Eşimle Maddiyat ve kararsızlık

Merhaba arkadaşlar. benim 1 aydır canımı fazlasıyla sıkan konular var. Ama ne yapacagim nasil yol izleyeceğim konusunda bir fikrim yok. Aslinda daha oncesinde de eşimle aramda maddi sorunlar oluyordu cunku esimin kredi borcu var bekarliktan kalma ve aldigi maastan kesiliyor haliyle su zamanda geriye hic bir sey neredeyse kalmıyor sadece mutfak alisverisi ve faturalar odenebiliyor. Gezmek eglenmek disardan birseyler yemek bir kiyafet almak bunlar bir kere bile yapsak ay boyunca sıkıntı verecek şeyler ki yapmiyoruz da zaten.Daha iki yillik evliyim ve sanki yillardr evli gbi hissediyorm kendimi cok yorgun bitkin umutsuz bakiyorm gelecegime. Hayatimda iki beklentim var birisi Allah izin verirse anne olacagim nisan sonuna. İkincisi ise kismet olursa ogretmen atamasi bekliyorum.Benim maddi olarak da gozumu aslinda kayinvalidem açtı once saftirik gbi devam ediyordum hayatima takmiyordum parasizligi ve diger sorunlari bir sekilde halletmeye çalışıyordum. Ama esimle arasindaki konusma kaydini dinleyene kadar. Konusma kaydinda esimin aldigi maasi bana ve anneme soylememesi gerektigini söylüyordu.sonra diyordu ki ya da istersen soyle çatlasinlar diyordu.esim kürt ve bu konusmayi yaparken kurtce konusuyordu kayinvalidem. Ben kendim anladim aralarindaki diyalogu ve bir Kürt arkadasima gonderdim o da bana cevirdi. Aynen anladigim gbi cikti. Kizlar ben maddi olarak esimin bekarliktan kalma kredi borcu yuzunden rahat degilken aldigim herseyin hesabini yaparken annem de yeri geliyor bana yardımcı oluyorken bu sozleri bu fesatligi kaldiramadm. Ve kayinvalidemi arayip cok kotu kelimeler soyledim. Hakaretler ettim o da bana etti. Ama icim soğumadi hala o laflarinin etkisindeyim esimlede aram cok soguk bir turlu artik isinamiyorum ve maddi olarak kndisine artik guvenmiyorum. Simdi beni yanlis anlamayin hayatini bir erkegin parasi uzerine mi insa ediyorsun da bu guvensizlik nerden geliyor diye dusunmeyin bu oule bisey olsaydi sinavlara girip atanmaya calismazdim. Veya simdiye kadar coktan bu duruma takmis olurdum ama suan esimin yaptigi her harcama bana batiyor. Ve hakliyim da ornek veriyorm bebegimiz olacak ve ben kiyafetini alirken dahi bebegimin parami kontrol ederken eşim rahatca sigarasini iciyor keyfine bakiyor harcamasini yapiyor. Gercekyen artik son zamanlarda bu durum beni cileden çıkartıyor. Daha once kavgalarimiz yüzünden kac defa annemin evine gttim sonra bir sekilde baristik buyukler araya girdi o sekilde eve geri geldim ama artik bu durumda cocuk oyuncagina donmeye basladi. Artik gurursz gbi gidip anneme yuk olmak istemiyorm bebegimde olacak ama bu evlilik beni cok yordu 😔
eğer kesin kararlı değilsen anne evine gidiş gelişin blöften öteye geçmeyecek maaşını yada maaş kartını sakın eşine verme harcamalarını kendine ve çocuğuna yap elinden geliyorsa gizli olarak birikim yap muhtemelen maaşı daha iyi ve sana yalan söylüyor

Eşinizin kredi ödemesinin olduğundan enmisiniz? Bana sizden para kaçırıyor gibi geldi. Kaynananiz iğrenç bir insan. Esinizde annesine iki çift laf edemediyse yüzüne tukurulecek insanmış. İnşaallah atanirsiniz. Kolay kolay söylemem bunu ama atanirsaniz çekin gidin o evden çocuğunuzla kendinize yeni bir hayat kurun. Böyle hainlerle ömür gecmez ya ruh sağlığınız bozulur ya beden sağlığınız.

