Gebeliğe Hazırlık Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar merhaba. Biz çocuk denemelerine başlayalı bir ay oldu. Eşim sperm testi yaptırmak istiyor. Ürolojiye mi gitmesi gerekiyor? Özel bir hastaneyi aradım laboratuara gönderiyorlarmış. İstersek test yaptırabilirmişiz. Ama süreç en düzgün nasıl ilerler bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
bağımsız laboratuvarlar ve tüp bebek merkezler de yapıyor.
yada büyük bi hastaneden ürolojiden randevu alın.
3-5 gün cinsel perhiz gerekiyor bu arada.
1 ay kısa bir süre ama geçmişte bilinen yasanan bi sağlık sorunu yoksa.

bağımsız laboratuvarlar ve tüp bebek merkezler de yapıyor.
yada büyük bi hastaneden ürolojiden randevu alın.
3-5 gün cinsel perhiz gerekiyor bu arada.
1 ay kısa bir süre ama geçmişte bilinen yasanan bi sağlık sorunu yoksa.
Bir sıkıntı varsa erkenden tedavisine bakalım istiyoruz. Beklemenin manası yok. Ben de hormonlarıma falan baktıracağım. Canınız icin çok teşekkür ederim.

Kızlar anlayan varsa sonuçları değerlendirebilir mi?

Eklentiler

• Screenshot_20210305_190004.jpg
    Screenshot_20210305_190004.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 153
merhabala kızlar bizde aynı sıkıntıdan dolayı eşim proxeed kullanıyor 2 aydır fakat kür konusunda araştırdığım kadarıyla hormonlarda sıkıntı varsa daha da kötüye sebep olabiliyormuş. Mesela keçiboynuzu fshı daha da yükseltiyormuş. Ben de keçiboynuzu kürünü yapmak istedim fakat hormon testi sonucuna göre fsh yüksek çıkınca kullandırmadım eşime daha da yükseltebiliyormuş diye.

Merhaba ben bşy anlamadım anlayanınız var mı kötümü?

Eklentiler

• 7F8658C8-F548-4248-B255-5B7FE8DE41A0.jpeg
    7F8658C8-F548-4248-B255-5B7FE8DE41A0.jpeg
    89,6 KB · Görüntüleme: 164
canım biz istanbuldayız düzen lab da hasar testi yaptırdık ürolog ise antepte murat mermerkaya antepe gidince gitmiştik yanına şu an uzaktan takip yapıyor ...keçiboynuzu kürü hormon sorununuz yoksa mutlaka işe yaramıştır..biz de morfoloji ve hız düşük sayı da biraz düşük bence ama dr normal diyor ...morfoloji bizim 3 ama morfoloji sürekli farklı çıkıyor e vitamini içince yükseliyor bırakınca düşük ...hız 44 e çıkmış toplamda ...biz de başka sorun yok diye biliyoruz drların bazıları sebepsiz dedi ...zeynep kamilde normal aşılama oldum mikroçipli değildicanım ben de arısütü ampulü kullanıyorum yanına stromega q10 ve folic asit eşime suyunu değil ama gün aşırı havuç salatası ve nar ayıklayıp kaşıklatıyorum :KK70: çakşır denedim ben mecitefendiden almıştık 3 şişe kadar bi etkisi olmadı bize her bünyeye farklı bir şey yarıyor size iyi gelir umarım...bizde sayı 59 milyondu en son bazen düşüyor bazen buralarda ...ben de inanıyorum son bir yıldır baya uğraşmaya üstüne düşmeye başladım inşallah olacak..bu kadar emek verip olmazsa da vardır bir hayır deyip bırakıcam artık ....e vitamini kullanın canım ama uzun süreli kullanılmaz dikkat edin biz evicap 200 aldık bir kutu bitince solgar 200 ile devam edicez solgar daha doğal çünkü ama evicap daha etkili gibi geliyor bana :KK70: sen karar ver bir de keçiboynuzu kürü yapın keçiboynuzunu araştırdım geçen gün içinde e vitamini var ayrıca vucüttaki radyasyonu da atıyor
Canım eşim e vitamininde henüz 1. Şişe de solgar kullanıyor , keçiboynuzu kürünü 3 ay yaptım ben eşime ve ilk halini bilmiyoruz ama sperm testi yaptığımızda keçi boynuzu kürü bitmişti ve eşimin ileri hızı yüzde 47 çıkmış ben kesinlikle keçiboynuzu kürüne bağlıyorum bu sonucu.
Merhaba arkadaşlar bizim de olumsuz tedavilerimiz var. DNA hasarından geç haberimiz oldu, tedaviyi yapan doktorlar da bilgilendirmedi. Bir defa Hsg, iki defa histeroskopi oldum hormonlar normal. Tüplere iki defa bakıldı herşey normal. Eşim varikosel ameliyatı oldu. Morfoloji %1 iken tedaviler oldu. DOktor spermin önemli olmadığını, kaliteli spermi seçip döllenme yapıldığını söyledi sürekli. Embriyoların kalitesi düşük geliyordu. Buna istinaden bizde sorunun bende olduğunu düşündük. Kromozom tahlillerimiz de normal, sadece eşime dna hasar testi yapılmadı. Ama hala kendimden dolayı olmuyor diye düşünüyorum :KK43:
Çok geçmiş olsun, yumurtana iyi bak canım arı sütü propolis bal polen karışım , hergün avakado , L arginine ve Coq10 olan içinde bir multivitamin ben proxeed plus woman kullanıyorum bunları bi kullan bakalım.
o ay iyi beslen beyaz undan şekerden uzak dur et ve sebze ağırlıklı beslen bir deneyin bakalım.

