Eski ilişki ile iletişimi sürdürmek

Dedim ayrıldım, 8 ay oldu 😬
Ama bana 2 hafta falan önce yazdı. Fanatik olduğu takımın maçlarını geçen yıl hep beraber izlemiştik - hoş ben folbolu hiç sevmem ama sadece onu öyle heyecanlı görmek komik oluyordu, bide mutlu görmek güzeldi- o da totem yapmış eğer benle izlerse takımının kazanacağını düşünüyordu. Hakikaten tesadüften o takım hep kazandı geçen yıl. Her ne ise... Mesaj atmış 'Selam Aurora.. Bugün maç var ve benim uğur böceğim olmadan onu izlemek biraz garip.. Biliyorsun seninle hala görüşmeye devam etmek istiyorum..' yazmış.. Benimde çok duygusal günümdü. 'o zaman sonra yine görüşürüz' falan dedim. İki kez görüştük. Ama adam aynı adam, soğuk adam, adım atamayan, konuşamayan adam. 5 gün sonra tekrar kestim görüşmeyi ve konuşmayı

ben eski sevgilileri ile ille de kanlı bıçaklı ayrılan biri değilim ama exlerimle ayrıldıktan sonra bi bağım kalmaz. kopuyorum yani elimde değil. arkadaş kalarak ayrılma olayı tamamen lafta yani benim için. adı arkadaş güya o exin ama ben onun hayatını bilmem, o da benim hayatımı bilmez falan. öyledir yani. öyle sık sık görüşmelerim de olmaz. sadece kısa süre flört ettiğim biriyle sonradan çok iyi iki dost olduk bi tek onunla arada sırada buluşur, içmeye falan gideriz. çok da güzel zaman geçiriyorum onunla dost olarak. zaten aramızda yaşanan flört de gayet kısa, yoğunluk içermeyen, derin duyguların yer almadığı bişeydi. şimdilerde ise bir süre önce ayrıldığım exim yazmaya başladı. ayrıldıktan sonra da bişeyleri bahane edip 2 kez yazmıştı. sohbeti uzatmamıştık ama en son rüyamda gördüm bahanesiyle yazıp bir de telefonda konuşmak isteyince hayır demedim ve uzun uzun sohbet ettik telefonda. üstelik bana epey de yanlış yapan bir insan bu. dün akşam da abuk bir bahane ile bana yazdı ama aldığı cevaptan memnun olmadı herhalde ki yazmayı kesti :KK70: geçiyordum uğrayacaktım bilmem ne dedi ben de evde olmadığımı söyledim, geç bir saatti. başka zaman görüşebileceğimi söyledim tatlı bir dille. ama cevapsız kaldı ne hikmetse, halbuki seni geçerken göreyim niyetine giren oydu. arkadaş kalınabilmesi için sahiden hislerin bitmesi lazım bence ki taraflar tribe girmesin. benim hayatımda olan bişey için veya yeni sevgili ihtimalim için tribe girip bana cevap yazmıyorsa ben onun altında başka şey ararım. daha müsait zamanda görüşürüz umarım diye kibar bir mesaja cevapsız kalmasını mantıklı bir biçimde açıklayamıyorum. en azından arkadaşça bir sebebi yok bu tavrın bence. üstelik geçen günkü konuşmada yolun düşerse uğra diyen biri.

Şimdi bunlar yabancı olduğu için birşey diyemicem.
Ama Türk olsa kesin seni kandırıyor kızla devam ediyor ilişkisine derdim.
Ama yabancılar bu konularda rahat yani.
Benim bir arkadaşım var eski sevgilisi Facebook ta fotoları var kızın uzun bir ilişkisi var şu an yıllardır süren.
Ama o fotolar var .
Yani onlar benim anılarım der mesela neden kaldırayım.
Yani bakış açısı farklı insanların.
Ben mesela tutmam.arkadaşta kalmam ayrılınca bitiririm herseyi silerim .
O kişiye duygum nötrleşse bile zamanla onu hayatımda tutmam gerek duymam yani ne bilim ne gereği var ki .
Ama herkes benim gibi değil tabi

