Eşimle tartışmamız/sinir krizi mi?

Konumu okuyacak herkese selam.
Hemen anlatıyorum
Oğlumun 1 haftadır ara ara karnı ağrıyordu. Çoraplarını çok çıkarır,gece de üstü sürekli açık uyur üşüttüğünü düşündük. Bunun yanı sıra grip olmuş nane limon içiriyordum. İki gecedir karın ağrısıyla uyanıyor uyuyamadığını çok ağrıdığını söylüyordu. İlk gece ayrı yatakta yatırmaya başladığımız için karın ağrısının stres kaynaklı olabileceğini düşündüm ama dün gece de sürekli uyanıp kıvranınca sabah da geçmeyince babasına acile götürelim dedim.
Beyefendi götüremezmiş,oğlumuz söz dinlemiyormuş çorapsız geziyormuş 6 yaşında çocuğa tirip atıyor aklınca!
Bende sinirlendim küçük oğlanı kendisine bıraktım taksiyle hastaneye gittik. Dr boğaz iltihabı olduğunu yapabileceğini söyleyip antibiyotik ve soğuk algınlığı şurubu verip gönderdi.
Eve geldik bu başladı neymiş bir daha bize bir şey yokmuş! Kendimiz halledecekmişiz her işimizi bilmem ne !
Bende yaptığının yanlış olduğunu hastalık gibi durumlarda niye oldusundan önce tedavi yoluna gidilmeli diğerleri sonra konuşulurdu. Bugün götürmeme sebebin çok yanlış dedim. Tabi kabul etmiyor neyse bu sefer de başladı evi b*k götürüyor çocuklara iyi bakamıyormuşum. (Sebep:Küçüğün tırnağı uzamıştı biraz kesmemişim )
Çocuklar var haliyle her yer kıyafet birini çıkarıp birini giydiriyorum. Sağ da solda kıyafet olabiliyor onları aldı fırlattı yere bunlar ne felan diye !
Yaptığı yanlışı benim eksiklerimi bularak kapatmaya çalıştı kısacası ve çok kabaydı! Bende dayanamadım bağırdım yeter diye sehpa vardı ona devirdim kendisini ittirdim! Bir sinir krizi mi bilmiyorum. Sonra bu balkona gitti. Peşinden gittim orada da ittire ittire ben bu evin hizmetçisi değilim sen yapmadıklarımla,anneliğimle beni yargılayamzsın diyerek. Madem beğenmiyordu anneliğimi eşliğimi ev hanımlığımı istemeseydin 3.çocuğu dedim. Velhasıl böyle bir tartışmamız oldu. Sonra gittim oğlumla ilgilendim. Şimdi küçüğü uyutuyorum. Bir de kavga sırasında bana arkadaşımın karısı hamile 41 haftalık hastaneye yürüyerek gidiyor!! Ben hamile olduğumu öğrendim evimiz yokuşlu bir yerde. Her gün in çık yapardım yine yapayım dedim. Bir şey olursa bebeğe sen sorumlusu olursun deyip beni engelleyen adam şimdi böyle diyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu !
Şimdi sen ne diyorsun diyorsanız...
Yanımda 2 çocuk karnımda 1 çocukla anne evine gitmeye niyetim yok ve büyük oğlumun okulu var ama buna öyle bir ders vereyim ki bir daha benim anneliğimi,yapmadığım işleri böyle hakkıymışçasına öküz öküz haykırmasın suratıma !
Oturup konuşayım diyorum ama böyle olmadığını ve isteklerimi söyleyeyim kabul ediyorsan böyle ben diğer türlü devam etmek istemiyorum bu evliliğe mutsuzum desem çok mu ağır olur ?
O kadar üzgünüm ki ne yapacağımı şaşırdım. Şimdiden herkese teşekkürler
Ha bir de oğlum kahvaltı da peynir yemez kaşar peyniri belki
Bende peynirli omlet yaparım öyle yer. Neymiş yeme kültürü yokmuş zorla yedirmiyormuşum (kendisi zorla verir ağzına bazen kustuğu olur evladımın gerekirse döve döve yedirecekmişim mantığa bakar mısınız ? Bende hiç bir zaman yapmadım zorlamadım. Beni suçluyor yemiyormuş hasta olurmuş!
Allah’ım bir de iki üniversite bitirmiş boşa dememiş Atalarımız; ‘Okumak cahilliği alır,eşşeklik yine baki kalır’ diye
kendi gitsin

