Gebeliğe Hazırlık Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
evet canım haklısın bizimki de antepli malesef ben de yapamadım onu dr diyince yeme düzenine uyuyor tel elden düşmüyor yine ama aynı odada uyumuyoruz ona dikkat ediyoruz :KK70:
İşte olabildiği kadar yapıyoruz.valla düşünüyorum da benim annem de babam da 2ser paket sigara içerdi spor yok yeme düzeni zaten yoklukta ne bulsan o,stres diz boyu ama annem kaç kere hamile kaldı aldırmak zorunda kaldı.tanidigim birsuru sağlıksız düzenli yaşayan insan ilk ay hamile kaldı bilemiyorum ki kısmet bu da işte

çektirdim temiz çıktı
genetik ve pıhtılaşma baktırdım temiz çıktı
bir tek şu bağışıklı meselesi aklımda bir de böbrek üstü beziyle ilgili bi hormonum yüksekti benim yıllar önce baktırmıştım pco yok demişlerdi geçen tüp bebek dr na sordum yine baktır önemli dedi yarın endokrine gidicem o yüzden
Yani sizde belli bir sorun yok tüp bebekte şansınız yüksek olacak diye düşünüyorum bence yaptır hiç zaman kaybetme ilk denemede olacak senin inşallah hissiyatim o yönde 🙏

İşte olabildiği kadar yapıyoruz.valla düşünüyorum da benim annem de babam da 2ser paket sigara içerdi spor yok yeme düzeni zaten yoklukta ne bulsan o,stres diz boyu ama annem kaç kere hamile kaldı aldırmak zorunda kaldı.tanidigim birsuru sağlıksız düzenli yaşayan insan ilk ay hamile kaldı bilemiyorum ki kısmet bu da işte
kesinlikle öyle bizim sperm sayı ve morf olup da hamile kalan bile var normal yolla nasip kısmet işte dediğin gibi

Yani sizde belli bir sorun yok tüp bebekte şansınız yüksek olacak diye düşünüyorum bence yaptır hiç zaman kaybetme ilk denemede olacak senin inşallah hissiyatim o yönde 🙏
inşallah canım biz de işte sperm sayı hız morf biraz düşük çok düşük değil ama olmadı bir türlü tabi stres de yaptık olmadıkça 4 yıl uzun bir süre üroloji dr da ilaç vs verdi 2 ay dedi sonra tüp bebek dedi ben de randevu aldım tüp bebekten mart ayının sonuna verdiler görüşme randevusu dr baya yoğun biri o arada rapor çıkarmayı düşündüm mayısta yapılsın diye düşündüm inşallah olumlu olur bakalım Allah hepimize nasip etsin inşallah

inşallah canım biz de işte sperm sayı hız morf biraz düşük çok düşük değil ama olmadı bir türlü tabi stres de yaptık olmadıkça 4 yıl uzun bir süre üroloji dr da ilaç vs verdi 2 ay dedi sonra tüp bebek dedi ben de randevu aldım tüp bebekten mart ayının sonuna verdiler görüşme randevusu dr baya yoğun biri o arada rapor çıkarmayı düşündüm mayısta yapılsın diye düşündüm inşallah olumlu olur bakalım Allah hepimize nasip etsin inşallah
İnşallah canım aynı dönemlerde yaptıracağız tüp denemesini irtibatta olalım 🤗

Banada bilgi verir misiniz ? Tüp bebeğe yönlendirdiler ama birazdaha mı kendimiz denesek bilmiyorum.
Vajınusmus geçmişimde var. 5 yıllık evlilik :KK43:

Sayı: 3.4 milyon
morfoloji:1

Banada bilgi verir misiniz ? Tüp bebeğe yönlendirdiler ama birazdaha mı kendimiz denesek bilmiyorum.

Merhaba, esinize doppler usg bakildi mi? Varikosel icin urolojide muayene oldu mu?

Merhabalar herkese malum konumuz spermler...

