Eskişehir'de kayıp kedi buldum.

Pisi pisiye tepki veriyor bu.Çok canayakın nasıl sokuluyor şimdi yatağıma çıktı uyuyor.Umarım terk edilmemiştir akşama kadar bekleyip barınağı arıyacağım mecbur.Evde babaannem dedem var asla izin vermiyorlar.Bana kalsa şimdiye sahiplenmiştim nasıl güzel tatlı.

Benim kendi kedim ailemle yaşıyor diğeride erkek arkadaşımın.Onlardan biliyorum kapı önüne çıkınca tıssss nasıl korkuyorlar.

Çok teşekkür ederim ilgine sağol bende face de belli sitelerde paylaştım resim bilgileri ama hala ses seda yok:KK43:

Arayan olmazsa salın sokağa, göreceği gün varsa alışır kendi kendine, barınağı aramayın lütfen...

Arayan olmazsa salın sokağa, göreceği gün varsa alışır kendi kendine, barınağı aramayın lütfen...

neden sokaklar barınaktan daha mı iyi? eskişehir gibi hayvansever bir ilde barınak koşullarının sokaktan daha düzgün olabileceğini düşünüyorum
ha barınağa hiç gitmedim ben gittiyseniz birşey diyemem

neden sokaklar barınaktan daha mı iyi? eskişehir gibi hayvansever bir ilde barınak koşullarının sokaktan daha düzgün olabileceğini düşünüyorum
Bende merak ettim barınaklarda ne var?Mecburen barınağı arıyacağım akşam çünkü sokağa alışık değil araba çarpar ölür falan Allah korusun.Burada evinize kadar gelip alıyorlar barınaktan.Daha önce soğukta donmak üzere olan terkedilmiş bir yavruyu da vermiştim barınağa.

Ben yıllardır barınaklara yardım ediyorum, çok içiçe bir yaşamımız var. Türkiye'de kedi barınağı diye bir şey yok, müşahade kafesleri var, hayvanlar kısırlaştırılıp iki gün o kafeste tutuluyor sonra da uzak bir bölgeye atılıyor. Eğer civar bölgelere fazlaca hayvan salınmışsa uyutuluyorlar. Şartları çok iyi olan barınaklarda var ama birde işin şu yanı var ki kedi kafesleri için ayrı yerler yok, köpek kafesleri ile içiçeler, korkudan aklı çıkıyor hayvanların. Yüzlerce köpeğin ortasında bir kafeste... Dışarıda şansını denemesi daha kolay, sokak kedilerini besleyenlerin olduğu bir bölgeye salarsanız aç kalmaz, biraz zorluk çekse de alışır. Biz hayvanseverler olarak barınakları asla tasvip etmiyoruz, yüzlerce hayvanın sıkış tepiş, kafeslerde içinde yaşaması ne kadar insani. Uyutulmasa sa viral enfeksionlardan ya da başka hayvanların saldırılarından ölmesi muhtemel. Ve bu ölümler günlerce kıvranarak oluyor, bir kaç barınak gezmenizi öneririm

Son düzenleme:
Ben yıllardır barınaklara yardım ediyorum, çok içiçe bir yaşamımız var. Türkiye'de kedi barınağı diye bir şey yok, müşahade kafesleri var, hayvanlar kısırlaştırılıp iki gün o kafeste tutuluyor sonra da uzak bir bölgeye atılıyor. Eğer civar bölgelere fazlaca hayvan salınmışsa uyutuluyorlar. Şartları çok iyi olan barınaklarda var ama birde işin şu yanı var ki kedi kafesleri için ayrı yerler yok, köpek kafesleri ile içiçeler, korkudan aklı çıkıyor hayvanların. Yüzlerce köpeğin ortasında bir kafeste... Dışarıda şansını denemesi daha kolay, sokak kedilerini besleyenlerin olduğu bir bölgeye salarsanız aç kalmaz, biraz zorluk çekse de alışır. Biz hayvanseverler olarak barınakları asla tasvip etmiyoruz, yüzlerce hayvanın sıkış tepiş, kafeslerde içinde yaşaması ne kadar insani. Uyutulmasa sa viral enfeksionlardan ya da başka hayvanların saldırılarından ölmesi muhtemel. Ve bu ölümler günlerce kıvranarak oluyor, bir kaç barınak gezmenizi öneririm

o zaman cidden sokak daha iyi gibi kediler özgürlüklerine düşkün hayvanlar kafeste bunalıma girer :KK43::KK43:

o zaman cidden sokak daha iyi gibi kediler özgürlüklerine düşkün hayvanlar kafeste bunalıma girer :KK43::KK43:

