Eski sevgilisine sarkilarla gondermemi yapiyor hala..

Partneriniz size güven vermiyorsa hala diyorsanızki aklı hala eski sevgilisinde onu düşünüyordur vesayre diyorsanız ayrılın zira böyle bir kafadayken ilişkiyi devam ettirmek sağlıklı değil ayrıldıysanız bir sebep vardı 3. Kişiler aradayken ilişki olmuyor maalesef heleki eski sevgilisini hala düşünen biriyse ki bununla çok karşılaştım zor unutuyorlar gerçekten çok kafaları eski sevgililerinde takılı olanı çok gördüm.

Üç kuruşluk adamlara beş lira değer biçtiğinizden oluyor bunlar. Şarkıyı ona paylaşmıştır ya da geçmişi aklına gelmiştir paylaşmıştır bir önemi yok ki bunun. Burada önemli olan eski ilişkisine verdiği çabanın daha fazlasını size verip vermediği, sizi hayatına nasıl konumlandırdığı, mesela yıllar önce çok samimi bir kız arkadaşımla yaşadığım bir anıyı anlatayım. Bu kız arkasım ortak bir erke arkadaştan hoşlanıyordu ama çocuğun ilişkisi vardı. Ama görseniniz, çocuk nasıl aşık, neler yapıyor kız için, sonra bir süre sonra kızın isteği ile bunlar ayrıldılar. Bir süre sonra çocuk benim arkadaşımla sevgili oldu, ama önceki ilişkisinde tam romeo olan çocuk, arkadaşıma kereste oldu, arkadaşımı çok uyardım, bak bu çocuğun aşık ve değer veren halini ikimizde gördük, neler yaptığını gördük sana bunların yarısını bile yapmıyor, seni sevmiyor diye, arkadaşım saf aşık ya beni dinlemedi, hatta ilişkisini kıskanmakla suçladı, biz arkadaşlığımıza mesafe koyduk, sonra ne oldu, eski kız arkadaş, bu çocuğa bir işaret çakınca , oğlan bizim kıza tekmeyi bastı, zaten ilişkiye emek verende bizim saf arkadaştı, demem o ki, eğer erkek arkadaşınız, eski ilişkisine ve sevgilisine verdiği değer ve önem kadar size ve ilişkisine değer vermiyorsa, ilişkiniz için siz emek veriyorsanız, boşa zaman kaybeden olursunuz.

Sevgilimle uzun bir ayrılıktan sonra baristik hersey o kadar güzel ki 4 gündür oda ders almış gibi hatalarindan çok dikkatli ve ilgili davranıyor...Ama dün gece herkese açık bir şarkı paylasmis paylaştıkları herzaman açık gerçi..Ayrılık şarkısı anlam veremedim.Eski sevgilisi vardı bunu yaralayan bir mevzuyu..Galiba hala aklı onda yoksa neden herşey güzelken böyle bir paylaşım yapar insan.Bu büyük aşk böylece bitti falan diyor şarkının sözlerinde.. Ki herzaman paylaşım yapmayan birisi olduğu halde soruma şöyle cvb veriyor begendigim parcalari atıyorum sonra ulaşmam kolay olsun diye.Genelde müzik tarzım bu dedi ve böyle gereksiz konularda tartışmayı sevmediğini söyledi bunun üzerine bende tamam istediğiini yap ben yanlış düşüncelere kapılıyorum sorun bende demekki bende bir daha bakmam çünkü canım sikiliyor dedim.Oda bu kelimenin kırıcı olduğunu soyledi ne yaparsan yap ne demek madem ilgilenmiyorum benimle ne işin var o zaman gibi bir şey dedi konuyu kapatalım dedim uzatmayalım istediğin gibi kullan paylsimar yap fac3nde ben sorgulamiyorum artık dedim tamam dedi 5 saattir ne ondan ses çıkıyor ne benden şarkıyida kaldırmış.. Yaşlar ben 33 o 31 küçük değiliz bu arada ama eski sevgilisine çok değer verdigini bildiğim için takigim bu konuya çünkü onunla olduğu donemler ona hitaben bir çok paylaşımı var.
Benimde canım sıkılırfı.Aklı ondaysa ona gitsin ay o zaman .Senınle ne işi var.Delımı ne .

Hayır yaşlar küçük de değil, bu kadar detaycı olmayın. Şarkıyı beğenmiş paylaşmıştır ne var bunda görmeli şarkı paylaşmak lise yıllarında kalmadı mı? Bence sorun sizin bu eski sevgili konusunu aşamamanızda. Sosyal medya paylaşımlarına bu kadar anlam yüklememek lazım, benim profilimdeki şarkılara bakan da acı çekiyorum, çok kötüyüm zanneder ama alakası yok