Bir umutla her ay cift cizgi hayali kurarken yaşadığım hüsran ve her regl başlamasıyla, her ayın 5 günü çektiğim azap, kendime uyguladığım türlü türlü kürler takviyeler yaptırdığım hormon testleri, rahim filmi ve 8 ay sonunda esimi ikna etmeyle birlikte ( malesef kendisi doktorlar 1 yil diyor daha erken zamani var diyip gitmemisti)
Güc bela sperm testi yaptırdık.
Toplam sayı 34 milyon
hareketlilik yuzde 47
morfoloji yuzde 1 çıktı .
Inanin test sonucu cikinca üzülmedim hic rabbime şükürler olsun daha kotu sonuçlar olabilirdi.
8 aydır o hayal kirikligimin belkide sebebi morfolojiydi üstümden yuk kalktı en azindan ne olduğunu öğrendik..
Bu forumda morf 1 olup hamile kalan iletişimde oldugum kişiler var onlar hep umut oldu duydukça mutlu oluyorum.
Burada birlikte takip edelim inşallah hepimiz dogal yoldan mucizemize kavuşalım ve birbirimize belki umut oluruz. Tecrubelerinizi ilaclarinizi neler kullandıklarınızi paylaşmanızı rica ediyorum.
Esime uyguladıklarım;

(3 ay keci boynuzu kürü uygulamistim ondan önce sperm testi olmamıştı ama hareketliliğin yüksek olmasini bu kure bagliyorum)
1- proxeed plus kullanıyor gunde 1 şase
2- Her sabah yarim bardak nar suyu ve üzerine bir avuç yaban mersininin suyu, yarım havuc suyu ve icine 1 tatlı kaşığı propolis ari sutu polen ballı karışım
( havuc suyu sperme cok etkili fakat sigara kullananlara kesinlikle önerilmiyor sebebini nette arastirabilirsiniz oyuzden yarim havuc yapiyorum)

3- omega 3 ( mutlaka sabah kahvaltıdan sonra tok karnına olmalı)

4- E vitamini (200iu) ve C vitamini (1000mg)(2 gunde 1) ve çoban çökerten kapsülü (morfoloji icin)

5- Nohutun morfolojiye ve sayıya etkisinden dolayi esim çokta seviyor 2-3 gunde 1 humus tuketiyor
6- Bu ay ilk defa caksir suyuna da başladı
Haftada 1 sebze , haftada 1 balık yemeye özen gösteriyoruz fast foodtan olabildiğince uzak duruyoruz.

Olumsuz durumlar: Esim gunde 1 paket sigara içiyor ve antidepresan kullaniyor 3 yıldır küçük doz bu sebeple biliyorum ki bu tedavi belki yarı yarıya etki eder ama rabbim büyük biz elimizden geleni yapıyoruz takdirim Allahimdan.
Benim hikayem ve yaptıklarım bu sekilde siz de neler yapıyorsanız konusalim paylaşalım insallah..
merhaba hiç düşünmeyin google den aratın çok başarılı sonuç alacaksınız zaten olmayacak bir şey se söylüyor .. biz sonuç aldık başka arkadaşlar da sonuç aldı

Son düzenleyen: Moderatör:
Çakşır ve nar suyunu ne için kullanıyorsunuz?
ben şu an 1 çocuk sahibiyim size de faydası olsun istiyorum giresun dan bir arkadaşımız aynı durumdaydı bize ... diye bir isim verdi aradık uzun uzun anlattı test sonuçlarını istedi gönderdik eşime ve bana 4 kavanoz karışım gönderdi 45 gün de bitecek tekrar alacaksınız dedi bunu en fazla 6 kez tekrarlayacaksınız dedi fakat 3. kullanımımızda gebe kaldım Allah razı olsun bence arayın

Son düzenleyen: Moderatör:

tüp bebek yapmanı tavsiye ederim tüp bebeğe de hemen başlamadan dr gözetiminde 3 aylık vitamin keçiboynuzu kürü vs ile hazırlık yapmanızı tavsiye ederim sayı baya düşük morfoloji de hız nasıl

tüp bebek yapmanı tavsiye ederim tüp bebeğe de hemen başlamadan dr gözetiminde 3 aylık vitamin keçiboynuzu kürü vs ile hazırlık yapmanızı tavsiye ederim sayı baya düşük morfoloji de hız nasıl

Eşim için keçiboynuzu kürüne basladık bugün.

Ek olarak keçiboynuzu özü de aldım .

Vitamin olarak bir sürü vitamin verdi doktor ama bu kürle kullanılır mı bilemedik.

Tüp bebek de ilk seferde olmazsa yıkılırım artık. 5 yıllık evliyim çok çok uzun süre vajınusmus çektim hala rahat değilim ilişkide...