Ben esime kizmiyorum aslinda kendi aklima kiziyorm tercihime secimlerime kiziyorum. Ama kizmak artik bir cozum degil yoksa aynalara bakamayacak kendime olan nefretim cogalacak . Kararsizim cunku dedigim gbi ne yapsam artik bos kimseyi degistiremem dusuncesini degistiremem ama boyle gderse de cok ağır psikolojik hasta olacagim
sanmıştınız ki
eşiniz çalışacak siz de atanana kadar evde pembiş pembiş yaşayacak
bebeği büyüteceksiniz
eşiniz evinin beyefendisi olacak siz de evin hanımefendisi olacaksınız

fazla Pollyannasınınz hoca hanım.

realist olursak
valla hanımlar kusura bakmasın da kendi rızasıyla "hanım sen otur ben bebeğime de sana da bakarım" diyen (ve bunu da yapabileceğini kanıtlayan, rüştünü ispat etmiş) erkek varsa ne alaaa

yoksa dediğim gibi kusura bakmayın da
ben de eşim evde otursa çalışan ben olsam benim harcadığıma karışsa
kırıcı bile olurum
valla o kadar hümanist değilim, çalışmak, para kazanmak o kadar kolaysa buyrun çalışın...

o yüzden baştan paza kazanma/yönetme alışkanlıklarının beklentilerimiz içinde olduğunu test edip onayladığımız insanlarla birlikte olmak lazım (mesela benim de sevgilimin bu konuda alışkanlıkları çok kötü, onaylamıyorum, asla evlenmem o yüzden, canımı da bütçemi de işimi de sokakta bulmadım ben).

yine reaslit olursam
borç 45 binmiş
ki başta 20 binmiş
yahu bu başta 1 sene taksitli olmuş olsa
olsa olsa 3 bin kesiliyordu demektir -ödemeler aksadıkça üstüne binmiştir
4te biri 3 binse adam taş çatlasın 12 bin maaş alıyordu!

siz sayı saymayı mı bilmiyorsunuz
dayak mı yemediniz hiç?
o maaşla borcu da öğrendikten sonra ne cesaretle hamile kalıyorsunuz?

size tavsiyem geçrekten bir kafanızı kaldırın. o pembe dünyanızdan çıkın. hayatınızda 1 kere ev tutmaya çalışın.
ciddi söylüyorum gidin bir kere 1 tane emlakçıyla bir konuşun!
gözünüzü seveyim.

şimdi geçmiş neyse
geleceğe bakalım
sizi büyük ihtimalle adıyamana malatyaya filan atarlar
oralardan öğretmenlere mazeret nakli verecekler çünkü
Van depreminden sonra da öyle olmuştu ilk atamda 1500 kişi mi ne sadece vana atanmıştı- öğretmenler sayıdı benden iyi bilir
puanınz 77, merkez batı yerler zor.
buna hazır mısınız?

eğer kesin kararlı değilsen anne evine gidiş gelişin blöften öteye geçmeyecek
öğretmen bir de bu kadın

çok afedersiniz ama 80li yıllarda perran putman'ın oynadığı bir karakter vardı, levent kırca avukatıydı
kafası attıkça anasının evine gidiyordu

gerçekten eğitimli meslek sahibi kadın davranışı mı şu?

