Eşimle kronik kavgalarimiz

Aynen öyle. Ben konu sahibinin yerinde olsam , adamı bosamayi düşünmüyorsam kendime ekstra yuk çıkarmamak için adamın kirlilerini yıkamaz,asla utulemezdim. Çocuğuma don bile alsam kocamın kredi kartından alır, kendi paralarimi da birikim ve terapiye harcardim ki gün gelip adamı evden kovma gücü bulduğumda birikmiş dövizim altınım olsun,zorlanmayayim.
Hem en azından kendi bir şeye yaramıyor,parası yarar. Bir şeye değer
Ahaha ben paramı bakımlara, kitaplara falan harcıyorum mesela aramız bozukken bana dediği şu “Benden sonra bir hayata hazırlandığını düşünüyorum.” 😂

Arkadaşım sen biraz bunalıp dertleşmek istemissin ama burası akbaba dolu, sen belki biraz moral bulmak istedin ama herkes başladı kocanı gömmeye, kocan biraz tembel o kadar buda erkeklerin doğasında var zaten.

Moral vermek için ne diyelim mesela? "Herkes aynı çileyi çekiyor" diye yalan mı söyleyelim?

Ben 33 yaşında, iş güç sahibi koca kadınım ve evliyim. Herhangi bir gün, herhangi bir saatte babamı arasam "beni şuradan alıp şuraya bırakır mısın" desem ihtiyacım olmasa böyle bir şey istemeyecegimi dusunur ve ikiletmeden kalkıp gelir. Sen gidemiyor musun ya da kocan götürsün bana ne demez.
Konudaki adam aynı evde yaşadığı ufacık çocuğu spora götürmeye üşeniyor.

Benim annem de öğretmendi. Ama babam konu sahibinin kocası gibi "öğretmen eş cok güzel oluyor, paralı hizmetçi. Hem çalışıp para getiriyor, hem erken gelip evi çekip ceviriyor. O zaman ben de gonlumce toto yayabilirim" kafasında olmadığı için evle de bizim bakimimizla da her zaman ilgilenirdi.
Konudaki adam resmen karısını kullanıp karısının sırtından padişahlık yaşıyor hem de bi akıllı kendisiymis gibi ona buna akıl veriyor "öğretmen eş bulun" diye. Konu sahibi de bütün bu yasadiklarina rağmen sevildiğini düşünüyor ilginç bir şekilde.

Sevginin başka türlüsünü görmediğiniz için böyle tipler normal geliyor size. Çocuklarınız büyüdüğünde onlara da normal gelecek böyle biriyle evlenmek, böyle bir eziyeti sürdürmek.
Babalarından bile doğru düzgün ilgi ve sevgi göremiyorlar ki, elin adamından ne beklesinler, ne beklemeleri gerektiğini kaç yara aldıktan sonra cozsunler?

Konu sahibinin morali bozuluyorsa da bozulsun. Şu saçma ilişkinin hayat arkadaşlığı olmadığını birinin sizin gibi kadinlara söylemesi lazım. Yoksa şöyle adamları iyi koca, iyi baba falan sanıyorsunuz, kendinizi yaktığınız yetmiyor gibi çocuklarınızın da geleceğini yalan yanlış sekillendiriyorsunuz.

Aslında bunları terapistle konuşuyoruz. Ben çocuklarıyla ilgili bir baba istiyorum. En büyük isteğim bu. Bana aşkım canım bitanem demesine de gerek yok ben zaten eşimin beni sevdiğini biliyorum. Hatta benim onu sevdigimden daha çok seviyor beni farkındayım. Ama adam tembelin önde gideni.. keşke daha farklı biriyle evlenseydim diyorum ben. Daha kendini ve ailesini yetiştirme odakli... Benim etrafımdaki erkekler hep öyle. Ben de her insan öyledir herhalde diyerek evlendim. Aksine ihtimal vermemiştim. Meğer farklı olan bizimkilermis.
Sizinkiler farkli falan değil, ev işlerinde tembellik etseler bile babaların çoğu çocuklarını kursa götürür. Hele ki oğlunu futbola götürmekten bahsediyorsunuz. Eşiniz bencil, ise yaramaz adamin teki ve üzgünüm ama siz de zannettiğiniz gibi sevmiyor.
Siz beni seviyor ama tembelliğinden manda gibi yatıyor diyorsunız ama o iş öyle değil. 3 çocuklu evde öğlene kadar uyumak da umursamazlığı nirvanasi ayrıca. Kaç baba bunu yapıyordur bilmiyorum. Cocuklar odasina girince kovuyor mu ne yapıyor, yoksa onlarda durmaz uyandırırlar babalarını.
Çocuklar için büyük bir sorun eşiniz. Böyle umursamaz bir babayla yaşamak hayatlarında büyük sorunlara sebep olur.

