Esimle ve ailesiyle yasadigim sorunlar

Bile bile korunmamışsın adına da Allah verdi demişsin. Elbet Allah veriyor ama korunmayıp olan bebeğe mucize gibi bakmasak mı acaba 😀
Senin boşanasın yok bu belli. İyi geçinmeye bak kocanla. Az harca, çok kazan.

Ailene de çok üzüldüm. Arkandalar ne güzel. Ama koca daha kıymetli dimi ❤️❤️ Yakında 2. Bebek de olur muhtemelen süt korur asla gebe kalamazsın derler, sende korunmazsın. 😀😀😀

düğünden öncesinde babasının evi vardi oraya vermiştiler, mobilya vs hep ismarlanmisti edilmişti, düğüne yakin herzaman lafını ettikleri icin ben girmek istemedim. Kaynanam da bunun üzerine bana bi oda yaoacagina söz vermişti, tutmadı. Düğüne de karamboleye geldi. Düğünden direk sonra ailemin evine dönmek istedim esim birakmadi. zorla sehir disina getirdi
Gurur yapıp kayınailenin verdiği eve girmediniz ama aynı ailenin oturduğu eve girdiniz öyle mi 😟 mesela bu sipariş edilen mobilyalar nereye konuldu?
Çocuklu ya da çocuksuz, milletin anasının babasının kahrını çekeceğime, kendi anamı babamı çekerim. Dönün geri

Merak ettiğim konu odanız bile yokken hamile kalmayı nasıl başardınız?
Bu tip konularda kadınlar çok sevişgen oluyo. Kaş göz arası bitirmişler
Tek ÜZÜLDÜĞÜM çocuk.
Kız olsa ayrı dert. Rol model olarak ezilen ve ezilmeyi kabul eden cahil bir anneyi rol model alacak.
Erkek olsa babası gibi yetişecek. Annesi gibi eş arayacak.

Ay hiç tavsiye verip de yazmayacağım acaba düzelir mi diyorsun sen zaten bu hayatı yaşamaya devam edeceksin boşa kendimi yoramam. Ve buraya böyle oldu şöyle oldu yazma evlenmeden önce nerede yaşayacağın eşin nasıl biri az çok bellidir sen bile bile lades demişsin napalım yani

Bu tip konularda kadınlar çok sevişgen oluyo. Kaş göz arası bitirmişler
Tek ÜZÜLDÜĞÜM çocuk.
Kız olsa ayrı dert. Rol model olarak ezilen ve ezilmeyi kabul eden cahil bir anneyi rol model alacak.
Erkek olsa babası gibi yetişecek. Annesi gibi eş arayacak.
Çocuğu evliliği düzeltecek bir araç olarak görüyor bir çoğu malesef 🤷

Simdi böyle adama niye bebek diye sorsak kiziyor bazi arkadaslar, ama niye kendinizi kurtarmak istemiyorsunuz
Doğacak çocuğa hiç üzülüyor musunuz onun suçu günahı ne , bosanin bebeğe kendiniz bakın
Babası ev verdi , eşyalar alındı ama laf edildi diye kayınvalide evinde kalmayı tercih ettiniz. Sonra sizin aileniz ev tuttu ve bir süre her şeyinizi onlar ödedi. Eşinizle aranız berbat ve siz hamilesiniz. Aileniz boşan diyor ama siz boşanmaya da çok yakın değilsiniz. Doğru mu anlıyorum ? E bu durumda evli kalmaya ve değer görmeden yaşamaya devam edin.

Niye bu kadar çektiniz ki bir dr çocuk şimdi size çocuk üzerinden bir sürü şey söyleyip sizi sindirmeye çalışacaklar sizde tamam boşanmayayım diyeceksiniz

böyle ilişkilerde genelde sadece kendi açısından yazıyorlar ben şöyle yapıyorum da bu böyle oldu denmiyor belli ki ayrı bir eviniz yok kayın validenizle yaşıyorsunuz salonda neden yatıyorsunuz size oda yapılmadı mı yapılmadıysa aileniz bu çocuklar evlenecek odası nerde demedi mi onu da geçtim bu kadar sorun yaşadığın kendinin bile mutlu olmadığın bir aileye çocuk , torun getirmek niye ? yazık değil mi o çocuğa yaşınız 30 olmuş belli ki bir şeyler görüp geçirmişsiniz neden bu kadar bilinçsiz davrandınız aklım almıyor.

Düğünden sonra kayınvalide evine gittik demeniz, bunu çok kötü bir olaymış gibi yazmanız saçma değil mi ?
Siz zaten orada yaşayacaksınız,
Yaşamasanız bile böyle şeylere aşina olmalısınız, düğünden sonra pek çok yöre adetinde gelini alıp bir süre kayınvalide evine götürüyorlar yemek falan yeniyor.
Çok şaşırilacak bir şey değil ki .

Ailemle vedalaşayim demenizi de manasız buldum, düğünün sonunda zaten herkes vedalaşıp ayrılmadı mı?
Düğün bitiyor eve geliniyor, akşama belli ki balayına gidilecek, dur ben ailemle vedalaşayim ne mana?
Üç beş saat önce ayriliken vedalaşmayip ne yaptınız? Tamam işte düğün oldu bitti ...
Bir tatil yapılacak, üç beş gün neyse..
Sonra da dönüşte ailenize gidersiniz.
Yine bir Anadolu adeti el öpme 😁

Herkesin yaşadığı klasik şeyler.
Abartılıp şaşırilacak, noktalar burası değil bence.

Saçma olan sizin o evde bir yatağınız olmaması.
Saçma olan size ev verildiği halde , kabul etmeyip beraber oturmaya razı gelmeniz..
Ama nedense bu saçmalıkları kısa kısa anlatıp diğer şeyleri önemsemişsiniz...

