eşinde sperm azlığı ve hareketsizliği olup da aşılamadan hamile kalan varmıııı?

eşin ne zaman ameliyat oldu cnm ? hareketlilik normal miydi bebişin hayırlı oldun sağlıkla kucağına almayı nasip eder inş rabbim a.s. a.s. a.s. a.s.

canım hayırlı olss herne kadar amaelıyat gereksız dense de amalıyat sonunda başarı çokk yuksekk ama amelıyattan ilk üç dört au içınde benimde üç sene sonra eşimin amelıyatından sonra kı denememde bebeğin oldu................ inşş tumm isteyenlerr bebişine kavuşurr .............

eşim ocak ayında ameliyat oldu.Şubat ve Nisan aylarında iki kez aşılama yaptırdık.Ama ben 3. aşılama için dinlendiğim mayıs ayında hamile kaldım.

Ayrıca sperm hareketliliği de çok düşüktü.Sayısı da az olmasına rağmen eşimle birbirimize destek olduk,stres yapmamaya çalıştık.Zaten en stressiz olduğum,gebe kalmaya çalışmadığım,rahat bir tatil zamanında hamile kaldım.

zeynepciğim öncelikle hayırlı olsun bebişelrimizi alırız inşallah kucağımıza.ben de 8 gün oldu 1.aşılamamı yaptıralı.allah hayırlı hamilelikler versin.senin kaçıncı denemen? yaş kaç?probleminiz neydi?

merhaba benmde eşımın sperm azlıgı ve hareketlılııgı problemimiz var gecn ay aşılama yabtrdım bu ayın 14 unde bellı olcaktıkı adet oldum butun umıtlerımı yıtırdım artık bıdaha aşılama yabtrmıycam ALLAH herkesı bebek sahıbı yabar ınsallah

Benim ilk denemem. yaşım 36. problemimiz eşimde sperm şekil bozukluğu ve ileri hareketlilik problemi.

:teselli:

mrb nevrosky sen kaçkez aşılama oldun ben iki kez oldum sonuş negatif biz görev nedeni ile doğuda idik orda yaptırdım şartlar bek iyi değildi şimdi ist döndük tekrar aşılamamı yaptırsat yoksa zaman kaybetmeden tüp bebekmi yaptırsak kafam çok karışık

Arkadaşlar (((((((((( sonuç negatif.benim ilk aşiilamamdi.eşimin varikosel sonuçlarini almamiştik henüz sayi olarak ama yine de yaptirmiştik aşilamayi sabredememiştik ve olumsuz.eylül sonu sonuçlari alalim bakalim sonuç nasil?sizlerde değişiklik olan var mi ?başarili sonucu olan var mi?

canım varikosel 3- 6 ay da iyileşme gösterebilir ama o da kesin değil keşke sonuçları alamadan yapmasaydınız aşılamayı eğer sonuçlar iyi ise kendiliğinden gebe kalabilirsin ben 4. ayda kalmıştım ama şimdi eşimde varikosel yok da hareketsizlik devam ediyor üstelik sayı daha da azaldı

teşekkür ederim akdaş kardeş.profilinde eğitimci yazıyor.sen de mi öğrt.sin ben gibi?okullar da açılıyor.yeni eğitim- öğretim yılımız hayırlı olsun.

merhaba arkadaşlar,2.aşılamam için tedavi görüyorum.27 temmuzda dr a gittik,eşimin sperm 18milyon ve %50 hızlı hareketliydi.25 ağustos ta tekrar istedi dr,7milyon ve %45 hareketli çıktı.bir ay la argınıne,e vitamini mone ve zinko c kullanmamıza rağmen çok düşmüş.örnek sperm alındı ve zamanında bakılmadı diye düşünüyorum,olur mu böyle bişey yaa...perşembe günü aşılamam yapılacak,umarım sonuç değişir,yoksa 7 mil ile aşılamanın tutması çookk zor..cevap verin lütfenn:çok üzgünüm:

arkadaşım biz üç ay önce yaptıdık 86 milyon sperm hareket %47 ileri hızlı hareketli %25 ve üzeri olması gerekiyordu bizde % 15 ileri hızlı hareketli hamile kalmada çok önemliymiş.Aşılama yapıldığı günde 67 milyon spermden 25 milyon seçildi ve hızı %98 olan seçildi.Şimdi bakınca tutmamasına imkan yok gibi geliyor ama bu işler kısmet işi senin 7 milyonla tutar benim 25 milyonla tutmaz.Daha çnceki sayfalardada okudum hem şekil bozukluğu olup hemde hareketlilik çok az olupta tedaviyi bıraktıktan sonra kendi kendine hamile kalanda var .Dedimya yeterki Allah verecem desin .Sen moralini bozma sadece gerekli olan bir tane spermin yumurtayala karşılaşması.

canım 1 ay sonra yaptırmışsınız spermiyoğramı.3 ay geçiyor şu gün uyguladığımız tedavinin sonuçları.şu an başladığın her hangi bir tedavinin nasıl sonuç verdiğini 3 aydan önce alamıyorsun.spermler oluşurken 3 ay geçiyor dışarı atılana kadar.yani her tedavinin sonucunu 3 aydan önce alamıyoruz.onnun için sabır sabır hep saabır istiyor bu işler.ben de aşılaması tutmayanlardanım.biliyorum ki ne zaman bu işeri düşünmeyi bırakırsan öyle hamile kalacaksın.ben de öyle:)))çünkü herkesin hep öyle oluyor.takmamayı sallamayı öğrenmek gerek.ben bayağı yordum kendimi ama artık takmıyorum.olmazsa da olmaz diyorum.önemli olan her şart altında mutlu olmayı bilmek.hep şöyle düşünüyorum:çocuğu olan herkes mutlu mu?allah hayırlı evlat versin .

ama,bir ay önce ilaç kullanmıyorduk,18 milyondu,ilaç kullandık,7 milyona düştü..bu çok ilginç,muhtemelen yanlış bakıldı yaa,umarım öyledir..sen tedavide misin şu an?

selam,haziranda ilk aşılamamı yaptırmıştım,aşılama öncesi hazırlanan 21milyondu,%95 hareketti.ama tutmadı.şu an 18milyondan 7 milyona düşmüş..bu çok ilginç geldi ve o zaman ilaç kullanmıyoduk biz.yanlış bakmışlardır umarım.sonucu,bir öncekinde 45 dk sonra almıştık.en son bakılanda,3 saat sonra falan öğrenebildik,çıkmadı dediler hep.yani,3 saat sonra baktılarsa,düşük çıkması çok normal..sen de tedavide misin şu an

ama,bir ay önce ilaç kullanmıyorduk,18 milyondu,ilaç kullandık,7 milyona düştü..bu çok ilginç,muhtemelen yanlış bakıldı yaa,umarım öyledir..sen tedavide misin şu an?

bu ay aşılama yaptırdık ilk kez ama olmadı.1 ay sonra varikosel ameliyatı sonuçlarını alacağız. umarım o yüzümüzü güldürür.kendime yeni uğraşılar bulacağım.takmak sadece kendini üzmeye yarıyor başka hiç bir yararı yok.e vitamini,çinko,bal, polen kullanıyoruz.keçiboynuzu kürüne bbaşlayacağız.elimizden geleni yapalım beklemekten başka yolu yok.bu başka şeye benzemiyormuş berenbozcuğum.ümidini yitirmeden çok da hayal kurmadan beklemek en iyisi olsa gerek.şakkıdı

slam arkadaşlar eşinin morfolojisi yüzde sıfır olupta hamile kalan varmı bana yardımcı olun ne olur bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…