Eski ev sahibini evden çıkartmak

mutlucicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2019
1.164
1.909
30
Herkese selamlar,

Yaklaşık 1 ay önce bir ev satın aldık anneme ve ben sürece destek olmak için TR yanına geldim. Satın alma işlerini vs ben yürüttüm. Yeni eşyalarını falan aldık derken sarın aldığımız evin sahibinin kızı evden 2 hafta iiinde en geç çıkacağını söylemesine rağmen hala evi boşaltmadı. En son hala ev bakıyorum istediğim gibi bir ev bulamadım, çıkamam vs dediği için emlakçıyla görüştüm o da halledeceğini 29 una kadar çıkaracağını söyledi. Çünkü emlakçının yanında hemen boşaltacakşarını söylediler ve emlakçı aile dostları (büyük bir emlak
ofisinden satın aldık bu arada) Bugün ayın 28’i. Aradaki emlakçıyı aradım, biraz bekletiyorum arayacağım seni dedi ve kapattık. Anlamadığım kadarıyla hala kız evden çıkmadı boşaltmaya çalışıyor. Çünkü evi satın aldığım kadın emlakçının aile dostuymuş kızı savsaklayınca mecbur emlakçıya gittim, o da annesiyle konuyu çözeceğini söyledi. Ama ayın 28 i ben ikeada sipariş vermek için hala haber bekliyorum ve inanılmaz sinirliyim. Çünkü ben o da zorda kalmasın diye Max. Sürede bekledim, sürekli bütün iyi niyetimle yazdım. Yüzyüze görüşelim dedim bana sevgilim gibi mesaj atıp görüldü atmaya falan başladı. Bu süreçte kızla perde ölçüsü alacağım va diye konuşup eve girmiştim; bütün gün evde oturmuş bir koli toplamamıştı sağolsun.

avukat yakın arkadaşlarım var, ihtar çekip savcılığa başvuracaklarını ve dava açıp süre için kira isteyebileceklerini ilettiler tabikide ama ben olay o noktaya gelmesin diye inatla çözmeye çalışıyorum çünkü amacım annemi keyifli bir şekilde eve yerleştirmek. Annem eski evini satmadığı içinde acil çıkması gerekmiyor ama ben bütün evi topladım, her şeyi kolide. Bize 27 sinde çıkacaklarınj söylelişlerdi. Süre yaklaştıkça baktım çıkmıyor ben emlakçıyı araya soktum haklı olduğumu 29 una kadar çözeceğini söyledi bana.

Şimdi ben ne yapayım hanımlar? Emlakçı çözüyorum abicim arayacağım diyip kapattı. Çözeceğini söylediği tarih yarın. Yani bu çözülür mü, benzerini Yaşayan oldu mu içinizde. İkeada oturmuş bekliyorum şaka gibi. Şeytan ver siparişi diyor ama içimde ya çıkarmazsa şüphesi var. Hadi kadın beni oyaladı desem, emlakçı dediğim gibi büyük bir emlak ofisi ve benim de iyi bir avukat arkadaş grubum olduğunu biliyor, (ben yurtdıışındayekn ilk görmeye arkadaşlarım anneme eşlik etmişti.) beni oyalamıyordur çözmeye çalışıyordur değil mi? Başına daha önce böyle bir şey gelen var mı Allah aşkınıza 🥺

avukatın dediği yolu takip etmek için talimat verin ve iletişimi avukatla sürdürün. süreci avukatla sürdürmediği için bir türlü evine yerleşemeyen birçok insan var

Yarın zaten çözülmezse avukatımız arayacak artık karşı tarafı. Avukatım da halledebilirsek zaman verelim dediği için bekliyoruz. Hukuki yollarsa uzun sürdüğü için.

Avukatınızla halledin işinizi derim. Emlakçı sizi besbelli oyalıyor

Ya inanın bunu anlamadım bende pek. Ben o kadar büyük bir isim altında iş yapan emlakçı olsam birinin evi için bi riski almazdım çünkü. Tanınmış insanlar sonuçta olduğumuz bölgede. Umarım oyalamıyordur çünkü bana 29 u için taşınma şirketini iptal ettirme ben çözeceğim dedi bende iptal ettirmedim dedim ama kaydırdım tabiki de risk alan bir yapım olmadığı için.

