Eşlerden yalnız birinin Instagram kullanması

Telefonumun kurcalanmasindan hic hoslanmam. Evliyken de kurcalatmazdim. Ama sifremi esim bilirdi, bende onunkini bilirdim. Googledan biseye bakmam gerekiyosa onun telefonu yakinsa onunkinden bakardim. Sunu demek istiyorum ozel alan elbet var ama sınırı ne olmali derseniz esler birbirinin sifresini bilmeli derim.

Onu merak etmiş görünüp açmak istemiyorum .Bir de fazla yoğun bir insan olduğum için zaman kaybı yaşamak istemiyorum
3 günlük flörtün mü bu taktik kasiyorsun? İnsanin kocasini merak etmesi kadar dogal ne olabilir Ayrica telefonu sifreli tutmak da bence dogru degil. Tamam telefonu eline alip didik didik kurcalamak da hos bir davranis degil, ama karsilikli guvene dayali, sifreler de bilinir, alinip kurcalanmaz da. Acil bi durum olsa senin telefonun elinde olmasa kocaninkini nasil kullanican mesela? Böyle kasıntı hayat mi olur ayni evin icinde

Ben de aynı şekilde özel alana saygımdan dolayı kurcalamıyorum.O da benim telefonu eline almış biri değildir . Güveniyorum tabiki ama bazen de acaba demiyor değilim.
Eşiniz daha önce güveniniz yıkacak bir şey yapmadıysa aklınızdaki acabaları uzaklaştırın, hoş takip etseniz bile içinde varsa kaşla göz arasında yapar yapacağını.

Sosyal medya çıktı aldatmalar arttı gibi görünse de aldatmalar eskiden beri tam gaz devamdı, sosyal medya çıkınca yakalanmalar arttı diyebiliriz, 80’lerde cep telefonu da sosyal medya da yoktu ama erkekler 0900’lü hatları arayıp yapıyordu yapacağını ya da işe giderken yolda izde tanıştığı kadınla aldatıyordu, gece aerobikleri ve çin çin dansıyla bile neler oluyordu neler.

Eşiniz daha önce güveniniz yıkacak bir şey yapmadıysa aklınızdaki acabaları uzaklaştırın, hoş takip etseniz bile içinde varsa kaşla göz arasında yapar yapacağını.

Sosyal medya çıktı aldatmalar arttı gibi görünse de aldatmalar eskiden beri tam gaz devamdı, sosyal medya çıkınca yakalanmalar arttı diyebiliriz, 80’lerde cep telefonu da sosyal medya da yoktu ama erkekler 0900’lü hatları arayıp yapıyordu yapacağını ya da işe giderken yolda izde tanıştığı kadınla aldatıyordu, gece aerobikleri ve çin çin dansıyla bile neler oluyordu neler.
Yapan her zaman her yerde yapar tabiki doğru söylüyorsunuz.Maşallah diyeyim hiç bir olumsuz hareketini görmedim.Artık her şeye herkese ulaşmak o kadar kolay ki.İnsan kuşkuya düşüyor zaman zaman

3 günlük flörtün mü bu taktik kasiyorsun? İnsanin kocasini merak etmesi kadar dogal ne olabilir Ayrica telefonu sifreli tutmak da bence dogru degil. Tamam telefonu eline alip didik didik kurcalamak da hos bir davranis degil, ama karsilikli guvene dayali, sifreler de bilinir, alinip kurcalanmaz da. Acil bi durum olsa senin telefonun elinde olmasa kocaninkini nasil kullanican mesela? Böyle kasıntı hayat mi olur ayni evin icinde
Yarın şifresini sorayım bakalım bir adım atayım tepkisi ne olcak.Mesela bir kez burda yazdıklarımı yakalayıp okumuştu özel alanım sonuçta.Rahatsz olmuştum .O yüzden saygılıyım hep bir sınırım var

Benim de eşimin sosyal medyasi yok. Benim instagram var ama telefonumda şifre yok. Eşim de şimdiye dek açip bakmadi ben gösterirsem bakar paylasimlara gostermezsem sormaz bakmaz.
Aynı biz :KK39: üstelik benim instagram hesabım kızlık soyadımla açık, eşimle fotoğraf bi tane var sanrm oda toplu fotoğraf... profilimde kedim var :KK24: telefonm ortada isterse açsın baksın ama merak etmez bakmaz... ben bu yüzden bu konuda bi problem görmedim.

