Eşinize nasıl söylersiniz , nasıl söylenir

Thread 'Bahsedebileceğim kimsem yok, fikire ihtiyacım var :KK43:' Bahsedebileceğim kimsem yok, fikire ihtiyacım var :(

Evlendiğiniz adam bu konudaki adam mı?
Balık baştan kokmuş. Bu adamla evlenilmez diyenleri gene dinlemeyip gene evlenen bir üye daha. Gene sizi düşünüp buraya yazanları dinlemeyeceksiniz büyük ihtimalle.

Yarin gelir boyle yazdiginiz icin atar gider yapar, imtihan dunyasi, kimin basina ne gelir bilinmez der gider.

Yarin gelir boyle yazdiginiz icin atar gider yapar, imtihan dunyasi, kimin basina ne gelir bilinmez der gider.
Bana atar yapsa ne olacak, kulağından çekilip tokat yiyen kendisi, ezilen sevilmeyen, dövülen, eş yerine konmayan kendisi. Ben burda x e basıp sayfayı kapatınca burası bitiyor. Peki o?

Bu evliliğe lüften bir çocuk yapmayın aileniz arkanızdamış adam size rahatça Eve gelme demiş tokat atmış siz neyi düşünüyorsunuz toplayın eşyalarınızı gidin aradığındada artık içim almıyor son durak burası dersiniz.

Çok aşağılayıcı bir davranış! Karşılık vermediniz sanırım.Aileniz arkanızda daha ne bekliyorsunuz?Ben bir şey söylemezdim evime giderdim ve dava açardım.Bütün iletişim yollarını kapardım. Avukat aracılığıyla hal ederdim.Düzeleceğini, pişman olacağını düşünüyorsanız yanılırsınız…bir daha affederseniz dozu daha da artacak.Bakın böyle bir davranış sergileyen kişi normal biri değil ve olamaz da. İyi ki soğumuşsunuz bir de onca hakaret ve işkenceye rağmen ben kocama aşığım diyen mazoşist kadınlar var.Kuzum adam sana saygı duymuyor ve duymayacak da. Daha önce de benzer aşağılayıcı davranışları maruz kaldığın belli ve her defasında afetmişsiniz.Evlenmiş boşanmış olmanın nesi kötü anlamıyorum. Aksine tecrübe edindiniz bir sonraki ilişkilerinizde böyle hanzoları hayatınıza sokmayacaksınız.

Merhabalar , 2 yıllık evliliğim bir süredir zaten çalkantıdaydı. Eşimle daha önce bir iki defa olmuyorsa zorlamayalım tarzında konuşmalarımız geçti ama tekrar düzelmiştik.
Bir konu yüzünden tartıştığımız günün akşamı bana eve gelme dediği gün ben kendi ailemle artık yapamadığımızı olmadığını konuştum. Ailemle topla gel eşyalarını dedi. Eşim de eve gel konuşalım dediği zaman bende saf gibi eve gittim ve ogündür evde kaldım ama hiç birşey eskisi gibi olmadı boşanmak hep aklımda ama nasıl söyleyeceğimi bilemedim.. çünkü hep birşey yokmuş gibi davrandım. Ta ki iki gün önce saçma sapan bir sebepten kavga edip benim kulağımı çekti ve Tokat attı. O gündür konuşmadım ama bana hiç sanki bu olaylar yaşanmamış gibi davranmakta ve tavır aldığım için ben suçluyum ailemin son durumdan haberi yok.. yoruldum.. bunaldım.. içimde sevgi denilen birşey kalmadı ama hala nasıl söyliceğimi nasıl konuşcağımı ve sonra ki süreci düşünüyorum.. evlenmiş boşanmış olucam diyorum ama böyle evlilikte yürümez diyorum.. nasıl konuşcam nasıl söylicem fikir verir misiniz.. kendi ailesi de hiç bir olayın farkında değil bize çoçuk soruyorlar..
Konuyu nasıl açıcam konuştuktan sonra napıcam sonraki süreç nasıl olcak fikir almak istiyorum..
Bı karar vermısınız esınıze solemek yerıne bıze anlatıosunuz .Biz ne dıyebılırız kı ?Olc tart artıları eksılerı yaz

O yarin kocisi ile barisir biz beddua aldigimizla kaliriz :)
Almadığımız beddua kalmadı ki :KK70:

Evliliğimi yıkacaksiniz, siz bosanmak kolay mı sandınız, sizin de yuvaniz yıkılsın sizi de görelim, Allah size de aynı dertleri versin, başına gelmeyen bilmez siz ne anlarsınız, siz ne biçim insansınız, sevdim ama düzelir sandım.......
Çocuk yapma yazacam ama Allah senin de kucağını boş bıraksın falan yazıyorlar sonra

Linkteki konuyu okudum. Erkeklerin en sevdiğim yanlarından biri asla karakterlerini gizleyememeleri. Yani bir erkeği evlenmeden önce az çok tanıyorsun kafanda olumlu ya da olumsuz bir profil şekilleniyor.

"evlenmiş boşanmış olucam diyorum ama böyle evlilikte yürümez diyorum" yazmış kendisi. Ona karşılık sordum boşanınca noluyor diye

Anladim ben sizi ve konu sahibinin gozunden yazdim. O saniyor ki bu evlilik ve boyle evli kalirsa bunun adinin evlilik olacagini dusunuyor.

Diğer konularınizi ve yorumları da okudum. Siz bir anda karar vereceksiniz, avukata gizli saklı gideceksiniz, durumu burdaki gibi tek tek anlatıp akıl, yol yöntem öğreneceksiniz. Ve bir anda hiçbir şekilde konuşmadan o evden eşyaları toplayıp çıkacaksınız. Ama önce avukata. Ailenize de haber verin ki zaten biliyorlar.
Avukatla konuşmadan önce asla asla eşinizle konuşmayın. Asla hiçbir şekilde boşanma ayrılık mevzuları açmayın. 5e kadar çalışıyor, haftasonu tatil demişsiniz. Vaktinizi iyi değerlendirin.

Bi de direkt psikolojik destek alacaksınız. Anne yanına gider gitmez destek almak zorundasınız. Psikolojik açıdan güçlü olmanız ve o güce sahip çıkıp korumanız lazim

Tokat atıp kulak çeken manyak biri o saniyeden sonra eşiniz olmadığı için gayet de rahat söylemelisiniz. Hala eş diyorsunuz. O artık sizin için dış kapının dış mandalı, sokaktan geçen bir yabancıdan farklı olmamalı

Sizin kulağınızı çekip tokadı basan adama naif naif kibar dille bosanmak istediginizi söylemek icin alternatif arıyosunuz dogru mu anladım?

Ablacım lütfen bana özelden fotoğrafını atar mısın hic korkma ifsa etmem yüzünüzün her bir detayını didik didik ilmik ilmik yüzüme şekillendiririm. Sahne makyajları arkadaslarda yardım eder. Benzerim size ben hic dertme kıyafetlerindende bi kac bisey ver bana. Hic canınızı sıkmayın. Kulagınızı ceken oglanın karsısına ben geceyim. Gereken mesajı ben vereyim. Hic cekinmeyin.

Allahım sabır. Dayanamıyorum.

X