Ev fiyatları hakkında

Bu ev Ankarada mi? 3 4 gün önce oturduğumuz sitedeki evlerin fiyatlarını 150 bin tl artırmışlar 😒 iyiki bir hafta önce pazarlık yapmıştık biz uyguna aldik ama almasaydim bu zamlardan sonra almazdım sanırım

Bursada daire fiyatlarında inanılmaz düşüş yaşandı hatta bazı çok iyi konumda olan yerlere yapılan sitelerde satış bile yokmuş diye fiyatlar düştü deniyor İstanbul ise bilemicem

Arkadaşlar fiyatlar böyle giderse kimse almaz, ellerinde kalır, fiyatlar düşer yönünde görüşlerini yazmış ama ben bu ülkede ev fiyatlarının düştüğünü görmedim beş senedir. Gaziantep’te iki milyonluk daire ilanları ertesi hafta kalkıyor, perdeleri asılıyor. Biz çok fakiriz herhalde.
şimdi yanlış anlamayın kimseyi suçlamıyorum ama

bu ülkede her ihalede %10 alanlar var
bunun pudra şekeri kaçakçısı var, silah kaçakçısı var, kadın satanı var, ülkesinden kaçıp geleni var

benim kıçı kırık ilçemde (ki 10 sene öncesine kadar uyuşturucunun u'su bilinmeyen bir yerdi ve gaziantep'ten yüzlerce km daha batıda bir yer) şimdi jandarma özel karakol kurdu, birim kurdu, dron'lar yere inmiyor....ekilen hayat/viran yer vc. arıyor, tarlada bu mereti eken biçen yine bir risk (!) alıyor..bunun iran'dan geleni ayrı suriye ayrı libya ayrı..hatta ve hatta artık güney amerikadan bile pudra şekeri geliyor ülkemize gemi gemi..o klasik doğudan kamyon kamyon gelen batıya giden rotayı bile aştık artık...uçtuk uçtuk.

kısacası her koldan kara para giriyor ülkeye, bu kara para dediğimiz şey de en kolay emlak piyasasında yıkanıp aklanıp paklanıyor.

şimdi yanlış anlamayın kimseyi suçlamıyorum ama

bu ülkede her ihalede %10 alanlar var
bunun pudra şekeri kaçakçısı var, silah kaçakçısı var, kadın satanı var, ülkesinden kaçıp geleni var

benim kıçı kırık ilçemde (ki 10 sene öncesine kadar uyuşturucunun u'su bilinmeyen bir yerdi ve gaziantep'ten yüzlerce km daha batıda bir yer) şimdi jandarma özel karakol kurdu, birim kurdu, dron'lar yere inmiyor....ekilen hayat/viran yer vc. arıyor, tarlada bu mereti eken biçen yine bir risk (!) alıyor..bunun iran'dan geleni ayrı suriye ayrı libya ayrı..hatta ve hatta artık güney amerikadan bile pudra şekeri geliyor ülkemize gemi gemi..o klasik doğudan kamyon kamyon gelen batıya giden rotayı bile aştık artık...uçtuk uçtuk.

kısacası her koldan kara para giriyor ülkeye, bu kara para dediğimiz şey de en kolay emlak piyasasında yıkanıp aklanıp paklanıyor.
Biz de o evlere bakıp bakıp bunlar o kadar parayı nereden buluyor diye şaşıyoruz ama cevap belli zaten. Aynen dediğiniz gibi. Pudra şekersiz mümkün değil.

Zaten şöyle bir durum da var, bu kaynağı belirsiz zenginlerin öyle üç beş değil onlarca evi oluyor. Bunlar bizim gibi emlakçılardan filan almıyor o evleri, projelere bakıyorlar, yeni sitelere mevkiye konuma getiriye bakıyorlar hop o siteden beş daire alıyor mesela, gidiyor başka şehirdeki başka siteden beş tane daha alıyor. Biz de elimizde telefon ilanlara bakarken kim alıyor bu evleri diyoruz... Kimin alamadığı ortada; ben de eşim de iyi üniversitelerden mezun iş güç sahibi insanlarız biz bin tane hesap yapa yapa klasik ortalama bir ev alabiliriz ancak, onu da bulursak şanslıyız.

