Eski esimle tekrar barismalimiyim??

Akolik adamla uğraşılmaz zaten geri dönmeyi düşünmenin nedeni ailenin yanında huzurlu olmaman. Eşin baştan alkol şartını söylemiş kabul edip geri dönersen bırakacağını düşünmüyorum. Sonra bir daha ailenin yanına da donemezsin. Ben yerinde olsam sürekli bir iş bulup kendi düzenimi kurardım. Eski eşten hayır göreni görmedim.

Merhaba hanimlar tercümeli bayanlara birsey danışmak istiyorum ben 6 yillik evliyim 5 yasinda kizim var ve 2 hafta önce eşimle anlaşmalı boşanma dilekcesi verdik tebligat almadik ben istedim bosanmayi 4 aydir babamin evindeyim esimle surekli kavga tartisma yapıyorduk esim bu durumlarda surekli ailemi arayip beni şikayet ediyordu esim istemedigi halde bosanmayi kabul ettigini soyledi sen istedin dedi ve ben 4 aydir babamin evinde kaliyorum simdi tekrar esim birlesmek istiyor ve esimin alkol sorunu var 10 15 gune bir icmek istediğini buna ses cikarmazsan birleselim zamanla birakacam dedi . Babamin evindeyim kizimla birlikte anne baba da olsa insan evini duzenini ariyor babm cok baskici otoriter biri burda hicbir soz hakkim yok her yaptigim yapmadigim seyler göze batiyor ve evde huzursuzluk cikiyor suan sehir hastanesinde çalışıyorum ama devamli çalışacağımi bilmiyorum kendi istegimle calismak istedm evde cok sorun oluyor annemle aramizda sorunlar babama yansiyor babam iyice bana kotu davranıyor bana el kaldiriyor hakaret ediyor aşağılıyor annem aramizda evde olan seyleri babama anlatiyor calistigim icin zaman zaman yorgun geliyorum evde temizlik islerine yardım etmedigim zamalar kavga oluyor bu duruma ne kadar dayanabilirim bilmiyorum hafta sonlari erken yatip erken kalkiyorm onlara kahvalti hazrlamak icin babamin kati kurallari var hic cekilmez pskolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum Rabbime sığındım namazlarımı kılıyorum cokca dua ediyorum ailemin bu durumda bana destek olacagini yanimda olacağını düşünürken ne hale düştüm 3 abim var hiçbirinden destek yok bosanip gelmeme hazmedemiyorlar surekli niye geldn geçinemedin diyorlar .esim bu zamana kadar pisman olup hic yalvarmadi evime geri dönmeyi düşünüyorum esimde tekrar birleşmeyi istiyor tabi alkolü nü kabul edersem o sekilde istiyor bende burda yapamayacağımı biliyorum oyuzden bana bir yol gösterin ne yapmam lazim lütfenn bi fikir verirseniz sevinirim teşekkürler
Sen daha cok sana ve kizina bakacak birini ariyorsun. Neden calismak istemiyorsunki? Evli olsan bile. Birine muhtac olmak hosuna gidiyorsa mutsuz oldugun bi adam geri dön derim. Ama kimseye muhtac olmamak, calisip cabalamak, kendi gucunle biyere gelmek sana verdigi mutluluk hic biryerde bulamazsin.