Olaya gel.
Çocuğu hastaneye götürme.
Eşine yardım etme.
Hurt bir ayı gibi böğür.
3. Çocupu yap.

Sonra çocuk yemek yemiyor senin yüzünden hasta oldu senin yüzünden ev dağınık senim yüzünden.

Ben olsam evdeki her eksşkte ona fırça çekerim.
Ama ol para getir bu ne diye.
Çocuğun çorabı yok adam ol git al.
Evde penir bitmiş sen nasıl adamsın gidip alsana senin yüzünden gibi

Ya sormayın geçen tuttuk birisini hiç beğenmedim sonra eşimin annesini çağırdık da nereye kadar gelsinler biz böyle idare ederiz aslında çok kötü durumda değil ev bende baya düzeldim bulantım felan azaldı ama yaptığı yanlışı örtmeye kılıf aradığı için kolay oldu eksik bulması !
3 çocuk varmış durumunuz varsa illa ki iyi biri bulunur yardımcı
Ben olsam haftada 1 kere yarim gün bile olsa cagirirdim ne yapsa kârdır sonuçta ayrıca para sizin cebinizden de çıkmayacak kocanız da paşa paşa verecek

Sakin olun oncelikle, hamilesiniz. N sizin ne de esinizin karninizdaki bebegi uzmeye, strese sokmaya hakki yok. Once onu dusuneceksiniz. Hamile halinizle cocugunuzu kendiniz hastaneye goturmeyeceksiniz mesela. Bu cocuk hasta ve hemen bizi doktora gotureceksin, deyip esinizi bu konuda yoneteceksiniz. Kaderinize küsüp her sorumlulugu ustunuze almayacaksiniz. Yapmamak icin biseyleri bahane ureten adama kusup o isi siz yuklenirseniz gorev haline gelir bu davranislar. Pasa pasa da alacak ve cocugunu doktora goturecek. Evin hijyeni ile ilgili sikayet ediyorsa verin eline bi supurge bi bez temizlesin kendisi siz o evin hizmetcisi degilsiniz. Sinirlenmeden esinizi yonetmelisiniz. Bu sebpler bosanmaya gerekce degil o yuzden bosanma dusuncesini kenara itin derim.

Merhaba
Konunuzda demişsiniz ki; “Madem beğenmiyordu anneliğimi eşliğimi ev hanımlığımı istemeseydin 3.çocuğu dedim.”

Sonrada demişsiniz ki; “Neymiş yeme kültürü yokmuş zorla yedirmiyormuşum (kendisi zorla verir ağzına bazen kustuğu olur evladımın gerekirse döve döve yedirecekmişim”

Aslına bakarsanız o istedi diye 3. Çocuğu siz yapmamalıydınız. İnsanlık halidir evin dağınık olduğuda olur , o gün yemek yapamamışta olabilirsiniz . Bunları yüzünüze sanki kusurmuşçasına vurup anneliğinizi , eşliğinizi eleştiren adama bir çocuk daha vermemeliydiniz . Gerekirse yemesi için çocuğu döv ne demek ya asıl siz onun babalığını sorgulayacağınız yerde adamın laflarına bak . Ben burdan sinir oldum. Karşınıza alıp uzun uzadıya bu konudaki mutsuzluğunuzu dile getirin . Umarım anlaşmaya varabilirsiniz
Bebeğinizi sağlıkla alın kucağınıza 🙏🏼🌺

Şimdilik bir pişmanlık belirtisi yok
Ben şuna takıldım; çocuğu kusturana kadar zorla yedirirken siz neredesiniz?
Çocukları dövmüyordur inşallah.