Rabbim sürekli sınıyor bizi :KK43:

Eşim için keçiboynuzu kürüne basladık bugün.

Ek olarak keçiboynuzu özü de aldım .

Vitamin olarak bir sürü vitamin verdi doktor ama bu kürle kullanılır mı bilemedik.

Tüp bebek de ilk seferde olmazsa yıkılırım artık. 5 yıllık evliyim çok çok uzun süre vajınusmus çektim hala rahat değilim ilişkide...

Rabbim sürekli sınıyor bizi :KK43:
canım bize üroloji doktoru varikosel grade 1 de ameliyata gerek yok grade 3 ve üstü ameliyat dedi.. sizin spermi bozuyordur o...saraçoğlunun varikosel için çayları varmış galiba bi araştırın bir dr bize kaliteli ilişki yoksa hamilelik oluşamayabiliyor dedi vajinusmus bu durumu zorlaştırıyordur belki moralini bozma sakın biz de 4 yıl oldu tüp bebekle olur inşallah sadece gitmeden hazırlık yap vitamin de alabilirsin bence kürler ile biz alıyoruz bir sorun olmuyor varikosele yanlış hatırlamıyorsam çoban çökerten iyi geliyor araştırırsın..

3.seviye variokosel ama ağrı olmadığı için ameliyatı çok önermediler.

Kafamız karıstı bizimde .
Varikosel seviyeniz ameliyatlik.

Size soyle anlatayim biz esimin durumunu ogrenmeden 6 ay once benim kuzenimin esinde varikosel oldugunu ogrendiler. Yaslari da genc ama bir an panige kapilip tup bebek denediler ve basarisiz oldu. Sperm kalitesizliginden dolayi embiryo gelismedi. O yuzden benim size tavsiyem once esinizin tedavisi sonra tup bebek. Dogal kurler, takviye ilaclar mutlaka deneyin, basladiginizi da yazmissiniz zaten ama 3 derece varikosele doktorunuz nasil ameliyat onermedi anlayamadim. Benim esiminde agrisi yok ama 3.derece oldugu icin hemen ameliyat dedi doktor eger ameliyat istenilen kadar etkili olmazsa ilac tedavisi uygulanacak. Bence mutlaka bir doktora daha gorunsun esiniz.

merhaba bizim durum daha da vahim sanırım. sayı 6 milyon ml de, morfoloji %1 tüp bebek denedik kimyasal oldu, şimdi promotil men, impryl, c vitamini 1000 mg ve devit kullanıyor eşim. Nisan sonunda tekrar baktıracağız bunca şey de işe yaramazsa birkez daha olduğu gibi tüp bebek deneyeceğiz bakalım
Canim topigimize hoşgeldin öncelikle, harika vitaminler kullanıyorsunuz tavsiyem morfoloji icin e vitamini ve çoban cokertende eklemeniz listeye . BiZ de bu ay yine olmamış ise mart sonunda tup bebek ya da asilama icin gidecegiz ..
İrenbe İzmir ümit hanım doktorum.mikroenjeksiyon oldu ama mikroçip vs yapılmadı.simdi Nisan sonuna kadar vitamin kullanıyoruz eşimle eşim promotil men impryl c vitamini ve d vit kullanıyor ben promotil women kullanıyorum.sonra ikinci denemeyi yapacağız bu kez mikroçip isteyeceğim ve intralipid serum varmış onu da yaptıracağım artık kismet
Ben de mikrocip araştırdım eger yapacaksak o şekilde yaptirmak istiyorum.
canım biz üroloji dr gitmiştik adam bize spermin baş boyun kuyruk bilgisi hakkında her şeyi anlatmıştı tüp bebekte hangisi sorun oluyor vs iğne baş mı dedi ne dedi o tarz şeyler sorun oluyormuş detaylı morfoloji testi yaptırın bence siz iyi bir ürologla yaptır bu defa ...bir de imsi ve mikroçip iyi diye duymuştum serumu araştırayım ben de hiç duymamıştım..imsi spermin 8000 defa büyütülerek bakılmasıyla en sağlıklısını seçiyorlar mikroçiple de en iyisini ayrıştırıyorlar falan diye biliyorum iyi araştır bu defa canım
Canim hangi sehirdesin ? Morfoloji ve dna hasar testi yaptirmak istiyorum ben de hangi uruloga gidiyorsunuz ?
evet suyunu yapın 3 ay kadar spermin kalitesini arttırıyor sayıyı da yükseltiyor sayı yükselince en sağlıklısını daha iyi seçerler belki
Ben eşime 3 ay yaptirdim bu bizim cikan sonuçlardan önce fakat küre başlamadan sayımız neydi bilmiyorum etki ettimi bu etmiş halimi bilmiyorum ama 3 aylık kür sonunda hız artmış diye düşünüyorum
şu an 2. aşılama evresindeyim rapor çıkarıp mayıs adeti ile tüpe geçmeyi düşünüyorum tabi ben mayıs diyorum dr ne der bakıcaz artık :KK70:
Canım sizin sorununuz neydi ? Aşılama yaptırmışsın mikroçip le mi yaptırdım ve nerede ?
Morfoloji sayı hızın kaç ?