Keçiboynuzu kürü, pekmezi mi oluyor?

merhabala kızlar bizde aynı sıkıntıdan dolayı eşim proxeed kullanıyor 2 aydır fakat kür konusunda araştırdığım kadarıyla hormonlarda sıkıntı varsa daha da kötüye sebep olabiliyormuş. Mesela keçiboynuzu fshı daha da yükseltiyormuş. Ben de keçiboynuzu kürünü yapmak istedim fakat hormon testi sonucuna göre fsh yüksek çıkınca kullandırmadım eşime daha da yükseltebiliyormuş diye.

Canım keçi boynuzu kürü bizim sayımızı fırlattı ama tabi fsh sorunu varmıydı bilmiyorum. Değerleri nasıldı eşinin ?
Yanlış anlamadıysam inanılmaz derece de yüksek değerler daha önce böyle sonuç görmemiştim ne yiyip içiyorsunuz bacım 😂

Canım eşim e vitamininde henüz 1. Şişe de solgar kullanıyor , keçiboynuzu kürünü 3 ay yaptım ben eşime ve ilk halini bilmiyoruz ama sperm testi yaptığımızda keçi boynuzu kürü bitmişti ve eşimin ileri hızı yüzde 47 çıkmış ben kesinlikle keçiboynuzu kürüne bağlıyorum bu sonucu.

Çok geçmiş olsun, yumurtana iyi bak canım arı sütü propolis bal polen karışım , hergün avakado , L arginine ve Coq10 olan içinde bir multivitamin ben proxeed plus woman kullanıyorum bunları bi kullan bakalım.
o ay iyi beslen beyaz undan şekerden uzak dur et ve sebze ağırlıklı beslen bir deneyin bakalım.

evet canım bencede keçiboynuzu kesinlikle hızı arttırıryor

Canım keçi boynuzu kürü bizim sayımızı fırlattı ama tabi fsh sorunu varmıydı bilmiyorum. Değerleri nasıldı eşinin ?

Yanlış anlamadıysam inanılmaz derece de yüksek değerler daha önce böyle sonuç görmemiştim ne yiyip içiyorsunuz bacım 😂
Fshı yüksek çıktı tahmin ettiğim gibi hormon sıkıntısı olduğu için kullanmadım ben. Siz de olumlu etkisinin olması hormon değerlerinin normal olması demekki. Yani araştırdığım da hep bu şekilde yazıyordu hormon sıkıntılıysa keçiboynuzu ters etki yapabiliyor diye.

Fshı yüksek çıktı tahmin ettiğim gibi hormon sıkıntısı olduğu için kullanmadım ben. Siz de olumlu etkisinin olması hormon değerlerinin normal olması demekki. Yani araştırdığım da hep bu şekilde yazıyordu hormon sıkıntılıysa keçiboynuzu ters etki yapabiliyor diye.
Evet canım , hormon testi yapmamıştık henüz 1 ay sonra yapacağız hayırlısı olsun bakalım sen kendin için bir şey kullanıyor musun ?

X