Bir gün siz de onun ağzına tıkın her şeyi. Nasılmış öğrensin.

Bence o bişi den şikayet etmeden sen sürekli şikayet et ki ona fırsat kalmasın durumumuz iyi demişsin. Bigün kalk bu eve neden temizlikçi gelmiyo diye kavga çıkar bigün kalk neden tatile gitmiyoruz yok niye istediğim takıları almadın neden dışarda yemiyoruz herseye kavga çıkar sürekli bişiler iste hiçbişi beğenme. O sürekli sana yetmeye çalışsın. Yarın yılbası için ne plan yaptın diye kavga çıkarın mesela dinsizin hakkından imansız gelir 😂

Kusura bakmayın ama sizin eşiniz hep böyleydi zaten. Bunu bile bile, böyle bir adamın keyfine göre 3. çocuğu yapmışsınız.
Şimdi "ben bu evlilikte mutsuzum, devam etmek istemiyorum" deseniz ne değişecek ki?
Birden bütün hatalarının farkına mı varacak?

Gidesiniz yoksa böyle bir blöf yapmayın zaten. Geri adım atmak zorunda kalırsanız daha kötü olur.
Kendiniz için ne yapabilirsiniz bilmiyorum ama çocuklarınızı koruyun bari.
Döve döve çocuk yetiştirebileceğini sanan birinin laflarına da aldırış etmeyin.

zaten erkeklerin saldıracak bir şey bulamadıklarında en çok dillerine doladıkları konudur "evi b.k götürmesi..." Evse onun da evi, akıllarınca evin pisliğinin ayıbını bizim üzerimize yıkıp bizi aşağılıyorlar bunun üzerinden. Hamileliğinizin hassas bi dönemindesiniz, ayağını yere koyma gel kucağıma koy demesi gerekirken çocuğu hastaneye götürmüyo, evi bahane edip sizi aşağılıyo. Boşanmayı düşünmüyosanız bu adamın burnunu sağlam bi sürtmeniz lazım. Çocukların girip çıkmadıkları odaları falan temizlemeyin, yemek yapmayın, yüzüne bakmayın da görsün bakalım pis ev nasıl oluyomuş, siz her işinizi kendi başınıza nasıl hallediyomuşsunuz. Ukala adam.

Maddi durumunuz iyiyse eve bir yardimci alabilirsiniz.
Sanki bu davranislari cocuklugundan kaynakli gibi.hic anlatirmiydi ben cocukken boyle olurdu falan diye