*Kendinize bir elbise alacak, dışarıda bir gün yiyecek bütçeniz yok
*Atanacağınız , minicik bebekle atandiginiz doğu görevine gidebileceğiniz meçhul
*Evli barkli bir kadın olarak hem çalışmıyorsunuz hem borç içinde, yettiremediginizden annenizden harçlık aliyorsunuz
*Kaynana borcu ödeme sözü verdi
Ve hamile kalıyorsunuz, eşinizin annesiyle konuşma kayıtlarını dinliyorsunuz, dili çevirsin diye eşe dosta atıyorsunuz, yaptığınız çok normal bir şeymiş gibi kaynanaya hesap soruyorsunuz. Üstelik kaynana sizin borcunuzu odeyecekken..
Baştaan asagiya sacmalik

Ben hala koca kişisinin kendi telefonunda anasıyla görüşmesinin ses kaydını neden aldığı kısmındayım.Ciddiyim. Sabahtan beri aklımdan çıkmıyor.
Telefonda Acr ve türevi bir program yukluyse, tüm konuşmalar kayıt altına alınıyor. Telefona format atsanız dahi farklı bir program ile tekrar geri getirebiliyorsunuz. Formatlamayip direkt sildi diyelim ama depolamadan silmediyse yine geliyor.

Çok var böyle konu burada. Maddi geçim yok, yada aile içi geçimsizlik var. Ee bi çocuk yaparız Allah rızkını verir. Yok valla öyle bişey ya. Rızkını kazanacaksın. Burada okuyoruz anne olan aktif çalışan öğretmenler 2 yıllık izne ayrılıyorlar. Bu bayan nasıl çalışacak anlamış değilim. El kadar bebeyi nereye bırakacak acaba
düşene bi tekme de biz vuralım diyorsunuz yani! yapılan hatalar ya da yanlışlar var evet ama bu kadın buraya dertleşmek ve bizlerden bir çözüm yolu aramaya gelmiş. azarlanmak için değil. sert ve kırıcı konuştuğunuzun farkında mısınız bilmiyorum ama destek olamıyorsanız, köstekte olmayın bence. sonuç itibariyle ortada zor durumda olan bir birey var

Merhaba arkadaşlar. benim 1 aydır canımı fazlasıyla sıkan konular var. Ama ne yapacagim nasil yol izleyeceğim konusunda bir fikrim yok. Aslinda daha oncesinde de eşimle aramda maddi sorunlar oluyordu cunku esimin kredi borcu var bekarliktan kalma ve aldigi maastan kesiliyor haliyle su zamanda geriye hic bir sey neredeyse kalmıyor sadece mutfak alisverisi ve faturalar odenebiliyor. Gezmek eglenmek disardan birseyler yemek bir kiyafet almak bunlar bir kere bile yapsak ay boyunca sıkıntı verecek şeyler ki yapmiyoruz da zaten.Daha iki yillik evliyim ve sanki yillardr evli gbi hissediyorm kendimi cok yorgun bitkin umutsuz bakiyorm gelecegime. Hayatimda iki beklentim var birisi Allah izin verirse anne olacagim nisan sonuna. İkincisi ise kismet olursa ogretmen atamasi bekliyorum.Benim maddi olarak da gozumu aslinda kayinvalidem açtı once saftirik gbi devam ediyordum hayatima takmiyordum parasizligi ve diger sorunlari bir sekilde halletmeye çalışıyordum. Ama esimle arasindaki konusma kaydini dinleyene kadar. Konusma kaydinda esimin aldigi maasi bana ve anneme soylememesi gerektigini söylüyordu.sonra diyordu ki ya da istersen soyle çatlasinlar diyordu.esim kürt ve bu konusmayi yaparken kurtce konusuyordu kayinvalidem. Ben kendim anladim aralarindaki diyalogu ve bir Kürt arkadasima gonderdim o da bana cevirdi. Aynen anladigim gbi cikti. Kizlar ben maddi olarak esimin bekarliktan kalma kredi borcu yuzunden rahat degilken aldigim herseyin hesabini yaparken annem de yeri geliyor bana yardımcı oluyorken bu sozleri bu fesatligi kaldiramadm. Ve kayinvalidemi arayip cok kotu kelimeler soyledim. Hakaretler ettim o da bana etti. Ama icim soğumadi hala o laflarinin etkisindeyim esimlede aram cok soguk bir turlu artik isinamiyorum ve maddi olarak kndisine artik guvenmiyorum. Simdi beni yanlis anlamayin hayatini bir erkegin parasi uzerine mi insa ediyorsun da bu guvensizlik nerden geliyor diye dusunmeyin bu oule bisey olsaydi sinavlara girip atanmaya calismazdim. Veya simdiye kadar coktan bu duruma takmis olurdum ama suan esimin yaptigi her harcama bana batiyor. Ve hakliyim da ornek veriyorm bebegimiz olacak ve ben kiyafetini alirken dahi bebegimin parami kontrol ederken eşim rahatca sigarasini iciyor keyfine bakiyor harcamasini yapiyor. Gercekyen artik son zamanlarda bu durum beni cileden çıkartıyor. Daha once kavgalarimiz yüzünden kac defa annemin evine gttim sonra bir sekilde baristik buyukler araya girdi o sekilde eve geri geldim ama artik bu durumda cocuk oyuncagina donmeye basladi. Artik gurursz gbi gidip anneme yuk olmak istemiyorm bebegimde olacak ama bu evlilik beni cok yordu 😔
Zaten yolunda gitmeyen bir evlilik ,borc batağı ,yasanamamis hevesler,peki neden çocuk?Bu evliliğin hangi güzelliğini taçlandirmak istediniz?Atanacagim yazısını görene kadar tamamen size kızmıştım ama umarım gercekten atanacak puaniniz vardır ve ayaklarınızın ustunde durabilirsiniz

