Gebeliğe Hazırlık Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Renk olarak nasıl bir değişim olması gerekiyor öncesi ve sonrası bi karşılaştırma yapamadık. Bi hafta geçti bugün doktor kontrolüne gittik ağrısı var dediğimiz halde normaldir dedi başka bir uygulama ilaç vs vermedi. Benim eşim çok zorladı ameliyat sonradı bugün kontrole giderken bile oturtamadı arabanın arka koltuğuna uzatarak hastaneye götürdüm. Ameliyatı yapan doktordan mı bünyeden bünyeye değişiyor mu hassasiyet bilemedim. Doktor bize bir şey kullanmamızı tavsiye etmedi. Ameliyatın ne derecede faydalı olduğunu ilaçsız takviyesiz görmek istiyor
Bir de başka doktora mı gitseniz? Renk dediğim şu testis bölgesi ameliyat öncesi kan akışı olmadığını gösteriyordu hani canlılık belirtisi olur Ya kanlı canlı dersin işte öyle değildi sarımsı siyahtı şimdi kırmızı o bölge Yani belli artık kan akışının düzeldiği. Varikoselde kirli kan o bölgede kalır uzaklasamaz toplardamar yapısı bozulduğu için

İki testi de aynı hastanede yaptırdık bizde şaşırdık bide % li bişey değil direk sayı olarak 16 yazıyordu ilkinde ikincisinde 0 yazıyordu. Sanırım kruger e göre yapılmadı testi. Sizin morfolojisi iyiymiş sperm sayınız da artıyor inşallah güzel haberi alırsın yakında.
İnşallah teşekkür ederim güzel haberler paylaşalım buradan ❤️ Sizin de inşallah düzelir başka bir doktora da gidin mutlaka ve ameliyat yapılacaksa bir an önce yaptırın

Bir de başka doktora mı gitseniz? Renk dediğim şu testis bölgesi ameliyat öncesi kan akışı olmadığını gösteriyordu hani canlılık belirtisi olur Ya kanlı canlı dersin işte öyle değildi sarımsı siyahtı şimdi kırmızı o bölge Yani belli artık kan akışının düzeldiği. Varikoselde kirli kan o bölgede kalır uzaklasamaz toplardamar yapısı bozulduğu için
Şu an ince kılcal damarlar var kırmızı görünüyor ondan bahsediyorusunuz herhalde. Gerçi daha çok yeni hemen fark olur mu?

İnşallah teşekkür ederim güzel haberler paylaşalım buradan ❤️ Sizin de inşallah düzelir başka bir doktora da gidin mutlaka ve ameliyat yapılacaksa bir an önce yaptırın
Evet gideceğiz.Araştırdım biraz Morfoloji 0 ken hamilelik çok zor hatta tüp bebek de olmaz diyenlerde var bizim doktor gibi normal yolla olur diyende. Bir taraftan da test belki yanlış çıkmıştır diyorum. Artık bunaldım psikolojim iyi değil gibi. :KK43:

Evet gideceğiz.Araştırdım biraz Morfoloji 0 ken hamilelik çok zor hatta tüp bebek de olmaz diyenlerde var bizim doktor gibi normal yolla olur diyende. Bir taraftan da test belki yanlış çıkmıştır diyorum. Artık bunaldım psikolojim iyi değil gibi. :KK43:
Vallahi aynı durumdayız yedirmediğim Karışım içirmediğim çay kalmadı Allahım yardım etsin.🙏🏻 Yine haberleşelim

Şu an ince kılcal damarlar var kırmızı görünüyor ondan bahsediyorusunuz herhalde. Gerçi daha çok yeni hemen fark olur mu?
Tabi tabi hemen farkediyor zaten ameliyatta damarlar düzeltildiği için anında kan akışı saglanıyor o yüzden organ kanlı canlı görünüyor. İnşallah siz de şifa bulursunuz biz de 🙏🏻

merhabalar sperm değerlerimiz sürekli dalgalanıyor 1-2 taneden ilk defa 44 bin görmüştük. 1 hafta sonra tekrar test yapildi yine 1-2 tane çıktı bizim gibi olan varmı takviyelerle daha da yükseldimi ?
sürekli test vermelimiyiz? suan sperm donurma işlemine başladık 2 tane donduruldu .
kullandıgımız takviyeler proxeed plus, e vitamini, çakşır suyu.
keçiboynuzu suyu , arı sütü de kullanmayı düşünüyoruz bunları kullanıp fayda gören varmı ?
sperm düşüklük sebebi de suan belli değil hersey normal görünüyor.

merhabalar sperm değerlerimiz sürekli dalgalanıyor 1-2 taneden ilk defa 44 bin görmüştük. 1 hafta sonra tekrar test yapildi yine 1-2 tane çıktı bizim gibi olan varmı takviyelerle daha da yükseldimi ?
sürekli test vermelimiyiz? suan sperm donurma işlemine başladık 2 tane donduruldu .
keçiboynuzu suyu , arı sütü de kullanmayı düşünüyoruz bunları kullanıp fayda gören varmı ?
44 bin çıkanları dondurmamışlarmı yani ?

