Eşle son düzlükte ????acil fikir

Baştan sona okudum büyün yazılanları (not; ağır işsizim :’)
Benim anlayamadığım 3 koca yıl beklemek. Buna kafam bir türlü basmadı. Bir erkek bir kaç kez sertleşme problemi yaşasaa ‘nooluyooo yaa hemen doktora gideyim’der. Sanki Bir kaç aydır olmuyormuş da sonunda ikna etmişsiniz gibi konuşuyorsunuz. Gerçekten eşini seven bir erkek böyle bir sorunda doktorların kapısını aşındırır. Eşiyle paylaşır ortak yol bulmaya çalışır. 3 yıl sonunda çocuk muhabbeti ve konu sahibinin ailesinin duyması üzerinee doktora git diye ısrar etmiş. Eşi de lutfetmişşş ‘piki gidiyim o zaman’ demiş. 3 yıl sonunda sağolsun :) ben anlatılanlara göre gençliğinizi heba etmeyin derim. Boşanın kafanız rahat etsin.
Düzelmez mi dersiniz ? Bugün gittik Dr a , o tahlil istedi , psikolojiye bağladı ona yonl. Ama benim için hala rahat değil , neden böyle olduğuna dair , net bir sonuç alamadım henüz ? Kafamdaki soru işaretleri içimdeki soru işaretleri geçmedi ?? Şimdi Dr bişi yok derse , bunca zamanki yasadiklarim neydi diye insan şüpheye düşünüyor :/

Çok saolun ins . Allah kimseye bunu yaşatmasın , bu benim gelgitlerimi hissiyatımi yaşatmasın ..çok zor . zaten bugün Dr net bişi demeyince de moralim.bozuldu net bişi söyler diye düşünüyordum ama uzadı olmadı .kararvermek de çok zor
Şöyle sakin bi kafayla bunca konunuza verilen cevapları okuyun, çoğunluğun sesine kulak verin. Bi karara varırsınız. Doktor da üç yıl sürebilecek bi hormon bozukluğu olabileceğine ihtimal vermemiş. İnanın bu adam size değer verse bu yapması gerekeni çoktan yapmıştı. Hakkınızda hayırlısı😉

Şöyle sakin bi kafayla bunca konunuza verilen cevapları okuyun, çoğunluğun sesine kulak verin. Bi karara varırsınız. Doktor da üç yıl sürebilecek bi hormon bozukluğu olabileceğine ihtimal vermemiş. İnanın bu adam size değer verse bu yapması gerekeni çoktan yapmıştı. Hakkınızda hayırlısı😉
Saolun

3 yıldır sevişmediğiniz adamın donunu yıkayıp gömleğini ütülemek icin mi evlendiniz?

3 yıldır adam kocalık görevlerini yerine getirmiyor ve nasil kavgasiz gürültüsüz normal zamanlar geçirebiliyorsunuz?

Niçin bu kadar sabrettiniz sizi hiç anlayamadim.

Beni öyle gördüğünü farkındayım.. o kadar farklı ve gelgitli duygular içindeyim ki ?? Yarın Dr a gidecez bakalım ???
Dr gidebilmis olmanıza sevindim
Düzelmez mi dersiniz ? Bugün gittik Dr a , o tahlil istedi , psikolojiye bağladı ona yonl. Ama benim için hala rahat değil , neden böyle olduğuna dair , net bir sonuç alamadım henüz ? Kafamdaki soru işaretleri içimdeki soru işaretleri geçmedi ?? Şimdi Dr bişi yok derse , bunca zamanki yasadiklarim neydi diye insan şüpheye düşünüyor :/
Aslında yasadiklariniz aşikar ama insan içindeyken kabullenmek istemez. Doktora birlikte mi gittiniz yani gittiğinden ve her şeyi konuştuğundan emin misiniz? Eğer öyleyse şimdi onda iyileşme isteği var mı gözlemleyin. Görmüyorsanız daha fazla düşünmeyin aileniz arkanızda olmasa bile. Ben düşünüyorum eşim bana biraz uzak olsa ben hemen fark ederim huzursuz olurum 3 yıl bu huzursuzluk katlanilacak bir şey değil ve rutininiz olmuş.

3 yıldır sevişmediğiniz adamın donunu yıkayıp gömleğini ütülemek icin mi evlendiniz?

3 yıldır adam kocalık görevlerini yerine getirmiyor ve nasil kavgasiz gürültüsüz normal zamanlar geçirebiliyorsunuz?