ben eski sevgilileri ile ille de kanlı bıçaklı ayrılan biri değilim ama exlerimle ayrıldıktan sonra bi bağım kalmaz. kopuyorum yani elimde değil. arkadaş kalarak ayrılma olayı tamamen lafta yani benim için. adı arkadaş güya o exin ama ben onun hayatını bilmem, o da benim hayatımı bilmez falan. öyledir yani. öyle sık sık görüşmelerim de olmaz. sadece kısa süre flört ettiğim biriyle sonradan çok iyi iki dost olduk bi tek onunla arada sırada buluşur, içmeye falan gideriz. çok da güzel zaman geçiriyorum onunla dost olarak. zaten aramızda yaşanan flört de gayet kısa, yoğunluk içermeyen, derin duyguların yer almadığı bişeydi. şimdilerde ise bir süre önce ayrıldığım exim yazmaya başladı. ayrıldıktan sonra da bişeyleri bahane edip 2 kez yazmıştı. sohbeti uzatmamıştık ama en son rüyamda gördüm bahanesiyle yazıp bir de telefonda konuşmak isteyince hayır demedim ve uzun uzun sohbet ettik telefonda. üstelik bana epey de yanlış yapan bir insan bu. dün akşam da abuk bir bahane ile bana yazdı ama aldığı cevaptan memnun olmadı herhalde ki yazmayı kesti :KK70: geçiyordum uğrayacaktım bilmem ne dedi ben de evde olmadığımı söyledim, geç bir saatti. başka zaman görüşebileceğimi söyledim tatlı bir dille. ama cevapsız kaldı ne hikmetse, halbuki seni geçerken göreyim niyetine giren oydu. arkadaş kalınabilmesi için sahiden hislerin bitmesi lazım bence ki taraflar tribe girmesin. benim hayatımda olan bişey için veya yeni sevgili ihtimalim için tribe girip bana cevap yazmıyorsa ben onun altında başka şey ararım. daha müsait zamanda görüşürüz umarım diye kibar bir mesaja cevapsız kalmasını mantıklı bir biçimde açıklayamıyorum. en azından arkadaşça bir sebebi yok bu tavrın bence. üstelik geçen günkü konuşmada yolun düşerse uğra diyen biri.
Oda ne kastırdu arkadas.
Bırakmıyor peşini 🤣🤣

Ayyy resmen benim durumum.
Benim erkek arkadaşımın da benden önce 5 yıllık bir sevgilisi olmuş, ailelerin de tanışıp kaynaştığı bir ilişkiymiş.
Ben onun hayatına ayrılıktan 4 ay sonra girdim ve kızın profilinde hala erkek arkadaşımla fotoğrafları vardı, erkek arkadaşımın profilinde kızın yorumları duruyordu, aile üyeleri ile takipleşmeler devam ediyordu vs.
Ben en baştan tepkimi koydum açıkça söyledim. Erkek arkadaşım da profilindeki yorumları kaldırdı fakat takipleşmeye devam ettiler tabii ki. Birkaç kez yem atarak “takipten çıkar demeyi kendime yediremiyorum ama..” minvalinde cümleler kurdumsa da yemedi. :)
Hala takipleşiyorlar ve yapabileceğim bir şey yok açıkçası. Sonuçta biriyle ayrıldık diye diye o insan ve o insan vasıtasıyla tanıştığımız kişiler hayatımızdan puffff diye uçup gitmiyor. O yüzden ailelerin, arkadaşların takipleşmeye devam etmesi normal.
Bence kabullenmeye bakın. Ben şöyle kabullendirdim kendimi, sonuçta erkek arkadaşım benimle fotoğraf atıyor, o kız da fotoğrafı görüyor. Hala takip ediyorsa kendi bileceği iş…
Bence size olan saygısından dolayı kendisinin yapması lazımdı sizin değil.
Fazla güvenmeyin bu adama foto atıyor falan diye benden söylemesi.
Bazıları çıktığı her kızla foto atıyor.
4 aylık bir adama bu kadar güven fazla

Ben bugüne kadar hiçbir eski ilişkimle iletişimime devam etmedim. Zaten bittiyse, iki taraftan biri yamuk yapmıştır, ve bittigi gün numarası, instagramı, fotoları, hediyeleri, her ne ise aynı gün gider bende.. Ve aradan zaman geçip içim soğuyup, nötr hala gelmiş olsa bile, öylesine iletişimde kurmam, hem gereksiz bulurum hemde o an hayatımda ki yeni kişiyi huylandırmak istemem..

Neyse benim 8 aydır bir ilişkim var. Biraz yavaş gidiyoruz daha doğrusu; hemen hemen haftanın yarısını beraber geçirmemize rağmen, official olarak bu benim ciddi ilişkim diye birbirimizi tanıttığımız olmadı (gerçi öyle bir ortamda olmadı ama) ve sosyal medyada beraber foto paylaşmadık hiç vs..

Onun benden önce 6 yıllık uzun bir ilişkisi olmuş. 2019un sonunda ayrılmışlar. öncesinde beraber yaşıyorlarmış. Ama 6 yıldan daha uzun süredir tanışıklıkları var, arkadaşlarmış. Yani 10 yıl boyunca bir şekilde hayatında var olmuş bir kız..
Sorun şu ki, sosyal medyada hala takipleşiyorlar, ve birbirlerinin, anne baba nine kardeş falan filanı da takip etmeye devam ediyorlar.. 3-4 ay önce bir ara kız profilini herkese açık yaptı ve kızın profilinde beraber oldukları fotoların hala durduğunu gördüm.. Biz de o zamanlar çok sıkı fıkı değildik erkek arkadaşımla, arkadaş ile flört arası bişeydik. Ama yinede rahatsız oldum..