Aslında bunları terapistle konuşuyoruz. Ben çocuklarıyla ilgili bir baba istiyorum. En büyük isteğim bu. Bana aşkım canım bitanem demesine de gerek yok ben zaten eşimin beni sevdiğini biliyorum. Hatta benim onu sevdigimden daha çok seviyor beni farkındayım. Ama adam tembelin önde gideni.. keşke daha farklı biriyle evlenseydim diyorum ben. Daha kendini ve ailesini yetiştirme odakli... Benim etrafımdaki erkekler hep öyle. Ben de her insan öyledir herhalde diyerek evlendim. Aksine ihtimal vermemiştim. Meğer farklı olan bizimkilermis.
Tipik yurdum erkeği diyorsunuz eşiniz için sonra da etrafımdaki erkekler hep kendini. E ailesini yetiştirme odaklı meğer farklı olan bizimkilermiş diyorsunuz

Beni benim onu sevdiğimden daha çok seviyor sadece tembel demişsiniz. Şayet sizi çok seviyor olsa siz üç çocukla bu kadar yükün altında eziliyorken size destek olurdu tembelliğin arkasına sığınmazdı.

Eski konularınızı bilmiyorum. Bizler ölünce 8 yaşındaki çocuğumu teselli etmesi için yıllar sonra yeniden çocuk düşündüm fikriniz de çok duygusalca alınmış bir karar belli ki. Oysa biraz daha düşünseydiniz ilk çocukta ilgisiz olan eşinizin sonraki çocuklarda da böyle olacağını belki bu fikirden vazgeçerdiniz( bana da doğurdum artık napayım şeklinde cevap vermenize gerek yok demek istediğim sırf ilerde başına gelecek bu üzücü olayda onu teselli etsin diye kardeş yapmak fikri garip geldi)

Sohbet muhabbet de yok elinde kumanda telefon demişsiniz. Çocuk ağlasa gidip bakmak yerine sizi dürtüklüyor falan. Yani bu insana ciddi bir rest çekmeniz lazım boşanmıyorsanız bile. Öyle yapamıyorum ayağına yatma olayı da sökmek yıllardır becerikli şekilde yapan kadın bir anda nasıl yapamaz eşinizi bu şekilde düzeltmek çok zor olur. Sizin kaybetme korkusu yaşatmanız lazım umrunda olursa kendini biraz düzeltmeye çalışır ( keşke çift terapisine gelse bu bile düzeltmek istese gelebileceği bir şey) ama umrunda değilse siz de onu umursamayın. Kafa rahatlığı da önemli ayrılırsam üstümde çok yük olacak diye düşünüyorsunuz ama böyle de kafanızdaki yük çok değil mi

Yine cocuklara üzüldüğüm bir konu...erkeklerin doğası böyle falan da degil ayrica tanıdığım hiçbir baba çocuğunu kursa ya sa başka bir yere getir goturden geri kalmiyor..Ev işi yapmiyorlar desen tmm ama en azından benim bildiklerimi hepsi hafta içi hafta sonu demeden cocuklara servis cekiyor...Adam bunu bile yapmaktan aciz...o yüzden ben cocuklara üzüldüm açıkçası...

eşlerimiz böyle malesef başta nasıllarsa sonrada değişmiyolar asla.. hele çalışan kadınsanız maaşınızı bile onlar alıyo

Moral vermek için ne diyelim mesela? "Herkes aynı çileyi çekiyor" diye yalan mı söyleyelim?

Ben 33 yaşında, iş güç sahibi koca kadınım ve evliyim. Herhangi bir gün, herhangi bir saatte babamı arasam "beni şuradan alıp şuraya bırakır mısın" desem ihtiyacım olmasa böyle bir şey istemeyecegimi dusunur ve ikiletmeden kalkıp gelir. Sen gidemiyor musun ya da kocan götürsün bana ne demez.

Benim annem de öğretmendi. Ama babam konu sahibinin kocası gibi "öğretmen eş cok güzel oluyor, paralı hizmetçi. Hem çalışıp para getiriyor, hem erken gelip evi çekip ceviriyor. O zaman ben de gonlumce toto yayabilirim" kafasında olmadığı için evle de bizim bakimimizla da her zaman ilgilenirdi.
Konudaki adam resmen karısını kullanıp karısının sırtından padişahlık yaşıyor hem de bi akıllı kendisiymis gibi ona buna akıl veriyor "öğretmen eş bulun" diye. Konu sahibi de bütün bu yasadiklarina rağmen sevildiğini düşünüyor ilginç bir şekilde.

