ESKİ EŞ...

Kadin katillerinin boyle bir motivasyonu oldugunu düşünmüyorum. Yani "umurlarinda" olmalarina gerek yok. Öldürüyorlar iste. Oyle ya da boyle sebeple kadinlar ölüyor.

Bunun yaptığı yılan deligine çomak sokmak. Bosanmis kurtulmussun iste. Bak keyfine. İlle de belaya kosmak cok aptalca.
Kadın katili olacak potansiyelde bir adam değil manolyanın eski kocası.

Manolyanin üzerine çıkıp zıplamadi mi bu adam?
Karnında zıpladığına dair söylentiler var ancak bana mantıklı gelmiyor bu pek. Hamile kadının karnında 80-100 kiloluk (adamın dombili olduğunu biliyoruz) bir adam zıplarsa ne o bebek sağlam doğar ne o kadın hayatına sağlıklı devam edebilir.

Siz ne kadar ispat etmeye çalışsanız da öyle yapmadı mı böyle yapmadı mı diye bu adamdan katil çıkmaz. Öldürecek olsaydı evliliği sürecinde zaten öldürürdü.

Sokak ortasında babanı döven, sonra da malına çökmeyi düşünen bir adamla evlenmek mi? Durduğun kabahat!

Kendi yaptığın çocuktan çocuk diye bahsetmen de hala değişmemiş. Anası çocuk çocuk deyip duruyor da babası bir hediyeyi çok görmüş çok mu?

Bence hemen evlenin ve çocuğu da babana bırakın. Hepiniz için en hayırlısı bu.

Karnında zıpladığına dair söylentiler var ancak bana mantıklı gelmiyor bu pek. Hamile kadının karnında 80-100 kiloluk (adamın dombili olduğunu biliyoruz) bir adam zıplarsa ne o bebek sağlam doğar ne o kadın hayatına sağlıklı devam edebilir.

Siz ne kadar ispat etmeye çalışsanız da öyle yapmadı mı böyle yapmadı mı diye bu adamdan katil çıkmaz. Öldürecek olsaydı evliliği sürecinde zaten öldürürdü.
Herhangi bir ispat derdim yok aslinda. Hala ölüm tehlikesi altinda oldugunu düşünüyorum. Akil Sağlığı yerinde bir adam yakasini coktan kurtarirdi. Ikisi de birbirinden beter.

Herhangi bir ispat derdim yok aslinda. Hala ölüm tehlikesi altinda oldugunu düşünüyorum. Akil Sağlığı yerinde bir adam yakasini coktan kurtarirdi. Ikisi de birbirinden beter.
İnce hesaplar peşinde adam. Manolyayla evlenmesinin sebebi de babanın mal varlığıydı bence. Sonra baktı baba akıllı, yedirmiyor boşayiverdi kızını. Bi de çocuk var ortada. Mecburen 3-5 ayda bir görüyor işte.

İnce hesaplar peşinde adam. Manolyayla evlenmesinin sebebi de babanın mal varlığıydı bence. Sonra baktı baba akıllı, yedirmiyor boşayiverdi kızını. Bi de çocuk var ortada. Mecburen 3-5 ayda bir görüyor işte.

Manolya'nın boşanmama sebebi de eski eşinin aylık geliriydi.
"Beni sevmediğini biliyorum ama nafaka vermemek için boşanmıyor" da diyordu.
Zaten kendisi kuruş kuruş hesap yapan insan. Ex eşle tam birbirlerine göreler aslında.

Manolya'nın boşanmama sebebi de eski eşinin aylık geliriydi.
"Beni sevmediğini biliyorum ama nafaka vermemek için boşanmıyor" da diyordu.
Zaten kendisi kuruş kuruş hesap yapan insan. Ex eşle tam birbirlerine göreler aslında.
Manolya zaten paragöz bi insan olduğu için evlenirken yaptığı planlar tutmadı. Maaşını vermedi, babayı söğüşleyemedi. Çocuğu da para yüzünden istemedi adam, zaten manolyayı boşayacaktı çocuk olunca nafaka mevzusu girdi işin içine mecburen. Tam tencere kapaklar da ikisi de aynı kutup oldukları için birbirlerini ittiler 🤷🏻‍♀️

Geçen hafta sonu eski eşim eve geldi.Sevgi doluydu.onu çok özlemişim...Bende kaldı...onu seviyorum.evlenmeyi düşündüm.ama şu an olduğum yer çok güzel bir ilçe.onun olduğu yer imkanların olmadığı bir yer.normal şartlarda kafamda herşey otursa sevdiğim adam için heryere giderim ama kafamda oturmayan okadar çok şey var ki...
-Çocuğa gelmeden bişiler al.bak gözlüyor dedim.tamam dedi.ala ala bir kareçikolata almış ve çocuğunu 2 aydır görmüyor.
-çocukla birlikte yatması için yatağı hazırladım.çocuk onunla birlikte uyumak istiyordu.Ben salonda yatacağım.Çocuk yatağında yatsın.sen de yerinde yat dedi.
-babam üç aydır istanbulda.sürekli babamı soruyor.orada ne yapıyor.müteahitemi verdi evi.bunu iki günde belki 4 kez sordu.Ben mutfaktaydım.onlar salondaydı.çocuğa soruyor'deden ne yapıyor istanbulda'diye.bana diyorki 'müteahit babanı kandıracak...takmış babamın malına.kız kardeşimzihinsel engelli.bir ben varım.annem babam yaşlı.bu sohbetler canımı yaktı.

