Eşimle tartıştık gitti

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
217
-73
24
Merhaba hanımlar yaklaşık 2 yıldır evliyiz ilk senemiz kayınvalidem yüzünden çok sorunlu geçti bizde çok kaldı eşim beni ailesine çok gönderdi bende ilk zamanlar çok sessizdim kendimi ezdirdim kayınvalidem de çok zalim bir insan eşimde çoğu yerde bana hak verdi bi kaç aydır rahatım çok getirmedi annesini ama şu son zamanlarda yine bazı ufak tartismalarimiz oluyor çoğu evlilikte olduğu gibi eşimin işi gereği başka bir şehirde yaşıyoruz burada benim çok çevrem yok ben çok sosyal birisi değilim genelde evde bebeğimle vakit geçiririm görüştüğüm bir iki kişi var sadece ve en iyisini de bu olduğunu düşünüyorum ama eşim çok sosyal sürekli arkadaşları ile vakit geçirmek istiyor ben kısıtlıyorum bazıları ile.ailecek görüşmemizi istiyor gidiyoruz ama arkadaşlarının hanımları ile benim kafam genelde uyuşmuyor bilmiyorum çok cahil geliyorlar veya böyle hepsinin derdi para pul gezme tozma bende öyle birisi değilim anlaşamıyoruz sen arkadaşınla görüş ben çokta görüşmek istemiyorum diyince ben kötü oluyorum herkes iyi oluyor sürekli kıyaslama yapıyor ve çok üzülüyorum en basiti gittigimizde çayın yanına bir kek bile yapsalar onu benim evde çeşit çeşit yaptığım pastalardan tatlılardan daha üstün tutuyor ve bu gerçekten bana göre nankörlük ama çok canımı sıkıyor ne yaparsam yapayım hep en kötü benim biraz önce eşimle sudan bir sebeple tartıştık öyle büyük bir şey olmamasına rağmen birden bağırdı çağırdı üstünü giydi ben arkadaşımın yanına gidiyorum canım sıkıldı durmak istemiyorum dedi bende her canı sıkılan evden gitseydi dedim imkanı olan gider dedi çekti kapıyı gitti o kadar zoruma gitti ki dedikleri öyle sinirliyim ki en iyi benmişim herkes kötüymüş millete kendimi iyi gösteriyormuşum ama değilmişim her şey milletin içinde hanım hanım durmakla olmuyormuş ben ona zulümmüsüm ne yapacağımı bilmiyorum küslüğü uzatsam o da uzatıyor gelince bir şey olmamış gibi davransam hazmedemiyorum hiçbir şey gelmiyor aklıma gidecek yerim yok görüştüğüm arkadaşım memleketine gitti gelmedi henüz çok yalnız kaldım çok isterdim şu an kapısını çalacağım birisi olmasını veya bana gelip teselli edecek birisinin olmasını çok saçma biliyorum ama ben onunla.tanistigimdan beri hiç değiştirmedim WhatsApp hakkında yazımı profilimde hep onunla fotoğraf durur onu kızdıracak veya üzecek şey bunları kaldırmak olur hemen aklıma bu geldi saçma da olsa ama bu beni de üzüyor sizce ne yapayım bir fikriniz var mı

Yazdiklarinizdan cok cepte oldugunuz cikiyor. 1. Kendi ayaklariniz ustunde durun 2. Ne olursa olsun hep onunla olmayacaginizi anlasin. Size deger vermezse sizi kaybeder. Boyle dusunmedigi icin paspas muamelesi cekiyor
Evet çok cepteyim ona göre benden öyle emin ki bazen konuşunca hep der senden çok eminim asla beni bırakmazsın diğer kadınlar gibi değilsin falan der bu o zaman için hoşuma gider ama çok cepte görüyor beni maalesef

Evet çok cepteyim ona göre benden öyle emin ki bazen konuşunca hep der senden çok eminim asla beni bırakmazsın diğer kadınlar gibi değilsin falan der bu o zaman için hoşuma gider ama çok cepte görüyor beni maalesef
Emin olmasa daha iyi.
Sizin gidecek gücünüzün olmaması bir iltifat değil.
Onun vicdanına kalıyorsunuz.
Diğer kadınlara böyle davranamaz çünkü.
Ayağını denk alır mesela.

