Eski sevgilimi nasıl unutacağım? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Tavsiyem kendine umut tohumları ekmemen, hayatında başka biri olduğu konusunda yalan söylediğine ihtimal vermen, kötü bir dönemden geçtiği için bu tarz dengesiz tavırlar sergilediği konusunda ürettiğin fikirler sana iyi gelmez. Avuntudan başka bir şey değil. Kısaca yoluna bakmalısın.

Yapman gereken tek şey kesinlikle iletişim kurmaman, onun da iletişim kurabileceği kanalları kapatman ve yoluna bakman. Bağır çağır ağla ama kendini baskılama, en büyük aşklar bile unutuluyor, senede bir iki kere sosyal medyasına denk geldiğinde bile öylece hissiz bakıyorsun ki sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi.

Merhaba arkadaşlar. Eski sevgilim beni hayatında başka biri olduğu gerekçesiyle terk etti. Bu tam olarak doğru mu bilmiyorum(peşini bırakayım diye söylemiş olabilir) ama sonuç olarak bitti. Ben de yapılacak en doğru şeyin kendime acı çektirmeyi bırakıp yaşamaya devam etmek olduğuna karar verdim. Bu hem bana iyi gelecek hem de bir kişiyi istemediği bir şeye zorlamanın etik olmadığını düşünüyorum. Belirsiz bir süre için(belki de sonsuza kadar) benimle hiçbir şekilde iletişim kurmak istemiyor ve buna saygı duymak zorundayım. Aksi halde bu bir suç bunun farkındayım. Tek bir mesajla bitirdi asla konuşmama izin vermedi. Bir kere aradım bir daha ararsan farklı bir ses tonuyla konuşacağım dedi. Genellikle eski sevgilileriyle arkadaş olan, kimseyi engellemeyen kişi beni her yerden engelledi. Bu elbette onun seçimi olsa da kırıldım çünkü sevgililiğin yanında iyi bir arkadaşlığımız vardı. Kendisini merakıma yenik düşerek biraz stalkladım ve kız olan arkadaşlarının neredeyse hepsini takipten çıkardığını gördüm. Daha bir sürü anormal şeyler yaşandı. Bu bana bazı şeylerin yolunda gitmediği izlenimi uyandırdı. Son günlerde tuhaf ve dengesizdi. Fakat her ne olursa olsun ayrılığı üstelik böyle bir ayrılığı bana reva görmesi ondan vazgeçmem için yeterli. En azından onsuz da yaşamayı öğrenmeliyim. Amacım bu zaten. Onu tamamen silmek değil ki bunu yapamam zaten çünkü zamanında sevdiğim biri hala da seviyorum.
Eskisi gibi tutkulu bir sevgi değil aşk değil ona şu an hissettiğim daha durgun ve zayıflamış bir sevgi o da güzel günlerin hatırına. Belki bu da zamanla geçer bilmiyorum. Kendisiyle gerçekten güzel zamanlarımız oldu. Bana söylediği her güzel söz, gezmelerimiz, buluşmalarımız, izlediğimiz filmler, sevişmelerimiz hepsi aklımda. İlk sevişmem onunlaydı. Bana sen benimsin ben senin derdi. Merak etme bırakmam seni derdi. Hepsi aklımda. Sevgili olmadan önce de iyi arkadaştık. Bana bir kere sen aynı zamanda dostça sevdiğim birisin kardeş gibi o yüzden hep konuşuruz demişti. Ben ona takılmıştım sen beni bırakırsın diye onun üzerine söyledi bu lafı. O zaman çok hoşuma gitmişti şimdi ise canımı çok yakıyor. Araya başkası girmesine rağmen barışan hatta evlenen çiftler ne yalan söyleyeyim bana umut veriyor. Ama hayatımı bu umut üzerinden yürütmeyeceğim yine yaşamaya devam edeceğim. Kendisini engellemedim. Ararsa, bir işi düşerse insan gibi konuşurum. Düşmanım ya da nefret ettiğim biri değil. Pişman olup geri dönerse ne yaparım bilmiyorum. Onu öyle bir şey olursa düşünürüm. Şimdi asla dönmeyeceğini varsayıp öyle yaşamalıyım. Yeni bir ilişki şimdi gündemimde yok eğer yaşadıklarımı unutturacak biriyle karşılaşırsam onu o zaman düşünürüm. Fakat güven problemleri yaşayacağımı hissediyorum. Bir de ona bu kadar sevgi sözleri sarf edip onunla her şeyi yaşadıktan sonra başka birine aynı şeyleri demek, onunla birlikte olmak bana tuhaf geliyor. İkiyüzlülük gibi geliyor. Ben unutmak için sevmedim diyorum kendi kendime. Her terk edilende olan şu meşhur ondan başkasını onu sevdiğim kadar sevemem hissi bende de var. Bu ayrılık yeni olduğundan dolayı olabilir ve bunları düşünmek için erken. Henüz gündemimde yeni biri yok ve bir süre istemiyorum. Şimdi stalkı tamamen bırakmaya çalışıyorum. Omu hatırlatan şeyleri yok ettim. Şarkı söylediğim bir youtube kanalı açmak istiyorum şu an onun üzerinde çalışıyorum. Pandemiden dolayı dışarı çıkamıyorum ama sosyal medya ve arkadaşlık programlarında takılıyorum hemcinslerimle konuşuyorum genellikle iyi geliyor. Oyun oynayamıyorum çünkü onunla da çok oyun oynadığımız için ister istemez onu hatırlıyorum. Evet deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşın lütfen. Güzel yorumlarınız benim için değerli.
Eşimle flört dönemimizde ayrıldık.Herkes kendi hayatına baktı.(Ben ciddi bunalim yasasamda toparlandim)Sevgili bile yaptık.Guya dost,kanka olduk.Sonra o sevgilileri bırakıp evlendik😂
Sana tavsiyem onu sakin arama sorma hayatına bak.Kaldigin yerden devam et.Dönen senindir ben bekarken de bunu yaptım bosanma davasi açıldığında da.Gitmek isteyene yol ver.