Aslında sevgilisine kavuşsa belki eskisi gibi hissedemeyecek ama boyle kisiler bence acidan beslenmeyi sevenler. Ben o diğer bahsettiğiniz unutulamayan kadin oldum gecmiste. Ayrıldık. Yillarca ciddi iliski istememiş, hayatina giren herkese beni anlatmış. Ben onunla düşünürdüm evliliği bana evlilikten bahsetmeyin demis. Benden sonra psikologa gitti ve ilac kullandi. 1 yil boyunca da ara ara hep yazdi ta ki hayatima biri girene kadar.
Aradan 5 sene sonra görüştük. Ona donmedigim icjn bana öfkeliydi. Sandim ofkesi sevgisinden. Neler anlatti bana, kimse asla sen değil, olamaz. Sana zaafim var vs vs. Ama ilk ne sebepten bittiyse yine ayni sebepten olmadi:) hatta kendisi iliskimiz sürsün diye hic caba sarf etmedi.
Bence normali unutmak. Bunca uzun yillar gecmis hala unutamamissa hic normal psikoloji değil. Bunu en iyi siz anlarsiniz , değer veriyorsa gozlemleyin derim.

Evliyim,eşimi çok seviyorum ama arabesk parçalara bayılırım. En eskileri bile bilirim, dinlerim. Hatta zaman zaman paylaşırım da ama bu benim müzik zevkim. Eşim de ilişkinin başlarında onunla mutsuzum diye düşünüp üzülmüştü. Konuştuk anlattım. Güldük geçtik. Sevgiliniz de benim gibi olamaz mı?
aynen öyle evliyim iki çocuğumda var.
Ve aşk şarkıları paylaşırım.arabesk paylasirim
Bu benim özgür iradem zevkim kim ne anlarsa anlasin

Sevgilimle uzun bir ayrılıktan sonra baristik hersey o kadar güzel ki 4 gündür oda ders almış gibi hatalarindan çok dikkatli ve ilgili davranıyor...Ama dün gece herkese açık bir şarkı paylasmis paylaştıkları herzaman açık gerçi..Ayrılık şarkısı anlam veremedim.Eski sevgilisi vardı bunu yaralayan bir mevzuyu..Galiba hala aklı onda yoksa neden herşey güzelken böyle bir paylaşım yapar insan.Bu büyük aşk böylece bitti falan diyor şarkının sözlerinde.. Ki herzaman paylaşım yapmayan birisi olduğu halde soruma şöyle cvb veriyor begendigim parcalari atıyorum sonra ulaşmam kolay olsun diye.Genelde müzik tarzım bu dedi ve böyle gereksiz konularda tartışmayı sevmediğini söyledi bunun üzerine bende tamam istediğiini yap ben yanlış düşüncelere kapılıyorum sorun bende demekki bende bir daha bakmam çünkü canım sikiliyor dedim.Oda bu kelimenin kırıcı olduğunu soyledi ne yaparsan yap ne demek madem ilgilenmiyorum benimle ne işin var o zaman gibi bir şey dedi konuyu kapatalım dedim uzatmayalım istediğin gibi kullan paylsimar yap fac3nde ben sorgulamiyorum artık dedim tamam dedi 5 saattir ne ondan ses çıkıyor ne benden şarkıyida kaldırmış.. Yaşlar ben 33 o 31 küçük değiliz bu arada ama eski sevgilisine çok değer verdigini bildiğim için takigim bu konuya çünkü onunla olduğu donemler ona hitaben bir çok paylaşımı var.
Hmm .ayrıl madem

Barışma benim zorlamamla oldu yazmışsınız bir yoruma.... Doğruysa ilk hata bu.... Çok isteyen siz olmuşsunuz onu.... Oda size satır aralarında göstermiş dedikleriyle.... Alma verme sevme dengesine dikkat edin bence... Erkekler illa barışmak isteyen ilk adımı atan yada hep varım diyen insanları yarıyılda bırakmak konusunda uzmanlar

Altından çok farklı şeyler de çıkabilir. Kendimden örnek verecek olursam ben çoğunlukla yabancı müzik dinlerim. Hatta rock/metal ağırlıklı diyebilirim. Ancak bazı olaylar farklı şarkılara götürüyor insanı. Futbolu çok takip ederim. Takımım gereksiz yere, kolay bir maçta puan kaybettiğinde o gün bana zehir olur. Aşk acısına benzer bir depresiflik çöker üzerime. Başlarım "yanıyorum, yanıyorum..." diye Haram Geceler'i söylemeye 😂. Paylaşırım da hatta. Sevdiğim bir futbolcu takımdan ayrıldığında ya da eski efsanelerle ilgili videolar gördüğümde Esmer Günler şarkısını söylemeye başlarım 😂.

Kendi içinde günlük yaşadığı herhangi bir şeyle ilgili (sizle ya da başka bir kızla ilgili değil) veya ailevi bir durum ile ilgili o gün yaşadıklarından o şarkı gelmiştir aklına. Eski bir şarkıysa önceki yıllarda çok dinlemiştir, karşısına çıkınca o dinlediği dönemler aklına gelmiştir. Ben lisedeyken Avril Lavigne'nin şarkılarını çok dinlerdim. Şimdi karşıma çıktığında, o zamanlarki hâlimi hatırlatıyor. Complicated'i duyduğumda aklıma ortaokulda o şarkıyı ilk kez dinleyişim, soğuk Eskişehir yaz akşamlarında, salıncaklarda sallanırken üzerimde rengarenk yıldızları olan kapüşonlum ve o günkü moduma uygun olarak rengini değiştirdiğim kulaklıklarım geliyor mesela. Veya ilk en büyük kalp kırıklıklığımı atlatırken dinlediğim What the Hell şarkısını duyduğumda o zamanki sevgilim değil, o şarkının bana nasıl moral verdiği geliyor aklıma.

