Ev fiyatları hakkında

Zaten bu fiyatlarla devam ederse ev satışları düşer.ellerinde kalınca fiyat indirimi yada kredi faiz indirimi olur.ama oda ancak yaz sonu olur.gecen seneden aynı durum olmuştu.gecen sene Ekim'de faiz indirimi yapıldı o dönemde hemen kredi cekilmesi ve alınması lazım.faiz indirimini gören de zam yapıyor sonra.

++++++
Ben de bu sekilde dusunuyorum, fiyatlar balon kimse almazsa mecburen duserler.

Şuan faizler aşırı yüksek, piyasa durgun.
Döviz kurlarının hali belli ve dolayısıyla bunlar ev fiyatlarına da yansıyor.
Sizin yerinizde olsam eğer kredi çekmeden alacaksınız bütçeme uygun bir yeri alırdım ama kredi çekecekseniz bekleyin.
kredi çekmeyeceğim ama fiyatlar inanılmaz ya geçen haftadan bu haftaya 150 200 bin artan ilanlar var şaka gibi

++++++
Ben de bu sekilde dusunuyorum, fiyatlar balon kimse almazsa mecburen duserler.
Elinde evi olan satmak isteyen yüksek fiyattan satamazsa elinde kalacak.mecbur düşme olur o zaman.ama milletimiz leblebi gibi aldığı için biz beklemek zorunda kalıyoruz.ben sonbaharda düşeceğini düşünüyorum.

kredi çekmeyeceğim ama fiyatlar inanılmaz ya geçen haftadan bu haftaya 150 200 bin artan ilanlar var şaka gibi
O ilanlara denk geldikçe şikayet edin lütfen.herkes uyanıklık yapıp böyle arttirirsa biz çok bekleriz böyle.yukarda görsel atmıştım şikayet için gördünüz mü.

Hep böyle bir söylenti olur ama daha bir kez olsun ev fiyatlarının düştüğünü görmedim.
Bu fiyata kim alır diyorsunuz ama çatır çatır alıyor millet. Bugün boş gördüğüm sokakta bir hafta sonra inşaat başlıyor. Alan yoksa kime yapılıyor bu evler? Bit kadar şehirde yaşıyorum inan sağım solum inşaat dolu, gayet de güzel satılıyor. Bu fiyata burda ev mi satılır diyorum ama evler bitmeden satışları tamamlanmış oluyor.

Araba fiyatları zor düşer.uretim durdu sıfır araç için vergi zammı geldi.surekli alım satım için vergi arttı.ikinci ele talep olduğu için fiyatlar düşmez.
Sıfır fiyatları düşmeden 2. El düşmez. Dolar kuru böyleyken de sıfır fiyatı düşmez. Bu denirde evi ve arabası olan resmen zengin

Ben hiç düşen ev veya araç göremedim malesef. Bz alırkende böyle denildi sağdan soldan Allahtan beklemeden almışız. 4 sene önce aldık,şimdi 2 katı oldu fiyatlar. Bence alın. Kredi kullanacaksanız da faizler düşerse yapılandırırsınız. Herşey aldı başını gidiyor,el atan yok.

Son düzenleme:
Hep böyle bir söylenti olur ama daha bir kez olsun ev fiyatlarının düştüğünü görmedim.
Bu fiyata kim alır diyorsunuz ama çatır çatır alıyor millet. Bugün boş gördüğüm sokakta bir hafta sonra inşaat başlıyor. Alan yoksa kime yapılıyor bu evler? Bit kadar şehirde yaşıyorum inan sağım solum inşaat dolu, gayet de güzel satılıyor. Bu fiyata burda ev mi satılır diyorum ama evler bitmeden satışları tamamlanmış oluyor.
1 senedir satılmadan bekleyen konutlar var ama ilanlar hep aynı

Sıfır fiyatları düşmeden 2. El düşmez. Dolar kuru böyleyken de sıfır fiyatı düşmez. Bu denirde evi ve arabası olan resmen zengin
Aynen öyle haklısınız.ben araba fiyatlarının düşeceğini düşünmüyorum zaten.yukarda bahsetmişler bende düşündüğümü söyledim.dolar kurunu şimdi takip ettim ikinci dalga geliyor gibi.

Bazen ben görüyorum çok acil durumda uygun fiyata satılık ilanlari çıkıyor takip etmek lazım.ama 350 bin den ilan verilmiş ev 300 e düşmez.buni da göz önünde bulunduralim

Bazen bende diyorum
Satayim hazir yüksek fiyatlar varken kâr amaçlı ama cesaret edemiyorum o ayrı

Bazen ben görüyorum çok acil durumda uygun fiyata satılık ilanlari çıkıyor takip etmek lazım.ama 350 bin den ilan verilmiş ev 300 e düşmez.buni da göz önünde bulunduralim
Aynen yani. Paranın yüzü sıcak, düşse de ne kadar düşer?

Ev fiyatlarının düştüğünü hiç görmedim. Mart ayında 2020 sifir arabaların düştüğünü gördüm ama ellerinden çıkarmak için sanırım. Ikinci ele yansıdığını hiç sanmıyorum, sanmıyorum değil gördüm yansımamıştı çok daha pahalıydı. Ev fiyatları düşse bile insanlar satmaktan vazgeçer acelesi yoksa. Şimdi evine 400bin yazan insan o fiyata satacağının hayallerini kuruyor. Eee düşse bu sefer 350ye satmak istemez uzun süre 400e satacağını düşünmüş çünkü.

Ev sahibi cani ne fiyat isterse onu koyuyor. Bizim sitede bir daire 800bine satilikti,alici cikinca ev sahibi fiyati 1 milyona cikardi. Annemin sitede 750bine satilik var 2 senedir duruyor,satamadilar,945bine cikardilar fiyati. Tok satici bunlar demek ki.
Alacak param olsa alir koyarim. Ben evi aldigima bakarim sonucta.

Bu ülkede ev fiyatı düşmez. Kalabalık bir gruba miras kalmıştır, hemen satılsın da herkes payını alsın isterler, uygun fiyat belirlerler hemen satılsın diye. Veya adamın işi batmıştır, acil para lazımdır da öyle bir şey düşer. Ama bunlar çok istisnai durumlar. Sıfır ev arıyorsanız inşaat maliyetleri arttı, kesinlikle düşmez. Sıfır evler bu kadar pahalı olunca da ikinci eller de yüksek oluyor. Yani elinizde iyi bir peşinat varsa alabileceğinizi alın.

şu dönemde nakit parayı eve gömmek bana saçma geliyor. ülkenin gidişatı gidişat değil. ama illa ev alacağım diyorsan, bir an önce al. krediler arttı zaten, daire fiyatları da ona oranlar arttı. daha ne gelecek bilmiyoruz ama düşmez daha.

Şu ana kadar türkiyede artan herhangi bir şeyin fiyatının düştüğünü görmedim. Anca ekonomide çok büyük reformlar yapılır, dolar, euro düşer, enflasyon tek hanelere düşer de ev fiyatları da belki o zaman geriler. O yüzden eğer kendinizi zorlamadan alacak bütçeniz varsa alın düşmesini beklemeden alın, ama büyük borca girip alacaksınız aylık ödemeler sizi zorlayacaksa bence bu ekonomik durumda almayın derim. Ülkenin 1 ay sonra ne durumda olacağı belli değil çünkü.

X