Eşimle tartıştık gitti

Asosyal değilim çok çevre edinmek istemiyorum gerek görmüyorum milyonlarca insana gerek duymuyorum tamam oturup kalkayim ama nadiren bulunayım bazı ortamlarda bir kaç tane de sık görüştüğüm kişiler olsun istiyorum ve öyle yapıyorum ayrıca kendi memleketimizde değiliz elin gurbetinde ben herkese güvenemem birkaç kişi yetiyor diğerleri ile merhaba merhaba olsun istiyorum

Sosyalin karşıtı asosyaldir. Siz çevre edinmek istemiyorsunuz evde oturmayı seviyorsunuz tüm hayatınız bebeğiniz, kocanız. Sosyal hayatınız var mı hayır yok e demek ki asosyalsiniz. Şu gurbet edebiyatı da bana çok acayip geliyor. Memleketimizdeki herkes çok mu güvenilir? Ne önemi var memleketinizde olup olmamanızın yaşadığınız yere uyum sağlamaya çalışın bence. İnsanlar size ne yapacak Allah aşkına alt tarafı oturup çay kahve içeceksiniz nüfusunuza almayacaksanız. Kafa yapınızı değiştirmezseniz daha çok konu açarsınız buraya

Teşekkür ederim ama neden öyle düşündünüz hakkımda eşim bir yere gidelim dediği zaman ikiletmem bile gideriz ama mesela şunu yapmam kendisi arkadaşları ile tek çıkacağı zaman beni de o görüşmek istemediğim kadına bırakmayı teklif ederse hayır sizde yoksunuz zaten başka zaman gideriz derim o kadar ama diğer görüştüğüm kişilere giderim tek başıma
Anlattığınizda böyle dememistiniz. Eşin nereye gidelim derse hayır diyor gibi bir hava vardı. Sadece tek ve evimde kalayım gibi. Evlilik birbirine uyum sağlamaktır aslında bir sen bir o ödün verecek orta yolu bulacaksiniz.

Merhaba hanımlar yaklaşık 2 yıldır evliyiz ilk senemiz kayınvalidem yüzünden çok sorunlu geçti bizde çok kaldı eşim beni ailesine çok gönderdi bende ilk zamanlar çok sessizdim kendimi ezdirdim kayınvalidem de çok zalim bir insan eşimde çoğu yerde bana hak verdi bi kaç aydır rahatım çok getirmedi annesini ama şu son zamanlarda yine bazı ufak tartismalarimiz oluyor çoğu evlilikte olduğu gibi eşimin işi gereği başka bir şehirde yaşıyoruz burada benim çok çevrem yok ben çok sosyal birisi değilim genelde evde bebeğimle vakit geçiririm görüştüğüm bir iki kişi var sadece ve en iyisini de bu olduğunu düşünüyorum ama eşim çok sosyal sürekli arkadaşları ile vakit geçirmek istiyor ben kısıtlıyorum bazıları ile.ailecek görüşmemizi istiyor gidiyoruz ama arkadaşlarının hanımları ile benim kafam genelde uyuşmuyor bilmiyorum çok cahil geliyorlar veya böyle hepsinin derdi para pul gezme tozma bende öyle birisi değilim anlaşamıyoruz sen arkadaşınla görüş ben çokta görüşmek istemiyorum diyince ben kötü oluyorum herkes iyi oluyor sürekli kıyaslama yapıyor ve çok üzülüyorum en basiti gittigimizde çayın yanına bir kek bile yapsalar onu benim evde çeşit çeşit yaptığım pastalardan tatlılardan daha üstün tutuyor ve bu gerçekten bana göre nankörlük ama çok canımı sıkıyor ne yaparsam yapayım hep en kötü benim biraz önce eşimle sudan bir sebeple tartıştık öyle büyük bir şey olmamasına rağmen birden bağırdı çağırdı üstünü giydi ben arkadaşımın yanına gidiyorum canım sıkıldı durmak istemiyorum dedi bende her canı sıkılan evden gitseydi dedim imkanı olan gider dedi çekti kapıyı gitti o kadar zoruma gitti ki dedikleri öyle sinirliyim ki en iyi benmişim herkes kötüymüş millete kendimi iyi gösteriyormuşum ama değilmişim her şey milletin içinde hanım hanım durmakla olmuyormuş ben ona zulümmüsüm ne yapacağımı bilmiyorum küslüğü uzatsam o da uzatıyor gelince bir şey olmamış gibi davransam hazmedemiyorum hiçbir şey gelmiyor aklıma gidecek yerim yok görüştüğüm arkadaşım memleketine gitti gelmedi henüz çok yalnız kaldım çok isterdim şu an kapısını çalacağım birisi olmasını veya bana gelip teselli edecek birisinin olmasını çok saçma biliyorum ama ben onunla.tanistigimdan beri hiç değiştirmedim WhatsApp hakkında yazımı profilimde hep onunla fotoğraf durur onu kızdıracak veya üzecek şey bunları kaldırmak olur hemen aklıma bu geldi saçma da olsa ama bu beni de üzüyor sizce ne yapayım bir fikriniz var mı
Evlilik birilerinin gönlünü hoş etmek demek değil. Elbette arada tartışmalar çatışmalar olur. Ama küsmek evden gitmek yakışıksız bir davranış. Evliliğin olgunluğunu kaldıramayan bir erkeği baba yapmışsınız bir de adınıza üzüldüm.

Bu kadar problemli evliliğe neden hemen çocuk yaptınız ki. Yazık günah değil mi o çocuğa.
Eşinizin bütün arkadaşları mi cahil? Cahil derken sizin mezuniyetinizi merak ettim, mesleğiniz varmı?
Herkesin kötü olup sizin iyi olmanız ilginç.

ben buradaki nicklere hasta oluyorum. nick frida kahlo'da gibi bir feminist ikondan öykünülmüş ama konu: "eşimle kavga. ezildim. kaynana" ya da nickle prenses ya da ziyagil ama konu "eşim döner tekme attı" ya da "kaynana, elti"
ne diyelim ki frida sana? senin gönlün yok hiçbir şeye. açık öğretim bitirip de doğru düzgün meslek erbabı olan insan şimdiye kadar hiç karşıma çıkmadı. zaten sınavı dışında hiçbir açıdan külfeti olmayan bir eğlenti için bebeğini bahane ediyorsun. iş diyince çocuğundan gayrı kaç bahane sıralarsın kim bilir.
HAHAHSHSHSHSJSJDDNJDDNDNDNDN YA siz çok yaşayın

X