Oh ya evin parasını al hem de oturmaya devam et dolandırmış gibi görünüyor açıkçası

😂 öyle demesek mi kız üzülüyorda. 😂 çıkaracağız illaki sattığımızdan günden itibarinde kira alabiliyoruz. Hukuksal olarak sıkıntı yok. Ama mesela bugün veya yarın boşaltması. Haber beklerken ruhum daraldı

Bence hemen arkadaşlarınız ile yolunuza devam edin el birliği ile sizi oyalıyorlar çünkü. oturduğu günlerin de kirasını ödesin bu ne saçma şey satmasaydı o zaman olur mu öyle şey

Evet evet inanılmaz bir durum. Maddi olarak iyi durumdalar bu arada kadın kızı evinde oturuyor biraz çalışıp hayata atılsın diye evi satmak istemiş kızın olmadığı bir zaman bize söylemişlerdi. Sorumluluk sahibi olmayan kızını ben çekiyorum inanılmaz kızla aynı yaştayım bi de

emlakçıyla en son ne zaman konuştun ?
ben çözeceğim diye sana bilgi verdiği tarihi soruyorum yani
eğer birkaç gün önce falansa bence bugün emlakçıyı arayıp durum nedir diye sorabilirsin
çünkü yarın ayın 29u yani
ayrıca neden kendisi mesajlara dönüş yapmıyor çekinecek bişeyi olmayan insan dönüş yapar
eğer emlakçı bugün de hala bu durumu çözmediyse hemen hukuki süreci devreye sokman lazım
emlakçı ve o kızla ya da muhatabın kimse onunla da avukatın görüşür
emlakçı da arıcam deyip aramamış
birkaç gün önceki bi konuşmadır bu diye tahmin ediyorum
ben olsam haber beklemek yerine direkt ararım emlakçıyı

😂 öyle demesek mi kız üzülüyorda. 😂 çıkaracağız illaki sattığımızdan günden itibarinde kira alabiliyoruz. Hukuksal olarak sıkıntı yok. Ama mesela bugün veya yarın boşaltması. Haber beklerken ruhum daraldı
Evi aldığınızda 30 gün içinde ihtarname çekmeniz gerek,oturum amaçlı o ihtar çekildikten sonra kiracıya 6 ay süre verilir eğer 6 ayda çıkmazsa tahliye davası açılıyor.

Emlakçıya güvenecek kadar iyi niyetlisiniz.
Asla Emlakçıya güvenmeyin.

Avukat ile çözün. Başka çözemezsiniz.

Benim akrabam bu sorunu yaşadı.
Ev sahibi içinde iken ev almak ve eski ev sahibini kiracı olarak oturtmak tam bi ne desem boş olur….

Akrabam evi sattı kadın çıkmadı evden, kavga ediyor. Gitmiş belediyeden evin satıldığını aklınca onaylamış, kan kustura kustura çıkmış.

İş güç bozulduğu için çoğu satıyor, çevrelerine söylemiyorlar. Hatta kiracı olduklarını kesinlikle söylemiyorlar.
Değişikler…

İhtar çekmek için belli bir süre olabilir ve emlakçı o süreyi geçirmek için sizi oyalıyor olabilir gibi geldi bana. İçinde kiracı varsa ona ihtar süresi 1 ay ama satan ev sahibi oturuyorsa süreç nasıl bilmiyorum.

Birde kira almışsınız nerdeyse adamla sozlesme yapmis gibi olacaksiniz 30 gün dolmadan acil ihtar çekin
İnş tebliğ tarihinden 30 gün değildir.

emlakçıyla en son ne zaman konuştun ?
ben çözeceğim diye sana bilgi verdiği tarihi soruyorum yani
eğer birkaç gün önce falansa bence bugün emlakçıyı arayıp durum nedir diye sorabilirsin
çünkü yarın ayın 29u yani
ayrıca neden kendisi mesajlara dönüş yapmıyor çekinecek bişeyi olmayan insan dönüş yapar
eğer emlakçı bugün de hala bu durumu çözmediyse hemen hukuki süreci devreye sokman lazım
emlakçı ve o kızla ya da muhatabın kimse onunla da avukatın görüşür
emlakçı da arıcam deyip aramamış
birkaç gün önceki bi konuşmadır bu diye tahmin ediyorum
ben olsam haber beklemek yerine direkt ararım emlakçıyı
Yok yok emlakçıyla en son yarım saat önce konuştum tabiki de. Her gün aradım zaten emlakçıyla konuştuk. Yarın bana anahtarların verilmesi gerekiyordu hala bekliyorum işte hallettik anahtarı vereceğiz demesini.

İhtar çekmek için belli bir süre olabilir ve emlakçı o süreyi geçirmek için sizi oyalıyor olabilir gibi geldi bana. İçinde kiracı varsa ona ihtar süresi 1 ay ama satan ev sahibi oturuyorsa süreç nasıl bilmiyorum.
Ev sahibi varsa bir süreci yok ya maalesef. İhtar savılcılık ve dava

X