Canım geçmiş olsun, tavsiyem tüp bebek malesef ama ondan önce mutlaka ikinizde kür vitamin kullanın ben detaylı kullamdıklarımı yazdım bak mutlaka çok araştırırak bir liste oluşturdum etki eder etmez bilmiyorum ben de merakla bekliyorum

Canim topigimize hoşgeldin öncelikle, harika vitaminler kullanıyorsunuz tavsiyem morfoloji icin e vitamini ve çoban cokertende eklemeniz listeye . BiZ de bu ay yine olmamış ise mart sonunda tup bebek ya da asilama icin gidecegiz ..

Ben de mikrocip araştırdım eger yapacaksak o şekilde yaptirmak istiyorum.

Canim hangi sehirdesin ? Morfoloji ve dna hasar testi yaptirmak istiyorum ben de hangi uruloga gidiyorsunuz ?

Ben eşime 3 ay yaptirdim bu bizim cikan sonuçlardan önce fakat küre başlamadan sayımız neydi bilmiyorum etki ettimi bu etmiş halimi bilmiyorum ama 3 aylık kür sonunda hız artmış diye düşünüyorum

Canım sizin sorununuz neydi ? Aşılama yaptırmışsın mikroçip le mi yaptırdım ve nerede ?

Morfoloji sayı hızın kaç ?

Canım geçmiş olsun, tavsiyem tüp bebek malesef ama ondan önce mutlaka ikinizde kür vitamin kullanın ben detaylı kullamdıklarımı yazdım bak mutlaka çok araştırırak bir liste oluşturdum etki eder etmez bilmiyorum ben de merakla bekliyorum
canım biz istanbuldayız düzen lab da hasar testi yaptırdık ürolog ise antepte murat mermerkaya antepe gidince gitmiştik yanına şu an uzaktan takip yapıyor ...keçiboynuzu kürü hormon sorununuz yoksa mutlaka işe yaramıştır..biz de morfoloji ve hız düşük sayı da biraz düşük bence ama dr normal diyor ...morfoloji bizim 3 ama morfoloji sürekli farklı çıkıyor e vitamini içince yükseliyor bırakınca düşük ...hız 44 e çıkmış toplamda ...biz de başka sorun yok diye biliyoruz drların bazıları sebepsiz dedi ...zeynep kamilde normal aşılama oldum mikroçipli değildi

Varikosel seviyeniz ameliyatlik.

Size soyle anlatayim biz esimin durumunu ogrenmeden 6 ay once benim kuzenimin esinde varikosel oldugunu ogrendiler. Yaslari da genc ama bir an panige kapilip tup bebek denediler ve basarisiz oldu. Sperm kalitesizliginden dolayi embiryo gelismedi. O yuzden benim size tavsiyem once esinizin tedavisi sonra tup bebek. Dogal kurler, takviye ilaclar mutlaka deneyin, basladiginizi da yazmissiniz zaten ama 3 derece varikosele doktorunuz nasil ameliyat onermedi anlayamadim. Benim esiminde agrisi yok ama 3.derece oldugu icin hemen ameliyat dedi doktor eger ameliyat istenilen kadar etkili olmazsa ilac tedavisi uygulanacak. Bence mutlaka bir doktora daha gorunsun esiniz.

Cevap için teşekkür ederim.

Ameliyat oldu mu eşiniz ? İstanbulda mısınız ?

X