-Ve benimkine dedim ki ' sosyal medyandan anladığım üzere, bi sevgilin olabileceğini düşünüyorum ve bu beni çok rahatsız ediyor. Zaten çok görüşmüyoruz ama tamamen görüşmesek daha iyi olur. Umarım bana saygı duyarsın bu konuda ve iletişim kurmaya çalışmazsın' dedim..
- O da ' Bi kız arkadaşım olsa bu çok açık olurdu, bunu sana ne düşündürdü bilmiyorum, sosyal medyamda ne var? Neyse seni rahatsız ettiğim için üzgünüm bunu istemezdim. Seninle görüşmeye devam etmek istiyorum ama tabiki saygı da duyuyorum. Lütfen istediğinde bana yaz' dedi. Bende 'teşekkürler' dedim. Orda kesmiştim.

Aradan 1 ay geçti bana mesaj attı 'Sen ...'da mısın? Sanırım seni gördüm ve selam vermek istedim' yazmış. Bende evdeydim. Evdeyim dedim. Sonra ' Seni rahatsız etmemek için üstüne gelmek istemedim bir önceki konuşmamızda ama bir yanlış anlaşılma olabilir, benim bir kız arkadaşım yok, son kız arkadaşımla 2 yıl önce ayrıldık bunu sana söylemiştim, bi görüşebilir miyiz?' dedi. Neyse görüştük, benden hoşlandığını, beni özlediğini ve hayatında birinin uzun zamandır olmadığını falan söyledi. O günden sonra daha sıkı fıkı olmaya başladık. Tüm vaktimizi neredeyse beraber geçiriyoruz. Keyiflide..
Ama hala kız ve ailesi ile takipleşmesi, beğeniler falan normal mi yav? Daha bir ay önce koyduğu bir fotografa kızın annesi, kalpler falanla yorum atmış, Allah seni korusun oğlum, falan demiş.

Yani aslında ondan çok hoşlanıyorum ve bence iyi bir uyumumuz var. Şu an bi de kısıtlama talebinde bulunabileceğim bir ilişki aşamasında değiliz. Ama çok rahatsız oluyorum gerçekten. Ama söyleyemiyorum. Bi de ben söylemeden kopmalarını tercih ederdim zaten. Bilmiyorum. Sizce hala ara ara konuşuyo olma ihtimalleri ne? 2 yıl ilişkiye ara vermek için uzun bir süre temenni ayrıldıklarını umuyorum. Biliyosunuz bazen ayrıl barış ilişkiler oluyo. Öyle bi ayrılık süresindeler mi acaba.. ben aradaki kız olmak istemiyorum.. Kafamda deli sorular.
Ne yapmalıyım bana bi yol gösterin.

Bu arada belki bazı konuşmalar garip gelebilir, erkek arkadaşım yabancı uyruklu.
bacim ne yapman gerektigini soyleyeyim: acilen topukla.

Şimdi bunlar yabancı olduğu için birşey diyemicem.
Ama Türk olsa kesin seni kandırıyor kızla devam ediyor ilişkisine derdim.
Ama yabancılar bu konularda rahat yani.
Benim bir arkadaşım var eski sevgilisi Facebook ta fotoları var kızın uzun bir ilişkisi var şu an yıllardır süren.
Ama o fotolar var .
Yani onlar benim anılarım der mesela neden kaldırayım.
Yani bakış açısı farklı insanların.
Ben mesela tutmam.arkadaşta kalmam ayrılınca bitiririm herseyi silerim .
O kişiye duygum nötrleşse bile zamanla onu hayatımda tutmam gerek duymam yani ne bilim ne gereği var ki .
Ama herkes benim gibi değil tabi
Evet yabancılar cidden rahat bu konuda 🤦‍♀️.. Bu kişiden sonraki flörtümde yabancıydı (konu 2 yıllık bu arada dikkat ederseniz).. Ondada eski sevgilinin fotoları vardı insta profilinde ama neyse artık bunu yutabilirim alışmalıyım diye düşündüm. Çünkü biz +30 yaşındayız tabi herkesin geçimişi var ve de silmiyorlar, kabul etmek zorunda hissettim kendimi artık. Neyse biz flört ettik, bitirdik, bu da yeni birini bulmuş, sonradan stalkladığımda gördüm. Yeni kızında fotolarını paylaşmış. Ama iki sayfa öncesinde de eski sevgilinin fotoları var. Yeni kız hakkında 'yazııık 😢' diye geçirdim içimden.
Hala normal gelmiyor yani bana. Allahtan o kızın yerinde değilim, kimbilir kaç kişi benim arkamdan 'yazııık' diyecekti.

Bence size olan saygısından dolayı kendisinin yapması lazımdı sizin değil.
Fazla güvenmeyin bu adama foto atıyor falan diye benden söylemesi.
Bazıları çıktığı her kızla foto atıyor.
4 aylık bir adama bu kadar güven fazla

3. Senemize girdik, o kızın yeni sevgilisi var, hala takipleşiyorlar ve umrumda bile değil :d

X