Sevginin başka türlüsünü görmediğiniz için böyle tipler normal geliyor size. Çocuklarınız büyüdüğünde onlara da normal gelecek böyle biriyle evlenmek, böyle bir eziyeti sürdürmek.
Babalarından bile doğru düzgün ilgi ve sevgi göremiyorlar ki, elin adamından ne beklesinler, ne beklemeleri gerektiğini kaç yara aldıktan sonra cozsunler?

Konu sahibinin morali bozuluyorsa da bozulsun. Şu saçma ilişkinin hayat arkadaşlığı olmadığını birinin sizin gibi kadinlara söylemesi lazım. Yoksa şöyle adamları iyi koca, iyi baba falan sanıyorsunuz, kendinizi yaktığınız yetmiyor gibi çocuklarınızın da geleceğini yalan yanlış sekillendiriyorsunuz

Konu sahibinin morali bozuluyorsa da bozulsun. Şu saçma ilişkinin hayat arkadaşlığı olmadığını birinin sizin gibi kadinlara söylemesi lazım. Yoksa şöyle adamları iyi koca, iyi baba falan sanıyorsunuz, kendinizi yaktığınız yetmiyor gibi çocuklarınızın da geleceğini yalan yanlış sekillendiriyorsunuz.
Konu sahibi gerçekten çok çile çekiyor bende üzüldüm.Vah vah ne yapmış adam; üşendiği için oğlunu bir kere futbola götürmemiş. Bu ve bunun gibi birkaç olay mükemmeliyetci karısının gözüne batmış. Her kocasından vahlanan boşayacak olsa dünyada evli kalmazdi. Sen eziyet çile görmemişsin, yeni evli çocuksuz kadın yorumlarını dikkate almıyorum. Yazdıkların gerçekçi değil çünkü kimse dört dörtlük değildir. Herkesin eksi ve artı yönleri vardir. Eskileri bir tarafa yazarsın artıları bir tarafa yazarsın ona göre hareket edersin.

Çocuğu futbola yazdırdım çok istiyordu bütün yaz ikizleri de alıp alıp ben götürdüm maçlara. Bak herkes babasıyla ya da anne babasıyla gidiyor sen gotursen bir kere de, bak bebeklerin yemek saati vs ne olursa olsun götürmedi (iki kere benim cildirmam üzerine götürdü) her seferinde de bu defa da gitmesin ne gerek var dedi. Ekim ayında yağmurlar da başlayınca artık gitmesin futbola demeye başladı çünkü ben bebeklerle soğuk havada çıkamıyordum. Parasını ödediğimiz halde göndermedi çocuğu. Hala da oğlum futbola gitme hevesiyle ama adamın umru değil.
Öyle mi olmuş 👆🏻 Vah vah.
Vah vah ne yapmış adam; üşendiği için oğlunu bir kere futbola götürmemiş

Yok ya adama kalsa ontane çocuğu olurdu. Ben istemedim yıllarca ara verdim. Ona gore çocukta ne var. Dörtte olsun beş de olsun. Elaleme akıl veriyor öğretmenle evlenin çocuklara çok iyi bakıyorlar erken eve gelip evine de bakıyorlar diye. Bakacak gibi istedi de istedi... Tek bebek olsa adama hiç ihtiyacım olmazdı da. E ne yapayım şimdi birini tövbe tövbe atayım mi. Kendime guvenmesem zaten yapmazdım. Söylediğiniz bir işe yarasın. Çok mantıklı gibi bir de üstten üstten söylüyorsunuz.
Mantıklı dusunseydiniz şu durumda olmazdiniz... Sırf kardeşi olsun diye çocuk yapılmaz... Umarım herşey yoluna girer

Üzgünüm eşiniz sizi sevmiyor... Sizin ona sunduğunuz rahat hayatı seviyor

Konu sahibi gerçekten çok çile çekiyor bende üzüldüm.Vah vah ne yapmış adam; üşendiği için oğlunu bir kere futbola götürmemiş. Bu ve bunun gibi birkaç olay mükemmeliyetci karısının gözüne batmış. Her kocasından vahlanan boşayacak olsa dünyada evli kalmazdi. Sen eziyet çile görmemişsin, yeni evli çocuksuz kadın yorumlarını dikkate almıyorum. Yazdıkların gerçekçi değil çünkü kimse dört dörtlük değildir. Herkesin eksi ve artı yönleri vardir. Eskileri bir tarafa yazarsın artıları bir tarafa yazarsın ona göre hareket edersin.
Siz gordunuz eziyeti cileyi sanirim size kalsa eziyet gorsede cekmeli kadin. Erkekler usenir cocuklarinin hic bir istegi umrunda olmaz kadinlar butun yuku cekmeli. Erkekler elinde telefon saatlerce oyun oynamali video izlemeli cocuklari icin para veriyor ya yeter. Erkekler sadece maddi olarak varlar manevi olarak olmasalarda olur di mi? Kadin calismali ev isi yapmali cocuklara bakmali erkek herseye karisip bakici bile tutmasina engel olmaya calismali.