Merhaba hanimlar tercümeli bayanlara birsey danışmak istiyorum ben 6 yillik evliyim 5 yasinda kizim var ve 2 hafta önce eşimle anlaşmalı boşanma dilekcesi verdik tebligat almadik ben istedim bosanmayi 4 aydir babamin evindeyim esimle surekli kavga tartisma yapıyorduk esim bu durumlarda surekli ailemi arayip beni şikayet ediyordu esim istemedigi halde bosanmayi kabul ettigini soyledi sen istedin dedi ve ben 4 aydir babamin evinde kaliyorum simdi tekrar esim birlesmek istiyor ve esimin alkol sorunu var 10 15 gune bir icmek istediğini buna ses cikarmazsan birleselim zamanla birakacam dedi . Babamin evindeyim kizimla birlikte anne baba da olsa insan evini duzenini ariyor babm cok baskici otoriter biri burda hicbir soz hakkim yok her yaptigim yapmadigim seyler göze batiyor ve evde huzursuzluk cikiyor suan sehir hastanesinde çalışıyorum ama devamli çalışacağımi bilmiyorum kendi istegimle calismak istedm evde cok sorun oluyor annemle aramizda sorunlar babama yansiyor babam iyice bana kotu davranıyor bana el kaldiriyor hakaret ediyor aşağılıyor annem aramizda evde olan seyleri babama anlatiyor calistigim icin zaman zaman yorgun geliyorum evde temizlik islerine yardım etmedigim zamalar kavga oluyor bu duruma ne kadar dayanabilirim bilmiyorum hafta sonlari erken yatip erken kalkiyorm onlara kahvalti hazrlamak icin babamin kati kurallari var hic cekilmez pskolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum Rabbime sığındım namazlarımı kılıyorum cokca dua ediyorum ailemin bu durumda bana destek olacagini yanimda olacağını düşünürken ne hale düştüm 3 abim var hiçbirinden destek yok bosanip gelmeme hazmedemiyorlar surekli niye geldn geçinemedin diyorlar .esim bu zamana kadar pisman olup hic yalvarmadi evime geri dönmeyi düşünüyorum esimde tekrar birleşmeyi istiyor tabi alkolü nü kabul edersem o sekilde istiyor bende burda yapamayacağımı biliyorum oyuzden bana bir yol gösterin ne yapmam lazim lütfenn bi fikir verirseniz sevinirim teşekkürler
4 aydır ayrı olduğunuz halde size bir kez yalvarmamıs insana dönmeyin çünkü biliyor ki orda aileniz sizi kabul etmiyor nasıl olsa geleceği yer burası diye düşünüyor
İcki içmesinden mi gittiniz sadece baba evine yani adabıyla içseydi zaten terk etmezdiniz diye düşünüyorum
Biraz zor olacak ama sabredin kimsenin size vurmasına izin vermeyin
Azıcık dik durun bakın nasıl geri adım atacaklar

Cok haklisiniz ailemle konuşacağım ayri ev konusunu
Konustuhunuzda net olun kararli plun pasif olmayin. Yoksa hayir derler. "Cocugun bir odaya kendi duzenine ihtiyaci var. Ben de boyle yapamiyorum ev ev ustunde olmuyor. Sizin de duzeninixi bozduk biz. Orada da mutlu degilim. Hangi bir gun size yuk olacagiz. Belli ki siz de bu durumdan hos degilsiniz. Ben evladimi dusunmek onun icin en iyisini dusunmek zorundayim. Mutsuz huzursuz bir ortamda buyumesini istemiyorum. Onun da bir duzeni olsun. Yarin genc bir kiz olacak
Ayri oda isteyecek. Herkes icin en iyisi herkesin kendi taginda kavruldugu ayri bir duzen. Hakkinizi helal edin. Bana kapinizi actiniz. Ama yaga da yatirsaniz bala da batirsaniz ev ev ustunde olmuyor. Bu nedrnle ben ayri bir duzen kurmak istiyorum" deyin. Yok gidenezdin derlerse siz kocaman insansiniz aslinda cikip gitseniz birsey yapamazlar. Ama bu sekilde kirgin bu evden cikip gitmek istemiyorum gonul rizanizi almak istiyorum deyim.

Esim cok sessiz yumuşak yüzlüdür evimin ihtiyaçlarını giderirdi arkdaş ortami kotu hepsi alkolik esim evde benimle cok ugrasir sinirlendiğim zamanlarda üzerime cok geliyor sürekli herseyi başa kalkıyor bende buna katlanamiyor öfkelenirdim ufak bi tartışmada ailemi arayip sikayet ederdi alkol aldigi zamanlar eve gelir ayri odalarda yatardk ben ona sataşmadigim surece kavga
Sorunun asıl kaynağı alkolse asla dönme sürekli tekrarlanacak bundan sonra daha da çok basına kakacak herşeyi aklı basına gelmiş olsa dön diyecektim ama alkolüme karışma diyor adam alkolle yasam çok zor en güzeli ayrı bir ev ailenden cebinde bir anahtarın olacak ne kadar ailedende olsa devir bu şekilde ne yazikki tatlı komşu olmak en mantıklısı çalışmaya devam et düzenini bozma evini tut

dönmeyin denenmisi denemeyin lutfen. cunku bir sure sinra yine bosanacaksinzi...bende ilk mahkeme actik vazgecip gotmedik iki sene sonra bosandik 😄ayri eve cikma sansinzi varsa cok iyi olur🤗