Konumu okuyacak herkese selam.
Hemen anlatıyorum
Oğlumun 1 haftadır ara ara karnı ağrıyordu. Çoraplarını çok çıkarır,gece de üstü sürekli açık uyur üşüttüğünü düşündük. Bunun yanı sıra grip olmuş nane limon içiriyordum. İki gecedir karın ağrısıyla uyanıyor uyuyamadığını çok ağrıdığını söylüyordu. İlk gece ayrı yatakta yatırmaya başladığımız için karın ağrısının stres kaynaklı olabileceğini düşündüm ama dün gece de sürekli uyanıp kıvranınca sabah da geçmeyince babasına acile götürelim dedim.
Beyefendi götüremezmiş,oğlumuz söz dinlemiyormuş çorapsız geziyormuş 6 yaşında çocuğa tirip atıyor aklınca!
Bende sinirlendim küçük oğlanı kendisine bıraktım taksiyle hastaneye gittik. Dr boğaz iltihabı olduğunu yapabileceğini söyleyip antibiyotik ve soğuk algınlığı şurubu verip gönderdi.
Eve geldik bu başladı neymiş bir daha bize bir şey yokmuş! Kendimiz halledecekmişiz her işimizi bilmem ne !
Bende yaptığının yanlış olduğunu hastalık gibi durumlarda niye oldusundan önce tedavi yoluna gidilmeli diğerleri sonra konuşulurdu. Bugün götürmeme sebebin çok yanlış dedim. Tabi kabul etmiyor neyse bu sefer de başladı evi b*k götürüyor çocuklara iyi bakamıyormuşum. (Sebep:Küçüğün tırnağı uzamıştı biraz kesmemişim )
Çocuklar var haliyle her yer kıyafet birini çıkarıp birini giydiriyorum. Sağ da solda kıyafet olabiliyor onları aldı fırlattı yere bunlar ne felan diye !
Yaptığı yanlışı benim eksiklerimi bularak kapatmaya çalıştı kısacası ve çok kabaydı! Bende dayanamadım bağırdım yeter diye sehpa vardı ona devirdim kendisini ittirdim! Bir sinir krizi mi bilmiyorum. Sonra bu balkona gitti. Peşinden gittim orada da ittire ittire ben bu evin hizmetçisi değilim sen yapmadıklarımla,anneliğimle beni yargılayamzsın diyerek. Madem beğenmiyordu anneliğimi eşliğimi ev hanımlığımı istemeseydin 3.çocuğu dedim. Velhasıl böyle bir tartışmamız oldu. Sonra gittim oğlumla ilgilendim. Şimdi küçüğü uyutuyorum. Bir de kavga sırasında bana arkadaşımın karısı hamile 41 haftalık hastaneye yürüyerek gidiyor!! Ben hamile olduğumu öğrendim evimiz yokuşlu bir yerde. Her gün in çık yapardım yine yapayım dedim. Bir şey olursa bebeğe sen sorumlusu olursun deyip beni engelleyen adam şimdi böyle diyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu !
Şimdi sen ne diyorsun diyorsanız...
Yanımda 2 çocuk karnımda 1 çocukla anne evine gitmeye niyetim yok ve büyük oğlumun okulu var ama buna öyle bir ders vereyim ki bir daha benim anneliğimi,yapmadığım işleri böyle hakkıymışçasına öküz öküz haykırmasın suratıma !
Oturup konuşayım diyorum ama böyle olmadığını ve isteklerimi söyleyeyim kabul ediyorsan böyle ben diğer türlü devam etmek istemiyorum bu evliliğe mutsuzum desem çok mu ağır olur ?
O kadar üzgünüm ki ne yapacağımı şaşırdım. Şimdiden herkese teşekkürler
Ha bir de oğlum kahvaltı da peynir yemez kaşar peyniri belki
Bende peynirli omlet yaparım öyle yer. Neymiş yeme kültürü yokmuş zorla yedirmiyormuşum (kendisi zorla verir ağzına bazen kustuğu olur evladımın gerekirse döve döve yedirecekmişim mantığa bakar mısınız ? Bende hiç bir zaman yapmadım zorlamadım. Beni suçluyor yemiyormuş hasta olurmuş!
Allah’ım bir de iki üniversite bitirmiş boşa dememiş Atalarımız; ‘Okumak cahilliği alır,eşşeklik yine baki kalır’ diye
Bu adama neden 3.cocuk🤦🏻‍♀️

Cocuklarla hayatinizda gerginlikler oluşabilir.
Sorumluluklar coģalmiş tabi.
Yani onu bunu demeyeceğimde sadece hamilesiniz şuan evliliğinizle ilgili ciddi adimlari başka afaki sebeblerde yoksa atmayin. Strese sokmayin kendinizi sizde hamilelik ve cocuklarin sorumluluklariyla bunalmis olabilirsiniz.
Hirsla birseyler yapmanin hiçbirinize faydasi olmaz şuan.
Bi yardimciniz olsa iyi olur. Arada..
Ya da anne vs yakin olduklariniz varsa.
Evden ciddi kararlar alinirsa gidilmeli
Iş laçkalaşir yoksa.