Emin olmasa daha iyi.
Sizin gidecek gücünüzün olmaması bir iltifat değil.
Onun vicdanına kalıyorsunuz.
Diğer kadınlara böyle davranamaz çünkü.
Ayağını denk alır mesela.
Gidecek gücüm olmadığı için demiyor benim ona bağlı olduğumu söylemeye çalışıyor yoksa Allah korusun büyük bir şey olsa aileme gidebilirim bunu biliyor

Başından beri sorunlu evlilik ve hiç düşünmeden, gecikmeden hemen yapılan bebe. Ondan sonra beni cepte görüyor. Görür tabi, ben olsam ben de sizi cepte görürüm. Adamın çekip giderse diye bir derdi yok ki.
Bi kaç ay aramız düzeldi annesini gönderdi rahattik bende çalışmıyorum eşimle de zaten uzun süre flört dönemimiz olmuştu bebek istiyorduk ve çok şükür oldu büyük bir sorunumuz yok şükür ki ama benim sizlere asıl sorum şu ne yapayım da eşimin az da olsa artık benimle ilgili kafasında soru işaretleri olsun beni artık eleştirip durmasın

Gidecek gücüm olmadığı için demiyor benim ona bağlı olduğumu söylemeye çalışıyor yoksa Allah korusun büyük bir şey olsa aileme gidebilirim bunu biliyor
Siz bağlılık olarak algılıyorsunuz onu.
Adam sizi cepte görüyor.
Gerektiği yerde eşini terk edenlerde eşine bağlı insanlar.
Ama kendilerine saygısızlık edilmesine göz yummazlar. O kadar.

Belki yanlış olacak ama ben bu durumu bir de karşıdan dinlemek isterdim belki gittiğiniz her yerde memnun olmadığınız için bunları yaşıyor olabilirsiniz. Sosyal bir insan olarak partnerimin huzursuz olduğu ortamda diğer insanlar farkında olmasa da rahatsız hissederim ve bu bir süre sonra beni çileden çıkartır. Eşinizi tasvip etmiyorum ama insanlar olarak sosyal canlılarız belki arkadaşlarını kötü küçük görmek yerine keyif almayı deneyebilirsiniz. Umarım sorununuz çözülür

size cübbeli ahmet hocanın vaazlarından bir kesit göndermek isterdim ama dini muhabbet yasak. hani var ya hanıma işiniz düşecek miii düşecekkkkk videosu. uzat küskünlüğü arkadaşım aman küskünlük olmasın diye kendinizi bu kadar ezdirmeyin.

Bi kaç ay aramız düzeldi annesini gönderdi rahattik bende çalışmıyorum eşimle de zaten uzun süre flört dönemimiz olmuştu bebek istiyorduk ve çok şükür oldu büyük bir sorunumuz yok şükür ki ama benim sizlere asıl sorum şu ne yapayım da eşimin az da olsa artık benimle ilgili kafasında soru işaretleri olsun beni artık eleştirip durmasın
Ne tavsiye verebiliriz ki? Çalışın desek bebek var diyeceksiniz. Açık öğretime bile bebek oldu diye ara vermişsiniz ne alakaysa. Adı üstünde açık öğretim, ara verilmesi gereken bir durum yok. Ordan da meslek sahibi olmanız çok mümkün değil zaten.

Sosyalleşin desek sevmiyorum diyorsunuz. Bir arkadaş bana yetiyor diyorsunuz.

Boşanmakla tehdit edin desek adam restinizi görürse ne olacak? Boşanacak gücünüz de isteğiniz de yok.

Bende tavsiye yok.

Ne tavsiye verebiliriz ki? Çalışın desek bebek var diyeceksiniz. Açık öğretime bile bebek oldu diye ara vermişsiniz ne alakaysa. Adı üstünde açık öğretim, ara verilmesi gereken bir durum yok. Ordan da meslek sahibi olmanız çok mümkün değil zaten.

Sosyalleşin desek sevmiyorum diyorsunuz. Bir arkadaş bana yetiyor diyorsunuz.

Boşanmakla tehdit edin desek adam restinizi görürse ne olacak? Boşanacak gücünüz de isteğiniz de yok.

Bende tavsiye yok.
hımm yanı tum konuyu okurum normalde yorumları okurum eski alıntılar olup aydınlatıyorlar durumu hemen bu sefer oıkumadım yıne ters köşe oldum :KK70:

Yani şöyle eşiniz bu şekilde bağırıp durmakta haksız. Ama sosyal ortamlarda eşinize biraz daha uyum sağlamaya çalışsanız olmaz mı? Yani ne bileyim eşli görüşmek ister hakkıdır. Yalnız göndermek, bulunduğu ortamda mutsuz durmak vs bunlar da karşı taraf açısından hoş değil. Küslüğü bir süre devam ettirin adım atarsa durumu masaya yatırıp konuşun. Asıl düşüncesi nedir, neden hönkürüp basıp gidiyor. Beklentisi nedir, sizin beklentiniz nedir şeffaf bir şekilde oturup konuşun.

Çok mu asosyalsiniz?
Yani düşünüyorum benim çevrem olacak, eşimle de birlikte o çevrede bulunmak isterim.
Ya da kendi çevresi yok diye beni kısıtlamasına sinirlenirim.

Hem insan sevmiyor hem beni kısıtlıyor diye düşünürüm.