Niçin bu kadar sabrettiniz sizi hiç anlayamadim.
Kavga ediyorduk ki zaten , sonra bende gurur yapıp bazen de düzelir diye bekledim

Dr gidebilmis olmanıza sevindim

Aslında yasadiklariniz aşikar ama insan içindeyken kabullenmek istemez. Doktora birlikte mi gittiniz yani gittiğinden ve her şeyi konuştuğundan emin misiniz? Eğer öyleyse şimdi onda iyileşme isteği var mı gözlemleyin. Görmüyorsanız daha fazla düşünmeyin aileniz arkanızda olmasa bile. Ben düşünüyorum eşim bana biraz uzak olsa ben hemen fark ederim huzursuz olurum 3 yıl bu huzursuzluk katlanilacak bir şey değil ve rutininiz olmuş.
Beraber gittik Dr a ve ben herşeyi anlattım .herşeyde beraberdik eşimle .. Sanırım suanki ruh halim ve de önceki düşüncelerim kabullenmeye zorlaniyorum galiba o yüzden anlamakta zorlanıyorum . Şuanda bile mesela eşimle aramızda bı suskunluk var sessiz mi dil var ...

Nasıl 3 yıl hiç olmaz? Siz nasıl dayanıyorsunuz buna hiç anlamıyorum?
Asla düzeleceğine inanmam. Kaçın kurtarın kendinizi sinir hastası olmadan.
Zaten sinir hastasi oldugum için mantıklı düşünemez oldum . Hep kavga ediyorduk ki tartisiyorduk ondan bundan ailesi arkadaşları yüzünden. Onlari önemseyin beni yok saymasindan veya iyiyken iyi ,kotuyken gözüme batıyordu herşeyi . Şuan yorgunluk var üzerimde

Çok saolun ins . Allah kimseye bunu yaşatmasın , bu benim gelgitlerimi hissiyatımi yaşatmasın ..çok zor . zaten bugün Dr net bişi demeyince de moralim.bozuldu net bişi söyler diye düşünüyordum ama uzadı olmadı .kararvermek de çok zor
Doktorlar müneccim değil maalesef, bu da dışarıdan bakılıp anlaşılacak bir şey değil. Emeğinizin karşılığını alırsınız inşallah

Zaten bu güne kadar ben hicbirseyime karıştırmayın ki ailemi . Onlarda ses etmediler . Eşim ailesine söylemediğini nerden bileyim herseyimizi . Bu sorun bende olaydı eminim ki erkekler söylerlerdi annesine hatta benim aileme varana kadar , bir kadın olarak ben çoktan rencide edilmiştir. Ben yine de sabrettim bile bu zamana kadar
Benim anladığım kadarıyla evliliğinizin ilk 8 ayında bir sorun yokmus sonradan bir soğuma durumu olmus. Bi kere sorunu kendinizde aramaktan vazgeçin. Sizin bir suçunuz yok. Eşinize tekrar şans vermek istiyosunuz demekki hisleriniz var hala. Bunca sene beklediğinize göre evlilikte cinsellik dışında cok önemli bir sorununuz da yok. En basında cinsel hayatınız nasıl iyi gidiyorsa yeniden düzelebilir. Eşinizin yardıma ihtiyacı var bence paravan evlilik falan değil öyle olsa ilk aylar sizle birlikte olmazdı. Belki özgüveni düştü belki birlikte olurken kendini eksik hissediyor size yetemediğini sizi mutlu edemediğini tatmin olmadığınızı düşünüyor. Belki aynı anda orgazm olamıyorsunuz daha erken veya gec oluyor. Muhtemelen sorununuz bu tarz bişey. Ama bunu konunun üzerini kapatarak aşamazsınız deneyerek başaracaksınız. Eşiniz sizden utanmamalı kendini eksik hissetmemeli rahat olabilmeli. Kendini başarısız olacak mıyım diye korkutmamalı. Belki birden çok defa yaşadınız böyle şeyler adam o yüzden ilişkiden kaçıyor. Haksız mıyım? Eger mesele buysa bence tedavinin bir yolunu bulursunuz yeterki çabalayın

Konu sahibi sizi çok iyi anlayan biriyim . 13 yıllık evliyim ilk 4 yılda toplam 7-8 kere beraberlik oldu ve sonuncuda hamile kaldım . Oğlum 8yaşında ve ona hamile kaldıktan sonra beraberlik olmadı . Eşimin fiziksel bir sorunu yok , testosteronu çok düşük (onun 16 benim 12 ) ama ilaç içmeyi iğne olmayı kabul etmiyor
Bir ablan olarak kesinlikle çocuk yapma diyorum çünkü çocuktan sonra boşanmak çok zor . 1-2 ay daha konuş anlat olmuyorsa yolunu ayır hemen yeterince zaman geçmiş.
Ben çocuk olsun , sonra kreşe verir işe başlar boşanırım diye düşünmüştüm ama olamadı. Lütfen sakın sakın çocuk yapma boşan