Ya şöyle düşünüyorum her an her dakika kim ekli kim çıktı takip edilmez ama ver bi bakayım denildiğinde saklanıyorsa da hoşuma gitmez.
Sonuçta kocanın instagramında ekli olanlar eşinin takip ettiklerini, onu takip edenleri görüyorsa ben neden göremiyorum diye düşünürüm.
Tamam erkek erkeğe mesajlarını okumazsın ama eşimle mesajlaşmış bir kadının mesajlarını merak ettiysem açıp okuyabilmeliyim. Özel hayatta her dakika ne yaptın ne ettin diye hesap sorulmaz ama şu kadınla yazışmanı okumak istiyorum dediğim dediğimde saklarsa içime bir kurt düşer. Farklı cinsiyet konuşmalarda bence kadın ya da koca merak ettim bakabilir miyim dediğinde bence izin verilmeli şüphe oluşturmaması adına

Ya şöyle düşünüyorum her an her dakika kim ekli kim çıktı takip edilmez ama ver bi bakayım denildiğinde saklanıyorsa da hoşuma gitmez.
Sonuçta kocanın instagramında ekli olanlar eşinin takip ettiklerini, onu takip edenleri görüyorsa ben neden göremiyorum diye düşünürüm.
Tamam erkek erkeğe mesajlarını okumazsın ama eşimle mesajlaşmış bir kadının mesajlarını merak ettiysem açıp okuyabilmeliyim. Özel hayatta her dakika ne yaptın ne ettin diye hesap sorulmaz ama şu kadınla yazışmanı okumak istiyorum dediğim dediğimde saklarsa içime bir kurt düşer. Erkek erkeğe mesajlarda özel hayatı anlıyorum da farklı cinsiyette fazla sır işkillendiriyor.
O gün öyle bir muhabbet geçti.Israr edip ver telefonu demedim mesela .Tepkisini ölçtüm aslında ama biraz bozuldu.Tabi ki bu da şüphe duymama sebep oldu

Yapan her zaman her yerde yapar tabiki doğru söylüyorsunuz.Maşallah diyeyim hiç bir olumsuz hareketini görmedim.Artık her şeye herkese ulaşmak o kadar kolay ki.İnsan kuşkuya düşüyor zaman zaman
Kendini bilen ahlaklı biri herkese kolayca ulaşsa bile adabınla takılır sosyal medyada, ki bir alt mesajınızda eşinizin buradaki yazışmalarınızı okuduğu için rahatsız olduğunuzu yazmışsınız, sizin de onun mesajlarını okumanız rahatsız eder ona güvenmediğinizi düşündürür bence.

Şaka ile karışık kimler var dedim tabiki tanıdığım arkadaşları var iş yerinden .Liseden üniversiteden arkadaşlar var falan dedi.Ben senin telefonuna bakıyor muyum dedi bir de .
Bunun tercümesini yapmak istiyorum; ben senin telefonuna bakmıyorum, sende benim telefonuma bakma. Oysa olması gereken şuydu siz istediğinizde al hayatım deyip telefonu uzatması gerekiyordu. Güven veren davranış bu olmalıydı. Madem tanıdık kişiler ver sizde rahatsız olmazdınız.

Instagram açmak 5 dk bir iş nasıl zaman kaybı olacak anlamadim,şuan bile açarsınız ve takip ederseniz esinizi ne paylaşmış kimleri takip etmiş tabi gizlemediyse takip-takipci kısmını herkese açıksa o kısım kimisi gizliyor takıp -takipci yerini.
Instagram'da takip/takipçi kısmını gizleme diye bir şey yok. Sadece gizli hesapların takipçileri görünmez.

