Eski esimle tekrar barismalimiyim??

Yazdıklarınıza bakılırsa tek sorun alkol değil. Eğer barışırsanız herşeyi kabullenip gitmiş olacaksınız bunu size karşı kullanacak.
Ne güzel mesleğiniz var kimseye muhtaç olmadan yaşayabilirsiniz.
Yaşamayan bilemez elbette ama bana kalırsa biraz daha dayanın ve hem ailenize hem de eşinize uzak bir yerde bi düzen kurun çocuğunuzla birlikte.

Anlattıklarınıza bakılırsa maalesef aileniz eşinizden daha kötü. Bu durumda önce eşinizin yanına dönün çalışmaya devam edin sonrada yeterince paranız olunca boşanıp çocuğunuzla yaşayabilirsiniz.
Ailenizle kalmaya devam ederseniz işten de çıkaracaklar sizi ve bu çok çok kötü bir durum yani dayanağınız olmaz.
Gene en iyisini siz bilirsiniz ama bence en olur yol bu.

Merhaba hanimlar tercümeli bayanlara birsey danışmak istiyorum ben 6 yillik evliyim 5 yasinda kizim var ve 2 hafta önce eşimle anlaşmalı boşanma dilekcesi verdik tebligat almadik ben istedim bosanmayi 4 aydir babamin evindeyim esimle surekli kavga tartisma yapıyorduk esim bu durumlarda surekli ailemi arayip beni şikayet ediyordu esim istemedigi halde bosanmayi kabul ettigini soyledi sen istedin dedi ve ben 4 aydir babamin evinde kaliyorum simdi tekrar esim birlesmek istiyor ve esimin alkol sorunu var 10 15 gune bir icmek istediğini buna ses cikarmazsan birleselim zamanla birakacam dedi . Babamin evindeyim kizimla birlikte anne baba da olsa insan evini duzenini ariyor babm cok baskici otoriter biri burda hicbir soz hakkim yok her yaptigim yapmadigim seyler göze batiyor ve evde huzursuzluk cikiyor suan sehir hastanesinde çalışıyorum ama devamli çalışacağımi bilmiyorum kendi istegimle calismak istedm evde cok sorun oluyor annemle aramizda sorunlar babama yansiyor babam iyice bana kotu davranıyor bana el kaldiriyor hakaret ediyor aşağılıyor annem aramizda evde olan seyleri babama anlatiyor calistigim icin zaman zaman yorgun geliyorum evde temizlik islerine yardım etmedigim zamalar kavga oluyor bu duruma ne kadar dayanabilirim bilmiyorum hafta sonlari erken yatip erken kalkiyorm onlara kahvalti hazrlamak icin babamin kati kurallari var hic cekilmez pskolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum Rabbime sığındım namazlarımı kılıyorum cokca dua ediyorum ailemin bu durumda bana destek olacagini yanimda olacağını düşünürken ne hale düştüm 3 abim var hiçbirinden destek yok bosanip gelmeme hazmedemiyorlar surekli niye geldn geçinemedin diyorlar .esim bu zamana kadar pisman olup hic yalvarmadi evime geri dönmeyi düşünüyorum esimde tekrar birleşmeyi istiyor tabi alkolü nü kabul edersem o sekilde istiyor bende burda yapamayacağımı biliyorum oyuzden bana bir yol gösterin ne yapmam lazim lütfenn bi fikir verirseniz sevinirim teşekkürler
Eşinle barisirsan alkolü birakicagini düşünerek barışma çünkü bırakmaz insanlar değişmez onu bile bile dön evine doneceksen içtiği zaman bkunu çıkartmiyosa sana şiddet uygulamiyorsa cokta aşırı sıkıntı yapma ama eğer öyle huyları varsa Allah yardımcın olsun

Sorunun temel kaynağı alkol ise yani tum sorunlae oradan basliyorsa ikinci bir sansi verin ama birakacam felan olmasin bu konu alkol tedavisi gorsun konusun ikna edin cocukta var arada belki birakmayi başarır sizde mutlu olursunuz
Biz esimle kackez böyle ayri kaldik kac kez sans verdim benimde hatalarim var elbet ama cogu esimin pasif sessiz kalmasindn esim bana yardimci ol pskolojk sorunlarm var birlikte atlatalım diyor ama icmesi icin heo bir bahane uretiyor gibime geliyor

Okumadan basliga gore yaziyorum.
Hayir.
Dogru olsaydi "eski" olmazdi.
Pisman olursunuz.

