Eşlerinizle, sevgililerinizle benziyor musunuz?

asyadan

sev çok sev
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2012
1.072
232
Bizde nişanlımla farklıyızdır. O müzik dinlemeyi çok sever ben aylarca dinlemesem aklıma gelmez . Kitap okumayı çok severim , kendisinin arası yoktur ama farklılıklardan ortak paydalar çıkarıyoruz. O bana müzik göndere ben ona kitap okurum falan . Açıkçası farklı olmak da bizim hoşumuza gidiyor .

ancak cimri olması be annesine düşkün olduğunu nasıl anladınız ? Ben eksi konunuzu da biliyorum bu kadar kısa sürede gerçekten çözümlediniz mi ?
Ayrıca bi insan sevgili olarak farklı evlat olarak farklı arkadaş olarak farklıdır .

cimri olması belki gereksiz şeylere para harcamaması olabilir ve arkadaşlarınıza göre cinsidir .

bana çok peşin hükümlüsüsünüz gibi geldi
 

kucukbirmelekkk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2013
30
55
Yahu aylardır- yıllardır konser tiyatro sinema salonları kapalıydı ve kapalı kalacak.Bir ben mi evde kös kös oturuyorum millet rakın kok larda one love festivallerde.sosyal hayatsız adam nasıl vakit geçiriyor diye şekil şükul yapmışız ?
Kitap okuma mevzusu zaten evlere şenlik.Zannedersin forumun tamamı paralel evrenler, felsefe, hawking den zamanın kısa tarihini mi okusak yoksa aynştayn dan izafiyet teorisini mi okusak diye tartışma içinde.
elif şafak yada survivor dan meşhur olmuş tiplerin kitaplarını okumamızı ben pek kitaptan saymıyorum ve bize pek bir faydası yok gibime geliyor.Neyse önyargı kırılması zaten zor bir şey.Sen bu adama ısınamamışsın anlaşılan ama bahaneler bu olmamalı
 

defne-28

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2014
20.526
22.108
31
düşünce olarak aynıyız

Yüz olarak benzemiyoruz.

Bence ortak noktalar , ortak zevkler olmazsa olmaz.

Zıt kutuplar birbirini çekere inanmıyorum.

Hayata aynı pencereden bakmadığım biriyle ne kadar uyumlu olabilirim ?
 

zemheri4717

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
6.576
10.969
İyi akşamlar :)

1 hafta önce keşke mesaj atmasaydım diye konu açmıştım.

İşyerinden birisiyle flört ediyorum. Adamla en başlarda sohbetimiz iyiydi. Sonra bozuştuk ve konuşmayı kestik. Şimdi yeniden başladık konuşmaya ama ben biraz düşününce konuşmak istemediğimr karar verdim. İkimiz de düşünce yapısı olarak çok ayrıyız. Sohbet yürütemiyorum. Ben müzik dinlemeye bayılırım, çok müzik dinleyen birisi değil. Attığım şarkılar ona hitap etmiyor. Bu olabilir. Konsere tiyatroya, sinemaya gitmeyi severim. Hiç ilgisini çeken şeyler değil. Kitap okumayı çok severim, hiç sevmiyor. Hiç cimri birisi değilimdir. Davranışlarından anladığım kadarıyla ve ortak arkadaşlarımızın dediği kadarıyla cimri denecek kadar eli sıkı. Özgürlüğüme çok düşkün birisiyim, annesine çok düşkün birisi. Bunlar ufak görünen ama korkutan şeyler. Bunların dışında konuşabildiğimiz zaman konuşmayı vakit geçirmeyi seviyorum. Yanında gülebiliyorum. Ama bazı şeyler için bile bile lades demek istemem.

Hayatınızdaki insanlar, eşleriniz, sevgililerinizle zıt mısınız? Yoksa ortak şeylerden mi zevk alıyorsunuz?

Not: Adam komik, eğlenceli birisi başka insanlarla sohbeti güzel. Benle de güzel konuluyor aslında bi kabalığı olmadı.
Eşimle farklıyız ama bu konularda değil, müzik dinlemeyi severiz ama başka tarzları severiz mesela, film kitap tercihlerimiz farklıdır ama okumayı gezmeyi severiz. Cimri cömert meselesi aile bağları kısımları ise bambaşka kulvarlar. Sadece sohbetinin güzel olması bir evlilik yürütmeye yetmez
 

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
35.927
140.620
benzeme benzememeye gelinceye kadar cimri biriyle yapabilecek misiniz? Cimri adamla ömür geçmiyor, insanı kanser ediyor cimri tipler vallahi. Sinemeya gidelim diceksiniz adam boşver otur evde 2 kişi sinema parası ... TL diyecek, gezelim diyeceksiniz adam yok çok para gidiyor diyecek yeminle kanserlik malzeme

Adam anne kuzusu hem de cimri. Evlenince har hafta ayni aktiviteyi yapacaksınız, anneciğime gidelim orda bedava yiyip içelim.

Sosyal aktivite olmaması nasıl oluyor yani, akşam ne yapıyor mesela bu adam ya kitap okursun ya dizi/film izlersin ... cimrilikten haftasonu sinemaya, kafeye de gitmez bu adam şimdi yani böyle bir hayatı istiyorum derseniz buyrun.
 

izmirimizmir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2012
1.317
1.908
Bir çok konuda farklı dusensekte genelde orta yolu buluyoruz.genelde totosunu kaldırıp bir işin ucundan tutmaz,çok nadirdir iş yaptigi (çocuk bakımı dışında,bu konuda benden daha iyidir)iş yapmayı kadın işi olarak görür,bana hiç söylemedi ama biliyorum ailesine fazlasıyla düşkündür ,bir problem yaşasak ailesini savunur ama eninde sonunda benim dediğime gelir.cok sabırlıdır ,zor sinirlenir ama sinirlendiğinde gözü hiçbir şey görmez,demedigini bırakmaz.katir inadı vardır,gönül alma işlerinden anlamaz,hediye vs kırk yılda bir,çiçeğim bocegim gibi sözler bilmez,söylemez,gezmeye vs benim zorumla gidilir,evde bir eşya bozulsa bir el atayım demez ben sinirden deli olurum ama tüm bunlarin dişinda harika sohbet edebiliyoruz,yanında hiç sıkılmiyorum,fazlasıyla esprilidir,gözümden yaş gelir çoğu zaman gülmekten,çok iyi dedikodu yapar e ben de bayılırım zaten.dunyanin en iyi babasıdır(tabii ki bence,çok daha iyi babalar vardır illaki ),eli fazlasıyla boldur,maaşıma,aldığıma ettiğime karışmaz.kiyafetime,gittiğin yere,kimle gittiğime karışmaz,hesap sormaz,ben de hesap vermem zaten,sadece cikiyorum ben derim(o da aynı şekilde tabii)ve ben de sizin gibi özgürlüğüme fazlasiyla duskunumdur,kiskanilmaktan nefret ederim.benim için en önemli kriter buydu,çok şükür istediğim gibi birine denk geldim.ve hepsinden önemlisi iyi sevisiyor.