Kafes yaşamına uyumlu olmadıkları için kedi barınağı yok zaten, bir birlerine saldırıyorlar. Kafes olsa da barınak yaşamı çok zor, besleme sırası gelmiyor bir türlü, mama yetmiyor, bir çoğu ilaçsızlıktan ölüyor. Kışın soğuk, yazın sıcak altında ...Hayvan severler sürekli gidiyor barınaklara ama nereye kadar, çok iyi niyetli barınak yöneticileri var canla başla çalışıyorlar ama imkanlar kısıtlı, Türkiye'deki barınakları sakın televizyonda gördüğünüz Avrupa'da ki barınaklar gibi sanmayın, şartlar çok kısıtlı, birkaç resim eklemeye çalışacağım, kararı siz verin. Resimler açık, evden çıkmış bir kedi bu ortamda nasıl yaşar hoş ben hiç birinin yaşamaması gerektiğini düşünüyorum

Eklentiler

• $k.jpg
    $k.jpg
    8,7 KB · Görüntüleme: 63
  • $k2.jpg
    $k2.jpg
    7,4 KB · Görüntüleme: 47
  • $k3.jpg
    $k3.jpg
    11 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Kafes yaşamına uyumlu olmadıkları için kedi barınağı yok zaten, bir birlerine saldırıyorlar. Kafes olsa da barınak yaşamı çok zor, besleme sırası gelmiyor bir türlü, mama yetmiyor, bir çoğu ilaçsızlıktan ölüyor. Hayvan severler sürekli gidiyor barınaklara ama nereye kadar, çok iyi niyetli barınak yöneticileri var canla başla çalışıyorlar ama imkanlar kısıtlı, Türkiye'deki barınakları sakın televizyonda gördüğünüz Avrupa'da ki barınaklar gibi sanmayın, şartlar çok kısıtlı, birkaç resim eklemeye çalışacağım, kararı siz verin

:KK43::KK43::KK43: onlar küçücük birer melek ya off çok üzülüyorum ama elimden hiçbişi gelmio

:KK43::KK43::KK43: onlar küçücük birer melek ya off çok üzülüyorum ama elimden hiçbişi gelmio

Maalesef...
Yıllardır bizimde elimizden bir şey gelmiyor, uygulanmayan kısırlaştırma programları yüzünden sürekli çoğalıyorlar
Bu hayvanlar ; zırt pırt telefona sarılıp, havlıyor sesinden uyuyamıyoruz, mahalleyi pire basacak, çöpleri karıştırıyorlar bla bla bir sürü şikayetle toplatılıp kafeslere atılan zavallılar. Çocuklara oyuncak olsun diye alınmış, okul açılınca bıkılmış, apartmanlarda şikayet edilmiş, hayvan bakmayı herkesi rahatsız etme hakkına sahip olmak zanneden sorumsuzların eserleri.
O yüzden sokakta ölsünler, en azından bir kerede biter....
Biz hayvanseverler yalvarır olduk insanlara barınaklara gitmeyin diye, hiç bir yere sığmıyor garipler, göğsüme bir ağırlık çöküyor...
Çok doluyum çokk

Kafes yaşamına uyumlu olmadıkları için kedi barınağı yok zaten, bir birlerine saldırıyorlar. Kafes olsa da barınak yaşamı çok zor, besleme sırası gelmiyor bir türlü, mama yetmiyor, bir çoğu ilaçsızlıktan ölüyor. Kışın soğuk, yazın sıcak altında ...Hayvan severler sürekli gidiyor barınaklara ama nereye kadar, çok iyi niyetli barınak yöneticileri var canla başla çalışıyorlar ama imkanlar kısıtlı, Türkiye'deki barınakları sakın televizyonda gördüğünüz Avrupa'da ki barınaklar gibi sanmayın, şartlar çok kısıtlı, birkaç resim eklemeye çalışacağım, kararı siz verin. Resimler açık, evden çıkmış bir kedi bu ortamda nasıl yaşar hoş ben hiç birinin yaşamaması gerektiğini düşünüyorum

ikinci köpeğin bakışları çok kötü yaa... beni kurtar der gibi bakıyor...

ikinci köpeğin bakışları çok kötü yaa... beni kurtar der gibi bakıyor...

Hasta taşların üzerinde, mama sırası gelince yiyebilir belki, çok zaman suları bile olmuyor
İçi parçalanıyor insanın ama binlerceler, aklımı kaçıracak gibi oluyorum bazen
Kafeslere yapışıyorlar gidince, sadece kendilerini sevdirmek için
O yalvaran hallerine dayanmak öyle zor ki, uykularım kaçıyor geceleri
Çözüm yok, el ermiyor, güç yetmiyor....