Eşimle flört dönemimizde ayrıldık.Herkes kendi hayatına baktı.(Ben ciddi bunalim yasasamda toparlandim)Sevgili bile yaptık.Guya dost,kanka olduk.Sonra o sevgilileri bırakıp evlendik😂
Sana tavsiyem onu sakin arama sorma hayatına bak.Kaldigin yerden devam et.Dönen senindir ben bekarken de bunu yaptım bosanma davasi açıldığında da.Gitmek isteyene yol ver.
Çok merak ettim o eşinizle şuan boşanma aşamasında mısınız?

Çok kararlıydı. Her yerden engelledi. Hayatımda yerin yok dedi. Bütün bunlardan sonra canı pahasına da olsa dönmez. Dönmesin zaten.
Bunu bir yetişkinin yapabiliyor olmasını ben çocukça buluyorum. Engellemek de ne demek. Amaç çekeceği acıyımı hafifletmek biri bunu bana açıklasın.
Bir arkadaşım deli gibi aşık olduğu adamı ayrıldığı gün engellemişti, engelledi ama aklı halâ onda. Ayrılalı tam iki yıl oldu. Adam o kadar çabaladıki dönmek için bizimki mantık çerçevesinde hareket etti ve olan kendisine oldu.

kızlar seviyorsanız aşıksanız güzel günler yaşadıysanız kalbinizin sesini dinleyin

Bunu bir yetişkinin yapabiliyor olmasını ben çocukça buluyorum. Engellemek de ne demek. Amaç çekeceği acıyımı hafifletmek biri bunu bana açıklasın.
Bir arkadaşım deli gibi aşık olduğu adamı ayrıldığı gün engellemişti, engelledi ama aklı halâ onda. Ayrılalı tam iki yıl oldu. Adam o kadar çabaladıki dönmek için bizimki mantık çerçevesinde hareket etti ve olan kendisine oldu.

kızlar seviyorsanız aşıksanız güzel günler yaşadıysanız kalbinizin sesini dinleyin
Kendisi de genç. Yetişkin değil. Engellemesinin sebebi arayıp sormayayım, rahatsız etmeyeyim diye başka bir anlamı yok yani. Biri var mı dedim evet dedi. Başka ne diyebilirim ki? Seviyorum, güzel günler yaşadım, kalbimin sesi aşk var arada diyor. Ama böyle aşk mı olur? Dönse bile benim kırgınlıklarım geçecek mi? Gözümün gördüğü ile yüreğimin gördüğü farklı. Böyle olsun istemedim, bunu beklemedim ama başa gelen çekilir.