Ben size konuşun,çift terapisi alın ya da bosanin demeyeceğim.Cunku bu yurdum okuzlerinde ilk ikisi ise yaramaz,bosansaniz da ona yarar.3 kuruş nafakayla kalakalirsiniz.Benim tavsiyem şu bu tiplerin en belirgin özelliklerinden biri de parayı sevmeleridir.Siz de para kazanıyorsunuz ya ,heh işte bu parayı yardımcılara harcayacaksiniz.Mesela futbola goturmuyor mu bulacaksin birini parayla gonderceksin.Gerekirse bul bir yardimci,taksiyle gönder ,taksi parası da ver.Evine temizlik için birini ayarla,ne bileyim oyun ablası bul.Para harca,harca ki o da bunu önlemeye çalışıp yardım etmek istesin.Ha istemiyor mu o zaman kendi bilir.Yok öyle hem çalış para getir,hem evin yükünü sırtlan.Bir de sakin bir cümleden fazlasını kurma.Cocugu kursa götüruyor musun.Hayir mi sen bilirsin.israr etme.

Siz gordunuz eziyeti cileyi sanirim size kalsa eziyet gorsede cekmeli kadin. Erkekler usenir cocuklarinin hic bir istegi umrunda olmaz kadinlar butun yuku cekmeli. Erkekler elinde telefon saatlerce oyun oynamali video izlemeli cocuklari icin para veriyor ya yeter. Erkekler sadece maddi olarak varlar manevi olarak olmasalarda olur di mi? Kadin calismali ev isi yapmali cocuklara bakmali erkek herseye karisip bakici bile tutmasina engel olmaya calismali.
Konu sahibinin cilelik bir durumu yok arkadasim, evet yurdum kadınları cilelidir bu bir gerçek ama yeni nesilin çile çektiğini düşünmüyorum. Ben de aman ne çileler çektim demedim meraklı değilim çile çekmeye. Eşim de kendi çocuklarina bakmaya mecbur ki beraber büyüttük zaten. Ben çalışırken o nobetten geldiği halde annesine bırakmaz kendi bakardı çocuklara. Annem çocuklarıma bakmaya mecbur değil diyordu. İkimizde evde olmadığımız zaman yardım aliyorduk. Konu sahibi ne istediğini eşine net söylerse eşi yapacaktır ben öyle anladım. Bugün çocuğun su saatte futbolu var kendini ayarla diyecek tmm. Bu cinsler böyle calisiyor , görevi ver arkana bakma.

Konu sahibinin cilelik bir durumu yok arkadasim, evet yurdum kadınları cilelidir bu bir gerçek ama yeni nesilin çile çektiğini düşünmüyorum. Ben de aman ne çileler çektim demedim meraklı değilim çile çekmeye. Eşim de kendi çocuklarina bakmaya mecbur ki beraber büyüttük zaten. Ben çalışırken o nobetten geldiği halde annesine bırakmaz kendi bakardı çocuklara. Annem çocuklarıma bakmaya mecbur değil diyordu. İkimizde evde olmadığımız zaman yardım aliyorduk. Konu sahibi ne istediğini eşine net söylerse eşi yapacaktır ben öyle anladım. Bugün çocuğun su saatte futbolu var kendini ayarla diyecek tmm. Bu cinsler böyle calisiyor , görevi ver arkana bakma.
Dedigi halde gitmesin ne olcak kafasinda biri elinde telefona bakmayi tercih ediyor cocuklariyla ilgilenmek yerine. Ayni seyi okumuyoruz galiba biz. Sizim esiniz iyiymis dogru olanda bu zaten.

Çözüm öneriniz nedir? Doğan çocukları geri göndermek mi? Bu öneri mi şimdi? Yorum mu? Kafa yapımı hangi yönde değiştirmem gerek sizin yorumlariniza göre?
Sinirlenmeyin bu hanımefendi her paylaşıma sert yorumlar yapmasıyla ünlü hangi konuda görsem yorumları bu şekilde. Boş verin. Size de tavsiyem kendi ayaklarınız üzerinde duruyorsaniz lütfen böyle bir adamı çekmeyin

X