Ailemle ayri ev konusu hic olmadi babam cok kaddar biri bunu ona söylemeye cesaretim yok buna hicbir zaman izin vermzler
hala babadan izin alıyorsanız siz yetişkin olamamışsınız. yetişkin olmayı beceremeyen biri çocuğuna iyi örnek olmaz. yarın o da ezdirirse kendini? çocuk neyi görürse onu uygular biliyorsunuz. çok pasifsiniz, sizi abi anne baba koca herkes ezer kimse yardım etmez. biraz değişim için çaba gösterin tembel işi geliyor bana biraz sizin gibi pasiflik gösterenler, kurban psikolojisi ile dolu kk forumu. herkeste bir çaresizim serzenişi. üzüldüm açıkçası

Sen daha cok sana ve kizina bakacak birini ariyorsun. Neden calismak istemiyorsunki? Evli olsan bile. Birine muhtac olmak hosuna gidiyorsa mutsuz oldugun bi adam geri dön derim. Ama kimseye muhtac olmamak, calisip cabalamak, kendi gucunle biyere gelmek sana verdigi mutluluk hic biryerde bulamazsin.
Ben bana ve kizima bakacak birini aramıyorum ben zaten çalışıyorum ben burda mutsuz ve ezildigim icin geri dönmeyi düşündüm şimdilik çalışıyorum ilerleyen zamanlarda belki ailem ise gondermeyecekler beni eve hapis edecekler bilmiyorum başıma ne is gelecek gelmiyecek

Konustuhunuzda net olun kararli plun pasif olmayin. Yoksa hayir derler. "Cocugun bir odaya kendi duzenine ihtiyaci var. Ben de boyle yapamiyorum ev ev ustunde olmuyor. Sizin de duzeninixi bozduk biz. Orada da mutlu degilim. Hangi bir gun size yuk olacagiz. Belli ki siz de bu durumdan hos degilsiniz. Ben evladimi dusunmek onun icin en iyisini dusunmek zorundayim. Mutsuz huzursuz bir ortamda buyumesini istemiyorum. Onun da bir duzeni olsun. Yarin genc bir kiz olacak
Ayri oda isteyecek. Herkes icin en iyisi herkesin kendi taginda kavruldugu ayri bir duzen. Hakkinizi helal edin. Bana kapinizi actiniz. Ama yaga da yatirsaniz bala da batirsaniz ev ev ustunde olmuyor. Bu nedrnle ben ayri bir duzen kurmak istiyorum" deyin. Yok gidenezdin derlerse siz kocaman insansiniz aslinda cikip gitseniz birsey yapamazlar. Ama bu sekilde kirgin bu evden cikip gitmek istemiyorum gonul rizanizi almak istiyorum deyim.
Sizi dinleyip dediginizi yapacağım 🙏 tesekkur ederim

sadece iki seçeneğiniz varmış gibi konuşmuşsunuz. adam tamamen düzeliceğini bile söylemiyor içtiğinde ağzıyla içen biri içse haftada bir bile bira içmeye çıkan aileler var kimsenin kimseyle kavga ettiği yok. sizinki iki haftada bir sizinle kavga edicek ille de o içkiyi içicem diyor. ağzımla da içicem diyemiyor. benim bir yakınım yılda bir sülalesiyle bir araya geldiğinde içiyordu onda da ortalığı darmaduman edip herkesi biraraya geldiğine pişman ediyordu. hayır kardeşim ağzıyla içemeyen ömründe bir kez bile içkiyi ağzına almasın. ben içki içen bir partnere sahibim ama böyle hallerine tanık olsam hele de yuvam bin kez bunun yüzünden dağılmışsa tamamen bırakması sözüyle geri dönerdim. zaten yalnız yaşayan bir kadınım ana baba yanına dönmek gibi bir seçeneğe de kendimi mecbur hissetmezdim. kendinize ait bir yuva kurun diğer seçeneğiniz bu

