Eşimle sorunumuz

Söylüyorum ama yokçalışma diyor eee hem bebek hem kardeşine nasıl olacak diyorum ben iş değiştirdim diyor burası küçük öyle kolay iş bulunmuyor. Ayrıca bebek olursa kbakma da ben parayı önce bebeğime harcarım dedim
Eşiniz mantıksız düşünüyor ama siz de geri kalmıyorsunuz.
Kardeşi sizin için kredi çekmiş ve borcunuz varken gebelik planlamak da akıl işi değil. Kardeşi bana mı sordunuz derse bence siz kusura bakmayın.

Aynen öyle söylüyor ama anlatamıyorum en son dayanamadım kbakma madem çalışmayacağım ve bebek olacak o zaman artan parayı ki nasıl artacaksa ben bebeğime harcarım kardeşin umurumda olmaz dedim
Eşinizin size vaatte bulunmasına gerek yok.

Siz görmüyor, yaşamıyor musunuz onunla
beraber?

Sizin adınıza çekilmiş bir kredi borcu var. Karı koca onu ödeyin bir zahmet. Sonrasına da bakarsınız.

Sıkışık durumdayken , kardesinin de acil ihtiyacı yokken bile ödemek istiyorsa bir bildiği vardir. Geri dönüşünün ne olacağını kestirebiliyordur, ve biran önce ödeyip kurtulmak istiyordur
Bu durumu da bana anlatmıyor. Yada öncelik kardeşine verdiği için bizi 2 .3. Plana atıyor az çok görümcemi tanıyorum

Hayır iş arıyorum bebek düşünüyoruz hamile kalma durumun var sen çalışma diyor defalarca söyledim köpek kısmı ihtiyacı yok anlamnda yazdım

Borc icinde hamile kalmayin. Bu konuda daha sorumluluk sahibisiniz. Daha zar zor kendinizi idare ediyorsunuz, borcunuz var. Esinizle ödeme plan hazirlayip ona uyun. Birden ödeyemiyorsa kardesine taksit taksit ödesin

İhtiyacı olmaması sizin çektiğiniz krediyi ödemeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Hayvan beslemek ve ihtiyaç olmaması olayını nasıl bağdaştırdınız orası muamma.
Anlamamakta ısrar mı ediyorsunuz anlamadım neyse ben ödemeyeceğiz demedim ki sadece ihtiyacı yok aciliyeti yok mabnda söyledim ne kadr garip bi uslubnz var

Hayırrrr
Sadece o kadr köpek besliyor ihtiyacı yok mabnda diyorummmm
ihtiyacı var veya yok. sonuçta eşinizin kardeşine borcu var. ve borcunu ödemesinden daha doğal ne olabilir??

asıl sizinki anormal, durumunuz yok,borcunuz var,hala zorla bebek yapmaya çalışıyorsunuz.

bebek olursa borcu ödemeyi bırakır bir süre diye falan mı düşünüyorsunuz yoksa???

çünkü size göre borç kardeşe ise, ödemese de olurmuş ya.

Bu durumu da bana anlatmıyor. Yada öncelik kardeşine verdiği için bizi 2 .3. Plana atıyor az çok görümcemi tanıyorum
Eşiniz öncelik verecek durumda değil malesef. Bu borc meselesi ise tamam ama öylesine veriyorsa ( ki bu çok zor asgari ücretle ) ozaman haklısınız. Ama borç borçtur. Ihtiyaci yoktur ama istiyordur borcunu görümceniz. Kimse hayrına iş yapmıyor artık kardeşi olsa bile

Aksini söylemedim ki zaten. Sadece eşime anlatamıyorum para kalmıyor
O zaman çalışacak ödeyeceksiniz eşinize anlatacağınız bir şey yok şu durumda.

Karnınızı doyuramaz borcunuzu ödeyemezken de bebek yapmayacaksınız bu kadar basit. Kimse sizin ve bebenizin giderlerini karşılamak zorunda değil.

Söylüyorum ama yokçalışma diyor eee hem bebek hem kardeşine nasıl olacak diyorum ben iş değiştirdim diyor burası küçük öyle kolay iş bulunmuyor. Ayrıca bebek olursa kbakma da ben parayı önce bebeğime harcarım dedim

Parayi alirken iyidide, nasil geri öderiz diye hic mi düsünmediniz?

Borc icinde hamile kalmayin. Bu konuda daha sorumluluk sahibisiniz. Daha zar zor kendinizi idare ediyorsunuz, borcunuz var. Esinizle ödeme plan hazirlayip ona uyun. Birden ödeyemiyorsa kardesine taksit taksit ödesin
Taksit taksit ödüyorduk zaten şehir değiştirince ben işi bırakmak durumda kaldım şimdi iş arıyorum kardeşinle konus biraz beklesin dedim bende işe girince rahat rahat öderiz tekrar dedim sen işe girme hamile kalma durumun var dedi o zaman ya bebek ya borç dedim ikisini nasıl halledeceğiz

Anlamamakta ısrar mı ediyorsunuz anlamadım neyse ben ödemeyeceğiz demedim ki sadece ihtiyacı yok aciliyeti yok mabnda söyledim ne kadr garip bi uslubnz var
Size kalırsa hiç ödeyemezsiniz o borcu.

Çocukta olursa asgarî ücretle kime ne borcu ödeyeceksiniz sanıyorsunuz?

Borç sizin kardeşlerinizden birine olsaydı, ne acelesi var demezdiniz.

İhtiyacı olmaması sizin çektiğiniz krediyi ödemeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Hayvan beslemek ve ihtiyaç olmaması olayını nasıl bağdaştırdınız orası muamma.
şahsen açlıktan zayıflasam,bi deri bi kemik kalsam da,önceliğim yavrularımı ( hayvanlarımı) doyurmak olurdu.

herkes bunu anlayamıyor işte,hayvansever olmak lafta değil özde olacak .

yani hayvan bakmanın zenginlikle alakası yok. sevgiyle alakalı bir şey konu sahibi.

Hala 2. 3. Plana atıyor diyorsunuz. Gerçekten anlamak bu kadar zor mu?
Adamın durumu kardeşine özel değil. Borç borçtur. Üstelik sizin için yapılmış bir borç.

Ne demek acelesi yok yahu. Kadın kredi çekmiş her ay taksidi var. Niye sizin kredi taksitlerinizi ödesin ne saçma bir düşünce bu? Hayır bir de kadının yerine karar veriyorsunuz aciliyeti yok ihtiyacı yok diye. Nasıl bir hadsizlik bu.

X