Eşimle saçma bi tartışma

Aman ne bileyim yeri geliyor biz de yaparken soyleniyoruz 😀 hangimiz severek temizlik yapiyoruz ki? siz de eslik edin esinize o nasil yapiyorsa siz de oyle yapin
Yoruluyordur onu da ben yapayim gerginlik olmasin bunu da ben yapayim sakin demeyin
Ufak da olsa tavirli da yapsa mutlaka birseyler yapmasini isteyin zamanla alisir soylenmektrn vazgecer
Yatmaya bi alisirsa hersey ustunuze kalir ihtiyaciniz olsa da hic bir isin ucundan tutmaz

Hiç bir şey demedin mi canım
Demez olur muyum kaç defa.Ama hazırlarım aşkım şimdi der.E ben kalkmışım,duramıyorum ki mutfağa girmeden.Yapacaksan ben uyanmadan yap.Hep de istemem.Arada sırada yap bari.Ama yok.Anca ben de olacağım.Şunu şunu yap diyeceğim.

İki tarafta çalışıyorsa herşey ortak yapılır ama çalışmayan varsa onun biraz daha özverili olması gerekir kadın veya erkek fark etmez.
Ev işlerini beraber yapmayı, vakit geçirmek, ortak paylaşımda bulunmak için istiyorsanız anlarım ama eşiniz zaten çalışıyor tatil günlerinde dinlenmek istemesi ev işlerine çok yardımcı olamamadı gayet doğal hatta sizinde eşinizi düşünmeniz gerekiyor dinlenmeli değil mi? Çalışan siz olsanız eşiniz evde olsa roller değişirdi elbet ama anladığım kadarıyla siz çlışmıyorsunuz herşeyi eşiniz yapamaz ki empati yapın biraz siz olsanız tatil günlerinizde ne yapmak isterdiniz ve eşiniz sizi darlasa uzaklaşmaz mıydınız? Şahsen ben bıkardım sıkılırdım ve çok kızardım beni düşünmediği için
Canımcım siz yazıları tam okumuyosunuz galiba. Diyorum ki evde evdee pandemi dönemi oldugu için EVDEE. işde oldugunda zaten okeyim diyorum sıkntı yok ama evde oldugundada kalsın yapsın bi zahmet sürekli tv tv olmazz.

Peki siz bunu tek yapmak zorundamısınız acaba?
tabikide değilim ona göre erkeğin yapacağı belli şeylervarmış mesela perde asarmış ağır işlerde yardım edemiş halı kaldırmak gibi ama yemek yapmazmış , ailesi yazın memlekete gidiyor yalnız kalıyor o zamanda çok nadir yemek yapar bu konuda zorlamam ama bende çalışcağım için destek olmasını isterim hem çalışmak yemek çamaşır vs yapmak zor olacak ve bebek istiyoruz hemen nişanlım yaşına takmış durumda 31 yaşında ve geç kaldığını düşünüyor bense 1 sene hiç olmazsa evliliğe alışmak idtiyorum bende sizin durumdayım gibi ama büyük bir sorun değil evde huzur olsun da iş yapmasın der susarım herhalde

tabikide değilim ona göre erkeğin yapacağı belli şeylervarmış mesela perde asarmış ağır işlerde yardım edemiş halı kaldırmak gibi ama yemek yapmazmış , ailesi yazın memlekete gidiyor yalnız kalıyor o zamanda çok nadir yemek yapar bu konuda zorlamam ama bende çalışcağım için destek olmasını isterim hem çalışmak yemek çamaşır vs yapmak zor olacak ve bebek istiyoruz hemen nişanlım yaşına takmış durumda 31 yaşında ve geç kaldığını düşünüyor bense 1 sene hiç olmazsa evliliğe alışmak idtiyorum bende sizin durumdayım gibi ama büyük bir sorun değil evde huzur olsun da iş yapmasın der susarım herhalde
31 geç bi yaş değil Evliliğin oturması gerektiğini düşünüyorum ve aman sussunda yapmasın dedikçe üste çıkıldığını düşünüyorum

