Eşinizle ne kadar küs kaldınız ?

emanetinsan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2023
37
20
25
Eşinizle en fazla ne kadar süre küs kaldınız?
Küs kaldığınız süre içinde kendi evinizde miydiniz yoksa aile evinde mi ?
Küs kaldıktan sonra barıstiniz mi ? Ayrılmaya mi karar verdiniz ?
Güncelleme: arkadaşlar yorum yaparken lütfen yetişkin bir birey gibi yorum yapın. Evlilikte tabiki anlaşmazlıklar hatta bitimler olacak . Bir evliliğe bitmiş demek için o 4 duvarın içinde yaşamanız gerekiyor , daha ilk senelerde böyle demek için eşinizle hiç kavga etmemiş olmanızı beklerim . Burası sizin insanların hayatını eleştireceginiz bir platform değil, yapabiliyorsaniz dışarıdan bir gözle politik cevap vermenizi beklerim . Önceki açtığım konuyu değil bu sorumu cevaplayın lütfen, teşekkür ederim

Son düzenleme:

Ilk gunden bugune dek en cok 24 saat.

Maksimum 2 saat falan. Ev terketmek yatak ayırmak yok. Ama bizim öyle günlerce küsüp barışmayacak kadar büyük sorunlarımız yok.

Küsme sebebiniz ne?

Borç para işleri vardı yani her tartismamizda bunu bahane olarak öne sürüyordu 1 haftadır görüşmüyoruz
Çok fazla buldum ben süreyi, neden ailenizin yanına gittiniz ki bayram olduğu için mi? En azından taraflardan biri adım atmalıydı bence.

Sorunuza gelecek olursam da, biz gün içerisinde barışıyoruz. Sevgiliyken de bir defasında 1 gün küs kalmıştık ertesi güne barışmıştık hemen.

Siz daha önce konu açmıştıniz. Sizinki küsmek değil siz boşanma noktasana gelmişsiniz. Sadece dava açılmıştı.

Bu kadarcık şeyden anlaşılamıyor yorum da yapılamıyor. Ağzınızdan cımbızla laf alıyoruz bir yerinden tutup yardım edelim diye ama olmuyor.
Eşimin borçları var bir kısmı biz evlenirken olduğu için beraber öderiz diye konuştuk ama daha borçlar bitmeden esim oyun bilgisayari aldı araba aldı (bana danismadan) ve sürekli alışveriş yapıyor, ben ailesine de gonderdigini düşünüyorum. Böyle olunca ben sadece evin kirasını ödeyip faturaları ona bıraktım. Bu seferde sen borçlara yardım etmiyorsun oldu . Ben borçların neden bitmediğini anlamıyorum. Kavga ettik suan ayrıyız o sözde bu hafta anlasmali protokolü getirecek ama ben hiç inanmıyorum ona yazmamak içinde kafamı dağıtıyorum

Bu kadarcık şeyden anlaşılamıyor yorum da yapılamıyor. Ağzınızdan cımbızla laf alıyoruz bir yerinden tutup yardım edelim diye ama olmuyor.
Eşimle 5 senedir beraberiz 2 senedir de evliyiz. İkimizinde ailesi ayrı ve zor zamanlardan geçmiş insanlarız. (Konuyu kısa tutmak için biraz değişik yazacağım) biz evlenmeden önce istemediğim zorlandığım durumlar yaşadım yani bakire değildim esim bunu hiç dert etmedi. Evlenirken düğün kina altin hicbirsey istemedim evi de Eşimle beraber yaptık ne anne ne baba katmadan elimizden geldiğince yaptık. Bu dönem içinde çok fazla iş değiştirdim çünkü Eşimle evde olup yemek yiyip cay içmek istiyordum.

Eşim ben iyiyken çok iyi ,her akşam sarılırız bana tatlı alır film izleriz uyumaya beraber gideriz ama ben kötüyken (onun hoşuna gitmeyen birsey söylediğimde hemen onun dusmaniymusim gibi yaptığım yapmadığım herseyi bana karşı kullanıyor mesela ;
Biz kina istememize rağmen sırf onun annesi istiyor diye kina yeri ayarladilar lakin biz doguluyuz ve halay çekeriz yani . Onlar daha batılı olduğu için sadece çiftetelli oynuyorlar . Kınada halay çekmek yasakmış (bur mekanın 2. katı olduğu için) onlar halay calmayinca ortam gerildi ve is yeriyle benim ailem arasında sorun çıktı. Eşimle ne zaman kavga etsek bu durumu öne sürüyor.
Evlenirken herseyi beraber yapacağız beraber ödeyeceğiz demiştik, lakin Eşim bir anda araba aldı bana hiç danışmadan üzerine bilgisayar aldı yetmedi dolabını baştan aşağı doldurdu annesine kiz kardesine de sanırım para gönderiyor. Bende bunu farkedince ödemeyi bıraktım lakin her ay bi kira parası gönderiyorum bunun dışında altin da yapıyordum kendisinde de saklamadim .
Eşim bu durumu sürekli sen eve yardım etmiyorsun diye kullanıyor. Şuan ayrıyız ve pazartesi anlasmali bosanma evragi getirebilir imzalasam mi imzalamasam mi bilemiyorum . Beni bazen sevdiğini bazen nefret ettiğini düşünüyorum
Olay buymuş adam sevmiyor umursamıyor gibi geldi bana

Çok fazla buldum ben süreyi, neden ailenizin yanına gittiniz ki bayram olduğu için mi? En azından taraflardan biri adım atmalıydı bence.

Sorunuza gelecek olursam da, biz gün içerisinde barışıyoruz. Sevgiliyken de bir defasında 1 gün küs kalmıştık ertesi güne barışmıştık hemen.
Yo kavga ettik bosanicaz falan dedik bende evden çıktım anneme geldim. Eğer ona adım atarsam hakli olduğum halde boburlenir gururu oksanir tekrar aynı hareketlerine devam eder

Eşimin borçları var bir kısmı biz evlenirken olduğu için beraber öderiz diye konuştuk ama daha borçlar bitmeden esim oyun bilgisayari aldı araba aldı (bana danismadan) ve sürekli alışveriş yapıyor, ben ailesine de gonderdigini düşünüyorum. Böyle olunca ben sadece evin kirasını ödeyip faturaları ona bıraktım. Bu seferde sen borçlara yardım etmiyorsun oldu . Ben borçların neden bitmediğini anlamıyorum. Kavga ettik suan ayrıyız o sözde bu hafta anlasmali protokolü getirecek ama ben hiç inanmıyorum ona yazmamak içinde kafamı dağıtıyorum
E tamam boşanma kararı alınmış zaten. Küslük değil ki bu. İki taraf da bu kadar mutsuzsa sürdürmenin anlamı yok zaten.

X