Eski ev sahibini evden çıkartmak

Annemin başına benzer birşey geldi.Tanıdık birinden satın aldık diye noterden taahhüt almadık.Adam annemi iki ay oyaladı .Noterden ihtar çektik onda da sallamadı.En son ne zaman ev bulursam o zaman çıkarım deyince annemde şalterler attı.Adam bu arada bulunduğumuz yerde çok bilinen bir esnaf.En son kendi camiasından büyük bir abisi ile konuşuldu olay ona aksettirilince adam ertesi gün evi temizletip paşa paşa çıktı.Yani ne gerek vardı böyle birşeye ama yapılacak yasal birşey de kalmamıştı.Kapıyı çilingirle açıp girsek biz suçlu olacaktık haneye tecavüzden.Klasik Türkiye gerçeğinde yasal yollarla yapamadığımızı hatırlı abilerle çözmek gerekti ne yazık ki 😕😕😕

Artık ev sahibi siz degil misiniz ay ben sinirlendim burda

İnanın insanlardan iğrendim

Kira sözleşmesi yapamayız benim kiracım değil. Normal piyasa kirasından rayiç üzerinden bir para alınabilir bizde almıyoruz çünkü bunu kabul etmiyoruz dava açılırsa alınıyor o para
Hakimim ben. Hanımefendinin yazdığına cevap verdim. Kira hukukunu iyi bilirim .

Ya inanın bunu anlamadım bende pek. Ben o kadar büyük bir isim altında iş yapan emlakçı olsam birinin evi için bi riski almazdım çünkü. Tanınmış insanlar sonuçta olduğumuz bölgede. Umarım oyalamıyordur çünkü bana 29 u için taşınma şirketini iptal ettirme ben çözeceğim dedi bende iptal ettirmedim dedim ama kaydırdım tabiki de risk alan bir yapım olmadığı için.
Emlakciyi bağlayan birbsey yok ki, onun görevi evi satmak çıkma cikmama durumuna müdahalede bulunamaz, siz avukatla devam edin. Buna benzer bir süreç yaşadık oyalasalar da citktirlar

Çok can sıkıcı bir süreç, bizde kiracılı değil ev sahibinden almıştık bir haftada bosaltacagini söylemişti baya geciktirmisti. O süreçte çok zorlanmıştik

Bizimde kendi evimizdeyiz ama topladık evi. Ve ben taşınma için türkiyedeyim. Bakalım avukatımızın tahliye etmesini bekliyoruz

X