Eşimle Maddiyat ve kararsızlık

Dışarda oturup yemek yiyecek paranız yok ama çocuk yapıyorsunuz işte bende bunu anlamıyorum. Bu çocuk neyle nasil büyüyecek?
Keşke atanıp öyle evlenseydiniz ondan sonra çocuk yapsaydınız, neyse olan olmuş.

Maaşını söyle çatlasınlar derken ne demek istemiş anlamadım zaten maaş ikinizin? Ayrıca eşinizin gerçek maaşını bilmiyor musunuz? Eşiniz cevap olarak ne demiş aslında önemli olan o. Kayınvalide ile gorusmezsiniz olur biter ama eşiniz gülüp tamam dediyse bu evlilik evlilik olmamış derim.

Merhaba arkadaşlar. benim 1 aydır canımı fazlasıyla sıkan konular var. Ama ne yapacagim nasil yol izleyeceğim konusunda bir fikrim yok. Aslinda daha oncesinde de eşimle aramda maddi sorunlar oluyordu cunku esimin kredi borcu var bekarliktan kalma ve aldigi maastan kesiliyor haliyle su zamanda geriye hic bir sey neredeyse kalmıyor sadece mutfak alisverisi ve faturalar odenebiliyor. Gezmek eglenmek disardan birseyler yemek bir kiyafet almak bunlar bir kere bile yapsak ay boyunca sıkıntı verecek şeyler ki yapmiyoruz da zaten.Daha iki yillik evliyim ve sanki yillardr evli gbi hissediyorm kendimi cok yorgun bitkin umutsuz bakiyorm gelecegime. Hayatimda iki beklentim var birisi Allah izin verirse anne olacagim nisan sonuna. İkincisi ise kismet olursa ogretmen atamasi bekliyorum.Benim maddi olarak da gozumu aslinda kayinvalidem açtı once saftirik gbi devam ediyordum hayatima takmiyordum parasizligi ve diger sorunlari bir sekilde halletmeye çalışıyordum. Ama esimle arasindaki konusma kaydini dinleyene kadar. Konusma kaydinda esimin aldigi maasi bana ve anneme soylememesi gerektigini söylüyordu.sonra diyordu ki ya da istersen soyle çatlasinlar diyordu.esim kürt ve bu konusmayi yaparken kurtce konusuyordu kayinvalidem. Ben kendim anladim aralarindaki diyalogu ve bir Kürt arkadasima gonderdim o da bana cevirdi. Aynen anladigim gbi cikti. Kizlar ben maddi olarak esimin bekarliktan kalma kredi borcu yuzunden rahat degilken aldigim herseyin hesabini yaparken annem de yeri geliyor bana yardımcı oluyorken bu sozleri bu fesatligi kaldiramadm. Ve kayinvalidemi arayip cok kotu kelimeler soyledim. Hakaretler ettim o da bana etti. Ama icim soğumadi hala o laflarinin etkisindeyim esimlede aram cok soguk bir turlu artik isinamiyorum ve maddi olarak kndisine artik guvenmiyorum. Simdi beni yanlis anlamayin hayatini bir erkegin parasi uzerine mi insa ediyorsun da bu guvensizlik nerden geliyor diye dusunmeyin bu oule bisey olsaydi sinavlara girip atanmaya calismazdim. Veya simdiye kadar coktan bu duruma takmis olurdum ama suan esimin yaptigi her harcama bana batiyor. Ve hakliyim da ornek veriyorm bebegimiz olacak ve ben kiyafetini alirken dahi bebegimin parami kontrol ederken eşim rahatca sigarasini iciyor keyfine bakiyor harcamasini yapiyor. Gercekyen artik son zamanlarda bu durum beni cileden çıkartıyor. Daha once kavgalarimiz yüzünden kac defa annemin evine gttim sonra bir sekilde baristik buyukler araya girdi o sekilde eve geri geldim ama artik bu durumda cocuk oyuncagina donmeye basladi. Artik gurursz gbi gidip anneme yuk olmak istemiyorm bebegimde olacak ama bu evlilik beni cok yordu 😔
Şimdi o kıymetli oğlun kıymetli parasını bölüşememiş aile sizinle.. atanırsanız siz nasıl bölüşeceksiniz? O zaman da bi sorun çıkacak sanki.. evlilik böyle bir şey olmamalı ama eşiniz sorumlu gibi durumdan..

Catir catir dogurun tamam mi? Cunku bu dunyanin en kutsal seyi sartlari onemsemeden anne olmak. Kocamla ne kadar mutluyum? Bu evlilik surer mi? Maddi durumumuz bi cocuk yetistirmeye elverisli mi? Falan diye hic sorular sormayin kendinize. En buyuk hayaliniz hep anne olmak olsun hayatta baska da bi amaciniz olmasin. Sen sabir ver yarabbi

Maddiyatın hesapçılığın konuşulduğu evliliklerde çatırdamalar hep olur, olacaktır. Bir erkek evliliğe borçlu giriyorsa bu borcu eşine hissettirmemelidir. Bir erkek olsam eşim ailesinden maddi yardım alsa ben utanırdım şahsen. Annesi ile olan konuşması zaten çok çirkin. Sizin yerinizde olsam atanırdım atanamasam da mutlaka işe girip para biriktirmeye bakardım. Çünkü bu hesap kitap işlerinin sonu hiç iyi yerlere gitmez. Çocuk için de maalesef çok acele etmişsiniz. Allah kolaylık versin.

Balık baştan kokarmış sizinki de kokmuş zaten, anlayamamışsınız. Baştan belli olan bir şeyin içinde kadınların biyolojik saati çalışıyor diye ısrarla bebek sahibi olma isteğini bencilce buluyorum ben.

Ben bakarım, ben yaparım, kimseye muhtaç etmem çok güzelde, kesin mi? Evlenmek gibi boşanmakta hayatın doğal bir parçası ama sorunları göz ardı ederek bile isteye çocuk sahibi olmayı istemeniz sizin sadece iç güdülerinizle hareket ettiğiniz anlamına geliyor.

Son düzenleme:
Gerçekten anlamıyorum. Olan olmuş, biten bitmiş. Kadın boğuluyorum kurtarın diyor, siz sahilden bağırıyorsunuz “eee boğulursun tabi yüzme öğrenseydin şimdiye kadar”

Yaptığınız yorumlar haklı fakat yersiz. Kadın çözüm arıyor. Yardımcı olmaya çalışalım lütfen. Üzülüyorum, yapmayın.

Anne olmayi istedim ve bu konuda sadece eşime degil oncelikle kendime guvendim esimi seviyordum bir sekilde Allah izin verirse atamam olur veya olmaz calisip zaten bebeğime bakabilirim diye düşünüyorum
Yanlış anlamayın ama öğretmenlerin ısrarla atama beklemesinin nedenini anlayamıyorum. Ablam 20 yıldır özel sektörde öğretmenlik yapıyor. Kazancıyla iki ev aldı.
Atanamayan öğretmen, öğretmen değil mi ki?

X