Haklı, arkadaşınız yok imkanınız yok bir yere birine gitmeye. (evden komple gitmeyi kast ettiğini düşünmüyorum)

-ki benim de hoşuma gitmez eşimin tanıştırdığım kimseyi sevmemesi.. Kimseyle dost olmak zorunda değilsin ama çevreye ayak uydurmak bazı durumlarda iyi oluyor.
Ayrıca ne güzel gezme kafasındalar. Daha ne? Eve tıkılalım kadın günü mü yapalım demişler

Ana gitmiş arkadaşlar ve hanımları gelmiş. Adam hep size karşı alternatif arıyor. Çünkü sizi yoldaş arkadaş değil, bir rakip bir düşman olarak görüyor. Ya bari anasını geri çağırın da kaynanalar birlensin. En azından o anası bi de. Kaynanadan çekiyorum dersiniz, arkadaşlar ne ya?

Merhaba hanımlar yaklaşık 2 yıldır evliyiz ilk senemiz kayınvalidem yüzünden çok sorunlu geçti bizde çok kaldı eşim beni ailesine çok gönderdi bende ilk zamanlar çok sessizdim kendimi ezdirdim kayınvalidem de çok zalim bir insan eşimde çoğu yerde bana hak verdi bi kaç aydır rahatım çok getirmedi annesini ama şu son zamanlarda yine bazı ufak tartismalarimiz oluyor çoğu evlilikte olduğu gibi eşimin işi gereği başka bir şehirde yaşıyoruz burada benim çok çevrem yok ben çok sosyal birisi değilim genelde evde bebeğimle vakit geçiririm görüştüğüm bir iki kişi var sadece ve en iyisini de bu olduğunu düşünüyorum ama eşim çok sosyal sürekli arkadaşları ile vakit geçirmek istiyor ben kısıtlıyorum bazıları ile.ailecek görüşmemizi istiyor gidiyoruz ama arkadaşlarının hanımları ile benim kafam genelde uyuşmuyor bilmiyorum çok cahil geliyorlar veya böyle hepsinin derdi para pul gezme tozma bende öyle birisi değilim anlaşamıyoruz sen arkadaşınla görüş ben çokta görüşmek istemiyorum diyince ben kötü oluyorum herkes iyi oluyor sürekli kıyaslama yapıyor ve çok üzülüyorum en basiti gittigimizde çayın yanına bir kek bile yapsalar onu benim evde çeşit çeşit yaptığım pastalardan tatlılardan daha üstün tutuyor ve bu gerçekten bana göre nankörlük ama çok canımı sıkıyor ne yaparsam yapayım hep en kötü benim biraz önce eşimle sudan bir sebeple tartıştık öyle büyük bir şey olmamasına rağmen birden bağırdı çağırdı üstünü giydi ben arkadaşımın yanına gidiyorum canım sıkıldı durmak istemiyorum dedi bende her canı sıkılan evden gitseydi dedim imkanı olan gider dedi çekti kapıyı gitti o kadar zoruma gitti ki dedikleri öyle sinirliyim ki en iyi benmişim herkes kötüymüş millete kendimi iyi gösteriyormuşum ama değilmişim her şey milletin içinde hanım hanım durmakla olmuyormuş ben ona zulümmüsüm ne yapacağımı bilmiyorum küslüğü uzatsam o da uzatıyor gelince bir şey olmamış gibi davransam hazmedemiyorum hiçbir şey gelmiyor aklıma gidecek yerim yok görüştüğüm arkadaşım memleketine gitti gelmedi henüz çok yalnız kaldım çok isterdim şu an kapısını çalacağım birisi olmasını veya bana gelip teselli edecek birisinin olmasını çok saçma biliyorum ama ben onunla.tanistigimdan beri hiç değiştirmedim WhatsApp hakkında yazımı profilimde hep onunla fotoğraf durur onu kızdıracak veya üzecek şey bunları kaldırmak olur hemen aklıma bu geldi saçma da olsa ama bu beni de üzüyor sizce ne yapayım bir fikriniz var mı
Bu kadar sorunlu başlayan evliliğe koştur koştur bebek yapmışsınız, eğitim yok iş yok adam sizi cepte görüyor. İmkanı olan gider lafı ne kadar acımasızca. Neden önce okul meslek odaklı olmadınız. Şuan eşiniz size bi yamuk yapsa bebeğinizede maddi olarak bakamayacaksınız yani adam gözdağınızı bile ciddiye almaz. Sosyallik konusuna gelince asosyal insanlar zordur eşli buluşmalarda siz çıkıntılık yaparsanız eşinizde gidemez doğal olarak buda sinir bozucu.
Sosyallik sevmiyosunuz, iş güç yok evde bebekle aynı döngüde kalmışssınız sosyal biri (eşiniz)bu döngüde hep kalamaz ki zaten

X