışınızı gereksiz buldum,çocuğu tutuşuna kurulmuşsunuz.sonra da eşiniz uzatmış biraz mevzuyu.kavgalar hep bu tarz ise hallolur sıkmayın canınızı.çocukları bırakabileceğiniz biri varsa birbirinizle yalnız vakit geçirin farklı birşey yapın.
Çok doğru. Ama mükafat patlamasına anlam veremiyorum. Bardağı bana fırlatmamak için kendini tuttu.

Eşiniz bu her şeyi sorma huyunu yeni mi edindi? Benim eşim de her şeyi sorar bazen o kadar gereksiz şeyler sorar ki dayanamayıp açık açık zekandan şüphe ediyorum artık demişliğim bile var. Adamın yapısı buysa yapacak pek bir şey yok maalesef. Bazen ben de tükeniyorum öyle zamanlarda açık açık sana tahammülüm kalmadı çok samimi olmayalım diyorum bi şekilde çözmeye çalışıyoruz. Eşiniz sonradan huy değiştirdiyse biraz sabredip açık açık konuşun. Ara ara tükenmeler her ilişkide olur neticede
Zaten sorardı ama çocuklardan sonra arttı. Bir şeyi aramadan bana sorar. Benimde aramam gerektiğini bildiği halde. Artık okadar yoruldum ki herşeye bilmiyorum diyorum belki bırakır sormayı diye ama yok. Herşeyi tekrarlamam gerekiyor. Bıkkınlık geldi inanın. Yada yek başına halledebileceği bişey için benden yardım ister. Koy çocuğu yere ayakta dursun sar havlusunu. Bebek değil ki.

Eşiniz çok haklı bir konumda değil ama siz de sinir bozucusunuz yani adam nereye gittiğinizi bilmiyor annesi annesi demiş kıyafet getiriyorum demek varken halay çekmiyorum ya gibi bir şey demeniz o kadar saçma ve gereksiz ki kavgaya yer aramışsınız eşiniz haklı olabilir iletişim kurmayı bildiğinizi sanmıyorum . Yazının başında çocuğu tutmasına bile takmışsınız tamam öz evladınız da öz evladı diye ıslak ıslak kucağına niye alsın üstü ıslansın istememiş olabilir eviniz ultra lüx kocaman bir ev değilse banyodan yatak odası 5 adım zaten çocuğa bile oyun gibi gelmiştir taşısın öyle ne var bunda sizin eşinizin her davranışınıza sinir olmanız altında başka bir şey olabilir mi

Nereye gittiğimi bilmiyor diyelim çocuğu yere ayakta durdurup sarsın? Herşeyin ucundan tutmam mı gerekiyor benim. Sabahta benimle konuşuyor. Belki benim yüzümden başladı ama geri zekali manyak filan ne ya? Ne hakkı var. Ayrıca sesini yükselten sadece o. Dinlemiyor bile

Eşinizin, size ve çocuğunuza iyi ve merhametli olduğu noktayı konunuzda göremedim. Eşiniz tam olarak kime iyi ve merhametli ?
Yani yardım eder bana derdini dinler yorgun olunca bişeyleri üstlenir ama son zamanlar herşeye patlıyor. İş yerinde mi sorun var dedim oda yok. Bende evlilik sürecinde çok yıprandım. Herşey benim üstümde ama yorgun olan hep o.

Poğaça yapmıyorum diye kavga ederken söyleniyor. Ama kendi bi çivi çakmaya vakit bulamıyor.

Çocuğu tutmasından içiniz cız etmiş, abartmasınız mı biraz
Verdiğiniz cevaplar ters adamda ters çıkmış
Sakinleştiniz mi diye sormanızdan sonra ki tavrı hatalı tabi
İkinizin de biraz molaya ihtiyacı var gibi
İki çocukla sürekli uğraşmak kolay değil, 4 ve 2 yaşında çocuklar sürekli bakıma ihtiyaçları var haliyle sinirler geriliyordur

İkinci çocuğuma hamileyken başladı yavaştan sonra gittikçe arttı bu duruma geldik. Kendine gelince çoğu şeyi normal sayıyor. Anlatınca anlıyor özür diliyor ama oraya gelene kadar çileden çıkıyoruz
Siz hem çocuk hem de koca yetistiriyorsunuz ve artık yoruldugunuz için tepki göstermeye başlamışsıbiz haklı olarak, eşiniz ise aynı tempoda devam etmek isteyip tepkinizi görünce empati kuramayip manipülasyon yapmak istiyor.

Bir yardım edecek onun için bile yardım istiyor, benim de en nefret ettiğim şeydir.

Bana eşiniz çok beceriksiz ve nazlı geldi. Sizin hatalı olduğunuz noktanın sebebi de işte eşinizin öyle olmasından. Sanki atomu mu parçalıyor çocuk kucağında kapıyı açamaz kolum koptu der havluya saramaz. Bizde seyit onbaşı değiliz ama çocukla beraber seksen tane işi aynı anda yapıyoruz her konuda bu kadar kabiliyetsiz mi sizsiz bir çocuğun işini göremeyecek kadar.

Nereye gittiğimi bilmiyor diyelim çocuğu yere ayakta durdurup sarsın? Herşeyin ucundan tutmam mı gerekiyor benim. Sabahta benimle konuşuyor. Belki benim yüzümden başladı ama geri zekali manyak filan ne ya? Ne hakkı var. Ayrıca sesini yükselten sadece o. Dinlemiyor bile
Hiçbir hakkı yok ben eşinize hak vermedim zaten ama her kavgada haklı taraf olmuyor işte sizde haklı değilsiniz maalesef tutmayın ucundan bırakın çocuk 2 dk havluya sarılmadı diye ne olabilir ki

Bence eşinizin bı hatası yok. Siz fazla abartıyor gibisiniz adamda bıkmış

Aslında sizin çıkışınız gereksiz olmuş. Kıyafetlerini alıp geliyorum deseydiniz hiçbir şey olmayacaktı. Siz çok gerilmiş, yorulmuş ve birikmişsiniz belli bu da patlama noktanız olmuş. Eşinizde aynı şekilde 2 çocukla sorumluluk onu da yormuş gibi, o da sizin gibi patlamış. Anneniz yakınınızda mı? En azından 1 günlüğüne çocukları onlara emanet etseniz baş başa güzel bir gün ve gece geçirseniz konuşsanız sakince geçecek gibi. Aslında 1 haftalık tatil çok iyi gelebilir size ama küçük çocuğunuzun daha bebek.

Zaten sorardı ama çocuklardan sonra arttı. Bir şeyi aramadan bana sorar. Benimde aramam gerektiğini bildiği halde. Artık okadar yoruldum ki herşeye bilmiyorum diyorum belki bırakır sormayı diye ama yok. Herşeyi tekrarlamam gerekiyor. Bıkkınlık geldi inanın. Yada yek başına halledebileceği bişey için benden yardım ister. Koy çocuğu yere ayakta dursun sar havlusunu. Bebek değil ki.
O zaman açık açık bunlardan hoşlanmadığınızı konuşmalısınız. Ben kaç kere konuşmama rağmen hala arada kendini tutamayıp soruyor. Sinirlendiğimi anlayınca hemen susuyor. Onların da yapısı bu demek ki. Belki onlar da bizim bazı huylarımızdan hoşlanmıyorlardır bilemeyiz. Benim eşim bazen ne giyeceğini ne yiyeceğini bile sorar o kadar sinir bozucu ki… umarım konuşarak çözebilirsiniz yaa. Eğer tahammülsüzlüğünüz daha da artarsa psikolojik destek almanızı öneririm

X