Eşimle tartıştık gitti

Ama ben herkesle görüşmek istemiyorum iki aile var görüştüğümüz ve bu bize yeter diğerleriyle çoğu kişi görüşmüyor sevmiyor zaten ben ailemi düşünmek zorundayım namuslu insanlar değiller açıkçası gitmek istemem bu yüzden eşimde kabul ediyor ama laf gelince de vuruyor
Çok canım sıkıldı bu yazdığınıza ama çok haklısınız biliyor musunuz
Canınız sıkılıyor ama hala diğer insanları yeriyorsunuz. Namus ölçer misiniz siz?

Ya da şöyle sorayım, kocanız da namussuz bir adam mı da namussuz insanlarla görüşmek için kendini paralıyor?

Ama ben herkesle görüşmek istemiyorum iki aile var görüştüğümüz ve bu bize yeter diğerleriyle çoğu kişi görüşmüyor sevmiyor zaten ben ailemi düşünmek zorundayım namuslu insanlar değiller açıkçası gitmek istemem bu yüzden eşimde kabul ediyor ama laf gelince de vuruyor
Namuslu değil derken napıyolar mesela?

Sizin kendinize ait bi çevreniz yok ki çevre edinmek için bi çabanız yok. Ayrıca bir başkasının namusuna laf ediyosunuz, namussuz insanlarla görüşmek isteyen eşinize ne diyorsunuz?
Bence çok sıkıcı birisiniz hoş sohbet olsanız arkadaşlık ederdiniz, tutup canını kanını emanet etmeyeceksin iki çay bi kek yerken iki laf edilecek alt tarafı. Sanki bilim kadınısınızda milletin sohbetini beğenmiyorsunuz. Sizinde hayatınız koca-bebek-ev bunlardan başka ilginiz hobiniz varsa onları konuşun madem siz yön verin sohbete

ben buradaki nicklere hasta oluyorum. nick frida kahlo'da gibi bir feminist ikondan öykünülmüş ama konu: "eşimle kavga. ezildim. kaynana" ya da nickle prenses ya da ziyagil ama konu "eşim döner tekme attı" ya da "kaynana, elti"
ne diyelim ki frida sana? senin gönlün yok hiçbir şeye. açık öğretim bitirip de doğru düzgün meslek erbabı olan insan şimdiye kadar hiç karşıma çıkmadı. zaten sınavı dışında hiçbir açıdan külfeti olmayan bir eğlenti için bebeğini bahane ediyorsun. iş diyince çocuğundan gayrı kaç bahane sıralarsın kim bilir.

