Eski esimle tekrar barismalimiyim??

Tedavi olmadan bırakamaz.Tedavi şartı sunun

Eğer eşiniz size şiddet uygulamiyorsa benim tavsiyem de evinize dönmeniz ve çalışmaya devam etmeniz yönünde. Ama bu süreçte sanki yarın tekrar ayrilacakmışsınız gibi kesinlikle birikim yapin. Bu arada çocuğunuz da biraz büyür. Kendi ayaklarınızın üstünde duracaginiza kanaat getirdiğinizde de baba evine dönmeden ayrılın. Hatta evi siz terk etmeyin. Eşiniz ayrılsın evden. Böylece eşya, ev arama vs. derdi de olmadan bosanirsiniz. Zaten evladını biraz olsun düşünen baba evi ben alacağım diye tutturmaz. Siz her şeyden önce annesiniz. Baba evine karsi bu kadar pasif olmayın artık. Ezdirmeyin kendinizi. İzin almayın onlardan. Sadece kararınızı bildirin.

10 15 günde bir içmekle alkolik olunmaz ki. Bence sizde ev içindeki kavgaları dışarı yansitmayacaksan barışalım diye şart koşun

Alkolu hayatından bu vesileyle tamamen çıkartabilirsiniz.
Bence şart koşun.
Sonuçta o tek başına içiyor gibi görünsede sizi hem maddi hem manevi anlamda sıkıntıya sokuyor.

Onuda düşündüm olmz diyor kabul etmiyor
Eşiniz taşınmayı kabul etmiyor, tedaviyi kabul etmiyor, anladığım kadarıyla 4 aydır dönmeniz için de fazla çaba da sarfetmemiş. Yani döndüğünüzde aynı şeyleri yaşamanız muhtemel. Eğer dönecekseniz de bu şartları kabul etmesi ve temız bir sayfa açmayı düşünmesi gerekiyor

Eşiniz neye karşı pasif sessiz ne bekliyorsunuz ondan nedne çok kavga ettiğinizi ben anlayamadım konudan çok fazla.

Alkol alması sorun diyorsunuz. Ama alkol alınca size bir zararı yok. Kendi halinde içen bir insansa neden bu kadar problem ettiniz. Alkol alan biriyle birlikte olmak istememe fikrinizi anlıyorum. Ama şu an hiçbir sorun yoksa kavga çıkaracak bir mevzu değil. Bir kere kabullenip evlenmişsiniz.

Sizin ne gibi hatalarınız var sizce?

Acaba eşinize birlikte evlilik danışmanına gitmeyi mi önerseniz?

Nasıl iş bu ya eşinle mutsuz ol baba evine dön. Başkasının kızıymış gibi muamele gör. Sırf bu yüzden boşanamayan binlerce kadın vardır kötünün iyisi deyip katlanan. Yazık günah gerçekten.

Ben ona göre sinirli biriymisim aslinda sinirli değilim biraz yapı meselesi duruşum sert gibi görünüyor aslinda cok güleryüzlü şen şakrak biriyim onun sorumsuz davranışlari vurdumduymazlığı beni haliyle kızdırıyor o buju sinirliolarak algılıyor

Tesekkur ederim yardımınız icin

Şöyle olabilir mi, boşanın ve ailelere söylemeyin. Sonra eşinizle aynı evde yaşamaya devam edin. Çalışmaya da devam edin, öfkenizi kontrol etmeye çalışın, gerekirse çift terapisi alın, eşiniz de alkolle ve diğer şeylerle ilgili söz versin, bir süre deneyin bakalım nasıl gidecek. İyiye gitmezse ayrılırsınız kendi evinize çıkarsınız. İyiyie giderse de bir süre devam eder, güzel olduğundan emin olunca tekrar nikah kıyarsınız.

Bizim suan boşanma işi hala devam ediyor dosya karara cikti sadece tebligat almadik .benim evim baska sehirde ayni duzenim devam ediyor suan evde esim kaliyor bende baba evindeyim burda yeni ise girdim hastanede çalışıyorum evime geri donersem burdaki isi birakip ordan baska is bulacam artik dediginiz gibi birsüre esimle yaşayıp gidişata bakarim iyiye giderse esimle tekrar bi nikah yaparz kotuye giderse esimle ayrilip esimi evden gönderip ben ayni duzende devam ederim diye düşünüyorum

Alkol içince size bir zararı dokunuyormu önemli olan bu...mesela benim eşim içince melek gibi olur eskiden sık içerdi şimdi sadece yaz tatillerinde içiyor ..otel yada kampta...
Eşiniz den şiddet görmüyorsanız normalde aranız iyise evinin sorumluluğunu alıyorsa boşverin içkisine karışmayın zamanla azaltır nasılsa sağlık açısından illaki bırakmak zorunda kalır...bence ailenizin yanından iyidir 10 kişiyle uğraşacağınıza tek eşinizle uğraşırsınız

Eşiniz her gün mü içiyor? Sosyal içici mi?
içmediği zaman yokluğunu arıyorsa bağımlı. kişi fiziki ve psikolojik sağlığına zarar verecek şekilde aşırı tutkun ise, sinir gerginliğini yok etmek için içme ihtiyacı duyarsa alkoliktir.
Sorumluluklarını yerine getiriyor ise yeniden birleşebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…