Kriptoazosperm sizinki o yüzden ara ara çıkış olur canım

Yani diyeceğim kriptoazo larda çıkanlar çok değerli hemen dondurmak lazım bi çıkar bi çıkmaz belli olmaz

Kriptoazosperm sizinki o yüzden ara ara çıkış olur canım
Canim 44 bin devlet hastanesinde verdigimiz icin dondurulmadı .ilk defa 44 bin gormustuk baya da umutlanip tup bebek merkezinde tedaviyle baslamistik tekrar dusecegini bilmedigimiz icin 🤷‍♀️
Novafertil de test verdi esim .
Sekreter aradı sonra doktor bey test sonucuna göre dondurulmasini uygun gördu dedi bize sonucu soylemeden bizde herhalde çıktı baya o yuzden uygun gördü diye dusunduk meğerse 2 tane çıkmıs öylece orda tedaviye baslamis olduk 2 tsne ciktigini bilsek dondurma islemine baslamazdik.
Havuzlama yapiliyor suanda insallah tekrsr gorururuz o sayilari .
Havuzlama islemide baya masrafli havuzlama icin 2 bin tl ödedik her test icinde 150 istiyorlar .tabi bu 150 bilgilendirilmesti bize sadece 2 bin tl odeyip birikicek saniyorduk ama her test icin 150 istiyorlar anlasma saglandiktan sonra.
nereye kadar verecez testide bilmiyoruz.
1-2çıkarsa nasil birikecek bu sperm.🤷‍♀️
Bilgilendirselerdi ona göre baslamazdik erkenden.
Başladık bir yola hayirlisi diyelim dua ediyorum ki biraz artis görelim🤲🌸

Yani diyeceğim kriptoazo larda çıkanlar çok değerli hemen dondurmak lazım bi çıkar bi çıkmaz belli olmaz
Haklisin canim da cikan 2 tanesi 1 immotil 1 motil onlarda morfolojisi cok kötüymüs bas boyun anomolisi varmis. tup bebek olurmu bu cikanlarla diyorum doktora
Tup bebekle ilgili konusmayalim suan dedi kapatti konuyu .

Düzenleme:

Allahima şükürler olsun , tup bebeğe baslamak icin geldik tekrar test verdik ve asagidaki yazdığım tedavilerin 2. Ayindaydik ve mucize oldu rabbim insallah dogal yoldanda mucizeme kavuşmamızi nasip eder..
Yeni değerlerimizi yaziyorum kizlar
Sayi: 136 milyon 'a
İleri hiz: yuzde 59'a
Morfoloji : yuzde 8 'e cikmis inanamiyorumm rabbime şükürler olsun..

Merhabaa herkese malum konumuz spermler...

Bir umutla her ay cift cizgi hayali kurarken yaşadığım hüsran ve her regl başlamasıyla, her ayın 5 günü çektiğim azap, kendime uyguladığım türlü türlü kürler takviyeler yaptırdığım hormon testleri, rahim filmi ve 8 ay sonunda esimi ikna etmeyle birlikte ( malesef kendisi doktorlar 1 yil diyor daha erken zamani var diyip gitmemisti)
Güc bela sperm testi yaptırdık.
Toplam sayı 34 milyon
hareketlilik yuzde 47
morfoloji yuzde 1 çıktı .
Inanin test sonucu cikinca üzülmedim hic rabbime şükürler olsun daha kotu sonuçlar olabilirdi.
8 aydır o hayal kirikligimin belkide sebebi morfolojiydi üstümden yuk kalktı en azindan ne olduğunu öğrendik..
Bu forumda morf 1 olup hamile kalan iletişimde oldugum kişiler var onlar hep umut oldu duydukça mutlu oluyorum.
Burada birlikte takip edelim inşallah hepimiz dogal yoldan mucizemize kavuşalım ve birbirimize belki umut oluruz. Tecrubelerinizi ilaclarinizi neler kullandıklarınızi paylaşmanızı rica ediyorum.
Esime uyguladıklarım;

