Gebeliğe Hazırlık Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bize ileri hızlı hareketlilik için zeitec diye takviye verdi doktor onu kullanıyor eşim. Ayrıca keçi boynuzu kaynatıp suyunu içiyor her gün

merhaba 1yildir eşimle çocuk istoyrouz olmuyor test verdim yumurtlama da bi sıkıntı yok herşey normal esim de test verdi acaba sonucumu değerlendirir misiniz ph:8 normal formlar:%0 yorum:teratozoo sperm numunesi renk: normal opak total motilite:KK43:PR+NP) %85 likefakisyon:30 dakika içinde progressif motilite:%88 non progressif motilite :%2 konsantrasyon: 75 milyon viskozite normal aglünitasyon yok vitalite canlı hareketsiz immolite : %15 volüm 2.5ml normal formlar :%0 total sayı 187.5 million

Merhaba, çoban çökerten kapsülü olarak hangisini aldınız acaba, internetten mi aldınız? Araştırdım çok seçenek göremedim merak ettim 😊
Merhaba, ben yurtdisindayim amazondan almistim cok fazla cesit var orada fakat cayi ni da demleyip verebilirsinoz saracoglu o sekilde de tavsiye ediyor

Bize ileri hızlı hareketlilik için zeitec diye takviye verdi doktor onu kullanıyor eşim. Ayrıca keçi boynuzu kaynatıp suyunu içiyor her gün
Canım merhaba bizde de ileri hız problemi var internette bu ilacı bulamadım görselini atman mümkün olabilir mi? Seni uğraştırıcam ama çok teşekkür ederim gercekten şimdiden☺️🙏🏼

Ramazan Bayramı sonrası 4 ay olacak. Değerlere o zaman bakılacak. Maxi go kullandık iki ay. İçeriği en iyi diyebileceğim vitamin bu.

Fsh yüksekliği yoksa keçiboynuzu kürü, Kaan Aydos un önerdiği ısırgan çayı, e vitamini zaten 200 ıu kullanacaksınız.

Bak polen arı sütü hem kadın hem erkek için doğal ve çok iyi. Karışım alıp 3 ay kullanabilirsiniz.
Merhaba eşim korona geçirdikten sonra sperm değerleri düştü. 3ayda vücut yeniliyormuş ama biz yinede arı sütü bal polen propolis karışımlarını ve saf arı sütü kullandık. Kadın in faydası olduğu çok fazla duydum ama erkekte de faydalı mı? Yani sayıyı mı artırıyor harekete faydası oluyor mu bilginiz var mı? Doktorumuz Emodex verdi ama oda herkese iyi gelmiyor sanırım

Merhaba eşim korona geçirdikten sonra sperm değerleri düştü. 3ayda vücut yeniliyormuş ama biz yinede arı sütü bal polen propolis karışımlarını ve saf arı sütü kullandık. Kadın in faydası olduğu çok fazla duydum ama erkekte de faydalı mı? Yani sayıyı mı artırıyor harekete faydası oluyor mu bilginiz var mı? Doktorumuz Emodex verdi ama oda herkese iyi gelmiyor sanırım
Tabii faydalı. Aslında polen arı sütü bile yetiyor. Bal polen karışımı ve ayrıca arı sütü kullanın. Vücut kendini toparladıkça değerler de düzelir.

Tabii faydalı. Aslında polen arı sütü bile yetiyor. Bal polen karışımı ve ayrıca arı sütü kullanın. Vücut kendini toparladıkça değerler de düzelir.
Çok teşekkür ederim 3 ay bitti 3 aydır bu arı ürünlerini kullanıyoruz brşde keçi boynuzu kürüne başladık inşallah faydası olmuştur 🤲

İyi akşamlar ilk çocuğumuzdan sonra çocuk yapmayı düşünmedik ve korunmadık. yaklaşık 10 yıldır çocuğumuz olmuyordu. çocuk yapmaya karar verdikten sonra doktorum sorunun benden kaynaklandığını düşünüp yumurta çatlatma iğnesi ve ilaçları verdi ama bu seferde kullandığım ilaçlar kiste dönüştü bu sefer kist tedavisi gördüm.doktorumu değiştirdikten sora eşimin sperm sayımını istedi ve malum sonuç sperm kalitesi düşük ve sayı 12milyondu gittiğim tüm doktorlar aşılama olmamız gerektiği konusunda hem fikirdi ama eşim buna karşıydı.sperm kalitesini arttırmayı araştırırken eşim kadınlar kulübünde emodexi görmüş ve kendiliğinden kendi tedavisine başladı.ilk zamanlar kendi yaptığı bal çerez karışımı,soğuk sıkım keçi boynuzu pekmezi ve emodexi kullandı (FINDIK,FISTIK,BADEM,KAJU,ÇÖREK OTU,HİNDİSTAN CEVİZİ,BLENDIRDA HAFİF PARÇALAYIP BİR KAVONAZ İÇİNE BALLA KARIŞTIRDI.)Her gün sabah akşam bir tatlı kaşığı yedi ilk ayın sonunda sayı 80 milyona çıktı ikinci ay 120 milyon ama hareketlilik %35 ti tam umudumuz tükenirken.eşim bu ay son olursa olur olmassa yapacak birşey yok derken (çünkü iki taraf içinde her adet zamanı psikolojik olarak yıpranıyorduk.) Günüm geçti ve şimdi hamileyim.elbette doktorlara güvenmek lazım ama malesef gittiğimiz tüm doktorlar aşılama haricinde bir tavsiyede bulunmadı...

7D00AC0D-DC05-4151-A1D7-EF0411824B62.jpeg
Sonuçlardan anlayan var mı acabab

sayı mlde 2 çıkmış toplamda 6 milyon sperm sayısı düşük.
hız 23 çıkmış en az 32 olmalı düşük.
morfoloji 2 en az 4 olmalı o da düşük.
morfoloji hariç diğerler takviyeyle artar. morfoloji de artıyor ama daha çok zaman alır. 🌸
Bitkisel öneriniz var mı

sayı mlde 2 çıkmış toplamda 6 milyon sperm sayısı düşük.
hız 23 çıkmış en az 32 olmalı düşük.
morfoloji 2 en az 4 olmalı o da düşük.
morfoloji hariç diğerler takviyeyle artar. morfoloji de artıyor ama daha çok zaman alır. 🌸
Çok teşekkür ederim

Bitkisel neler önerirsiniz
hormonlara baktırmadan bitkisel şseyler kullanmayın. örneğin keçiboynuzu kürü fsh yükseliyor erkekte. o yüzden öncelikli olarak proxeed, promotil men , impryl tarzı takviyeler var ama mutlaka ürologtan fikir alın. varkosel olabilir.

hormonlara baktırmadan bitkisel şseyler kullanmayın. örneğin keçiboynuzu kürü fsh yükseliyor erkekte. o yüzden öncelikli olarak proxeed, promotil men , impryl tarzı takviyeler var ama mutlaka ürologtan fikir alın. varkosel olabilir.
Dün ürolog varikosel olmadığını ve herşeyin hormonların yerinde olduğunu söyledi tüm testleri yapıldı bu sonuçlara çok şaşırdık

X