Eşimle tartışmamız/sinir krizi mi?

Benim fikrim ; Evi toplama temizleme sadece çocuklarınla ilgilen . Yemegini yine kendin ve çocukların icin yap . Çocukları ilgilendiren konularda gayet net gerekeni iste yapsin alternatif yoluna gitme . Evle ilgili bir kere temizlemesini toplamasını söyle. Yapmazsa yapmasın. Sana gelip sen topla derse hamilelik artı iki çocukla yetişemiyorum rahatım yok ve çocuklarım önemli onlarla anca ilgilenebiliyorum de gec .tartışma bile . Uzatırsa ya böyle kabul et ya kendin yap dersin. Bazen değer bilmeyene yokluğu gostereceksin ki varlığın kıymetini anlasin .

Söyledim zaten şikayetin varsa tut hizmetçi pisliğini temizlesin dedim

Sadece bana söyledikleri değil ki oğluma yaptığı da çok acımasızca! Küçücük çocuk ya hasta belli gece uyumamış kıvranıyor ben götüremem diyor sebep babasının sözünü dinlememiş miş miş miş !!!

Ya işte bence de asıl sinir bozucu nokta o.

Eminim sonrasında kendisi de pişman olmuştur.
Olmuyor mu yoksa?

Onun ne dedıgı önemli degıl. O önemli derse evdeki daginiklık anında yok edilip, bırak yapma dedıgınde salıverılmeyecek heralde.
İnsan olsun, yerdeki esyaları fırlatmak yerine hamıle kadın hastaneye gitti evı toplayım az ise yarayım desın.

Bu yaralı parmağa isemeyen sinir hastası adama ucuncu cocugu istiyor diye yapmanız da buyuk cesaret.
Kendim de istemesem yapmazdım tek farkı ben biraz daha geç düşünüyordum. Söyledikleriniz de haklısınız

bence hiç muhatap olmayın kaybeden o olacaktır kendinize göre yemek yapın sanki o evde yokmuş gibi takılın çünkü siz hamilesiniz herşeye siz yetişemezsiniz . eşinizin değişeceğini düşünmüyorum ama kafaya biraz dank ettirirseniz törpüler kendini

Peki hep götürüp bir kere böyle yaptıysa düşünceniz ne olurdu ?
Hep goturucek zaten normali o. Baba ya hani?
Sizi kahve ıcmeye hep cagıran ama bıkere cagırmayan arkadasınızdan bahsetmiyoruz. Belki uygun degıldı canım ya abartma dıyelım.
Karnım agrıyor diyormus cocuk, ya apandisit falan olsaydı.
Merhametin bırkeresi Hepkeresi olmaz.
Ne hamıle karısına ne yavrusuna merhameti var, olmasa da olur kocalar dan.

Sizi kahve ıcmeye hep cagıran ama bıkere cagırmayan arkadasınızdan bahsetmiyoruz. Belki uygun degıldı canım ya abartma dıyelım.
Böyle düşünmek beni mahvediyor 😢
Stresli bir anıydı diye düşünmek istiyorum. Çok üzgünüm

Siz olsanız böyle bir durumda bu düşünceyle ne yapardınız görüşünüzü gerçekten merak ediyorum mantıklı konuşuyorsunuz

Böyle düşünmek beni mahvediyor 😢
Stresli bir anıydı diye düşünmek istiyorum. Çok üzgünüm
Hayattaki en buyuk hatalarımızdan bırı bu.
Ben pıslıgım merhanetsızım bes para etmezım diye davranışlarıyla bagıran insanların (koca sevgili arkadas)
Yaptıklarını göz göre göre sırf inanmak ıstemedıgımız ıcın gözardı etmek.
Yaptıkları ıgrenclıklere kılıf uydurmak.
Biz bunu yaptıkca onlar kotu davranışlarını cogaltıyor. Cunku karsılarında onların adına bahane bulup kendı kendine affeden insanlar var. Neden insan olmayı denesinler ki zaten fıtratları sıkıntılı?

Bence su saatten sonra siz ondan beter olun.
Ilımlı sekilde anlatamamıssınız, agzına s.ctıgınızda anlayacaktır. Korkmadan deneyin bunu. Gecırın bı cinnet. Anlasın cırkeflık neymıs. Hasta cocuga trip neymıs, hamıle karısına acımamak neymıs. Bizzat gösterin.
Hayat böyle bununla gecmez cunku, sıze de gunah.

Hayattaki en buyuk hatalarımızdan bırı bu.
Ben pıslıgım merhanetsızım bes para etmezım diye davranışlarıyla bagıran insanların (koca sevgili arkadas)
Yaptıklarını göz göre göre sırf inanmak ıstemedıgımız ıcın gözardı etmek.
Yaptıkları ıgrenclıklere kılıf uydurmak.
Biz bunu yaptıkca onlar kotu davranışlarını cogaltıyor. Cunku karsılarında onların adına bahane bulup kendı kendine affeden insanlar var. Neden insan olmayı denesinler ki zaten fıtratları sıkıntılı?