Son düzenleme:
Tek diledğim umarımm sahibi vardır,yada bir vatandaş burdan sahiplenir inş da sokağa salmazsınız..Şu an eve aldınız ve tekrar sokağa dönmek pf..İçim acıyo artık..
Benimde terasımda baktıgım kedim 2 haftadır yok aramadıgım yer kalmadı... :KK14:

Hasta taşların üzerinde, mama sırası gelince yiyebilir belki, çok zaman suları bile olmuyor
İçi parçalanıyor insanın ama binlerceler, aklımı kaçıracak gibi oluyorum bazen
Kafeslere yapışıyorlar gidince, sadece kendilerini sevdirmek için
O yalvaran hallerine dayanmak öyle zor ki, uykularım kaçıyor geceleri
Çözüm yok, el ermiyor, güç yetmiyor....

bi hayvansever olarak barınaklara gidemiyorum. gitmek yardım etmek sevmek karınlarını doyurmak onlarla oynamak istiyorum ama oraya girmeye cesaretim yok. oraya girersem aglayarak cıkarım hatta cıkamam.. onların gözlerinin içine bakmak yeterli insan oldugunu birazcık vicdanın oldugunu hissetmek için.. bazı "insanları" buyüzden anlayamıyorum.. nasıl bukadar merhametten yoksun vicdansız olabiliyolar nasıl bu kadar benciller...

bi hayvansever olarak barınaklara gidemiyorum. gitmek yardım etmek sevmek karınlarını doyurmak onlarla oynamak istiyorum ama oraya girmeye cesaretim yok. oraya girersem aglayarak cıkarım hatta cıkamam.. onların gözlerinin içine bakmak yeterli insan oldugunu birazcık vicdanın oldugunu hissetmek için.. bazı "insanları" buyüzden anlayamıyorum.. nasıl bukadar merhametten yoksun vicdansız olabiliyolar nasıl bu kadar benciller...

Ben gidiyorum elimden geldiğince ama haklısın ruhu yoruluyor insanın, çok azının yarasına merhem olabiliyoruz. Köpeklerin çoğu büyük ırk, sahiplendirme oranı %2 lerde. Kimse istemiyor almak, kısırlaştırılıp salınsalar çok temiz mahalle sakinleri telefonlara yapışıyor. Nereden tutsan elinde kalıyor, barınaklar artık eskiden iyi, çok canla başla çalışan personelleri de var ama ödenekler yetersiz, personel sayısı yetersiz. Düşünün 2.000 köpeklik barınağın 2 personeli var, her gün sadece mama dağıtsalar gün yetmez. Bu açıdan gitmek lazım elden geldiğince ama bir süre sonra psikolojisi bozuluyor insanın. Korkuları, açlıkları, ölmeleri çok çaresizlik, çok acı, üstelik nüfusları çok artınca belli bir kısım uyutuluyor... O yüzden barınak diyen insanları uyarmak zorunda hissediyorum kendimi

Ben gidiyorum elimden geldiğince ama haklısın ruhu yoruluyor insanın, çok azının yarasına merhem olabiliyoruz. Köpeklerin çoğu büyük ırk, sahiplendirme oranı %2 lerde. Kimse istemiyor almak, kısırlaştırılıp salınsalar çok temiz mahalle sakinleri telefonlara yapışıyor. Nereden tutsan elinde kalıyor, barınaklar artık eskiden iyi, çok canla başla çalışan personelleri de var ama ödenekler yetersiz, personel sayısı yetersiz. Düşünün 2.000 köpeklik barınağın 2 personeli var, her gün sadece mama dağıtsalar gün yetmez. Bu açıdan gitmek lazım elden geldiğince ama bir süre sonra psikolojisi bozuluyor insanın. Korkuları, açlıkları, ölmeleri çok çaresizlik, çok acı, üstelik nüfusları çok artınca belli bir kısım uyutuluyor... O yüzden barınak diyen insanları uyarmak zorunda hissediyorum kendimi

besledigim sevdigim köpeklerin bi adam! tarafından şehre uzak bi daga bırakıldıgını ögrendigimde deliye döndüm ama keşke barınaga bıraksaymış bari diye düşündüm sonrasında. barınaktan daha kötü olan bide bu mesele var bence. köpeklerin geri gelmesini bile bekledim aylarca.. gelmediler tabi..

bilmiyorum. hepsine yardım edebilcek şartlarım oldugunda mutlaka gidicem. şimdi gitsem ben sadece aglarım bırakıp cıkamam ..
sizi tebrik ederim ve teşekkür ederim. cok mutlu oluyorum merhametsiz insanların arasında az da olsa duyarlı insanlar var işte..