İlginç..
Yaşadıklarınızdan çok sizin bunlara bakış açınız ilginç.

cocuk planlı olmadı, doktorumun demesiyle doğal yoldan hamile kalmam çok zordu, bende korunmadım bundan dolayı. Bu saatten sonra Allah verdi diyorum. henüz endiseliyim, boşanıp ya fevri davranırsam diyorum, belki zamanla hersey düzelir diyorum öne mi gitsem geri mi dönsem bilemiyorum...
Aileniz her şeye rağmen arkanızda. Ne düzelecek sanıyorsunuz Allah aşkına? Daha evlendiğiniz gün balayında sizi ağlatan, zorbalık yapan adam mı düzelecek? Düzelse bile onca yaşadığınız şeyi nasıl unutup sindireceksiniz? Ben söyleyeyim sindiremeyeceksiniz, her fırsatta kocanıza da hatırlatacaksınız o da düzeldim ama sana yaranılmaz diye daha da beter olacak, o arada siz ikinci çocuğu da doğurmuş olursunuz.

Çocuk korunurken oldu değil mi?

Yok bu seferki daha fantastik. Doktor çocuğunun olması çok zor demiş konu sahibi de o yüzden korunmamış sonra da Allah vermiş.

Arkadaşlar korunmazsanız gebelik mucize değildir. Yahu her iki tüpü alınan kadın gebe kalabilmiş. Yumurtalığınız varsa, rahim varsa imkansız falan değil. Bence insanlar doktorları da çok yanlış anlıyor ki ben çok yaşadım. Hastaya tümör var ama iyi huylu bir şey olmaz diye anlatmıştım. Kapının önünde telefonla aradı birini kansermişim çok kötü diye anlatıyor. Çıkıp dedim yahu nereden neler uyduruyorsunuz diye.

Neyiniz vardı da kadın doğumcu çocuğunuz imkansız dedi? İlk mesajda çok zor dedi demişsiniz ki bu olabilir ama imkansız demesine hiç inanmadım. Ya yumurtalığınız ya rahminiz olmamalı imkansız demişse. Yani insan ister istemez sinirleniyor böyle ya korunurken olan ya da çocuğun olmaz dedikleri için korunmayan insanları görünce. En çok benim çocuğum olmaz mesela. Tek tüp, karşı yumurtam domanint, yarım rahimim var ve yumurta rezervim çok az. Tüp bebekle doğurdum. Süt veriyorum o da korur ama buna rağmen kondom kullanıyorum. Hamile kalmam “mucize” değil çünkü. Çok çok zor ama olabilir.

Bu kadar hırslanıp uzun yazmamın sebebi şu: herkes seçtiği, kendine layık gördüğü hayatı yaşasın. Sizin başınıza gelecekler belliymiş. Her olay size geri dön diye bağırmış ama siz devam etmeyi tercih etmişsiniz. Hatta hala tercih ediyorsunuz. Çocuğunuz tercih etmediği bir duruma doğacak ama maalesef. Çok üzüldüm yavruya.

Neden bu sürgün hayatını çektiniz o kadar merak ettim ki?

Çocuk konusu trajik ötesi ama yorum yapmayacağım.

Ya demeyeyim demeyeyim diyorum. Doktor doğal yolla da hamile kalabilirsin dediği halde onlarca tedaviyle 3 senedir hamile kalamiyorum, doktor sana imkansız dedi ve anında hamile kaldın öyle mi? Doktor neden imkansız dedi peki? Bile isteye korunmadan kalmışsınız kılıf uyduruyorsunuz ya ona kızıyorum. Hepte böyle kötü giden evliliklerde bi ton sevisiliyor ve nedense evlilik kötü giderken hep hamile kalınıyor. Basbayagi düzelir belki hareketi, böyle deseniz ona bile kizmayacagim artık.
Her neyse konuya gelirsek, gurur yapıp eve çıkmayıp gurur yaptığınız insanlarla yaşamak ne derece mantıklı bilmiyorum. Bu zamanda sürekli kendini katlanmak zorunda gören kadınlara da anlam veremiyorum..biz ne dersek diyelim siz fedakar ana olarak bu yolda devam edeceksiniz gibi

cocuk planlı olmadı, doktorumun demesiyle doğal yoldan hamile kalmam çok zordu, bende korunmadım bundan dolayı. Bu saatten sonra Allah verdi diyorum. henüz endiseliyim, boşanıp ya fevri davranırsam diyorum, belki zamanla hersey düzelir diyorum öne mi gitsem geri mi dönsem bilemiyorum...
aynen doğal yöntemden olmaz diye amaaan deyip koltukta yatmanıza ragmen gebe kalmıssınız. sabırlar diliyorum gerçekten o kadar fazla bu senaryoyu okudumki gına geldi

evlenmeden önce böyle olacagini zerre tahmin edemezdim, çünkü evet böyle degildi. Nisanliyken ailesi ev verdi tasinmamiza fakat düğüne yakin herzaman lafı denildiği sorun edildiği icin ben gurur edip girmek istemedim. Ben hem calisiyorum hem okuyorum. Korunma konusuda, kadın doktorum çok emin bi sekilde doğal yöntemle hamile kalmam imkansız dediği icin korunmadım. Allah verdigi cani sorgulamam

e yani bile isteye kayınaile ile yaşadınız.
neden evlendiniz?
ev bark yok niye evlendiniz anlamadım.
orada yaşayacak olduğunuz için düğün akşamı o eve gitmenizde normalmiş.
kadın doğum doktoruna niye gittinizde size öyle söyledi?

Bu de şey diyor "şu alınmadı bu alınmadı her genç kızın hayal kırıklıkları" şaka misiniz ya ? Siz kendi kendinizi degersizlestirmissiniz

X