Erkek İnfertilitesi Eşinin Değerlerinde Sorun Olanlar ve Çözüm Üretebilenler ( morfoloji ve hız)

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Geçmiş olsun canım. Benimde sol tüp tıkalı sıvı birikmesi var ameliyat olcam .Sizde mi ameliyat olcaksınız ne önerdi doktor
Eşim ameliyat olmamı istemiyor şu an için. Hsg de iki tüp de tıkalı çıkınca sonuç %35 hatalı oluyormuş. Tüpler istemsiz kasılabiliyormuş. Bu da kapalı gibi gözükmesine neden oluyor dedi. Bir kaç ay daha normal deneyeceğiz. Hsg sonucu eğer yanlışsa ve hsg hamileliği kolaylaştırdığı için gebelik şansı oluyor. Olmazsa bir kaç ay sonra tedaviye başlayalım dedi. Diğer sonuçlar iyiydi. Çok şaşırdık. Ben de üstüne gitmek istemiyorum. İkimiz de çok üzüldük sonuca

Eşim ameliyat olmamı istemiyor şu an için. Hsg de iki tüp de tıkalı çıkınca sonuç %35 hatalı oluyormuş. Tüpler istemsiz kasılabiliyormuş. Bu da kapalı gibi gözükmesine neden oluyor dedi. Bir kaç ay daha normal deneyeceğiz. Hsg sonucu eğer yanlışsa ve hsg hamileliği kolaylaştırdığı için gebelik şansı oluyor. Olmazsa bir kaç ay sonra tedaviye başlayalım dedi. Diğer sonuçlar iyiydi. Çok şaşırdık. Ben de üstüne gitmek istemiyorum. İkimiz de çok üzüldük sonuca
Anladım canım evet hsg sonrası şans artıyo diyorlar inşlh hakkınızda hayrlısı olur. Nerede çektirmiştin hsg

Canm benm sebebi yok çözümü yok tedavisi yok. 4 yıl oldu tedavi etmedik mi nerelere gittik. Ameliyata gerek yok dediler adanada. Ultrason bakıldı eşime ters akım yok bunu ameliyat etmem dedi. Millet ameliyet olur düzelir çocuğu olur ilaç tedavisi görür çözülür olur bitkisel macun kullanır hamile kalır biz hepsni denedik hiçbiri gram fayda etmedi. 2 aşılama yaptk tutmadı dedik tamam tüp bebek olsun yaptk 2 tane tutmadı daha ne yapablrz ki çözümü yok sebebi bulunamyo küçükken ateşli hastalık gecirmems kabakulak olmams inmemiş testis sorunu da yok hep bunları sordu tüm ürologlar. Bizi rabbim sınıyor işte başka gerekçesi yok
Öncelikle çok geçmiş olsun bir faydası olur mu bu bilginin bilmiyorum ama geçen cok ilginç bir haber çıktı karşıma yıllarca ,7 tüp bebek 10 kusur asilama bir suru muayene tedavi geçiren bir kadının hikayesi.. sayılar eksiktir fazla değildir tam hatırlamıyorum.. en sonunda kadın kendi araştırma ve çabaları ile teşhis koymuş kadında pıhtılaşma problemi olduğu için bebek tutunamiyormus rahme bu teşhis konulunca kan sulandirici iğneler le tüp bebek yapmis ve tutmuş kavuşmuş bebeğine. Böyle çok basit ama gözden kaçan bir sorununuz vardır belki

Kızlar 1,5 yıllık evliyim eşim ilkkez geçen ay uğraşlarım sonucu test verdi ve sonuç morfoloji %1 hızlı ileri hareket 0 İleri hareket %21 totalde 49 milyon sperm var ama % 70 hareketsiz yani sonuçları olması gerekenden fazlaca düşük eşinin benzeri sorunları olduğu halde çözüm bulup sonrasında hamile kalan var mı? İleri hızı için havuç suyu içiriyorum akşamları ayrıca proxeed plus aldık ama herkes morfolojinin çok çabuk düzelemiyceğini vs söylüyor napabilirim ? Siz neler yaparak yükseltebildiniz ? Yükseltebildiniz mi ? Yorumlarınızı bekliyorum canlarım.
Merhabalar. Bende aynı sorunu 4 ay yaşadım ve 3 gün önce hamile olduğumu öğrendim çok şükür🙏 Rabbim tüm isteyenlere hayırlısıyla nasip etsin. Gerçekten çok yıpratıcı bir süreç. Eşimin morfolojisi ve hızı 0 dı. Sperm sayısı da düşüktü. Doktor klomen verdi 3 ay içmesi için. Bir de prooxed plus vermişti. Eşim ekstra her akşam yarım bardak keçiboynuzu özü içti ve sabahlari ceviz ile kuru incir yedi. Bayramdan sonra tekrardan sperm testi verecekti ancak hamile olduğumu öğrenince şimdilik kaldı. O yüzden son durumunu bilemiyorum 🙏