Bunun tercümesini yapmak istiyorum; ben senin telefonuna bakmıyorum, sende benim telefonuma bakma. Oysa olması gereken şuydu siz istediğinizde al hayatım deyip telefonu uzatması gerekiyordu. Güven veren davranış bu olmalıydı. Madem tanıdık kişiler ver sizde rahatsız olmazdınız.
Evet aslında o , telefonun kişisel alan olduğunu düşünüyor.Benim de düşüncem o yönde .Israrla istesem verirdi belki ama anlık bir nabız yoklamasıydı benimki.Bu konuyu kurcalayacağım galiba

Sırf onu takip etmek için hesap açmak ta mantıksız geliyor aslında .Çünkü kendimi biliyorum aktif kullanmayacağım asla.Fotoğraf vb paylaşmayı seven biri değilim
saygılı ve sınırlı olmak böyle ortaya salıp umursamamak değil bana göre. bakayım kimi tanıyorsun deyip bakabilmeniz gerek, sonuçta listesindeki kişiler de görebiliyor takipleştiği kişileri, siz görünce mi özel hayat ihlali olsun. ben olsam mesajlarına, keşfet önerilerine, beğendiklerine de bakarım bu arada. kocam çünkü

ben bu forumda karı kocanın iletişimsizliğine çok şaşırıyorum, başka konularda da görüyorum. açın bir hesap, gülerek dersiniz sana bi bakmak için açtım diye, eşiniz sonuçta taktiğe cool görünmeye gerek var mı bu kadar? takıntılı olmadıkça biraz kıskanmakta ne beyis olabilir? kaçıyorsa, engelliyorsa filan kesin art niyet ararım. bu kontrol işinin boku çıkmadıkça eşler sadakat temini sağlamak zorunda bence.

instagram açan herkes de bir şey paylaşmıyor. yıllarca sıfır gönderi ile instagram kullandım, arkadaşlarımla takipleşiyordum

Yarın şifresini sorayım bakalım bir adım atayım tepkisi ne olcak.Mesela bir kez burda yazdıklarımı yakalayıp okumuştu özel alanım sonuçta.Rahatsz olmuştum .O yüzden saygılıyım hep bir sınırım var

Esiniz neden sizin sınırınızı aştı ki? Merak degil mi? Sizde eş olarak merak edebilirsiniz. Asla didik didik etmekten bahsetmiyorum. Esimin telefonunu elime alamama düşüncesi bana sacma geliyor açıkçası.

O gün öyle bir muhabbet geçti.Israr edip ver telefonu demedim mesela .Tepkisini ölçtüm aslında ama biraz bozuldu.Tabi ki bu da şüphe duymama sebep oldu

Yani instagramda takip ettiğin kişinin kimi takip ettiğini zaten görebiliyorsun, instagramda ekli arkadaşları bunu görüyorsa benim görmem neden sorun oluyor diye sorardım. Bunu açıkça sorun arkadaşların senin instagramında her şeyi görebiliyor benim görmem mi sana sorun çıkardı diye sorun.

Ya tamam özel hayat özel hayatta instagram profilini göstermemek de özel hayat değil yani.

Kendini bilen ahlaklı biri herkese kolayca ulaşsa bile adabınla takılır sosyal medyada, ki bir alt mesajınızda eşinizin buradaki yazışmalarınızı okuduğu için rahatsız olduğunuzu yazmışsınız, sizin de onun mesajlarını okumanız rahatsız eder ona güvenmediğinizi düşündürür bence.
Evet güvenmediğimi düşünecek , doğru söylüyorsunuz.

Aynı biz :KK39: üstelik benim instagram hesabım kızlık soyadımla açık, eşimle fotoğraf bi tane var sanrm oda toplu fotoğraf... profilimde kedim var :KK24: telefonm ortada isterse açsın baksın ama merak etmez bakmaz... ben bu yüzden bu konuda bi problem görmedim.

Ben merakliyim. Eşimin olup benim olmasa bazen bakardim ne paylaşmiş vs. 😀 Ama bakma olayi bizde bir sorun halini almaz yani bakmak istiyorum der ve bakardim basitce.

Merak ediyorum açıkçası.Orası benim için kapalı bir kutu.Sen benim eşimsin senle ilgili her şeyi bilmek istiyorum diyerek bakma talebinde buluncam ısrarla.Bakalım ne olcak.Ya da hesap açma yoluna girerim

X