(3 ay keci boynuzu kürü uygulamistim ondan önce sperm testi olmamıştı ama hareketliliğin yüksek olmasini bu kure bagliyorum)
1- proxeed plus kullanıyor gunde 2 şase
2- Her sabah yarim bardak nar suyu ve üzerine bir avuç yaban mersininin suyu, yarım havuc suyu ve icine 1 tatlı kaşığı propolis ari sutu polen ballı karışım
( havuc suyu sperme cok etkili fakat sigara kullananlara kesinlikle önerilmiyor sebebini nette arastirabilirsiniz oyuzden yarim havuc yapiyorum)

3- omega 3 ( mutlaka sabah kahvaltıdan sonra tok karnına olmalı)

4- E vitamini (200iu) ve C vitamini (1000mg)(2 gunde 1) ve çoban çökerten kapsülü (morfoloji icin)

5- Nohutun morfolojiye ve sayıya etkisinden dolayi esim çokta seviyor 2-3 gunde 1 humus tuketiyor
6- Bu ay ilk defa caksir suyuna da başladı
Haftada 1 sebze , haftada 1 balık yemeye özen gösteriyoruz fast foodtan olabildiğince uzak duruyoruz.

Olumsuz durumlar: Esim gunde 1 paket sigara içiyor ve antidepresan kullaniyor 3 yıldır küçük doz bu sebeple biliyorum ki bu tedavi belki yarı yarıya etki eder ama rabbim büyük biz elimizden geleni yapıyoruz takdirim Allahimdan.
Benim hikayem ve yaptıklarım bu sekilde siz de neler yapıyorsanız konusalim paylaşalım insallah..
Merhaba havuç direk yese olmuyormu heryerde havuç suyu yazıyor hergün 1 tane havuç yediriyorum esime.
Proxeed plus,e vitamini ,caksır suyu .
Ek olarak keci boynuzuna ve arı sütüne de baslayacgiz insallah .

Merhaba havuç direk yese olmuyormu heryerde havuç suyu yazıyor hergün 1 tane havuç yediriyorum esime.
Aynen canım havuç suyu daha iyi oluyormuş

Merhaba, bence olur suyu ya da havuc farketmez saniyorum. Caksir suyunu cok dikkatli kullanın esimin karaciğer enzimlerini yükseltti 1.5 sise kullanmisti sadece cok şükür düzeldi 1 ay sonra .. keci boynuzu ve ari sutu harika esimde karışımlı bal yemisti keci boynuzu kurunu ayrıca yapmıştık.

Canim bir de sayi için nohut suyu kuru yapabilirsin esine ben nohut yedirdim ama suyu cok daha etkili saracoglunun nohut suyu kurlerini izlemeni tavsiye ederim azospermi hasta kayıtlarımız var diyo.

Selam kızlar. Bizde ml’de sperm sayısı 250 milyon fakat ileri hız 0. Daha sonrasında yıkama yapmışlar ve sonuç yüzde 20 ileri hızlı. 2 aydır ovulasyon takibiyle deniyorum ama sonuç negatif. Doktora sordum bu sonuç ile gebelik doğal yolla olur mu diye. Çocuğunuz olabilir ama ihtimali de düşürür dedi. 35 yaşında olduğum için senelerce deneyip bir defasında şansıma tutar mı diye bekleme durumum da yok. Bu doktorlar azicik sinirini bozuyorlar. Çocuğunuz olur ama sperm hizi düşükse dölleme ihtimali de düşük me demek şimdi? Oturup bekleyeyim mi ya döllerse diye 🤔 sonuç olarak bundan sonraki adımım ne olmalı hiç bilemiyorum.

Selam kızlar Günaydın. Önce yazmıştım size bayram sonrası özele gittik adetim bitince ve doktor sağda iki solda da 5 yumurta oluşmuş dedi.. Öncelikle eşimden sperm testi istedi ve sonrası ben rahim filmi çekilecektim ama biz işi şansa bırakmayalım diye ikimizde testleri yaptırdık. Benim rahim filmi temiz çıktı şükür ki eşimin ileri hızlı hareketli sperm sayısı 0 çıkmış. Onun için takviye ve keçi boynuzu önerdi. Benim iki gün sonra tekrar kontrole çağırdı ve yumurta kontrolü yaptı. Sağda yine iki tane ama solda yumurta 7 tane oluşmuş. Bunlardan biri 21mm diğer ikisi 13 14 mm olmuş. Bu ay bana sadece enfeksiyon olmamam için antibiyotik yazdı. Eşime tavsiyeler yaptı. Ama bu ay da olmayan sanırım çünkü regl belirtisi çoğaldı bende. Bat 6 temmuz

X