eşler arası yaş ve alınan eğitim farkı önemlimi

tlay

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
5
0
Eşler arası yaş ve eğitim düzeyi frkı önemli mi?Bence çok önemli ben ve eşim arasında on bir yaş var.Eşim benden onbir yaş büyük ben üniversiteye hazırlanıyorum o ise ilk okul mezunu .İlk tanıştığımızda yaş farkının ve eğitim farkının hiç önemli olmadığını düşünüyordum ama evlendikten sonra aslında bunların çok önemli olduğunu fark ediyorsunuz.Yaş farkı dolayısıyla hiç bir şekilde anlaşamıyorsunuz ya o sizin yaşınıza inecek ya siz onun yaşındaymış gibi davranıcaksınızlülülülülülüevlendiğimde on dokuz o ise otuz yaşındaydı onun yapmak istadiği şeylerle benimkiler uyuşmuyor o benim ile beraberken bende onunla beraberken mutlu olamıyorduk o daha agır kanlı ben ise tam tersi yerimde duramıyordum eşimde buna çok tepki gösteriyor kendisi gibi davranmamı istiyorbir türlü orta yolu bulamıyoruz.Eğitim farkınında çok önemli olduğunu düşünüyorum.Eğitim farkıda aynı sorunlara yol açıyor siz farklı o farklı düşünüyor farklı davranıyorsunuz.Lafın kısası mutlaka böyle özeliklerde evlilik yapan bir çok insan var mutlaka çok mutlu olanlarda vardır ama gördüğüm kadarıyla bir çoğuda benimkinden farklı değil tabi bunda çiftlerin kişilik uyuşmasıda çok önemli:içelim:

çedene

papatya yüreğim
Pro Üye
19 Kasım 2006
1.764
17
yaş farkı çok etkılemez gıbı gelıyor ama egıtım farkı önemlı.. erkek kendını ne kadar yetıstırırse yetıstırsın kadının yanında ezılıyor.. kadın eş secerken buna dıkkat etmelı bence..

BenBihter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2007
766
3
Yaş farkı çok çok önemli...Şöyle önemli..Erkek bayandan büyük olmalı bana göre...Mesela benim aşkımla aramda 8-9 yaş var..Erkeğin büyük olması her zaman için iyidir :1closedeyes: Kültür farkıda aynı derecede önemli..

tlay

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
5
0
Eğitim aile aklınıza gelecek hemen hemen her şey etkiliyor evliliği ve kadının bir çok konuda üstün olmasını erkekler sindiremiyorlar.kadının dışarda kendisinden dik duması onları çileden çıkarıyor ve buda mutsuzluk yaratıyor ve evlilik sadece iki kişilik değil aileleri çevreyide içine alan bir bütün bence bekarlara tek önerim her şeyi iyice düşünmeden sırf aşk deyip evlenmemek lazım.

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
25.863
65.545
42
Eğitim ve yaş farkı çok fazla uçurum olmadığı sürece pek sorun olmaz diye düşünüyorum ben.:smiley-cool:
Kendimden örnek veremem de ablamın evliliğini verebilirim.
Ablam ve eniştem arasında 11 yaş var. Ablam öğretmen,eşi çocuk cerrahı.Maşallah harika bir evlilikleri var. Zaten enişte hiç demem,abi derim. Bir abim olsaydı onun kadar anlayışlı ve sevgi dolu bir insan olurdu ancak.:nazar:
Yaşı bilmiyorum da kültür,kendini geliştirmek gerçekten önemli bence.:kahve:

ZEYNEPKERIM

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2007
163
109
bence de yas cok onemlı esımle aramda 1 yas var ama yetmıyor daha fazla olması lazım bence cunkı o benı bırkac yıl gerıden takıp edıyor.. egıtım de eger kadın fazla kazanıyorsa cok buyuk sorun olur......

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1941 gün geçti.

A

alyazma

Ziyaretçi
yaşmış hiç önemli değil iki gönül bir olunca aşk hep taze kalıyo aşkı yaşatmak öldürmek biraz bizim elimizde ve dilimizdeŞeniz
Eşler arası yaş ve eğitim düzeyi frkı önemli mi?Bence çok önemli ben ve eşim arasında on bir yaş var.Eşim benden onbir yaş büyük ben üniversiteye hazırlanıyorum o ise ilk okul mezunu .İlk tanıştığımızda yaş farkının ve eğitim farkının hiç önemli olmadığını düşünüyordum ama evlendikten sonra aslında bunların çok önemli olduğunu fark ediyorsunuz.Yaş farkı dolayısıyla hiç bir şekilde anlaşamıyorsunuz ya o sizin yaşınıza inecek ya siz onun yaşındaymış gibi davranıcaksınızlülülülülülüevlendiğimde on dokuz o ise otuz yaşındaydı onun yapmak istadiği şeylerle benimkiler uyuşmuyor o benim ile beraberken bende onunla beraberken mutlu olamıyorduk o daha agır kanlı ben ise tam tersi yerimde duramıyordum eşimde buna çok tepki gösteriyor kendisi gibi davranmamı istiyorbir türlü orta yolu bulamıyoruz.Eğitim farkınında çok önemli olduğunu düşünüyorum.Eğitim farkıda aynı sorunlara yol açıyor siz farklı o farklı düşünüyor farklı davranıyorsunuz.Lafın kısası mutlaka böyle özeliklerde evlilik yapan bir çok insan var mutlaka çok mutlu olanlarda vardır ama gördüğüm kadarıyla bir çoğuda benimkinden farklı değil tabi bunda çiftlerin kişilik uyuşmasıda çok önemli:içelim:

aleyna72

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
523
2
48
yas cok önemli canım bende evlendıkten sonra anladım eşimle aramızda inanmıyacaksınız ama 22 yas var ama eşim hic aramızda okadar fark oldugunu göstermiyor ama yine yas farkın cok olması lazım şimdi ben onun zorlukları cekiyorum egitimde önemli tabiki o konuda sorunumuş yok

Çxoxpçxux

Guru
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
1.544
8
Yaş farkından çok eğitim farkı yıllar geçtikçe kendini gösteriyor. Ben üniversite mezunuyum eşim ortaokul dışardan bitirme

yagmur=29

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2008
49
1
42
biz eşimle üniversitede sınıf arkadaşıydık.eşim benden sadece 1 yaş büyük.hoşlandığımız şeyler aynı.çok güzel anlaşıyoruz. ama kadınlar daha çabuk yıpranır derler 10 sene sonra nasıl olur bilemiyorumgaliba en iyisi arada 4-5 yaş olması.:nazar:

nix

B/b
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
6.025
2.633
bizimde ayni mevzu esimle aramda 12 yas var tlayin yasadiklarini bende yasiyorum ben liseyi bitirdim esim ilkokul.onu hicbizaman egtim duzeyiyle sorgulamiyrm ama o bunu kompleks yapiyo bazen.kiskaniyo surekli sorguluyo...yasa gelincede sevgiliyken hic problem deildi ama evlenince is degisti,,,,,evlenince agir bi kadin gibi olmalisin ama 19 yasinda biri ne kadar olgun olabilirki!23 yasindayim ama hala bi degisiklik yok ben olgunlasinca esim yaslanicak 5 yastan yukarisi tehlikeli bence..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 743 gün geçti.

delikizinturkusuyum

Hoşgeldin MİRZA'm...
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2007
1.071
17
40
Bence çok abartılı olmamak kaydıyla aradaki yaş ve eğitim farkının çok önemli olmadığını düşünüyorum. :kahve:

MorAnka

Guru
Pro Üye
24 Aralık 2007
4.336
8.629
yaş bence gayet önemlidir. Fazla yaş farkı çokda iyi değil. 10 yaş farkı bana şahsen çok geliyor. Ama bunlar aşılabilir konular insandan insanda değişir zaten, kimi 40 yaşındadır aynı çocuk gibidir kimide 25 yaşındadır çok olgundur vs.
Ama eğitim bence çok daha önemli. Bi üniv. mezunu ile ilk okul mezunun paylaşimi nekadar olabilir diye düşünüyorum. Ama sakın yanlış anlaşilmasın nice ilk okul mezunları billirim kendini geliştirmiş gayet kültürlüler bazı okumuşlara taş cıkarırlar. Ama kendini geliştirmemiş insanlar ile eğitimli insanlar zor anlaşcanı düşünüyorum. Bunun örneklerinide çok gördüm istina felan olduğunu düşünmüyorum.

kronick

bize her yer TRABZON:)
Pro Üye
12 Temmuz 2006
1.811
27
40
biri diğerinin anne-babası olacak yaşta olmadığı her yaş aralığı benim için uygundur.(erkeğin daha büyük olması kaydıyla:1closedeyes:)
ama eğitim farkı çok önemli.çok çok önemli.mümkünse eğitimler eşit olmalı.aynı seviyelerde olmalı.yada birbirine yakın olmalı.eğitim seviyesi düşük olan erkekse muhakkak maddi durumu yada işi iyi olmalı ki o fark ilerde yüzüne vurulmasın...
2+2=4:kahve:

pegasus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
151
6
52
yaşın önemi yok,ama eğitim ,ilk başlarda aşkdan yada sevgiden gözümüz bişeyleri görmesede ilerleyen zamanlarda eğitimin farklılığından dolayı mutlaka pürüzler çıkacaktır,ilk başlarda görmediğimizi ilerleyen zamanlarda görmek iki tarafıda üzecektir ve bunu problem yapmak ta iki kişinin arasındadır