Merhabalar. Bende aynı sorunu 4 ay yaşadım ve 3 gün önce hamile olduğumu öğrendim çok şükür🙏 Rabbim tüm isteyenlere hayırlısıyla nasip etsin. Gerçekten çok yıpratıcı bir süreç. Eşimin morfolojisi ve hızı 0 dı. Sperm sayısı da düşüktü. Doktor klomen verdi 3 ay içmesi için. Bir de prooxed plus vermişti. Eşim ekstra her akşam yarım bardak keçiboynuzu özü içti ve sabahlari ceviz ile kuru incir yedi. Bayramdan sonra tekrardan sperm testi verecekti ancak hamile olduğumu öğrenince şimdilik kaldı. O yüzden son durumunu bilemiyorum 🙏
Birde eşim geçtiğimiz ay sigarayı bıraktı. Ve o ay çok afedersiniz ilişki esnasında kalça altına yastık koyarak yaptık bir saat hiç kalkmadım. Tabi bazıları buna gerek duymadan hamile kalır orası ayrı ama artık o kadar umutsuzdum ki bunu denedim.

Ya anneler günü öncesi nasıl güzel olmuş canım :KK36: bizde şu 3 aylık süreçteyiz vitamin kür vs. kullanıyo eşim. Yanlış anlamasan bişey sormak istiyorum. Bu süreçte ilişki nasıl oldu. Yumurtlama takibi yaptın mı kaç günde bir ilişki oldu özellikle gebe kaldığın ay :KK48:

Ya anneler günü öncesi nasıl güzel olmuş canım :KK36: bizde şu 3 aylık süreçteyiz vitamin kür vs. kullanıyo eşim. Yanlış anlamasan bişey sormak istiyorum. Bu süreçte ilişki nasıl oldu. Yumurtlama takibi yaptın mı kaç günde bir ilişki oldu özellikle gebe kaldığın ay :KK48:
Yok yanlış anlamam 😊 Telefonuma indirdiğim programdan yumurtlama günümü takip ettim. Zaten düzenli adet oluyorum. Açıkçası o ay eşime illa çocuk için yapıyoruz diye stresle ilişkiye girmeyelim dedim. Çünkü stres en büyük etkendi benim için. Bir de her gün oldu ilk zamanlar iki günde bir oluyordu sonra bir buçuk güne düşürdük en son ayda artık yavaştan olursa olur olmazsa olmaz dedik hiç kafamıza takmadık ve inan hiç umudum yoktu. Çünkü bu sitede o kadar çok yazı okumuştum ki ihtimal vermedim. Ama çok şükür 🙏

Yok yanlış anlamam 😊 Telefonuma indirdiğim programdan yumurtlama günümü takip ettim. Zaten düzenli adet oluyorum. Açıkçası o ay eşime illa çocuk için yapıyoruz diye stresle ilişkiye girmeyelim dedim. Çünkü stres en büyük etkendi benim için. Bir de her gün oldu ilk zamanlar iki günde bir oluyordu sonra bir buçuk güne düşürdük en son ayda artık yavaştan olursa olur olmazsa olmaz dedik hiç kafamıza takmadık ve inan hiç umudum yoktu. Çünkü bu sitede o kadar çok yazı okumuştum ki ihtimal vermedim. Ama çok şükür 🙏
Çok sağol canım cevabın için. Ya bu spermlerin kötü olmasından mı yoksa psiklojik mi eşimde hiç istek yok. Bi de onunla uğraşıyorum gerçekten çok yıpratıcı

Çok sağol canım cevabın için. Ya bu spermlerin kötü olmasından mı yoksa psiklojik mi eşimde hiç istek yok. Bi de onunla uğraşıyorum gerçekten çok yıpratıcı
Psikolojik olarak çok yıpranıyorlar. Bizde üzülüyoruz ama işte moral motiveyle halletmek gene bize düşüyor. Benimki de aynıydı da konuşa konuşa hallettik çok şükür.

Psikolojik olarak çok yıpranıyorlar. Bizde üzülüyoruz ama işte moral motiveyle halletmek gene bize düşüyor. Benimki de aynıydı da konuşa konuşa hallettik çok şükür.
Ben de telefondan yumurtlama günlerimi fln gösteriyorum artık napim şu günler yapcaz diye 😅

Merhaba tebrik ederim. Sormak istediğim eşinizin sperm sayısı kaçtı oran olarak hızı nasıldı? Daha detaylı yazma şansınız var mı karşılaştırma imkanımız olması açısından😊 darısı başımıza bu arada çok sevindim adınıza

Bir de yaklaşık 3 ay takviye kullandınız değil mi öyle anladım.

Merhaba tebrik ederim. Sormak istediğim eşinizin sperm sayısı kaçtı oran olarak hızı nasıldı? Daha detaylı yazma şansınız var mı karşılaştırma imkanımız olması açısından😊 darısı başımıza bu arada çok sevindim adınıza
Teşekkür ederim 😊 amin isteyen herkese nasip etsin rabbim inşallah 🙏 hız ve morfoloji 0 dı sperm sayısı da 30 milyondu sanırım referansin değerin aşağısındaydi. Onun haricinde yerinde hareketli sperm sayısı yüzde 70 hareketsiz sperm sayısı 30du. Varikosel yoktu. Evet 3 ay takviyeler kullandı eşim. Bir de sigarayı bıraktığı ay hamile kaldım

X