Merhaba hanımlar yaklaşık 2 yıldır evliyiz ilk senemiz kayınvalidem yüzünden çok sorunlu geçti bizde çok kaldı eşim beni ailesine çok gönderdi bende ilk zamanlar çok sessizdim kendimi ezdirdim kayınvalidem de çok zalim bir insan eşimde çoğu yerde bana hak verdi bi kaç aydır rahatım çok getirmedi annesini ama şu son zamanlarda yine bazı ufak tartismalarimiz oluyor çoğu evlilikte olduğu gibi eşimin işi gereği başka bir şehirde yaşıyoruz burada benim çok çevrem yok ben çok sosyal birisi değilim genelde evde bebeğimle vakit geçiririm görüştüğüm bir iki kişi var sadece ve en iyisini de bu olduğunu düşünüyorum ama eşim çok sosyal sürekli arkadaşları ile vakit geçirmek istiyor ben kısıtlıyorum bazıları ile.ailecek görüşmemizi istiyor gidiyoruz ama arkadaşlarının hanımları ile benim kafam genelde uyuşmuyor bilmiyorum çok cahil geliyorlar veya böyle hepsinin derdi para pul gezme tozma bende öyle birisi değilim anlaşamıyoruz sen arkadaşınla görüş ben çokta görüşmek istemiyorum diyince ben kötü oluyorum herkes iyi oluyor sürekli kıyaslama yapıyor ve çok üzülüyorum en basiti gittigimizde çayın yanına bir kek bile yapsalar onu benim evde çeşit çeşit yaptığım pastalardan tatlılardan daha üstün tutuyor ve bu gerçekten bana göre nankörlük ama çok canımı sıkıyor ne yaparsam yapayım hep en kötü benim biraz önce eşimle sudan bir sebeple tartıştık öyle büyük bir şey olmamasına rağmen birden bağırdı çağırdı üstünü giydi ben arkadaşımın yanına gidiyorum canım sıkıldı durmak istemiyorum dedi bende her canı sıkılan evden gitseydi dedim imkanı olan gider dedi çekti kapıyı gitti o kadar zoruma gitti ki dedikleri öyle sinirliyim ki en iyi benmişim herkes kötüymüş millete kendimi iyi gösteriyormuşum ama değilmişim her şey milletin içinde hanım hanım durmakla olmuyormuş ben ona zulümmüsüm ne yapacağımı bilmiyorum küslüğü uzatsam o da uzatıyor gelince bir şey olmamış gibi davransam hazmedemiyorum hiçbir şey gelmiyor aklıma gidecek yerim yok görüştüğüm arkadaşım memleketine gitti gelmedi henüz çok yalnız kaldım çok isterdim şu an kapısını çalacağım birisi olmasını veya bana gelip teselli edecek birisinin olmasını çok saçma biliyorum ama ben onunla.tanistigimdan beri hiç değiştirmedim WhatsApp hakkında yazımı profilimde hep onunla fotoğraf durur onu kızdıracak veya üzecek şey bunları kaldırmak olur hemen aklıma bu geldi saçma da olsa ama bu beni de üzüyor sizce ne yapayım bir fikriniz var mı
Yanlış anlamayın nolur ama eşinizinizin çevresiyle ara sıra görüştüğünüz kişilere bile gitmek istemiyorsanız biraz da sorun sizde .. sonuçta orta yolu bulmanız gerekiyor .. bu adam ya sizle ya sizsiz gidecek o ortamlara, sizle gitsin o zaman .. belki bende sosyal bir insan olduğum içindir ama ara sıra görüşülen herkesle ortak nokta bulunabilir.. bana konuyu biraz taraflı anlattınız gibi geldi.. sanki biraz fazla kısıtlayıcısınız ?? En üzgün anınızda bile gidecek bir arkadaşınız yoksa biraz asosyalsiniz .. bu konuda kendinizi geliştirmeniz lazım .. umarım herşey düzelir .. biraz zamana bırakın 🍀

Merhaba hanımlar yaklaşık 2 yıldır evliyiz ilk senemiz kayınvalidem yüzünden çok sorunlu geçti bizde çok kaldı eşim beni ailesine çok gönderdi bende ilk zamanlar çok sessizdim kendimi ezdirdim kayınvalidem de çok zalim bir insan eşimde çoğu yerde bana hak verdi bi kaç aydır rahatım çok getirmedi annesini ama şu son zamanlarda yine bazı ufak tartismalarimiz oluyor çoğu evlilikte olduğu gibi eşimin işi gereği başka bir şehirde yaşıyoruz burada benim çok çevrem yok ben çok sosyal birisi değilim genelde evde bebeğimle vakit geçiririm görüştüğüm bir iki kişi var sadece ve en iyisini de bu olduğunu düşünüyorum ama eşim çok sosyal sürekli arkadaşları ile vakit geçirmek istiyor ben kısıtlıyorum bazıları ile.ailecek görüşmemizi istiyor gidiyoruz ama arkadaşlarının hanımları ile benim kafam genelde uyuşmuyor bilmiyorum çok cahil geliyorlar veya böyle hepsinin derdi para pul gezme tozma bende öyle birisi değilim anlaşamıyoruz sen arkadaşınla görüş ben çokta görüşmek istemiyorum diyince ben kötü oluyorum herkes iyi oluyor sürekli kıyaslama yapıyor ve çok üzülüyorum en basiti gittigimizde çayın yanına bir kek bile yapsalar onu benim evde çeşit çeşit yaptığım pastalardan tatlılardan daha üstün tutuyor ve bu gerçekten bana göre nankörlük ama çok canımı sıkıyor ne yaparsam yapayım hep en kötü benim biraz önce eşimle sudan bir sebeple tartıştık öyle büyük bir şey olmamasına rağmen birden bağırdı çağırdı üstünü giydi ben arkadaşımın yanına gidiyorum canım sıkıldı durmak istemiyorum dedi bende her canı sıkılan evden gitseydi dedim imkanı olan gider dedi çekti kapıyı gitti o kadar zoruma gitti ki dedikleri öyle sinirliyim ki en iyi benmişim herkes kötüymüş millete kendimi iyi gösteriyormuşum ama değilmişim her şey milletin içinde hanım hanım durmakla olmuyormuş ben ona zulümmüsüm ne yapacağımı bilmiyorum küslüğü uzatsam o da uzatıyor gelince bir şey olmamış gibi davransam hazmedemiyorum hiçbir şey gelmiyor aklıma gidecek yerim yok görüştüğüm arkadaşım memleketine gitti gelmedi henüz çok yalnız kaldım çok isterdim şu an kapısını çalacağım birisi olmasını veya bana gelip teselli edecek birisinin olmasını çok saçma biliyorum ama ben onunla.tanistigimdan beri hiç değiştirmedim WhatsApp hakkında yazımı profilimde hep onunla fotoğraf durur onu kızdıracak veya üzecek şey bunları kaldırmak olur hemen aklıma bu geldi saçma da olsa ama bu beni de üzüyor sizce ne yapayım bir fikriniz var mı
23 yaşında hiç de iyi gitmeyen bir evlilikten çocuk yapmışsın ve başka kadınlar sana cahil geliyor öyle mi? Okey.