Kendisi de genç. Yetişkin değil. Engellemesinin sebebi arayıp sormayayım, rahatsız etmeyeyim diye başka bir anlamı yok yani. Biri var mı dedim evet dedi. Başka ne diyebilirim ki? Seviyorum, güzel günler yaşadım, kalbimin sesi aşk var arada diyor. Ama böyle aşk mı olur? Dönse bile benim kırgınlıklarım geçecek mi? Gözümün gördüğü ile yüreğimin gördüğü farklı. Böyle olsun istemedim, bunu beklemedim ama başa gelen çekilir.
Sizi engellediyse ya gerçekten sevgisi bitmiştir ya da mantık çerçevesinde hareket ediyordur.

Ümitlenmeyin ama illaki o da sizi düşünüyordur. Zaman verin eğer içinde sevgi kırıntısı varsa sizinle iletişim kurmam için bahane bulur

Sizi engellediyse ya gerçekten sevgisi bitmiştir ya da mantık çerçevesinde hareket ediyordur.

Ümitlenmeyin ama illaki o da sizi düşünüyordur. Zaman verin eğer içinde sevgi kırıntısı varsa sizinle iletişim kurmam için bahane bulur
Başkası varsa çok zor. Düşüneceğini hiç sanmıyorum. Duygularını saklayan biri değil. İstemiyorsa gerçekten istemiyordur. Ama zamana bırakmak en iyisi.

Çok merak ettim o eşinizle şuan boşanma aşamasında mısınız?
Yok canim 2.5 yil önce öyle bir duruma geldik.Ben gene ayni tavırla dönen benimdir diyip hayatima baktim.Koca gibi koca oldu döndü anlaştık barıştik bosanma davasi geri çekildi.
Aklin varsa erkeğe dur deme.Onlar bizim gibi duygusal düşünmüyor.Hattaa ya yapıştı diolar.Sen hayatına devam et onun için ne kendini ne gururunu incit.Sen bilirsin de baskasina gideni beklemek ve kabul etmek kendine saygisizlik.Sen değerlisin eğer bu degeri sen bilmezsen baskasi elin adami seni yerden yere vurur.Bence kendine gel.Etraf adam kaynıyor aç gözlerini 😎

Yok canim 2.5 yil önce öyle bir duruma geldik.Ben gene ayni tavırla dönen benimdir diyip hayatima baktim.Koca gibi koca oldu döndü anlaştık barıştik bosanma davasi geri çekildi.
Aklin varsa erkeğe dur deme.Onlar bizim gibi duygusal düşünmüyor.Hattaa ya yapıştı diolar.Sen hayatına devam et onun için ne kendini ne gururunu incit.Sen bilirsin de baskasina gideni beklemek ve kabul etmek kendine saygisizlik.Sen değerlisin eğer bu degeri sen bilmezsen baskasi elin adami seni yerden yere vurur.Bence kendine gel.Etraf adam kaynıyor aç gözlerini 😎
Bence sizin karşınıza sizi kaybetmekten korkan adam gibi adam çıkmış. Konu sahibi ben değilim ama bu sözleri ben de dikkate alacağım. Kaderim bu galiba, gidene hep rest çekmeme rağmen geri dönen olmadı :KK70: dönen de zaten gidip gelmeyi alışkanlık haline getirip ayarlarımı bozdu. Yok bacım ben evlenemiycem buna karar verdim :KK70:

Başkası varsa çok zor. Düşüneceğini hiç sanmıyorum. Duygularını saklayan biri değil. İstemiyorsa gerçekten istemiyordur. Ama zamana bırakmak en iyisi.
46 yaşındayım düşünmeden yapamadığım hiç bir sevgilim olmadı. Kendimi 20 yaşında gibi hissediyorum.
Ayrıldıktan sonra istediği kadar başka biriyle birlikte olmak istesin, istediği kadar sizi engellesin; eğer güzel günler geçirdiyseniz ve sizi sevdiyse illaki sizi düşünür.
Büyük ihtimalle mantık çerçevesinde bakıyordur duruma ama zamanı gelince pişman olacak şüpheniz olmasın çünkü bu devirde gerçekten sevmek kolay değil