hamilelik olmasa şaşardım. bu kadar kendinize güveniyorsanız önce kendinize bakabilseydiniz bırakın çocuğu. atama için uğraşmış olmanız atandığınız anlamına gelmiyor. hem bakalım atandığınız yere gidebilecek misiniz? Tek başına çocuk hele hele bebek büyütmek bir de çalışırken kolay geliyor size.

böyle "ben kendime güvenip yaptım, her türlü çalışırım." deyip hiç çalışmamış/çalışmayan insanları samimi bulmuyorum. Daha gezmenin, dışarda yemenin lüks olduğu bir evlilikte kendi başınıza o bebeğe bakabileceğinizi düşünmeniz tamamen durumu düzgün analiz edememenizden kaynaklanıyor.

Aynen katiliyorum. Bir de bunun 'meslegim var, ihtiyacim olursa/istersem calisirim' versiyonu var, her okudugumda gulmekten kendimi alamiyorum. 😂 22 yasinda mezun oldugun, calisma hayatina hic girmeden atiyorum 20 sene gecirip, ihtiyacin oldugunda 40 yasindan sonra meslegini yapabilecegine seni inandiran nedir diye sormak istiyorum o kisiye 😬 Diploma herkeste var, onemli olan kariyer olusturabilmek, o da evde oturup diplomam var yaaa istedigimde calisabilirim demekle olmuyor.

düşene bi tekme de biz vuralım diyorsunuz yani! yapılan hatalar ya da yanlışlar var evet ama bu kadın buraya dertleşmek ve bizlerden bir çözüm yolu aramaya gelmiş. azarlanmak için değil. sert ve kırıcı konuştuğunuzun farkında mısınız bilmiyorum ama destek olamıyorsanız, köstekte olmayın bence. sonuç itibariyle ortada zor durumda olan bir birey var
Kendi isteği ile evlenip kendi isteği ile çocuk yapıp kendi isteği ile bu hayatı seçmiş. Neyin köstekliği oluyor şimdi bu ? Geçinemiyoruz diyor, dışardan yemek yesek ay sonunu getiremiyoruz diyor. Yani bu insan yoksulluk sınırlarının bile altında bir bütçe ile geçiniyor(!) Daha doğrusu geçinemiyorlar.
Pohpohlamalık birşey yok. Destek nasıl olmalıyım? Ne diyeyim? Olsun be doğsun da Allah rızkını verir diye mi umut verelim. Hayatın gerçeklerini gün yüzüne çıkarınca neden sert kırıcı konuşmuş oluyorum ?.
O çocukları doğurmayı, yapmayı biz seçiyorsak, eziyet çektirmeye de hakkımız yok. Doğru dürüst imkanlar sunamayacaksanız, sırf annelik iç güdüsü ile çocuk yapılmasın. Herşey bu kadar basit değil. Kadın dışardan yemek bile yiyemiyoruz diyor ya. Bu lüks değil. Bu ihtiyaç. Temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor, çalışmıyor, çocuk olsun da hele çalışır bakarım düşüncesinde. Hiç kusura bakmayın, ister sert ister kırıcı. Ben doğruları söylüyorum. Bakamayacağınız çocuğu yapmayın, doğurmayın.