Bi kaç ay aramız düzeldi annesini gönderdi rahattik bende çalışmıyorum eşimle de zaten uzun süre flört dönemimiz olmuştu bebek istiyorduk ve çok şükür oldu büyük bir sorunumuz yok şükür ki ama benim sizlere asıl sorum şu ne yapayım da eşimin az da olsa artık benimle ilgili kafasında soru işaretleri olsun beni artık eleştirip durmasın
Sizi kırmak istemiyorum ama aklımda almıyor. Nasıl bir hayat yaşıyorsunuz yada nasıl bir hayattan çıktınız da eşinize bu kadar körü körüne baglanıyorsunuz. "Büyük bir sorunumuz yok şükür ki " demeniz beni çok şaşırttı çünkü ortada çok büyük bir sorun var. Size aşk sevgi beslemeyen, saygı duymayan, değer vermeyen ailesine karşı ezen hepsini geçtim hayatında 5 kuruşluk değeri olmayan arkadaşlarının eşlerini bile sizden üstün tutan bir eş varken neyine sükrediyorsunuz. Üzüldüm sizin adınıza, siz kendinize değer vermediğiniz için eşinizde değer vermiyor.

Eşin çok hatalı ama sen de çok uyumsuzsun.

Gaddar yorum yaptığımı düşünmüyorum. Bakın burada kimse size pembe tablo çizmez. Buranın olayı bu zaten. En şeffaf yorumu alırsınız. Bu diğer iki aileyle kimse görüşmek istemiyor bi eşiniz mi görüşmek istiyor? Kafa dengi insanlar siz evde otururken gelip bulacak mı sizi? Herkesle oturup kalkamamam ne demek ayrıca? Oturup bir çay kahve içtiğinizde ne oluyor mesela? Ne bu seçicilik ne bu titizlik anlamadım. Siz bu kafayla daha çok yalnız kalırsınız çünkü belli ki kimseleri beğenmeyen bir karaktersiniz
Evet kimseyle oturup kalkamam bir kere bakarım kafama uyuyorsa görüşürüm uymuyorsa sırf çevre olsun diye görüşemem istemediğim kişilerle siz mesela herkesle görüşüyor musunuz yoksa kafanıza uyan kişilerle mi görüşüyorsunuz

E siz iyisiniz de herkes mi kötü? Adam sizinle de toplu oturalım sosyalleşelim istemiş siz ona da yok demişsiniz. Bu konuda eşinize de hak verdim ben, illa tek çıkayım demiyo ki siz de biraz uyum sağlayın. Siz evde asosyal asosyal oturmak istiyorsunuz diye eşiniz de öyle olmak zorunda değil
Eşim benim birisi ile gorusmemi istemiyorsa sebebine bakarim mantıklı gelirse görüşmem ondan da aynı şeyi beklerim çünkü eşler birbirlerinin iyiliğini isterler genelde asosyal asosyal evde oturmuyorum eşimle bebegimle geziyorum ve diğer iki aile ile görüşüyorum başka ortamlara nadir de olsa giriyorum

