Eşten gizli birikim yapmak

Bende birikim yaparim, eşim de bilir ama miktari fln sormaz merak etmez bende söylemem 😁
Güvenmiyor olsam birikim yaptığımı belli etmem asla.
CanTorun CanTorun ablacim haklisin her evliliğin dinamiği farkli sonuçta.
Ama koşullar ne olursa olsun hep derim kadının kıyısıköşesi olmalı.
Benim bildigim kadinlar hep kirli ciki... 😍

Eşten gizli birikim olur ama yalan soyleyerek yapmak ne kadar doğru olur onu bilemedim. İliskinizdeki güven durumuna göre kendiniz en iyisini bilirsiniz.
Ben birikim yaparım, eşim de bilir ama ne kadar olduğunu bilmez. Sohbet esnasında lafı bile yapılmaz. Lazım olunca yine bize kullanılacaktır bunun güveni vardır onda. Maaşını alınca harçlığını ayırır kalan parasini bana yollar. Böyle ilerliyoruz.
Ama eşlerden biri musrifse habersiz de birikim yapılabilir karşı değilim açıkçası.
Son mesajlarda bizim kızlara katılıyorum her kadının evli bekar mutlaka kendine ait bir birikimi olmalı, eş bilsin ya da bilmesin, ortak birikimden ayrı kendini güvende hissettirecek az çok ayrı parası olmalı.
Benim eşim bunu da bilir, arada kendi ekstralarindan yollar bunu kendine ekle diye.
Çünkü dediğim gibi ihtiyaç halinde ortak kullanılacağını bilir.
Hayattaki herşeyde olduğu gibi burada da güven önemli.

Sanki kadınların doğuştan gelen ama farkına varmalari zaman alan bir özelliği bu 😀
Cocukken halamin eltisine kiyida kosede paran var mi yenge dedigini duydum. Yas 4 falan. Abim bana harclik verirdi, halama gidince bakkaldan bir sey alayim diye. (annem calistigi icin, bir sure orda kaldim) Ben de eve gidince o paralari evin koselerine saklardim.
Ahahahaha benim cevherim o zamandan parlamis... 😂😂😂😂😂

Cocukken halamin eltisine kiyida kosede paran var mi yenge dedigini duydum. Yas 4 falan. Abim bana harclik verirdi, halama gidince bakkaldan bir sey alayim diye. (annem calistigi icin, bir sure orda kaldim) Ben de eve gidince o paralari evin koselerine saklardim.
Ahahahaha benim cevherim o zamandan parlamis... 😂😂😂😂😂
Abla sendeki cevher 🧿
Benim de bir anım var buradan da benim cevher belli olacak🤣
Küçükken annem kardeşimi doktora mi goturiyor ne birkaç saatliğine babaanneme bırakmışlar beni, o zaman da pek iştahlı bir bebeyim🙈
Muz istiyorum rahmetli önce yemek sonra muz diyor.
Bahçeden içeri giriyor babaannem o sırada da muz arabası geçiyor, kapıyı açıp adama kolumdaki kunye ile kaç tane muz alacağımı sormusum.
Adam da babaanneme seslendi tabi, o gun annem gelene kadar muz vermedi🤣

Kız valla başlığı görünce seni andim tamda bu gün konuşuyorduk valla kadının her daim kenarda olmalı bir miktar ver kösem diyosun para olmadığı zaman benim eşim müsrif napiyim ne kadar varsa o kadar yiyor öyle alışmışlar bi kardeşi dikkat eder ama pintide değildir yani eltim var oda dikkat eder onun karısı diğer eltiler pek para tutmazlar benim vardır oda bilir ama kaf dağının üzerini bilir sadece🙈🙈
Benimki biliyorsun hortumluyor🤦🏻‍♀️😂

Param varsa yok demem bana etik gelmiyor. Olduğu zamanda illa söyleme gereği duymam şu kadar param var diye sorarsa söylerim. Gram veya çeyrek aldığımda söylerim kendisine ama karışmaması gerektiginide söylerim oda karışmaz zaten bende durur. Zor zamandada ortak kararla çıkarır bozdururuz. Evlilikte gizli saklı işlere baş vurmak bana doğru gelmiyor.

Bizim eşimle keselerimiz ayrı. Zamanında yaşadığımız güven sorunundan dolayı.
Şu an kredi ödemelerim bitti. Arabanın kasko yaz lastiği taksitleri ve bi kaç taksitim var. pazara ben gidiyorum cocuklarin masrafı da bende. market ve faturalar onda
Marttan itibaren iyi birikim yapıyorum. Maaşımı da bilmez.
Haberi de yok bilmesine de gerek yok ilişkimiz gereği malesef.

Erkekler maalesef bizim gibi düşünmüyor. Hazırı varken başka çareyi düşünemiyorlar. Annem-babam 43 yıllık evliler annem her zaman kenarda babamın haberi olmadan bir şeyler biriktirmiştir. Zor bir durum olduğunda babamı izler gerçekten çözüm bulunamıyorsa çıkarır verir.
ben birikimimi gizli tutmuyorum çünkü eşim de sağ olsun pek hazır parayı harcamaktan yana değil. Ama sizin öyleyse bence sakıncası yok.

Paranız varken yok demeniz bence çok yanlış ve resmen yalan söylemiş oluyorsunuz. Yalan yalandır ve siyahı beyazı olmaz

X