negüzel ki kk'da cokça karşılaşır oldum böyle yorumlarla.. :KK16:

besledigim sevdigim köpeklerin bi adam! tarafından şehre uzak bi daga bırakıldıgını ögrendigimde deliye döndüm ama keşke barınaga bıraksaymış bari diye düşündüm sonrasında. barınaktan daha kötü olan bide bu mesele var bence. köpeklerin geri gelmesini bile bekledim aylarca.. gelmediler tabi..

bilmiyorum. hepsine yardım edebilcek şartlarım oldugunda mutlaka gidicem. şimdi gitsem ben sadece aglarım bırakıp cıkamam ..
sizi tebrik ederim ve teşekkür ederim. cok mutlu oluyorum merhametsiz insanların arasında az da olsa duyarlı insanlar var işte..

negüzel ki kk'da cokça karşılaşır oldum böyle yorumlarla.. :KK16:

KK yı bırakamamak konusundaki gerekçemdir bu =))
Biz buradaki arkadaşlarla toplanıp,Taksim'deki protestoya bile gittik =)) Ortak duyguları olan insanları bilmek çok güzel

Barınakların böyle olduğunu bilmiyordum çok üzüldüm .Bu arada kediyi vetenire götürüp sordum ev kedisi daha yağmur bile yememiş dedi.Birkaç saat önce yağıyordu Eskişehir.Sabah 11 gibi.Umarım sahibini bulurum.Resimlerini internet kafeden çıkarttırabilir miyim bizim burlara asarım

Kızlar hemen bu resimleri ve bilgileri olabildiğince face twitter hesaplarınıda paylaşıp yayar mısınız?Sahibi şu anda muhakkak bu güzelliği arıyor.kopyala yapıştır yapın alta yazdıklarımı lütfen hadi kızlar.

Eskişehir Akarbaşı mahallesinde erkek tekir kedi buldum çok bakımlı ve arabalardan korkuyor bağırıp ağlıyordu.05546445474
Eki Görüntüle 1076347 Eki Görüntüle 1076355 Eki Görüntüle 1076354 Eki Görüntüle 1076353 Eki Görüntüle 1076352 Eki Görüntüle 1076351 Eki Görüntüle 1076350 Eki Görüntüle 1076349 Eki Görüntüle 1076348 Eki Görüntüle 1076356

albunea'cım eğer facebook kulanıyorsan hayvanseverlerin sitesi var. resmi sitesi. oraya mail ile gönderiyorsun. ilini bulunduğu yeri detaylı yazıyorsun bir de iletişim için tel istiyorlar senden. çok fazla takipçisi var. ulaşılacak kitle genişler en azından. sahibi arıyor olabilir. sahibi çıkmazsada biraz süre beklenip sahiplendirilebilir maşallah çok tatlı birşeye benziyor. :nazar::nazar: orda sahiplendirme de yapılıyor hemen zaten. biz kedimizi ordan evlat edindik. bu ballı bademi bırakmazlar hayvanseverler

albunea'cım eğer facebook kulanıyorsan hayvanseverlerin sitesi var. resmi sitesi. oraya mail ile gönderiyorsun. ilini bulunduğu yeri detaylı yazıyorsun bir de iletişim için tel istiyorlar senden. çok fazla takipçisi var. ulaşılacak kitle genişler en azından. sahibi arıyor olabilir. sahibi çıkmazsada biraz süre beklenip sahiplendirilebilir maşallah çok tatlı birşeye benziyor. :nazar::nazar: orda sahiplendirme de yapılıyor hemen zaten. biz kedimizi ordan evlat edindik. bu ballı bademi bırakmazlar hayvanseverler
Canım dediğin siteyi buldum.Şimdi sayfalarında paylaştım bilgileri.Geçici face hesabı aldım mecbur.Kediye hemen bir talip çıktı.İlk bulduğumda evimin karşısında polis merkezine götürüp telefonumu bıraktım orada bir abi vardı eğer sahibi çıkmazsa o istiyor çok sevindim.

Nasıl canayakın sokulgan bir kedi.Birde misler gibi kokuyor yeni yıkamışlar galiba.Sahibi öpmüş boynundan sanırsam ruj izi vardı.Eğer arıyorlarsa umarım bulurlar.Kaç siteye ilan bıraktım.Sadece google Eskişehir kayıp kedi yazılınca bile burası dahil bir çok paylaşım çıkıyor.

benim gördüğüm sokak kedilerin çoğu tertemiz :) sahipli sanırsın çoğunu.
belki bir apartmanın önünde yaşıyordur, kendi yeri falan vardır belki.

X