Kızlar eşimle sadece etttiğimiz tek tartışma diyebilirim buna. Ev işlerinde veya yemekte yardım etmesini istediğimde yardım ediyor ama bi gerginlik bi stres bi istemeden yapma tavrını anlayabiliyorum ve bu yüzden yapmasa benim için daha iyi diyorum çünkü bende geriliyorum öyle olunca. İşde olduğu günler okey herşeyi ben yaparım ama evde olduğu günlerde oda yapsın istiyorum çünkü zatn bu dönemde sadece ev işi yemekle uğraş ve evdesin sürekli o yüzden çok sıkıldım tek yapmktan bişeyleri. Hakkını yiyemem ağrım sızım varken yapar ama ben iyiyken beraber mutfakta ne biliyim pasta yapmayı yemeğimizi birlikte yapmayı istiyorum ama ne zaman gel yapalım desem yaparken bi söylenmeler falan. Artık yeter dedim ben eşimden geç uyanıyorum mesela bazı şeyleride ben söyleden yap kahvaltıyı hazırla mesela dedim. Çok şükür bin şükür Rabbime bu o kadar büyük bişey değil Allahım daha büyük sıkıntılar vermesin en büyük derdimiz bu olsun ce hemen çözülsün inşallah amin 🙏. Lütfen bunun için mi falan mı filanmı demeden fikir verin. Sırf bunun için iki gündür konuşmuyoruz. Halimize çoookk şükür Allahım🙏❤️
İşi işte bırakamayıp evde de çalışan, telefonu susmayan insanlarda var. Yardımcı tutun maddi durumunu yerindeyse. Beklentiye girmekte boş evlenmeden önce ev yaşantısını hiç gördünüz mü mesela? gördüyseniz anormal gelmemeli.

İşi işte bırakamayıp evde de çalışan, telefonu susmayan insanlarda var. Yardımcı tutun maddi durumunu yerindeyse. Beklentiye girmekte boş evlenmeden önce ev yaşantısını hiç gördünüz mü mesela? gördüyseniz anormal gelmemeli.
Evlendiğimdede tek yapmak zorunda olmayan toplulugun gelişmesi için çalışan bir topluluk yerine sizin gibi evlendin mi yapmak zorundasın mantıgı yüzünden insanlar doğru olanın bu oldugunu sanmaya devam ediyorlar..

Evlendiğimdede tek yapmak zorunda olmayan toplulugun gelişmesi için çalışan bir topluluk yerine sizin gibi evlendin mi yapmak zorundasın mantıgı yüzünden insanlar doğru olanın bu oldugunu sanmaya devam ediyorlar..
ben 'evlendin yapmak zorundasın' demedim. dikkat eksikliğiniz var.

evlenmeden önce ev yaşantısını görmediniz mi diye sordum. Göre göre evlenip sonradan şikayet etmek beklentiye girmenin boş olduğunu söyledim.

ben 'evlendin yapmak zorundasın' demedim. dikkat eksikliğiniz var.

evlenmeden önce ev yaşantısını görmediniz mi diye sordum. Göre göre evlenip sonradan şikayet etmek beklentiye girmenin boş olduğunu söyledim.
İşte ev yaşantısı altında demek istediğiniz kadınların sürekli yemk ve ev işi göreviymiş gibi tek yapmalarından bahsediyorsunuz.

Canımcım siz yazıları tam okumuyosunuz galiba. Diyorum ki evde evdee pandemi dönemi oldugu için EVDEE. işde oldugunda zaten okeyim diyorum sıkntı yok ama evde oldugundada kalsın yapsın bi zahmet sürekli tv tv olmazz.
Okuduğum kadarıyla anladığım bu siz tam bilgi vermemişsiniz ki ayrıca bu kadar gergin olmak yerine bol bol papatya çayı içseniz pamuk gibi olursunuz relax lütfen 🙏

Benim esim de ayni sekilde istemeye istemeye ev supuruyodu haftasonlari sirf bu yuzden kavga ediyorduk gitmis robot supurge almis, ben yerime vekil tayin ettim diyo, utuleri de kuru temizlemeye veriyor. Evdeki islerden tamamen elini cekti, bulasik makinesiyle camasir makinesine de bir cozum bulsa hic sesim cikmaz :KK43:

kusura bakma ama tek sıkıntınız derdiniz bu olsun.
herkes de demiş,içinden gelmiyorsa,zorlama.hani bebeğiniz olur daha küçüktür sana kahvaltı hazırlamaz,gücen,tartış ama sırf evde ve işe gitmediği günler kahvaltı hazırlamadı diye tartışma.
benim dedemler,dayımlar mutfağı,yemek yapmayı hatta kışlık kurutulacak sebze yapmayı bile beceren bunu da severek yapan insanlardı,aynı dedem erkek kardeşime çay demle dedim diye kızıyordu da.çok garip .eşim de yemek yapmayı,ev işi hep bilir ama yardım etmez,sadece bebek küçükken bana kahvaltı hazırladı erkenden işinden(kendi işimizdi) çıkıp gelip.6 yıllık evlilikte bir tek mercimek yemeği yapmıştır,sorduğumda ben zamanında çok yaptım,artık bıktım ondan evlendim ya diyor.ne diyim şimdi.
geçen apar topar evden çıktım tek salon dağınık kalmıştı,topla dedim toplamamış,ben de evde yokum misafir gelmiş:)kendisi rezil oldu hahha.
erkeklerin yetişme ortamı,annelerin onlara nasıl davrandığı mühim.bu tür davranışları sonradan kazandırmak çok zor bence,kendini yorduğuna değmez

X