Baştan sona okudum büyün yazılanları (not; ağır işsizim :’)
Benim anlayamadığım 3 koca yıl beklemek. Buna kafam bir türlü basmadı. Bir erkek bir kaç kez sertleşme problemi yaşasaa ‘nooluyooo yaa hemen doktora gideyim’der. Sanki Bir kaç aydır olmuyormuş da sonunda ikna etmişsiniz gibi konuşuyorsunuz. Gerçekten eşini seven bir erkek böyle bir sorunda doktorların kapısını aşındırır. Eşiyle paylaşır ortak yol bulmaya çalışır. 3 yıl sonunda çocuk muhabbeti ve konu sahibinin ailesinin duyması üzerinee doktora git diye ısrar etmiş. Eşi de lutfetmişşş ‘piki gidiyim o zaman’ demiş. 3 yıl sonunda sağolsun :) ben anlatılanlara göre gençliğinizi heba etmeyin derim. Boşanın kafanız rahat etsin.
sevme konusunu bende yazdım ama o konuda kesinlikle cevap vermedi eşini seven insan erkek ya da kadın aynı yatakta birbirine dokunmadan sevişmeden 3 yıl yatamaz

sevme konusunu bende yazdım ama o konuda kesinlikle cevap vermedi eşini seven insan erkek ya da kadın aynı yatakta birbirine dokunmadan sevişmeden 3 yıl yatamaz
Gördüğüm kadarıyla net cevap vermiyor konu sahibi yazılanlara. Herkes dil dökmüş, bakış açılarını yazmış, çok fazla soru var ama aynı şeyleri söyleyip duruyor gibi hissettim.
Tutarsızlık var gibi hissediyorum. Anlayamadığı şu;
Kimse eşini zor gününde terk etmez. Hepimiz iyi günde, kötü günde diye söz veriyoruz değil mi? Hastalıkta, sağlıkta..
Ama eşine konulmuş bir teşhis yok. Çünkü eşi bu 3 yıl içerisinde doktora gitmemiş cinselliğin olmamasını tercih etmiş. Burada eşinin kendini nasıl hissedeceğini, onu nasıl üzeceğini düşünmemiş.
Şimdi doktora gitmiş ama ben bu kadar umursamaz birinin tedaviyi sürdüreceğini düşünmüyorum.
Burada aslında konu cinsellik de değil. Konu sahibi sevildiğini gerçekten nasıl hissediyor? Eşi dokunmuyor bile. Bilmiyorum.
Artı ve eksilerini düşünmesini isterim ben. Biraz cesaret sadece. Ömür geçiyor, hayat bitiyor. Daha sonra eyvah para etmez.

Konu sahibi sizi çok iyi anlayan biriyim . 13 yıllık evliyim ilk 4 yılda toplam 7-8 kere beraberlik oldu ve sonuncuda hamile kaldım . Oğlum 8yaşında ve ona hamile kaldıktan sonra beraberlik olmadı . Eşimin fiziksel bir sorunu yok , testosteronu çok düşük (onun 16 benim 12 ) ama ilaç içmeyi iğne olmayı kabul etmiyor
Bir ablan olarak kesinlikle çocuk yapma diyorum çünkü çocuktan sonra boşanmak çok zor . 1-2 ay daha konuş anlat olmuyorsa yolunu ayır hemen yeterince zaman geçmiş.
Ben çocuk olsun , sonra kreşe verir işe başlar boşanırım diye düşünmüştüm ama olamadı. Lütfen sakın sakın çocuk yapma boşan
9 yıldır birlikte olmuyorsunuz hiç bir şekilde?
Neden boşanmıyorsunuz peki? Böyle nasıl devam edeceksiniz?

Kaç yıllık evlisiniz? Bence ailenize bahsetmeniz hoş olmamış çocuk konusu biraz hassas ailelerin müdahale etmesini doğru bulmuyorum.
Doktordan önce çift terapisine başlayabilirsiniz.
eger esi kizin basta istemiyordu simdide olmuyor demeseydi haklisiniz ama es sacma sapan bisey soylemis .resmen olmama nedeni olarak konu sahibinin tutumuymus gibi gostermis .

X