Kısacası bir sürü sebebi olabilir. Aklınıza ilk gelen şeyin eski sevgilisi için paylaşmış olması olan bir insanla görüşmemelisiniz.

En iğrenç durum, bizde ayrılınca birine aşık olmuştu benimki 2 ay oldu zorla unutabildi, ben açık açık yüzüne vuruyordum benle konuşurken aşk şarkısı açıp ağlıyordu falan sonra baktım olacak gibi değil suratına kapattım bir kaç kere, daha sonra inceden inceden yine dinler gibi olunca bu sefer bende sanki aşk acısı çeker gibi yaptım bu sefer bana odaklandı boldu ne düşünüyorsun demeler falan

Onu kendi silahıyla vur.

Altından çok farklı şeyler de çıkabilir. Kendimden örnek verecek olursam ben çoğunlukla yabancı müzik dinlerim. Hatta rock/metal ağırlıklı diyebilirim. Ancak bazı olaylar farklı şarkılara götürüyor insanı. Futbolu çok takip ederim. Takımım gereksiz yere, kolay bir maçta puan kaybettiğinde o gün bana zehir olur. Aşk acısına benzer bir depresiflik çöker üzerime. Başlarım "yanıyorum, yanıyorum..." diye Haram Geceler'i söylemeye 😂. Paylaşırım da hatta. Sevdiğim bir futbolcu takımdan ayrıldığında ya da eski efsanelerle ilgili videolar gördüğümde Esmer Günler şarkısını söylemeye başlarım 😂.

Kendi içinde günlük yaşadığı herhangi bir şeyle ilgili (sizle ya da başka bir kızla ilgili değil) veya ailevi bir durum ile ilgili o gün yaşadıklarından o şarkı gelmiştir aklına. Eski bir şarkıysa önceki yıllarda çok dinlemiştir, karşısına çıkınca o dinlediği dönemler aklına gelmiştir. Ben lisedeyken Avril Lavigne'nin şarkılarını çok dinlerdim. Şimdi karşıma çıktığında, o zamanlarki hâlimi hatırlatıyor. Complicated'i duyduğumda aklıma ortaokulda o şarkıyı ilk kez dinleyişim, soğuk Eskişehir yaz akşamlarında, salıncaklarda sallanırken üzerimde rengarenk yıldızları olan kapüşonlum ve o günkü moduma uygun olarak rengini değiştirdiğim kulaklıklarım geliyor mesela. Veya ilk en büyük kalp kırıklıklığımı atlatırken dinlediğim What the Hell şarkısını duyduğumda o zamanki sevgilim değil, o şarkının bana nasıl moral verdiği geliyor aklıma.

Kısacası bir sürü sebebi olabilir. Aklınıza ilk gelen şeyin eski sevgilisi için paylaşmış olması olan bir insanla görüşmemelisiniz.
Büyük bir zevkle okudum yazdiklarinizi teşekkür ederim..Haklisiniz.

o zamanın eski sevgilisi ,şimdiki kocam faceden ,cem karaca sevince sevince şarkısını paylaşmış. bende hemen üstüme alındım tabi.bana söylüyor diye gece gündüz o şarkıyla yattım kalktım.
velhasıl evlendik.
merak ettiğim tüm soruları sordum.
bu şarkıyı da sordum benim için mi paylaştın diye.
yoooo beğendim hoşuma gitti paylaştım dedi...
ben orada kendimi parçalarken beğendiği için paylaşmış beyfendi.
biz kadınlar çok duygusal ve hassasız.
afedersin ama osuruktan nem kapıyoruz.
fıtrat yapacak bir şey yok.

Aynı benim durumum. Eserlerimden dolayı sık sık manifesto yazarım biri görse aşk acısı çekiyorum ölüyorum zanneder ama alakası yok. Erkek arkadaşım da aynı şeyi söyledi “seni tanımasam aşk acısı çekiyosun diyeceğim ama alakan yok odunun dibisin” demişti. Yani diyeceğim o ki alakası bile yoktur. Tarzıdır seviyordur dinleyip paylaşmayı.

Ben erkeklerin bizim kadar detaycı olduğunu düşünmüyorum. Benimde erkek arkadaşım bugün izelin bi şarkısını paylaşmış “mutlu aşk yoktur sevenler ateşe yürür birer birer” sözler de bu😁 halbuki biliyorum benimle gayet mutlu. Şarkı hoşuna gitmiştir beğenmiş paylaşmıştır. Hatta bizim şarkımız dediğimiz bi şarkı var “nalan”. İsmim nalan değil onun hayatındaki tek nalan da annesinin arkadaşı😁 takılmayın bence böyle paylaştığı şeylere.

X