Eşimle yemek sorunumuz

Demir eksikliginiz varsa cokta dikkat etmiyosunuz demekki yediklerinize .
Oyle sebze yiyim tuz atmiyim oh saglikli iste doye bisey yok, ciger dalak yiyin demir icin birebir.

Ispanaktada demir var ama kestiginiz ve pistiginde oldugu icin bisey kalmiyo icinde cig yiyebiliyosaniz yiyin

Ispanagi cig yemeyi hic denemedim. Demir haplariyla doluyor depolarim. Ben de zaten yeni başladım tuzu kesmeye ki tamamen sağlıklı besleniyorum diye bi iddiam yok olamaz da günümüz şartlarinda. Ciger dalak aklimda tesekkur ederim.

Ispanagi cig yemeyi hic denemedim. Demir haplariyla doluyor depolarim. Ben de zaten yeni başladım tuzu kesmeye ki tamamen sağlıklı besleniyorum diye bi iddiam yok olamaz da günümüz şartlarinda.

Hayir o kisim dogru istediginiz kadar mevsiminde de tuketseniz meyveyi sebzeyi yinede ful saglikli degiller .

Ama tuzu tamamen cikartmakta dogru degil. Zira iyot eksikligininde vucuda zararlari var .

Gidalardan alabilirsiniz neden illa hap kullaniyosunuz ki ?

Hayir o kisim dogru istediginiz kadar mevsiminde de tuketseniz meyveyi sebzeyi yinede ful saglikli degiller .

Ama tuzu tamamen cikartmakta dogru degil. Zira iyot eksikligininde vucuda zararlari var .

Gidalardan alabilirsiniz neden illa hap kullaniyosunuz ki ?
En son kaya tuzu kullanmaya karar verdim. Onu da abartmadan kullanacağım.

Bilmiyorum ki 6 ay once gittigimde olmasi gerekenin altinda çıkmıştı degerlerim. O zamanlar kahvaltı yapmiyordum sabahları evde olmama ragmen ne büyük yanlış. Sadece aksam yemegi yiyordum. Aksama kadar da 3u 1 arada, turk kahvesi, bitki caylari vs iciyordum. Beslenmeyle duzelir mi ki sadece? Reglin 2.ve3. Gunu kanamam yogun oluyor. Bilmiyorum herkeste mi böyle.

En son kaya tuzu kullanmaya karar verdim. Onu da abartmadan kullanacağım.

Bilmiyorum ki 6 ay once gittigimde olmasi gerekenin altinda çıkmıştı degerlerim. O zamanlar kahvaltı yapmiyordum sabahları evde olmama ragmen ne büyük yanlış. Sadece aksam yemegi yiyordum. Aksama kadar da 3u 1 arada, turk kahvesi, bitki caylari vs iciyordum. Beslenmeyle duzelir mi ki sadece? Reglin 2.ve3. Gunu kanamam yogun oluyor. Bilmiyorum herkeste mi böyle.

Hayatim boyunca kahvalti aliskanligim olmadi oglende calisirken yerdim .
Son yillarda sadece ve sadece aksam yemegiyle besleniyorum gunduzde tatli yerim.

Agzimda gecmeyen pas tadiyla dra gittim demir fazla yani kahvaltiyla alakasi yokmus demekki

Dedigim gibi ciger dalak yiyin hatta sakatatlarin tamami birde kahvaltida yada oglen tatli yerine 1 kasik pekmez yiyin tamamdir

Bosuna ilac icip karacigere yuklenmeyin .

Hayatim boyunca kahvalti aliskanligim olmadi oglende calisirken yerdim .
Son yillarda sadece ve sadece aksam yemegiyle besleniyorum gunduzde tatli yerim.