Ben şuna takıldım; çocuğu kusturana kadar zorla yedirirken siz neredesiniz?
Çocukları dövmüyordur inşallah.

Bir gün siz de onun ağzına tıkın her şeyi. Nasılmış öğrensin.
Ben durur muyum çocuklarım benim her şeyim ... Örn;peynir verince yutmayacağını ve zorlarsa kusacağını biliyor ve veriyor. Bende çıkarmasına müsaade ediyorum yutmak istemediği için bazen yetişemiyorum kusuyor çocuk neymiş alışacak. Böyle yiyecekse hiç bir şey yemesin benim çocuğum peynir yemesin süt içsin! Haddini bildiriyorum ama ne fayda doğruyu o zannediyor. Babası zamanında ağızlarına sevmediği şeyi doldururmuş bunlar da gidip tuvalete diye çıkarırmış bunu yaşayan bir insanken çocuğuna bunu yapması ayrı bir delilik !

Maddi durumunuz iyiyse eve bir yardimci alabilirsiniz.
Sanki bu davranislari cocuklugundan kaynakli gibi.hic anlatirmiydi ben cocukken boyle olurdu falan diye
Çocukluğundan kaynaklı olduğunu biliyorum ama kendisi ailesi ne yaptıysa onun iyiliği için yapmış onlar sayesinde böyle adam olmuş övünür !

Bosanmayi dusunmuyorsaniz olmuyorsa ayrilalim lafini asla kullanmayin. Olur ayrilalim derse ne olacak?
O laf sadece bir kez kullanilmali, kullanildiginda da uygulanmali. Yoksa nasilss bosanamiyora getiriyorlar.
Eger evin dahinikligindan sikayetci ise haftada bir gun ya da 15 gunde bir eve yardimci al. Kiymetin bilinir hem.
Gerejen tepkiyi vermissin zaten. Ben hizmetci degilim anneligimi sorgulayamazsin demissin. Simdi birak o dusunsun. Erkeklerin jetonu gec duser cunku. Mukemmel olmak zorunda degilsin. Ev isleri ve cocuklarla ilgilenme kismi sadece senin gorevin degil. Herseyi uzerine alma. Esine de sorumluluk yukleme. Sen kendini hizmetci gibi gormezsen esin de bunu sana hissettiremez. Sen onun esi ol, kolesi degil.
Nasil ders verirom kismina gelince ders vermekten ziyade esi oldugunu, hizmetcisi olmadigini hissettir. Tek yapilacak sey bu. Tum yuku uzerine alma, yukunu paylas. Emek verilen iliskiler saglam oluyor. Herseyi sen yaparsan onmar emek vermeyince kiymet de bilmiyor, azicik bir seyi eksik gorsunler oradan vuruyorlar, cok da kolay bosaniyorlar sonra. Hayati paylas onunla. Tum yuku uzerine alma.

Uc cocuk fazla yaaa
Maddi durum cooook iyi olacak
Evde yardimci olacak
Anca oyle yani
Kusurabakmayin ama uc cocuk ve birde esinizin sorumlulugunu ustunuze alirsaniz sinirlerinizin hirpalanacagini dusunuyorum
Uc cocugu olupta kocisimle aram cok iyi diyeni gormedim
Hepsi birbirine saldirir modda oluyor

Uc cocuk fazla yaaa
Maddi durum cooook iyi olacak
Evde yardimci olacak
Anca oyle yani
Kusurabakmayin ama uc cocuk ve birde esinizin sorumlulugunu ustunuze alirsaniz sinirlerinizin hirpalanacagini dusunuyorum
Uc cocugu olupta kocisimle aram cok iyi diyeni gormedim
Hepsi birbirine saldirir modda oluyor
Haklısınız zorlu bir süreç olacak umarım kimse zarar görmeden atlatırız

X