Anlattıklarınıza bakılırsa maalesef aileniz eşinizden daha kötü. Bu durumda önce eşinizin yanına dönün çalışmaya devam edin sonrada yeterince paranız olunca boşanıp çocuğunuzla yaşayabilirsiniz.
Ailenizle kalmaya devam ederseniz işten de çıkaracaklar sizi ve bu çok çok kötü bir durum yani dayanağınız olmaz.
Gene en iyisini siz bilirsiniz ama bence en olur yol b

Biz esimle kackez böyle ayri kaldik kac kez sans verdim benimde hatalarim var elbet ama cogu esimin pasif sessiz kalmasindn esim bana yardimci ol pskolojk sorunlarm var birlikte atlatalım diyor ama icmesi icin heo bir bahane uretiyor gibime geliyor
Eşinizden hicbir halt olmaz.
Hazır 4 ay ayrı kalmışken dönmeyin!
Hazır anlaşmalıyı kabul etmişken yapmayın.

Parabırıktırın ve evden ayrılın.
Aileniz karşı çıkarsa polise şikayet edin abilerınızı. Gercekten korkamyın.

Bırakın anne babanız sizle konuşmasın, ki zaten insan olduklarıda şüpheli şu durumda.

Çocuğunuza gerçekten yazık, nereye gitse huzur yok Çünkü!

Barisacaksaniz iyice burnunu surtmeden barismayin. Ailenizin tlfdan eşinizi engelleyin, eşinizin TLF ailenizin numaralarını silin. Bana kalırsa yine olmaz ama bir de böyle deneyin. İçince hiç karışmayın kapınızı kitleyip uyuyun

Ailenize boşanıp ayrı bir evde yaşama fikrinizi konuştunuz mu ? İlk kez böyle uzun kaldıysanız ve sorunlar varsa belki bu sefer desteklerler sizi. Onlara yakın bir yer olsun fakat kapınız ayrı olsun. Kızınız zaten okul çağına yaklaşmış. Bence ailenizle konuşup o şekilde karar verin.

Yazdıklarınıza bakılırsa tek sorun alkol değil. Eğer barışırsanız herşeyi kabullenip gitmiş olacaksınız bunu size karşı kullanacak.
Ne güzel mesleğiniz var kimseye muhtaç olmadan yaşayabilirsiniz.
Yaşamayan bilemez elbette ama bana kalırsa biraz daha dayanın ve hem ailenize hem de eşinize uzak bir yerde bi düzen kurun çocuğunuzla birlikte.
Ailem ilerleyen zamanlarda beni isten alikoyacaklari düşünüyorum anneme derdimi sıkıntımı anlatacağım zaman beni babama sikayet ediyor annem hic istememişti baba evine geri dönmemi huzurumuzu kaçıracaksın der gibi laflari oldu

Eşinizden hicbir halt olmaz.
Hazır 4 ay ayrı kalmışken dönmeyin!
Hazır anlaşmalıyı kabul etmişken yapmayın.

Parabırıktırın ve evden ayrılın.
Aileniz karşı çıkarsa polise şikayet edin abilerınızı. Gercekten korkamyın.

Bırakın anne babanız sizle konuşmasın, ki zaten insan olduklarıda şüpheli şu durumda.

