Eski nişanlımın şans oyunları oynaması konusunda ne yapmalıyım

5 yıllık ilişkimiz oldu 3 senesi uzak geçti kendisi ciddi birisi ve sevgisini fazla belli edemeyen yerine göre komik bir kişiliğe sahip çok güzel zamanlarımızda oldu ama mesleği gereği agresif ve ilgisiz tavırları oluştu . Mesleği yüzünden uzağa gitti ve gittiği zaman ki tavırlarıyla döndüğünün hiç ilgisi yoktu o an hayal kırıklıgına uğradım . Daha sonra nişanlandık ve bi süre sonrada ayrılık kararı aldık . Biz nişanlıyken şans oyunları oynamaya baslamıs daha iyi bir geleceğimiz olsun diye yapmış oldugunu söyledi ve alkol de uzun süredir kullanıyor . Oynadıkça oynadı ve 200 bin tl lik bir borca kadar gitti bu iş biz bu süreçte ayrıydık ama ne o nede ben birisiyle oldum . Şuanda benden evlilik kararı almamı istiyor 2 ay bi süreye kadar amaç borçları ödenecek ve bana ilgi gösterip sevgisini belli edeceğini söylüyor. Mutlu olacagımız konusunda vaatte bulunuyor . Sevgisinden yana eminim aldatma tarzı şeyler yapıcak biri değil , ama mantıgımı da dinlemek zorundayım Ama şimdi bu borclar önümüzde dert oldu hem bende bı daha buna devam edermı evlenınce diyede düşünmeden edemıyorum. Bu konuda ne yapmalıyım yorumlarınızı bekliyorum
Güvenmeyin , devam edicektir hayatınızla da şans oyunu oynamasın bırakın gitsin . Ömrünüz onun borçlarını ödemekle geçer yoksa.

Mesleği gereği ciddi demişsin ordan yola çıkarak söylüyorum polis falanda alkol ve kumar bağımlılığı başına iş açabilir artarsa mesleğinden bile olabilir.

Kumar olayını sanırım yeni öğrendiniz bundan önce ayrıldığınızda ne sebeple ayrılmıştınız
aşırı bencil tavırları yüzünden ayrılmıştık , nişan attıktan hemen sonra öğrendım o dönemde barısmaya yönelik konuşmuştuk aramızda gercek bi sevgi var buna emınım kandırma vs asla yapmayacak biri ama bu şans oyunları benim kafamda soru işaretleri oluşturan

aşırı bencil tavırları yüzünden ayrılmıştık , nişan attıktan hemen sonra öğrendım o dönemde barısmaya yönelik konuşmuştuk aramızda gercek bi sevgi var buna emınım kandırma vs asla yapmayacak biri ama bu şans oyunları benim kafamda soru işaretleri oluşturan
Kaybettiği para çok büyük o yüzden şuan bi karar vermeyin bence eğer gerçekten istiyorsanız önce borçlarını bitirmesi gerektiğini söyleyin ve bu süreçte de gözlemleyin.
Tabi yine de en doğrusu ayrılmaktır bence

Siz nişanlıyken kumar oynanıp 200 binlik borç yapan birine, hangi konuda nasıl güvenebilirsiniz?
Bu insanların diğer adı yalandır.
O kadar farkında değilsiniz durumun ciddiyetinin.
Şans oyunu deyince masum geliyor herhalde size.

Siz bugün hayır evlenmeyeceğim deyin yarın başka biriyle evlenecektir. Altınları kafaya koymuş bir kere, iddiaya yatırıp kazanacak güya. Bu şans oyunları adı altındaki şey de iddiadır kesin, at yarışı değilse. İkisi de yuva yıkar, talan eder, hayatı mahveder. Evdeki eşyaları dahi satanlar var mesela at yarışı için. O yapmaz demeyin öyle bir yapıyorlar ki. Zaten yapmaz olsa 200 bin borç da yapmazdı.
Yalan söylemez asla dediğiniz adam tek ayak üstünde kırk yalan söyler de bu mu yaptı ki dersiniz yine.
Haa ama bunca gelen yoruma rağmen ben evleneceğim derseniz sizin bileceginiz iş. İyi eğlenceler dilemek düşer bize o durumda. Evlendikten sonra da konu açarsanız borç içinde boğuluyoruz ne yapayım diye, boşanma çek bence seviyorsun sonuçta diyebilirim sadece.

Ya sizinle ya da bizimle dalga geçiliyor artık. 🤦‍♀️

Bu meselenin aşkla ilgisi yok matematikle ilgisi var.
Hesap basit.

200 bin tl borcu kapatması için çok yüklü bir miras kalmış olması gerekir. Böyle bir ölüm haberini de siz duyardınız zaten.

Miras yoksa bu para nereden gelecek?
Temiz temiz kredi çekecek ya da kredi çektiğine dair yalan söyleyecek.

Sonra da evlenince bir güzel 200 bin tl yi takılardan alacak.

Hayır 200 bin tl borcu olan birinin neden düğün/ev kurma gibi masraflı bir işe girmeye hevesli olduğunu sorgulayın rica ediyorum. 🤨

Yavrum evladım, saf mısın?
Körkütük aşık mısın?
Yürek mi yedin?
Bilmiyorum ama yanlış yoldasın.
Kumar bağımlısı adam farkında değil misin?
Aklını başına topla lütfen.

Hayır konu sahibi cidden uçuşan kelebekler görüyor ben burada ağzım açık kalakaldım.

Konu sahibi??

Hayır konu sahibi cidden uçuşan kelebekler görüyor ben burada ağzım açık kalakaldım.

Konu sahibi??
Birlikte geçen 5 sene boşa gitmesin diyor sanırım.
Seviyor da.
Oysa evliliği yürütmek için sevgi tek başına yetmiyor.
Kaldı ki eş adayının ciddi falsoları var.
Ne diyelim? Biz üstümüze düşeni yaptık, uyardık.
Gerisini kendi bilir.

Kendinize gareziniz mi var?
İnsan bile bile kendini ateşe atar mı yahu.
Aileniz ne diyor bu duruma. Biliyorlar mi eski damat adaylarinin bu özelliklerini?

Adamın elle tutulur yanı ne?
200 bin tl borç ile evleniyorsunuz. Evlenince o borç sizinde oluyor. Haciz adamın evine geliyor. Alacaklılar peşine düşüyor. Artık çalışır, kazandığınızla da onu ödersiniz.
İyi bir gelecek vaadeden bir adam çalışır, helal yoldan rızkını çıkarır. Bu bağımlılığına kılıf uyduruyor. Sizde maalesef çok safsınız.

Adı üstünde eski nişanlı.
Borcu harcı sizi ilgilendirmez.
Şans oyunu ve alkol bağımlısı kişiden de koca olmaz.
Kısacası eski nişanlı olarak kalsın.

X