Eşin çok hatalı ama sen de çok uyumsuzsun.
Teşekkür ederim ama neden öyle düşündünüz hakkımda eşim bir yere gidelim dediği zaman ikiletmem bile gideriz ama mesela şunu yapmam kendisi arkadaşları ile tek çıkacağı zaman beni de o görüşmek istemediğim kadına bırakmayı teklif ederse hayır sizde yoksunuz zaten başka zaman gideriz derim o kadar ama diğer görüştüğüm kişilere giderim tek başıma

Sohbet iyi olan insanlar asosyal olmaz ki. Kafa dengi kimseyi bulamıyorsanız şu milyonlarca insan arasından sadece 2 arkadaşınız varsa bence kendinizi sorgulayın
Asosyal değilim çok çevre edinmek istemiyorum gerek görmüyorum milyonlarca insana gerek duymuyorum tamam oturup kalkayim ama nadiren bulunayım bazı ortamlarda bir kaç tane de sık görüştüğüm kişiler olsun istiyorum ve öyle yapıyorum ayrıca kendi memleketimizde değiliz elin gurbetinde ben herkese güvenemem birkaç kişi yetiyor diğerleri ile merhaba merhaba olsun istiyorum

Burada yazarken bile eşinizin arkadaşlarını küçümsemişsiniz, eşinizle girdiğiniz ortamlarda bu tavrınızı belli ediyorsanız veya söyleniyorsanız bu eşiniz için büyük bir sorun olabilir.. Sosyal bi insan olmayabilirsiniz ama evlilik birazda uyum sağlamaktır..
Asla belli etmem kimseyi küçük görmüyorum kafama uymuyor görüşmek istemiyorum diye küçümsemiş olduğumu da düşünmüyorum sevmesem bile o ortamda isem saygı duyarım tabi ki de en azından eşim için ve çokta uyumluyum bunu eşim bile yeri geldiği zaman söyler ama işte bazen insanlarin işine gelmez bazı şeyler ve hiçbir şey umurunda olmaz

Ben şöyle düşünüyorum insanız ve sosyal varlıklarıyız . O yüzden eşinizle gittiğiniz yerlere sosyalleşmek için gidiyorum diyin kendinize. İnsanlara çok anlam yüklemeyin . İlla arkadaş olmanız gerekmiyor . Bide çalışın lütfen, bende evliyim ve evliliğimin bir döneminde çalışmadığım. Aradaki farkı görebiliyorum. Erkekler çalışan kadından çekinirler. O zaman sizi güçlü görür. Kıymet verir . Bu bir gerçek

Eşine fazla gelmişsin, aşağılık kompleksini seni ezerek bastırmaya çalışıyor. Bence gelince hiç konuşma küserse küssün hatta bunu uzun süre sürdür bırak pişman olsun ki at gibi gidenin it gibi geri döneceğini bilsin öyle elini kolunu sallayıp çıkamasın Bi daha.

Evet kimseyle oturup kalkamam bir kere bakarım kafama uyuyorsa görüşürüm uymuyorsa sırf çevre olsun diye görüşemem istemediğim kişilerle siz mesela herkesle görüşüyor musunuz yoksa kafanıza uyan kişilerle mi görüşüyorsunuz

Herkesle paylaşımım birbirinden farklı kimi arkadaşımla sadece boş muhabbet ediyorum kimisiyle oturup siyaset konuşuyorum mesela bi arkadaşımla ikimiz de tiyatro seviyoruz birbirimize haber veriyoruz güzel oyun oyunca bi arkadaşımla spora yazıldık ikimiz de istiyorduk aynı iş yerinde çalışıyoruz aa hadi birlikte gidelim oldu. Siz sadece kafanıza uyan kişilerle görüşüyormuşsunuz madem o zaman ben de size şunu sorarım kafanıza uyan kişi sadece bir iki kişi mi var? Bu durumda yine aynı yere geliyoruz herkes kötü siz mi iyisiniz sadece?

X