Çocuğunuza gerçekten yazık, nereye gitse huzur yok Çünkü!
😔😔

Ailenize boşanıp ayrı bir evde yaşama fikrinizi konuştunuz mu ? İlk kez böyle uzun kaldıysanız ve sorunlar varsa belki bu sefer desteklerler sizi. Onlara yakın bir yer olsun fakat kapınız ayrı olsun. Kızınız zaten okul çağına yaklaşmış. Bence ailenizle konuşup o şekilde karar verin.
Ailemle ayri ev konusu hic olmadi babam cok kaddar biri bunu ona söylemeye cesaretim yok buna hicbir zaman izin vermzler

Off iki ucuda seyli degnek.
Cocuk siddet ortamında büyüyecek her iki ortamda da.
Keske ayrı eve cıkmaya cesaret edebilseniz
Yani gerekirse cocık okula verilir,aileye mesafe koyulur ,onlar sizi anlayana kadar.
Allah yardımcınız olsun😓🙏🏻

Ailemle ayri ev konusu hic olmadi babam cok kaddar biri bunu ona söylemeye cesaretim yok buna hicbir zaman izin vermzler
Konusunun açılmadığı hissediliyor zaten ama en azından konuşsanız korktuğunuz gibi olmaz belki. En azından ciddiyetinizi anlayıp bir kadının ayakları üstünde durmasına bu kadar karşılarsa gitmeyi düşünmemeniz için belki de daha iyi davranırlar veya orta yol bulunur . Huzurlarını kaçırdığınızı düşünüyolarsa siz de bu şekilde konuşun. Huzurunuz kaçıyor, tartışıyoruz, evi siz bulun vs. olay çıkmayacak şekilde konuşsanız.

Konusunun açılmadığı hissediliyor zaten ama en azından konuşsanız korktuğunuz gibi olmaz belki. En azından ciddiyetinizi anlayıp bir kadının ayakları üstünde durmasına bu kadar karşılarsa gitmeyi düşünmemeniz için belki de daha iyi davranırlar veya orta yol bulunur . Huzurlarını kaçırdığınızı düşünüyolarsa siz de bu şekilde konuşun. Huzurunuz kaçıyor, tartışıyoruz, evi siz bulun vs. olay çıkmayacak şekilde konuşsanız.
Konuşmayı deniyecem ama bekledigim cevap alamayacağım hicbir zaman sanmıyorum herseye ragmen konuşacam

Ayri bir ev acmak icin anne babanin izninine ihtiyacin yok. Bu gucu kendinde bulsan zaten eski ese donmek istemezdin. Su an seninki denize dusup yilana sarilmak olmus. Esinle mutlu olsaydin bosanmak istemezdin. Ailene dönmüşsün ama baktin ki orada da huzur yok, eski esin diger yaptiklarini unutup su an sadece icme olayina odaklanmissin. Herkese resti cekebilecek gucun olsa kendine kucuk ayri bir duzen kursan eminim ki cok cok daha mutlu olursun. Donersen eski es nasilsa orada da mutlu degil, gidecek baska yeri yok diye daha cok mutsuz edebilir seni.
Tek bildigim birsey olmuyorsa olmuyor. Oldurmaya calismak sadece vakit ve enerji kaybi.

Son düzenleme:
Off iki ucuda seyli degnek.
Cocuk siddet ortamında büyüyecek her iki ortamda da.
Keske ayrı eve cıkmaya cesaret edebilseniz
Yani gerekirse cocık okula verilir,aileye mesafe koyulur ,onlar sizi anlayana kadar.
Allah yardımcınız olsun😓🙏🏻
Benim ayri eve cikma cesaretim var tutarm bi ev sorun ailem de bu konuyu once annemle konuscam o zaten herseyi babama söylüyor bunuda söyleyecektir .

Ayri bir ev acmak icin anne babanin izninine ihtiyacin yok. Bu gucu kendinde bulsan zaten eski ese donmek istemezdin. Su an seninki denize dusup yilana sarilmak olmus. Esinle mutlu olsaydin bosanmak istemezdin. Ailene dönmüşsün ama baktin ki orada da huzur yok, eski esin diger yaptiklarini unutup su an sadece icme olayina odaklanmissin. Herkese resti cekebilecek guvun olsa kendine kucuk ayri bir duzen kursan eminim ki cok cok daha mutlu olursun. Donersen eski es nasilsa orada da mutlu degil, gidecek baska yeri yok diye daha cok mutsuz edebilir seni.
Tek bildigim birsey olmuyorsa olmuyor. Oldurmaya calismak sadece vakit ve enerji kaybi.
Cok haklisiniz ailemle konuşacağım ayri ev konusunu

X