Bence su saatten sonra siz ondan beter olun.
Ilımlı sekilde anlatamamıssınız, agzına s.ctıgınızda anlayacaktır. Korkmadan deneyin bunu. Gecırın bı cinnet. Anlasın cırkeflık neymıs. Hasta cocuga trip neymıs, hamıle karısına acımamak neymıs. Bizzat gösterin.
Hayat böyle bununla gecmez cunku, sıze de gunah.
Nasıl bir cinnet yani ben cırladım eşyaları felan fırlattım ama gitti balkonda sigara yaktı !
Hem çocuklar da korkuyor öyle bir cinnet anında. Olayın üstünden de 2 saat geçti bilmiyorum ne yapsam

Kendinize bir yardımcı tutabilirsiniz diyecektim.

Ya sormayın geçen tuttuk birisini hiç beğenmedim sonra eşimin annesini çağırdık da nereye kadar gelsinler biz böyle idare ederiz aslında çok kötü durumda değil ev bende baya düzeldim bulantım felan azaldı ama yaptığı yanlışı örtmeye kılıf aradığı için kolay oldu eksik bulması !

Konuşun biraz sakinleyince ama eşiniz çocuk bakımını, evin işlerini kadına ait gören bir adam. Zaman zaman yardım etse de zihninde var olan düşünce bu. O yüzden de bu kadar rahat eleştirebiliyor sizi. İnsafa gelip yapsa da bazı şeyleri düşündüklerinden dolayı ağır geliyor muhtemelen yaptıkları. E 3 çocuklu hayat da kolay değil ve eşinize de yük düşüyor ama fazla geliyor beyefendiye.

Sizi eleştirdiği zaman karşılığını verin ama sinirlerinize hakim olmanız lazim. Hem çocuklar şahit oluyor bu duruma hem hamilesiniz. Eşinizin düşünce yapısını kabul edip kimi zaman gerekli cevapları vererek,kimi zaman duymazdan gelerek yola devam edeceksiniz. Elinizdeki malzeme bu maalesef. 2 çocuk ve hamilelik sürecinde sürekli cedelesmek en çok sizi yorar.

Son düzenleme:
Eşiniz hasta olur mu hiç? Hastalanınca ona nasıl davranıyorsunuz? diye sormuştum vazgeçtim.
Yeri gelmiş adamın altından almışsınız. Nankör bir adam eşiniz ve odun.

Onu duymayın, görmeyin boş konuştuğu zamanlarda. İlla ki yakında hasta olur, umursamayın. Taksiye atlasın, serum yesin iyileşsin beyefendi.

Son düzenleme:
Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde bu tipten milyonlarca var.

Bu sebeple eVi terk etmenizi önermem.

Evi terk etmek ciddi bir adımdır. Ve "acaba gitsem mi" sorusuna yer bırakmayacak kadar ciddi bir olay sonrası atilacak bir adımdır.

Bugünkü durumda evet eşiniz bir tibet öküzü. Sinir bozucu olduğuna da katılıyorum.

Fakat bağırıp çağırmaktan başka bir yöntem önereceğim size. Sessizlik.

Ben haklıysam ve bundan eminsem karşımdakini dinlerim dinlerim ve susarım. Kabuguma çekilirim. Derin bir sessizliğe bürünürüm. O yokmuş gibi evde dolaşırım.

Ilk saatler sorunsuz geçer. Fakat zaman ilerledikçe evde yaşayan bir ölü gibi gezmemden rahatsız olur. "Bir sorun mu var" derse... Çok hafif belli belirsiz bir tebessümle "yok, halsizim biraz" deyip geçiyorum.

Diyelim ki kendisine bir soru sormanız gerekti... son derece sakin ve anlamsiz bir yüz ifadesi ile sorun. Konuşmamazlık yapmayın. Konuşun. Ama çok mecbur kalmadıkca muhabbet etmeyin.

Mesela size nasilsin diye sordu.

Yine ayni yüz ifadesi ile "iyiyim" deyin. Ve o kadar. Başka şey söylemeyin. Ve sormayin.

Cocuklarinizla ilgilenirken normalolabilirsiniz

Standart bir adam sizdeki tuhaflığı anlamali ve kırıcı olduğunu fark etmelidir. Bu yolda çözüm aramalıdır. Sizi konuşturmaya çalışmalı, düzelmenizi beklemeli ama sizin düzelmemeniz durumunda da farklı barışma politikaları işe koşmalıdır.

Ama sizin tibet öküzü agır bir öküzse bu yöntem çalışmayabilir. Adam kafam rahat etti düşüncesi ile size ayak uydurabilir. Ve bunun da soNu bir facia olabilir.

Burda eşinizin fıtratını en iyi bilen sizsiniz. Siz daha iyi karar verebilirsiniz.

Bende istedim tabi ki ama ben 1 sene sonra istiyordum onun beni ikna etmesiyle şu an hamileyim. Bu hayatta her şey olabilir diyerek akışına bırakıyorum her adımımı hesaplamıyorum. Her ne olurda olsun ben çocuklarımın arkasındayım onlara annelik de babalık da yaparım güveniyorum kendime. Eşime güvenerek yapmadım. Ama yine de haklısınız
Benim icin kilit cumleler bunlar. Cocuklariniza tek basiniza bakma gucunuz varsa maddi manevi,bu adama rest cekmek en guzeli. Dengesizse tedavi olsun ne munasebet ev daginik diye bagirmak,corba yok diye kizmak? Cok dusunceli adamlar dengeli olur. Oturur kendi yapar mesela. Yaptigini da yuzunuze vurmaz. Bana kalirsa terbiye yoksunu bir esiniz var. Kimi zaman normal olmasi bir nimet degil,yaptigi dengesizlikleri silmez.

X