Kendi isteği ile evlenip kendi isteği ile çocuk yapıp kendi isteği ile bu hayatı seçmiş. Neyin köstekliği oluyor şimdi bu ? Geçinemiyoruz diyor, dışardan yemek yesek ay sonunu getiremiyoruz diyor. Yani bu insan yoksulluk sınırlarının bile altında bir bütçe ile geçiniyor(!) Daha doğrusu geçinemiyorlar.
Pohpohlamalık birşey yok. Destek nasıl olmalıyım? Ne diyeyim? Olsun be doğsun da Allah rızkını verir diye mi umut verelim. Hayatın gerçeklerini gün yüzüne çıkarınca neden sert kırıcı konuşmuş oluyorum ?.
O çocukları doğurmayı, yapmayı biz seçiyorsak, eziyet çektirmeye de hakkımız yok. Doğru dürüst imkanlar sunamayacaksanız, sırf annelik iç güdüsü ile çocuk yapılmasın. Herşey bu kadar basit değil. Kadın dışardan yemek bile yiyemiyoruz diyor ya. Bu lüks değil. Bu ihtiyaç. Temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor, çalışmıyor, çocuk olsun da hele çalışır bakarım düşüncesinde. Hiç kusura bakmayın, ister sert ister kırıcı. Ben doğruları söylüyorum. Bakamayacağınız çocuğu yapmayın, doğurmayın.
herşeyin bu kadar basit olmadığını bende biliyorum. bende evliyim 2.5 senelik çocuğum yok ama empati kurmaya çalışıyorum karşı tarafı anlamaya çalışarak. size diyorum ki olan olmuş biten bitmiş zaten. madem kadına iyi hissettirecek bişey yazamıyorsanız üzüleceği şeylerde yazmayın. düşünememiş olabilir. olaylar bu şekilde gelişmiş olabilir ama sizin de tekme vuracağınız anlamına gelmiyor. destek olamıyorsanız yazdıklarınızla da kırıcı olmayın demek istiyorum. anladığınızı umuyorum saygılar

herşeyin bu kadar basit olmadığını bende biliyorum. bende evliyim 2.5 senelik çocuğum yok ama empati kurmaya çalışıyorum karşı tarafı anlamaya çalışarak. size diyorum ki olan olmuş biten bitmiş zaten. madem kadına iyi hissettirecek bişey yazamıyorsanız üzüleceği şeylerde yazmayın. düşünememiş olabilir. olaylar bu şekilde gelişmiş olabilir ama sizin de tekme vuracağınız anlamına gelmiyor. destek olamıyorsanız yazdıklarınızla da kırıcı olmayın demek istiyorum. anladığınızı umuyorum saygılar
Gayet anlıyorum ancak üye bulutlar üstünde yaşıyor.
Kaynana sorunu var. Eş pasif. Geçim derdi var ne bu acele anlamış değilim. Yalnızca bu üye için değil. Buna cesaret edebilen tüm kadınlar için bu laflarım. Bu yapılan bencillik. Ben sadece hamileliğimde 2 3 ay içerisinde 20 bine yakın bir harcama yaptım. Hastaneler vs tahlil derken. Ben bile korktum bir an yetişemeyecek miyim diye. Şimdi cesaretim yok ki çocuk yapayım. Borcum yok evim arabam var ama hayat şartları ne getirecek bilinmiyor. Biraz mantıkla iş yapılsa, ki bunu yapan bir öğretmen bir eğitmen. Hiç hoş bir mantık değil. Benim mantık çerçeveme de asla uymuyor. Üyeye hayatında başarılar. Umarım dilediği hayatı yaşama imkanı olur.

