Eşlerden yalnız birinin Instagram kullanması

Sosyal medyayı aktif kullananlardanım. Eşimin instagram hesabı ve twitter hesabı var ama sadece gündemi maçları takip ediyor. Hiç düşünmemiştim bile üzerinde. Bir gün olsun merak etmedi aç bakayım demedi,niye çevreni eklemiyorsun demedim. Niye desin niye deyim ki? Kişisel tercih tamamen bana göre.

Kimler var dediğinizde neden size sacmalamayin demiş pek imalı bir cevap olmuş. Sanirim sizde bir suphe var esinizde sorunuzuna istinaden boyle bir cevap yaklasiminda bulunmus arkadaşlarını vs tanımıyormusunuz basit bir şekilde Ahmet Mehmet Ayşe Fatma diyebilirdi şifresini bilmiyormusunuz alın bakın bu kadar basit

Onu merak etmiş görünüp açmak istemiyorum .Bir de fazla yoğun bir insan olduğum için zaman kaybı yaşamak istemiyorum
Instagram açmak 5 dk bir iş nasıl zaman kaybı olacak anlamadim,şuan bile açarsınız ve takip ederseniz esinizi ne paylaşmış kimleri takip etmiş tabi gizlemediyse takip-takipci kısmını herkese açıksa o kısım kimisi gizliyor takıp -takipci yerini.

Eşim Instagram kullanmıyor. Hesabı var ama yolladığım videoları bile 3 ayda bir açıp izler.

Benim 80 bin falan takipçim var. Kendi fotoğrafım az var, (hesabın amacı o olmadığı için) eşimle hiç var mı onu bilmiyorum. Varsa da son 1 senede kesin yok.

Bu sebeple sorun yaşamadık hiç. İsterse telefonumu alıp bakabilir şifremi falan saklamam.

Merhaba hiç sosyal medya hesabı kullanmayan bir kadınım.Eşim Instagram kullanıyor, profilinde ikimizin fotoğrafı var.Telefonu şifrelidir hep.Şüphe duyacağım bir konu yok ama merak etmiyor değilim .Kimler var merak ediyorum dediğimde saçmalıyorsun diye rahatsız olmuştu.Ben de üzerinde durmadım.Siz olsanız ne yapardınız fazla mı rahat davranıyorum
Instanin size ozel kotasi mi var? 1 evin bir instasi olur kurali mi geldi?

Sırf onu takip etmek için hesap açmak ta mantıksız geliyor aslında .Çünkü kendimi biliyorum aktif kullanmayacağım asla.Fotoğraf vb paylaşmayı seven biri değilim
Benim var ama foto paylaşmıyorum bakınıyorum öyle. Çok yoğun biriyim. Fazla zamanımı almıyor. Aklınıza takmış buraya konu acmissiniz fikrimizi sormussunuz açıp takip edin. Birkaç günde bir girersiniz kaybedeceğiniz bir şey yok.

Onu merak etmiş görünüp açmak istemiyorum .Bir de fazla yoğun bir insan olduğum için zaman kaybı yaşamak istemiyorum

Böylemi yoksa eşinizmi izin vermiyor?
Buraya üye olup yorumları cevaplayacak vaktiniz varsa beş dakika insta açıp bakacak kadarda vardır.
Ayrıca eşinize söylediğinizde gösterebilir bunda ne var.
Bence şüpheleniyorsunuz ama söyleyemiyorsunuz.

Ben insta kullanıyorum ama eşim kullanmazdı. Sonrasında birkaç sayfayı takip etmek için açtı ama birbirimizde ekli değiliz 😂 beni ekle dediğimde de olmaz, seni eklersem millet beni eklemeye başlar istemiyorum dedi ve ekleşmedik🤣 takip ettiği 3 sayfa var o kadar, hiçbir zaman da bana sende kimler ekli, hesabına bakayım demedi. Ama bazen o bana, bazen de ben ona hesaplarımızdan bir şeyler gösteririz, bakarız

Siz olsanız ne yapardınız fazla mı rahat davranıyorum
Eşime güveniyorsam sosyal medya hesabı olması da rahatsız etmez, ki ben de sosyal medya kullanan biri değilim zira sadece KK yetiyor bana, eşim ise yıllardır sosyal medyada aktif, kimi takip eder kimlerle yazışır ne yazışır bilmiyorum ilgilenmiyorum, kaldı ki eşim home-office çalışan biri PC ‘si salonda ve sosyal medyası sürekli açık istesem şifre ve kullanıcı adına ihtiyaç duymadan bakabilirim ama özel alana saygı duyulmasını savunan biriyim, o yüzden ben onun hesaplarına bakmam o da benim KK yazışmalarıma.

Böylemi yoksa eşinizmi izin vermiyor?
Buraya üye olup yorumları cevaplayacak vaktiniz varsa beş dakika insta açıp bakacak kadarda vardır.
Ayrıca eşinize söylediğinizde gösterebilir bunda ne var.
Bence şüpheleniyorsunuz ama söyleyemiyorsunuz.
Eşim hiç karışmaz.Açmayı tercih etmiyorum sadece bir tek bu forum ve WhatsApp kullanıyorum.Tabi ki merak ediyorum.Açadabilirim ama onu kontrol etmek için yapıcam bunu yaparsam o da pek hoş gelmiyor

Eşime güveniyorsam sosyal medya hesabı olması da rahatsız etmez, ki ben de sosyal medya kullanan biri değilim zira sadece KK yetiyor bana, eşim ise yıllardır sosyal medyada aktif, kimi takip eder kimlerle yazışır ne yazışır bilmiyorum ilgilenmiyorum, kaldı ki eşim home-office çalışan biri PC ‘si salonda ve sosyal medyası sürekli açık istesem şifre ve kullanıcı adına ihtiyaç duymadan bakabilirim ama özel alana saygı duyulmasını savunan biriyim, o yüzden ben onun hesaplarına bakmam o da benim KK yazışmalarıma.
Ben de aynı şekilde özel alana saygımdan dolayı kurcalamıyorum.O da benim telefonu eline almış biri değildir . Güveniyorum tabiki ama bazen de acaba demiyor değilim.

Eşiniz tepki göstermekle haklı, kişisel alanının sınırını çizmiş size. Ne o öyle kontrol eder gibi bakayım demek. Ben de rahatsız olurdum. Çok merak ediyorsanız bi hesap da siz açın.

Yok aslında ben kullanmayı tercih etmedim hiç.Eşim hiç karışmaz .O benim telefonuma el sürmediği için ben de onunkine dokunmadım ama bilmiyorum doğru mu yapıyorum

El sürmemek de ilginç geliyor bana.Yani özelikle alıp kurcalamazsin ama netten bir şeye bakacaksindir,eşinin telefonu daha yakınındadır o an,alıp bakarsın.Ya da acil bir durum olur,bi yeri araman gerekir vs.
Bu yüzden şifreyi eşlerin bilmemesini de garipsiyorum.

Siz de açın bir hesap madem merak ediyorsanız,yemek-gezi-moda sayfalarını falan takip edersiniz.Kendi isminizi de kullanmaniza gerek yok.

X