46 yaşındayım düşünmeden yapamadığım hiç bir sevgilim olmadı. Kendimi 20 yaşında gibi hissediyorum.
Ayrıldıktan sonra istediği kadar başka biriyle birlikte olmak istesin, istediği kadar sizi engellesin; eğer güzel günler geçirdiyseniz ve sizi sevdiyse illaki sizi düşünür.
Büyük ihtimalle mantık çerçevesinde bakıyordur duruma ama zamanı gelince pişman olacak şüpheniz olmasın çünkü bu devirde gerçekten sevmek kolay değil
Benimle ayrıldıktan sonra başkasına gitmedi benimleyken başkasını buldu onun için beni bıraktı. Güzel günlerimiz oldu ama bu beni sevdiğini göstermez. Sevse böyle yapmazdı. Ayrılık sevdaya dahil değil ayrılanlar hala sevgili değil.

Bütün kız arkadaşlarını takipten çıkması (2 kişi hariç) yeni birine aşık olduğunu düşündürüyor. Başka ne sebebi olacak?

Bütün kız arkadaşlarını takipten çıkması (2 kişi hariç) yeni birine aşık olduğunu düşündürüyor. Başka ne sebebi olacak?
Benimle ayrıldıktan sonra başkasına gitmedi benimleyken başkasını buldu onun için beni bıraktı. Güzel günlerimiz oldu ama bu beni sevdiğini göstermez. Sevse böyle yapmazdı. Ayrılık sevdaya dahil değil ayrılanlar hala sevgili değil.
Sizinle birlikteyken başkasını bulduysa zaten beş para etmezmiş sıkmayın canınızı.

şu tecrübeyle sabittirki güzel günleriniz olduysa ve sizi gerçekten çok sevdiyse ne yaparsa yapsın unutamaz👍

Teşekkürler. Aslında ben tam olarak birisi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü o bana biri var demedi sadece bitti dedi. Ben biri mi var dediğimde sadece evet dedi yine açıklama yok. Bu ayrılık kararını vermeden sabah gayet normal konuşuyorduk. Kararı akşam verdi. Ona sordum madem biri var neden benimle ilgilensin son günlerde diye. Bitti artık dedi engelledi. Yani kafam karıştı. Ama yenmeye çalışıyorum.
Canımın içi biri olmasa neden instagramdaki bütün kadınları listesinden çıkartsın. Muhtemelen hayatına şartlarla geri dönen bir eski sevgilidir bu biri de. İyi niyetli olma böyle.

Canımın içi biri olmasa neden instagramdaki bütün kadınları listesinden çıkartsın. Muhtemelen hayatına şartlarla geri dönen bir eski sevgilidir bu biri de. İyi niyetli olma böyle.
En mantıklısı bu. Fakat o eski sevgili de buna boş değildi. Şarta gerek yok dönmesi için. Genel olarak kızlarla iyi anlaşan birisi. Gönülçelen. Ayrıca böyle bir şey yapacak biri de değil ona şaşırdım gerçekten aşık olması lazım. Bir haftaya kadar azgın teke olan biri nasıl böyle değişsin? Tek bildiğim şey beni artık istemediği.

Sizinle birlikteyken başkasını bulduysa zaten beş para etmezmiş sıkmayın canınızı.

şu tecrübeyle sabittirki güzel günleriniz olduysa ve sizi gerçekten çok sevdiyse ne yaparsa yapsın unutamaz👍
Güzel günlerimiz oldu ve zamanında sevmişti. Buna inanıyorum. Şimdi sevmiyor. Araya biri girdi. Bu yaptığından sonra dediğim gibi canı pahasına da olsa dönmez.

Dönrr bak aha suraya yaziyorum. En gururlu olanlarin bile nasil sürünerek döndügünü gördü bu gözler. Sen sadece kendini geri cek, sakin arayip sorma.
Bende aynı fikirdeyim kadın olsun erkek olsun gerçekten sevdiyse mutlaka döner.

X