madem kadına iyi hissettirecek bişey yazamıyorsanız üzüleceği şeylerde yazmayın.
Burası bir forum. Kurallara uyulduğu taktirde kişiler istediklerini yazabilirler. Beğenmediyseniz beğenmedim atarsınız ya da şikayet edersiniz yönetime. Ama onu yazmayın bunu yazmayın demek gibi bir hakkınız yok. Eğer konuyu açan kişi sadece istediklerini okumak istiyorsa bunun yeri bu forum değil. Çocuk çok ciddi bir maddi güç gerektiriyor. Bunu bilmek için illa çocuk sahibi olmak bile gerekli değil. Bunu düşünmeliydi.

Sadece şuraya takıldım
Çocuğum olacak diye ya da param yok diye nasıl sigarayi bırakmasını bekleyebiliriz ki

Size acil bir plan lazim. Esiniz pek sorumluluk sahibi degil belli ki ve sizin de maddi imkanlariniz yok (o yüzden hamilelikten önceki maddi planlamayi vurguluyor arkadaslar). Simdi bosansaniz bile elinize pek birsey gececegini zannetmiyorum. O yüzden size tavsiyem stratejik hareket etmeniz: ya esinizle olan evliliginizi onarmaya ugrasacaksiniz ve maddi konularda ortak hareket edeceksiniz. Yada dogumdan sonra atansaniz bosanacaksiniz. Birikim yapin diyemem cünkü ortada ne para var nede iş. Bebegin masraflari az alsaniz bile cok oluyor. Burda bir mama Paketi 15 Euro su anda. Türkiyede de fiyatlar ucmustur. Bebeginiz saglikla gelsin insallah ama bir plan yapmak icin cok zamanjniz kalmadi. Bundan sonra da esinize ailenin gecimini tek birakmayin.

Burası bir forum. Kurallara uyulduğu taktirde kişiler istediklerini yazabilirler. Beğenmediyseniz beğenmedim atarsınız ya da şikayet edersiniz yönetime. Ama onu yazmayın bunu yazmayın demek gibi bir hakkınız yok. Eğer konuyu açan kişi sadece istediklerini okumak istiyorsa bunun yeri bu forum değil. Çocuk çok ciddi bir maddi güç gerektiriyor. Bunu bilmek için illa çocuk sahibi olmak bile gerekli değil. Bunu düşünmeliydi.
he kurallara uyulduğu taktirde sövüp üstü kapalı da küfür edebilirsiniz yani öylemi :KK70: gerçekten mantığınıza hayran kaldım. buranın bir forum olması insanları yerden yerde vurmanız anlamına gelmiyor. bi kere yapılanlar insanlığa sığmaz. aynı durumda siz olsaydınız. niye çocuk doğurdun, doğurmasaydın bize mi sordun çocuk yaparken vari şeyleri? bir kere insan olmayı kendinizi başkasının yeri koymayı öğrenememişseniz benim daha fazla diyecek bişeyim yok size. hayatınızda hep bu şekildeyse allah yakınlarınıza sabır versin :))