Zaten şöyle bir durum da var, bu kaynağı belirsiz zenginlerin öyle üç beş değil onlarca evi oluyor. Bunlar bizim gibi emlakçılardan filan almıyor o evleri, projelere bakıyorlar, yeni sitelere mevkiye konuma getiriye bakıyorlar hop o siteden beş daire alıyor mesela, gidiyor başka şehirdeki başka siteden beş tane daha alıyor. Biz de elimizde telefon ilanlara bakarken kim alıyor bu evleri diyoruz... Kimin alamadığı ortada; ben de eşim de iyi üniversitelerden mezun iş güç sahibi insanlarız biz bin tane hesap yapa yapa klasik ortalama bir ev alabiliriz ancak, onu da bulursak şanslıyız.
Kendimiz için aynı şeyi düşünüyorum şuan eşimle parmakla gösterilcek ünvanlarda çalışıyoruz ama evi zor geçindiriyoruz ve çocuk yok henüz.. yazık halimize

Bekledim zararlı ciktim. Bu dönem çok yüksek alınmaz derken bir yıl geçti ikiye katlandı. Düşmeyi bırak cıktı. Her yerde durum ayni

Paran varsa uygunsa birazda hemen al derim. Inşaat maliyetleri çok arttı. Bundan sonra yaza faiz indirseler evler artıyor değişen bir şey olmuyor. Aralik da 460 olan ev Şimdi 650 satılıyor..

Ev fiyatlarinin dusecegini sanmiyorum faizler dusecektir bir sure sonra ama faiz dusuncede yine ev fiyatlarini artiriyorlar malesef

Aslında o ilanları şikayet etmek lazım cezai işlem uygulanıyor.birden bu kadar zam çok fazla.

nreye şikayet ediliyor ki

O ilanlara denk geldikçe şikayet edin lütfen.herkes uyanıklık yapıp böyle arttirirsa biz çok bekleriz böyle.yukarda görsel atmıştım şikayet için gördünüz mü.

Kimi nereye şikayet ediyorsunuz arkadaşlar? Bir gecede dolar TL karşısında 1 TL yi gecik değer kazanıyorken tabi ki bir gecede ilan fiyatı değişir. Bu şikayet haberleri doğru olamaz o zaman bütün ev arsa araba sahipleri ceza yemiş olurdu.

Hep böyle bir söylenti olur ama daha bir kez olsun ev fiyatlarının düştüğünü görmedim.
Bu fiyata kim alır diyorsunuz ama çatır çatır alıyor millet. Bugün boş gördüğüm sokakta bir hafta sonra inşaat başlıyor. Alan yoksa kime yapılıyor bu evler? Bit kadar şehirde yaşıyorum inan sağım solum inşaat dolu, gayet de güzel satılıyor. Bu fiyata burda ev mi satılır diyorum ama evler bitmeden satışları tamamlanmış oluyor.

Aynen öyle yıllardır turkiyede emlak balonu var vay patladı vay patlayacak vs diyorlar ama kimsenin elinde ev mev kaldığı yok. Türkler almazsa gurbetçiler veya yabancılar rahat alıyor zaten.

Evlendigimden beri istedigim ev için hep bi 100 bin eksigim var ve fiyatlar artiyor, Faizler artiyor ben kira ödemeye devam ediyorum fln...bu böyle bir sarmal maalesef. Kriterlerinizi biraz esnetip kredi çekip ev alin bence, alınmış alınmıştır. Kira yerine faiz bile ödeseniz daha mantıklı

Biz de aynı sarmaldayız şaka gibi

Yaklaşık altı senedir evliyim ev fiyatlarının düştüğünü hiç görmedim. Olsa olsa 15-20 bin TL ilanda düşüş olur o da zaten pazarlık payı. Sürekli enflasyon olan ülkede ev veya başka şeyin fiyatı neden düşsün ki?
Ayrıca faizler yakında düşmez , düşse bile ev fiyatları aşırı artacak bu sefer.

Bursada daire fiyatlarında inanılmaz düşüş yaşandı hatta bazı çok iyi konumda olan yerlere yapılan sitelerde satış bile yokmuş diye fiyatlar düştü deniyor İstanbul ise bilemicem
Bursa'da yaşıyorum. Sektörün direk içindeyim. Dediğiniz gibi bir düşüş yaşanmadı. Aksine ev fiyatları her geçen gün artıyor.
Fakat her zaman olabileceği gibi sıkışan kişiler piyasa altı satıyor dairelerini. Bir de barterla daire edinmiş ustalar, elektrikçiler vs. piyasa altı satar, elden çabuk çıksın, nakde dönsün diye.
Hiç öyle satışların durduğu falan da yok. Gayet hızlı diyebilirim. Özellikle ekonominin kötü olduğu dönemleri bekleyen büyük bir kesim var( biz onlara ölücü diyoruz😂) o kesimin sayesinde piyasa tıkır tıkır işliyor.