evliliğimde bana kredi çektirip benim üzerime ev alacaktı.ben eve paramı vermiyorum deyince hep huzursuzluk oldu.bu adamı seviyorum.ama ne biliyim...yalnızlık zor...gerçek anlamda zor ve yalnız yapamıyorum.ama öte yandan yok müteahhit muhabbeti, çocuğa bişi almaması, onunla uyumak istememesi canımı sıkıyor.yani ne biliyim bir baba bir yerde bişi görüp evladına almaz mı, yedi yıl boyunca hiç hediye almadı çocuğa.her istediğini aldı, oyuncakçıya gittiler ve birlikte aldılar.ama o evladına birçöp almadı.parayı bana verdi.ihtiyaç neyse al dedi, herşeyi aldım amabana yetmedi.
Istedıgını alsın cocuk dıye paradını vermıs.Zamanında bişeylerden memnun degılmışınızkı boşanmışımız bunu kendınıze yapmayın .

Manolya yıllardır sorularını okurken sırtımda sanki buzdolabı taşıyorum.
Gazı bitmis bir cakmagı sürekli yakmaya çalışıyorsun. Asla yanmayacak ama utanmadan oldurmaya calısıyosun.
Sagdan soldan önden arkadan nerden baksam koca bir kronik vakasın.

Resmen yani resmen Allah ondan iyisini bile nasip etmesin diye sevap islemiyorsun. Ondan beterinide vermesin diye günaha girmemeye özen gösteriyorsun tebrik ederim.
Şu sitenin üyelere getirdigi nacizane koca bir vahşetsin.

Allahım artık yürü ya kulum de şu üyeye.

Geçen hafta sonu eski eşim eve geldi.Sevgi doluydu.onu çok özlemişim...Bende kaldı...onu seviyorum.evlenmeyi düşündüm.ama şu an olduğum yer çok güzel bir ilçe.onun olduğu yer imkanların olmadığı bir yer.normal şartlarda kafamda herşey otursa sevdiğim adam için heryere giderim ama kafamda oturmayan okadar çok şey var ki...
-Çocuğa gelmeden bişiler al.bak gözlüyor dedim.tamam dedi.ala ala bir kareçikolata almış ve çocuğunu 2 aydır görmüyor.
-çocukla birlikte yatması için yatağı hazırladım.çocuk onunla birlikte uyumak istiyordu.Ben salonda yatacağım.Çocuk yatağında yatsın.sen de yerinde yat dedi.
-babam üç aydır istanbulda.sürekli babamı soruyor.orada ne yapıyor.müteahitemi verdi evi.bunu iki günde belki 4 kez sordu.Ben mutfaktaydım.onlar salondaydı.çocuğa soruyor'deden ne yapıyor istanbulda'diye.bana diyorki 'müteahit babanı kandıracak...takmış babamın malına.kız kardeşimzihinsel engelli.bir ben varım.annem babam yaşlı.bu sohbetler canımı yaktı.

evliliğimde bana kredi çektirip benim üzerime ev alacaktı.ben eve paramı vermiyorum deyince hep huzursuzluk oldu.bu adamı seviyorum.ama ne biliyim...yalnızlık zor...gerçek anlamda zor ve yalnız yapamıyorum.ama öte yandan yok müteahhit muhabbeti, çocuğa bişi almaması, onunla uyumak istememesi canımı sıkıyor.yani ne biliyim bir baba bir yerde bişi görüp evladına almaz mı, yedi yıl boyunca hiç hediye almadı çocuğa.her istediğini aldı, oyuncakçıya gittiler ve birlikte aldılar.ama o evladına birçöp almadı.parayı bana verdi.ihtiyaç neyse al dedi, herşeyi aldım amabana yetmedi.

Siz seçiminizi yapmışsınız, bu adamı seviyorsunuz gelebilecek her şeye razısınız.

Ama o masum evladınız? Siz eş seçebilirsiniz, ama o babasını seçmedi. Bunu düşünün.

Yok ben seviyorum onsuz olamam diyorsanız, çocuğunuzu ezmiş oluyorsunuz. Bunu unutmayın.

Bu adam demekki hep böyleydi. Ee böyle olmasına rağmen seviyordunuz da niye boşandınız? Ee adam değişmemiş de , şimdi niye geri evlenmek istiyorsunuz ?. Kafamda deli sorular🤔 Kitabın sonu değişmemiş baksanıza.

X