Eşimle kronik kavgalarimiz

Merhaba hanımlar.
8 yaşında bir oğlum ve ikiz iki yaşında bebeklerim var. Eşimse evle çocuklarla ilgili sorumluluk almak istemeyen biri. Sürekli herşey için e soyleseydin yapardım diyor. Ama en basit şeyi bile ben söylemeden asla yapmıyor. Söyleyince de uflaya puflaya yapıyor.

Evin içindeki işleri de sökme takma vs gerektiren seyleri de hep benle yapmak istiyor. E zaten çocukların ve evin her işini yalnız yaptığım için onun işlerinde de ben yanında olmak istemiyorum.

Büyük oğlumla hiç ilgilenmiyor. Çocuğu futbola yazdırdım çok istiyordu bütün yaz ikizleri de alıp alıp ben götürdüm maçlara. Bak herkes babasıyla ya da anne babasıyla gidiyor sen gotursen bir kere de, bak bebeklerin yemek saati vs ne olursa olsun götürmedi (iki kere benim cildirmam üzerine götürdü) her seferinde de bu defa da gitmesin ne gerek var dedi. Ekim ayında yağmurlar da başlayınca artık gitmesin futbola demeye başladı çünkü ben bebeklerle soğuk havada çıkamıyordum. Parasını ödediğimiz halde göndermedi çocuğu. Hala da oğlum futbola gitme hevesiyle ama adamın umru değil. Çocuklarla ilgili herşeyde ama aklınıza gelebilecek herşey için durum böyle.

Çalışıyorum. Kaynanamla da annemle de geçen yıl bebeklere bakma işini yurutemedim bakıcı arayışına çıktım. O kadar kızıyordu ki bakıcı deme bana bilmem ne. Ben buna rağmen buldum bı bakıcı görüştüm çok sinirlendi. Eşime haber vermeden ben bakicinin evine gittim görüştük vs tamam dedim. Sonra eşim zar zor ikna olmasada tamam dedi aradan zaman geçti iyiki bu ablayı buldun dedi.

Yani sayamayacagim daha birsuru böyle olay var. Adam herseye yok yok yok sonra zar zor ikna ve daha iyi bir durum.. 5 yıl önce benim iknamla ev aldık şimdi sukrediyor. Arabayi değiştirmemiz lazım yine yok yoklarda.
Haftasonlari berbat geçiyor. bu üç cocuklu adam 12, 12 bucuga kadar yatıyor. Bebekler yatıyor adam kalkıyor.
Yine bugün aynı şey yaşandı ve çıldırdım artık. Beni otorite kabul etmen gerek dedi ben de sen ortaya bir fikir sunsan belki otorite olarak esimdir der tamam derim. Senin ortaya koydugun bir fikir yok. Sen yoksun ki ne diye seni otorite sayayım ben dedim. O da sen de benim eşim değilsin o zaman dedi. E değilim zaten insan eşine bunlari yapmaz çünkü dedim.
Çok uzun oldu kusura bakmayın. Ama sinirlerim bozuldu iyice. Adam sırtıma yük geliyor artık. Ben de isterdim evine hakim bir kocam olsun çocuklarla ilgili fikirler sunsun ben de kabul edeyim. E yok ama. Akşamları ne bı sohbet muhabbet... Elinde telefon TV kumandasi.. çok bunaldım artık. Boşanmak da çözüm değil çünkü zaten üstümde bı ton yük varken daha da yük altında kalmak istemiyorum. Bu haliyle üç beş yıl idare edip çocuklar kolaylasinca hala aynı hallerdeyse düşünebilirim gibi görünüyor.
Çok bunaldıgim için içimi dökmek istedim...
Teşekkür ederim
Tanımadan etmeden, çocluğa çocuğa karışıp sonra da şikayet ediyorsunuz.8 yaşındakini anladık da 2 yaşında ikizler ne oluyor ? 30 küsür yaşında adama neyin taktiğini verelim size.atı alan üsküdarı geçmiş.bile bile bu adamdan bir sürü çocuk yapmışsıniz.ne diyelim şimdi ? Bu yaştan sonra kimse değişmez.çok zorluyorsa ayrılın.

Aaaaa, aynı benim babam 🤣🤣🤣 Umursamazlık, rahatlık, beceriksizlik, üşengeçlik, tembellik. Annem bugüne kadar akıl sağlığını nasıl korudu hayret ediyorum. Babamın kendi ailesine de hayrı yoktur, tek bizim eve özel değildi. Sırf evde işleri yapan biri var, diye böyle bu adamlar. Benim annemde evin her işini üstleniyor diye babam hep yatar. 60 yaşına geldi akıllanmadı.

Böyle adamların çocuklarına da hayrı olmuyor. Bugün başım sıkışsa babama laf anlatıp, kıçını kaldırmasını bekleyene kadar kendi işimi halledeceğimden asla aramam babamı.

Bu adam başında koca olarak olmasa da olur. Evli kaldığınız süre boyunca sanki evde hiçbir işe yaramayan, evde huzursuzluk çıkaran yorgan gibi duracak, baba olarak işe yaramaz, koca olarak işe yaramaz. Anca eve 3 kuruş para getirirler o parayı değerlendirmeyi beceremeyeceği için pekte faydasını görmezsiniz.
Eee kız yatakta işe yarıyordur belki.en önemlisi de o zaten.yoksa neden çekilsin şu odunlar.naif kadın olacağız ya kimse itiraf etmez.niye rahatlarını bozsunlar evlenip.bir seks uğruna nelere katlanılıyor 😂😂

Eee kız yatakta işe yarıyordur belki.en önemlisi de o zaten.yoksa neden çekilsin şu odunlar.naif kadın olacağız ya kimse itiraf etmez.niye rahatlarını bozsunlar evlenip.bir seks uğruna nelere katlanılıyor 😂😂
Ne alakası var ayol? Herif boşansa her çocuğa 1000 er tl nafaka verip kendi 1+0 bekar evinde sabah yatacak akşam yatacak, kadın 3 çocukla uğraş dur. Şimdi en azından aynı evde birkaç işe yarıyodur.

Ne alakası var ayol? Herif boşansa her çocuğa 1000 er tl nafaka verip kendi 1+0 bekar evinde sabah yatacak akşam yatacak, kadın 3 çocukla uğraş dur. Şimdi en azından aynı evde birkaç işe yarıyodur.
Seks evliliğin yapı taşıdır, büyük kısmı sekstir diye diye bu forumda dilinizde tüy bitiyor.nasıl alakası yok 😂😂. Bu arada acaba sevişmeye de üşeniyor mu ? Ayda yılda bir seks yaparak da hamile kalıniyor sonuçta.

8 yaşındaki oğlunuza üzüldüm.. aynı yaşlarda yeğenim var anlayabiliyorum onun hislerini, heveslerini.. yazık böyle bi babaya sahip olduğu için. Ama sanıyorum ki bu adam son iki yılda böyle olmadı üstüne bide ikizlerin olması.. onlarda bi tarafı eksik büyüyecekler..

X