Yaz gibi kredi faizleri düşünce ev fiyatları daha çok artacak. Ev almak planı olan insanlar faiz indirimi öncesi halletmek istiyor. Sektörün içinde olduğum için yakınen biliyorum. Açıkcası ben de ev alacak olsam en kısa sürede hallederdim. Çünkü her geçen gün fiyatlar artıyor.
Bu arada dediğiniz kontrolsüz artışı şikayet etseniz de bir sonuç alamazsınız. Çünkü mal şahsın malı, istediği fiyata satabilir. Ki yukarıda biri de yazmış bir gecede kurlar nasıl değişiyor insanların bunu ev fiyatlarına yansıtmasında da hiç bir sorun yok. Şikayet edip bir sonuç alamazsınız, mümkün değil. Yaşadığınız ülke gerçeğiyle yüzleşin bence😅😅

Bütün yorumları okumadım o yüzden söyleyen var mı bilmiyorum ama size ailemin ne yaptığından bahsetmek istedim. Tanıdık bir müteahhit kentsel dönüşüm programı kapsamında uzaktan akrabalarımızın evini satın almıştı. Bize de haber verdiler. Temelden aldık ve hem taksitli ödedik hem de bitmiş halinin yarı fiyatına almış olduk. E tabi 2-3 sene bekleme süresi oluyor ama bana kalırsa artıları daha fazla. Belki bu yöntemi düşünebilirsiniz, sevgiler. :KK31:

Bursa'da yaşıyorum. Sektörün direk içindeyim. Dediğiniz gibi bir düşüş yaşanmadı. Aksine ev fiyatları her geçen gün artıyor.
Fakat her zaman olabileceği gibi sıkışan kişiler piyasa altı satıyor dairelerini. Bir de barterla daire edinmiş ustalar, elektrikçiler vs. piyasa altı satar, elden çabuk çıksın, nakde dönsün diye.
Hiç öyle satışların durduğu falan da yok. Gayet hızlı diyebilirim. Özellikle ekonominin kötü olduğu dönemleri bekleyen büyük bir kesim var( biz onlara ölücü diyoruz😂) o kesimin sayesinde piyasa tıkır tıkır işliyor.
Birşey sorayım size belki bilginiz vardır hani şu as merkez karşısına yapılan lüks siteler var orası satılmıyor denildi hatta 450bin falan diye duydum çok şaşırdım bir bilginiz var mı?

Yaz gibi kredi faizleri düşünce ev fiyatları daha çok artacak. Ev almak planı olan insanlar faiz indirimi öncesi halletmek istiyor. Sektörün içinde olduğum için yakınen biliyorum. Açıkcası ben de ev alacak olsam en kısa sürede hallederdim. Çünkü her geçen gün fiyatlar artıyor.
Bu arada dediğiniz kontrolsüz artışı şikayet etseniz de bir sonuç alamazsınız. Çünkü mal şahsın malı, istediği fiyata satabilir. Ki yukarıda biri de yazmış bir gecede kurlar nasıl değişiyor insanların bunu ev fiyatlarına yansıtmasında da hiç bir sorun yok. Şikayet edip bir sonuç alamazsınız, mümkün değil. Yaşadığınız ülke gerçeğiyle yüzleşin bence😅😅
Biz anneme de daire alıcaz letgoda çok uygun satanlar var görünce çok şaşırdık acaba komşular mı iyi değil iyi bir araştırmak gerek sanırım siz hangi bölgede satış yapıyorsunuz belli bir bölge var mı karışık mı yoksa?

Bazen ben görüyorum çok acil durumda uygun fiyata satılık ilanlari çıkıyor takip etmek lazım.ama 350 bin den ilan verilmiş ev 300 e düşmez.buni da göz önünde bulunduralim
İlanları gerçekten takip etmek gerek geçen burada dubleks metrekaresini tam hatırlamıyorum ama 90 üzeriydi 360 binden satıldı anında biz daha bakarken satıldı

faiz parasıyla bir ev alınır.
çok sinirleniyorum inşaAllah ellerinde kalırda yok fiyatına satarlar .hele komısyon katıyorlar bile. sanki ciklet parası gibi 7-10 veriver.
hayır yani 4 duvar, ıkı fayans.
spotları takınca millettin gözü boyanıyor değermiş gibi.
birde deprem bölgesi burası tam merkezinde. dikili taş kalmamış zamanında, yeni inşatların temelinden su boşaltıyorlar hortumla. 500 den başlıyor 2+1 eski binalar 500 den (tepe tepe kullansınlar eski demeye bile utanır insan).kutu gibiler, eşime diyom valla çekip alacaksak tıkış pıkış eve 500-600 vereceğime eski villa tarzı ev alırım daha iyi. en azından bahçesinde aç kalırsam ot yemiş yerim.
Bizim burada da öyle temelden hortumla suyu boşaltıyorlar o su tahliye ediliyor üzerine bir sürü site bir de yüksek fiyatlarda satış her yer beton aldı millet de alıyor tabii içi süslü spotlar gergi tavanlar gözü boyuyor

merhaba bankacı mısınız?

X