he kurallara uyulduğu taktirde sövüp üstü kapalı da küfür edebilirsiniz yani öylemi :KK70: gerçekten mantığınıza hayran kaldım. buranın bir forum olması insanları yerden yerde vurmanız anlamına gelmiyor. bi kere yapılanlar insanlığa sığmaz. aynı durumda siz olsaydınız. niye çocuk doğurdun, doğurmasaydın bize mi sordun çocuk yaparken vari şeyleri? bir kere insan olmayı kendinizi başkasının yeri koymayı öğrenememişseniz benim daha fazla diyecek bişeyim yok size. hayatınızda hep bu şekildeyse allah yakınlarınıza sabır versin :))
Yorumlara baktım. Hiçte sizin dediğiniz kadar sert yorumlar görmedim. Genel olarak çoğu kişi aynı durumlardan bahsetmiş. Ha olsa bile yönetim bu durumlara müdahil oluyor. Zira yönetim bunun için var. Aynı durumda ben hiç olmadım ve olamıyorum. Çünkü hesap kitap biliyorum. Mantıklı hareket ediyorum hele ki evlat söz konusu iken. O yüzden böyle yorumlar almıyorum. Tıpkı bu yorum yapan arkadaşlar gibi. :KK66: Ben çocuğa empati yapıyorum bu arada 26 yaşına gelmiş gerçekten bir haber insanlara yapamıyorum ki yorumcu diğer arkadaşlarda çocuğa empati yapmışlar. Konu sahibine empati yapmak sizin işiniz olmuş neyse ki. Çevrem benden çok memnun merak etmeyin. Mantıklı hareket edip çevremi yormuyorum sonra bir de üstüne empati beklemiyorum. 💓 Malum önce yetişkin olunur sorumluluk sahibi olunur sonra çocuk sahibi olunur. İyi forumlar.

Yorumlara baktım. Hiçte sizin dediğiniz kadar sert yorumlar görmedim. Genel olarak çoğu kişi aynı durumlardan bahsetmiş. Ha olsa bile yönetim bu durumlara müdahil oluyor. Zira yönetim bunun için var. Aynı durumda ben hiç olmadım ve olamıyorum. Çünkü hesap kitap biliyorum. Mantıklı hareket ediyorum hele ki evlat söz konusu iken. O yüzden böyle yorumlar almıyorum. Tıpkı bu yorum yapan arkadaşlar gibi. :KK66: Ben çocuğa empati yapıyorum bu arada 26 yaşına gelmiş gerçekten bir haber insanlara yapamıyorum ki yorumcu diğer arkadaşlarda çocuğa empati yapmışlar. Konu sahibine empati yapmak sizin işiniz olmuş neyse ki. Çevrem benden çok memnun merak etmeyin. Mantıklı hareket edip çevremi yormuyorum sonra bir de üstüne empati beklemiyorum. 💓 Malum önce yetişkin olunur sorumluluk sahibi olunur sonra çocuk sahibi olunur. İyi forumlar.
hanım efendi siz beni ya anlamak istemiyorsunuz ya daa işinize geldiği gibi anlıyorsunuz :KK70: o yüzden ne demek istediğimi daha fazla atlamaya çalışmakla uğraşmayacağım. teşekkürler bays :KK66:

Burundi ikinizde şikayet edilmişsiniz, ikinize de polemik cezası verip geçebilirdim bunun yerine zorunluluğum olmadığı halde henüz ikiniz için de yol yakınken uyarı mesajı yazmayı tercih ettim.

Ceza kıyaslaması yapılacaksa şayet, siz 2015’ten beri üyesiniz ve 2015’ten bu yana aldığınız toplam ceza sayısı 19.
Gold 2022 de üye olmuş toplam ceza sayısı 12.

İkinizi de ne tanırım ne bilirim, hoş tanısam da fark etmez kurallar ne gerektiriyorsa herkese o yapılır lakin arada tartışmalar son bulsun uyarı almayın diye insiyatif kullanıp sakin olun, polemiğe girmeyin, üsluplara dikkat edin diyorum, demek ki hata ediyorum.

Bu yazınıza bile beğenmedim atmış, konuyu okumayıp bana terbiyesiz demiş, kim banı hakediyor siz bilirsiniz

X