hala babadan izin alıyorsanız siz yetişkin olamamışsınız. yetişkin olmayı beceremeyen biri çocuğuna iyi örnek olmaz. yarın o da ezdirirse kendini? çocuk neyi görürse onu uygular biliyorsunuz. çok pasifsiniz, sizi abi anne baba koca herkes ezer kimse yardım etmez. biraz değişim için çaba gösterin tembel işi geliyor bana biraz sizin gibi pasiflik gösterenler, kurban psikolojisi ile dolu kk forumu. herkeste bir çaresizim serzenişi. üzüldüm açıkçası
Siz benim cocuklugumn nasıl geçtiğini bilemezsiniz böyle biri olmayi kimse istemez ben ailemden hicbir sevgi görmedim hep şiddet icin de büyüdüm 6 yasinda gözlerimin önünde hala bugünkü gibi hatırlıyorum babam annemi kemerle dövdüğünü unutamıyorum kimse kimsenin ne yaşadığını sorgulayamaz ben burda esimle olan sorunumu paylastim siz se beni sorguluyorsunuz !!!!

Profesyonel yardim almayi kabul etmiyorsa asla geri dönmeyi kabul etmeyin. Cünkü ayni devam edecek sonrada "kimse sana zorla gel demedi" olacak. Cocugunuza bu gitgelleri de yasatmayin. Saglam adimlar atin..kendinize ve kiziniza bir hayat kurun derim ben

Esim cok sessiz yumuşak yüzlüdür evimin ihtiyaçlarını giderirdi arkdaş ortami kotu hepsi alkolik esim evde benimle cok ugrasir sinirlendiğim zamanlarda üzerime cok geliyor sürekli herseyi başa kalkıyor bende buna katlanamiyor öfkelenirdim ufak bi tartışmada ailemi arayip sikayet ederdi alkol aldigi zamanlar eve gelir ayri odalarda yatardk ben ona sataşmadigim surece kavga cikmazdi
Taşınmayı düşünmelisiniz.eşinizin arkadaşlarından uzaklaşırsa daha iyi olabilir

Özet
Babam mı kocam mı
Cevap kocan kesinlikle değil.

Bence ailene azıcık sabret. Sonra evini ayırırsın.

Siz benim cocuklugumn nasıl geçtiğini bilemezsiniz böyle biri olmayi kimse istemez ben ailemden hicbir sevgi görmedim hep şiddet icin de büyüdüm 6 yasinda gözlerimin önünde hala bugünkü gibi hatırlıyorum babam annemi kemerle dövdüğünü unutamıyorum kimse kimsenin ne yaşadığını sorgulayamaz ben burda esimle olan sorunumu paylastim siz se beni sorguluyorsunuz

işte tam olarak dediğim şey bu. kurban psikolojisi. annemi affedemiyorum başlığında yazdığım bir kaç mesaj var okursanız iyi olur. bende kurbanım yani. bu yüzden çaresizim diyenleri görünce hırslanıyorum. ben başardıysam onlarda başarır neden pasifler diye algılamakta zorluk yaşıyorum. mizaç mı yaradılış mı bilemedim. mesajımı yargılamak olarak gördüyseniz siz kolay olan yolu yani kurbanım diyerek kendinizi rahatlatmayı başkasını suçlu ilan edip pasif olmayı tercih ediyorsunuz demektir. çocuğunuzun da yarın burada böyle konular açmasını istemiyorsanız, dünden beri birkaç kişiye yazdım size de yazacağım. değişime iyileşmeye gönüllü iseniz hayatınızın geri kalanını mutlu geçirmek istiyorsanız1- iyi bir yerde aile dizimi yaptırın 2- terapi alın (şema terapi uygulayan psıkolog varsa ben faydasını gördüm) 3- tuna tüner youtube videolarını izleyin bir pencere açar size. 4- affetmek ne demektir nasıl affedilir geçmişin yüklerinden nasıl kurtulunur yöntemler var çok araştırın. evde tıkıldım burda kk ya sardım ben de amacım yardımcı olmak.

esimin alkol sorunu var 10 15 gune bir icmek istediğini buna ses cikarmazsan birleselim zamanla birakacam dedi .
Gerçekten bırakmak istese bırakırdı bu süreçte.Zamanla bırakıcam sözü oyalamak için sadece.
Aileniz aile değil,eşinize dönseniz bu sefer bir daha ayrılmak isteseniz şimdiki durumunuzdan daha kötü davranır aileniz.
Zor bir karar

Evime bakiyor kirami ödüyor ihtiyacımizi gideriyor ama 50 100 tl verip hesap soran biri icince bana satasmiyor satasirsa kavga cikacagini bildiği icin sessiz kaliyor
Eşinize dönerseniz çalışmaya devam edecek misiniz?

X