Agzimda gecmeyen pas tadiyla dra gittim demir fazla yani kahvaltiyla alakasi yokmus demekki

Dedigim gibi ciger dalak yiyin hatta sakatatlarin tamami birde kahvaltida yada oglen tatli yerine 1 kasik pekmez yiyin tamamdir

Bosuna ilac icip karacigere yuklenmeyin .
Cok tesekkurler not alıyorum

Hem ideal kilomu korumak hem de daha saglikli beslenmek icin yemeklere tuz eklememeye başladım. Tabakta ekleyince de yemek lezzetli olmuyormus esimin deyimine göre. Bugun en son allah rizasi icin tuz koy dedi. Ben de tuzsuz yemegi cok lezzetli bulmasam da begenerek yiyorum. Esim normalde ne yapsam yer yemek secmez fakat illa tuzlu olacak. Biraz araştırdım tuzlari hicbirine tamamen sağlıklı denmiyor. Buna nasıl çözüm bulabiliriz acaba?
dogru kullanıldugnda tuz faydalıdır. kaya tuzu kullanacaksın. deniz tuzu pekde iyi olmuyor.

Ne kadar tepki gelmiş

Bende tuz kullanmıyorum
Yanlız benim doktorum bunun sanıldığı gibi sağlıklı olmadığını söylemişti
Tam olarak 35 e kadar tuz şeker yeterli düzeyde tüketmelisin 35 den sonra ikiside kesilmeli demişti
Tuz kaya tuzu, şeker esmer şeker olmalı

Bir arkadaş daha söylemiş demir hapı yerine çiğ ıspanak tüket
Ben salatalara doğruyorum çokda güzel oluyor

Hazır tatlı yerine meyve/keçiboynuzu pekmezi/şekersiz bal tüketiyorum

Ciğer çok faydalıymış özellikle kaz ciğeri ben tüketemiyorum ama senin aklında olsun

Tere/roka aynı şekilde

Ne kadar tepki gelmiş

Bende tuz kullanmıyorum
Yanlız benim doktorum bunun sanıldığı gibi sağlıklı olmadığını söylemişti
Tam olarak 35 e kadar tuz şeker yeterli düzeyde tüketmelisin 35 den sonra ikiside kesilmeli demişti
Tuz kaya tuzu, şeker esmer şeker olmalı

Bir arkadaş daha söylemiş demir hapı yerine çiğ ıspanak tüket
Ben salatalara doğruyorum çokda güzel oluyor

Hazır tatlı yerine meyve/keçiboynuzu pekmezi/şekersiz bal tüketiyorum

Ciğer çok faydalıymış özellikle kaz ciğeri ben tüketemiyorum ama senin aklında olsun

Tere/roka aynı şekilde
Sizde de mi demir eksikligi var? Salataya doğramak guzel fikir. Hapi 1 aya bitirip 4 ay sonra kontrole gidicem zaten. Beslenmeyle düzelir mi bilmiyorum deneyip göreceğim artik.

Sizde de mi demir eksikligi var? Salataya doğramak guzel fikir. Hapi 1 aya bitirip 4 ay sonra kontrole gidicem zaten. Beslenmeyle düzelir mi bilmiyorum deneyip göreceğim artik.
Evet bendede var
Benimki aksine ilacı 4 ay kullanmam rağmen düzelmedi
Beslenmeye dikkat edince daha iyi oldu değerlerim

Evet bendede var
Benimki aksine ilacı 4 ay kullanmam rağmen düzelmedi
Beslenmeye dikkat edince daha iyi oldu değerlerim
Hamilelikte mi çıktı ortaya? Hapla duzelmeyen beslenmeyle duzeldi yani. Guzel haber bu. Ispanak pekmez haricinde baska neler iyi geliyor acaba?

Hamilelikte mi çıktı ortaya? Hapla duzelmeyen beslenmeyle duzeldi yani. Guzel haber bu. Ispanak pekmez haricinde baska neler iyi geliyor acaba?
Öncedende vardı
Muzun üzerine bal döküp yiyorum
Pancar suyu içiyorum
Yemeklere salatalara kekik katıyorum
Isırgan otunu bir iki dk haşlayıp üzerine yoğurt döküp yiyorum
Sebzeleri yarı pişirme kullanıp tüketiyorum tam pişirirsen demir içeriği kayboluyor
C vitaminli yiyecekler demir depolanmasını artırıyor
Birde saraçoğlunun ıspanak-kereviz kürünü yapıyorum

X